سایر هنرهای مهم

12 تا از بهترین اساتید برای تدریس ادبیات کنکور

چرب زبان

ادبیات یکی از مهمترین دروس عمومی آزمون سراسری است. شاید در نگاه اول سخت باشد ولی در واقع یک درس سرگرم کننده و جذاب است. ضریب این درس در بین درس های عمومی 4 است، از سوی دیگر این درس در دفترچه عمومی اولین بخش را به خود اختصاص داده بنابراین نحوه پاسخدهی به آن میتواند موجب افزایش یا کاهش اعتماد بنفس داوطلب شود. این درس برخلاف تصور بسیاری از داوطلبان اهمیت زیادی دارد. در ادامه مهمترین نکات موفقیت در ادبیات کنکور،انتخاب یک استاد خوب و هزینه کلاس ادبیات کنکور را بررسی کردیم.

ضمنا بهترین موسسات کنکور را هم در اینجا معرفی کرده ایم.

سوالات ادبیات در آزمون سراسری

درس ادبیات در دروس عمومی به 5 مبحث در کنکور تقسیم می شود که شامل مباحث زیر با تعداد سوال مشخص می باشد:

 


تست زنی در کنکور

توی این پک فوق العاده، مهارت های تست زنی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! ترفندهای فوق العاده موثر که جایی بهت نمی گن. با کسب بهترین رتبه کنکور به آرزوهات برس!


 

 • واژگان و املا: 6 سوال
 • زبان فارسی: 5 سوال
 • تاریخ ادبیات: 1 سوال
 • آرایه‌های ادبی: 4 سوال
 • قرابت معنایی: 9 سوال

برخلاف اینکه بسیاری از دانش آموزان تصور میکنند که ادبیات یک درس عمومی و کم اهمیت است. این درس بسیار بااهمیت و تاثیرگذار است، لذا لازم است تا درصد خوبی از این درس گرفت. در این تصویر بهترین شیوه های مطالعه هر بخش از ادبیات را برای شما شرح داده ایم:

سوالات ادبیات در آزمون سراسری

ویژگی های یک استاد ادبیات خوب

1- یک استاد ادبیات خوب باید به تمامی بخش های ادبیات مسلط باشد و ریزترین جزئیات را بداند و به دانش آموز گوشزد کند، با توجه به گستردگی ادبیات یک استاد کنکور باید تمامی نکات را به شاگردانش آموزش دهد.

2- ادبیات را نمیتوان یک درس حفظی دانست، بلکه این درس نیاز به تفکر و تحلیل صحیح دارد، یک استاد خوب باید با بیان شیوا و رسا دانش آموز را مشتاق به تفکر کند و شیوه های صحیح تحلیل را به شاگرد آموزش دهد.

3- یک استاد ادبیات خوب به تمامی بخش ها به یک اندازه توجه نشان میدهد و آموزش و تست زنی را بر اساس اولویت اهمیت ان در نظر خواهد گرفت.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

4- یک استاد ادبیات خوب هوشمندانه عمل میکند، یعنی در کوتاه ترین زمان پایه ترین مفاهیم را آموزش میدهد و باقی زمان را به تست زنی و مرور اختصاص میدهد. این عمل موجب بهبود عملکرد شاگردان میشود.

هزینه کلاس و استاد ادبیات کنکور

هزینه کلاس های ادبیات کنکور از هر جلسه 25 هزارتومان شروع میشود، که این هزینه برای استاد خصوصی از جلسه 50 هزار تومان تا 300 هزارتومان برای هرجلسه خواهد بود.

سوالات متداول در مورد ادبیات کنکور

1- ادبیات کنکور نظام جدید در کنکور سراسری چگونه خواهد بود؟

سوالات ادبیات در سال 1400 بر اساس منابع نظام جدید است. دانش‌آموزان و داوطلبان باید منابع پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را مطالعه ‌کنند.

2- ادبیات در کنکور شامل چند سوال است؟

ادبیات فارسی از 25 سوال تشکیل شده است و دانش‌آموزان باید در 18 دقیقه به سوالات این بخش پاسخ دهند.

3- مباحث مهم و تست خیز ادبیات فارسی کدام مبحث‌ها هستند؟

بخش قرابت معنایی، زبان فارسی و آرایه‌های ادبی از مهم‌ترین بخش‌های ادبیات فارسی در کنکور هستند.

4- مباحث آسان ادبیات فارسی در کنکور کدام بحث‌ها هستند؟

بخش واژگان، بخش املا و بخش تاریخ ادبیات از آسان‌ترین مباحث کنکور سراسری هستند.

2 نکته برای کسانی که ساکن تهران نیستند

نکته مهم 1: کیفیت تدریس این اساتید تقریبا قابل مقایسه با اساتید دیگر کنکور نیست و برای جمع آوری این لیست وقت زیادی صرف شده است. دقت کنید اگر در هر شهرستان یا شهری بجز تهران هستید، می توانید از کلاس های آنلاین این اساتید استفاده کنید (تنها چیزی که نیاز است یک اینترنت و یک گوشی یا سیستم می باشد).

نکته مهم 2: اگر در شهرستان هستید می توانید با دو سه نفر از دوستان خود هماهنگ شوید و از یکی از اساتید زیر درخواست کلاس نیمه خصوصی کنید. اکثر این اساتید برای رفت و آمد به شهرستان ها برای کلاس نیمه خصوصی مشکلی ندارند. هر چند ممکن است کمی هزینه بیشتر شود.

معیارهای ما برای انتخاب بهترین اساتید ادبیات کنکور

 • رزومه و سابقه های تدریس
 • میزان موفقیت در کنکور و رضایت دانش آموزان
 • تسلط بر نحوه تدریس و انتقال مفاهیم
 • هزینه ها و نظم در برگزاری کلاس

لیست بهترین اساتید برای تدریس ادبیات کنکور

1- استاد علیرضا احمدی

address آدرس تلگرام ایشان  و  آدرس اینستاگرام ایشان– برای دریافت شماره تماس به تلگرام یا اینستاگرام شان پیام دهید

علیرضا-احمدی

یکی از بهترین اساتید کنکور ادبیات در ایران که خودش رتبه 41 کنکور، طراحی سوالات ادبیات در آزمونهای قلمچی و مدرس چندین ساله ادبیات کنکور می باشد. نه تنها نتایج و آمار بسیار خوبی برای دانش آموزانی که در دوره هایش شرکت کرده اند داشته بلکه میزان رضایت داوطلبان نیز از او بسیار خوب بوده است. در سایت خودش به این آدرس هم کلاس های آنلاین برای همه دانش آموزان سرتاسر ایران با قیمت عالی برگزار می کند و هم می توانید دوره های آموزشی او را خریداری کنید.

 • قیمت عالی کلاس های آنلاین
 • برنامه ریزی برای مطالعه ادبیات کنکور
 • رضایت بالا و امار قبولی عالی
 • آموزش همه مباحث کنکور ادبیات با روشی جذاب

website-min   اطلاعات بیشتر درباره این استاد

2- استاد مصطفی اسلامی

address شماره 09121384875 ایمیل mostafaeslami21@gmail.com

مصطفی-اسلامی

این استاد ادبیات کنکور دارای سابقه تدریس ادبیات فارسی دبیرستان و کنکور، فارسی دبیرستان دوره‌ی اول و دوم. رتبه 2 کنکور کارشناسی ارشد، رتبه 7 المپیاد ادبی کشوری سال ۱۳۹۳ ،دانشجوی دکتری ادبیات فارسی دانشگاه تهران و سالها تدریس در موسسات کنکور گاج و قلمچی را در پرونده خود دارد. در تدریس ادبیات کنکور بسیار ماهر و باتجربه است و نتایج قابل قبولی هم به دست آورده است

 • رضایت بالای دانش آموزان و امار خوب قبولی (بالای 80 درصد ادبیات)
 • برگزاری کلاسها به صورت خصوصی و نیمه خصوصی و آنلاین
 • تدریس خصوصی فارسی نهم (متوسطه اول) جهت قبولی در آزمون مدارس سمپاد و تیزهوشان
 • مدرس برگزیده کنکور ادبیات فارسی

website-min   اطلاعات بیشتر درباره این استاد

3- استاد بهزاد رئیس دانا

address رزرو کلاس آنلاین در سایت دایرکت اجو  –  رزرو کلاس آنلاین در سایت کاما

 

اگر تلویزیون و شبکه آموزش را دیده باشید حتما با این استاد ادبیات کنکور آشنایی دارید. رئیس دانا مدرس درس ادبیات دوره دوم متوسطه و کنکور، برگزار کننده پرمخاطب ترین کارگاه های زبان فارسی تهران و مدرس رتبه های برتر زیادی بوده است. کارنامه قبولی بسیار خوبی دارد و روش تدریس آن توسط مخاطبان کاملا رضایت بخش بوده است.

برای تدریس حضوری به صورت پروازی می تواند در شهرهای بزرگ حضور داشته باشد ضمن اینکه در دو سایت بالا نیز به صورت آنلاین در هر کجای ایران که هستید با قیمت مناسب می توانید در کلاس های او شرکت کنید.

 • رضایت بالای دانش آموزان و امار قبولی عالی
 • سالها سابقه در تدریس و مدرس صدا و سیما و مدارس برتر تهران
 • قیمت عالی کلاس های آنلاین
 • تدوین جزوه های آموزشی برای موسسات آموزشی معتبر

website-min   اطلاعات بیشتر درباره این استاد

4- استاد رضا حسینی یکتا

address آدرس و شماره تماس ایشان را از پیج اینستاگرام ایشان به این آدرس بگیرید

 

مانند رئیس دانا آقای حسینی یکتا هم از مدرسان معروف و معتبر ادبیات کنکور است که سالهاست در صدا و سیما نیز مدرس است (مدرس برنامه های فرصت برابر، پاسخ، ونوس، نوین، کارنامه 20). مطابقت بیش از ۷۰درصد سوالات کنکور با سوالات تالیفی استاد و تدریس منحصر بفرد مباحث دستور زبان فارسی، ارایه های ادبی، قرابت معنایی از ویژگی های بارز این استاد است.

 • رضایت بالای دانش آموزان و امار قبولی عالی
 • مولف کتاب های تست و جمع بندی ادبیات کنکور در موسسات معتبر
 • کلیپ های آموزشی ایشان در آپارات قابل مشاهده و دانلود است
 • می توانید پکیج دوره های او را از اینجا خریداری کنید

website-min   اطلاعات بیشتر درباره این استاد

5- استاد محسن منتظری

address برای تماس با ایشان می توانید به اینستاگرام ایشان به این آدرس پیام دهید

 

یکی از بهترین اساتید آموزش ادبیات کنکور با موفقیت بالاست. سال ها سابقه در زمینه تدریس درس ادبیات دارند و با شیوه های جدیدی که در زمینه تدریس درس ادبیات بکار می برد، توانسته این درس را به بهترین شکل به دانش آموزان یاد دهند و داوطلبان کنکوری با استفاده از پیکچ های آموزشی ایشان درصد ادبیات قابل قبولی را در کنکور بزنند.

در صدا سیما تدریس های این دبیر را دیده اید و معمولا به صورت پروازی هم به شهرهای بزرگ برای تدریس می رود. تدریس ها، سوالات و منابع ایشان نیز تطابق خوبی با سوالات خود کنکور دارند.

 • مبتکر انیمیشن در لغات (برای اولین بار) و تدریس به روش ریشه یابی و کدبندی و هم آوایی
 • رضایت مناسب داوطلبان از تدریس ایشان
 • تالیف منابع و انیمیشن های آموزشی برای تدریس با شیوه های نوین
 • مدرس ادبیات فارسی کنکور در آموزشگاههای تهران

website-min   اطلاعات بیشتر درباره این استاد

6- استاد علی احمدنیا

address شرکت در کلاس های آنلاین ایشان در این سایت

علی-احمدنیا

از دیگر اساتیدی ست که در صدا و سیما هم تدریس کرده است. از جمله افتخارات: دکترای زبان و ادبیات فارسی، رتبه یک فوق لیسانس و دکتری، مدرس رتبه های تک رقمی کنکور، سرگروه زبان و ادبیات فارسی آموزش و پرورش، تقدیر شده از طرف وزیر آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش و رییس آموزش و پرورش مناطق تهران، سابقه تدریس:28 سال، مدرسه ها: فرزانگان-خرد-ابوریحان-روشنگران-بهار-آموزشگاه هدف-آموزشگاه راه اندیشه و تالیف کتاب های متعدد برای موسسات گاج و …

 • تالیفات متعدد برای ادبیات کنکور
 • هزینه کلاس های حضوری ایشان زیاد است اما کلاس آنلاین قیمت متعادل
 • امار قبولی مناسب
 • روش تدریس باکیفیت

website-min   اطلاعات بیشتر درباره این استاد (کانال تلگرام)

7- سایر اساتید در جدول زیر

نام استاد معرفی و تماس
حنیف افخمی تلگرام-دبیر پروازی مشهد، اصفهان، قم، سیرجان، بیرجند و …

طراح آزمون های قلمچی-ارسال پیام

شاهین شاهین زاد اینستاگرام-برترین دبیر ادبیات کشور و مولف پرفروش ترین کتاب ادبیات کنکور مجموع کتب مصور
شهروز شهدین کلاس-مولف کلک معلم، آبی قلم چی، ادبیات عمومی دانشگاه پیام نور … تماس ۰۹۱۲۱۸۷۸۲۳۲
علیرضا عبدالمحمدی اینستاگرامسایت و ادرس تماس

اگر مدرس کنکور هستید و تمایل دارید در این لیست قرار بگیرید و در صدر نتایج گوگل باشید با شماره 0919121008 یا ایمیل maxer.ir@gmail.com در تماس باشید

8 نکته تکمیلی (بسیار مهم)

1- کلاس های همایش فشرده یک یا چند روزه بیشتر برای دروس عمومی با محتوای حفظی مناسب است که زمان برگزاری آن ها عمدتاً منتهی به هفته های مانده به آزمون کنکور سراسری می باشد. بهتر است برای درس ادبیات در این کلاس های فشرده شرکت نکنید، این مسئله شما را دچار چندگانگی خواهد کرد.

2- در انتخاب استاد دقت کنید و با اساتیدی کلاس داشته باشید که به صورت مستند مدارک کافی برای ادعاهای خودشان ارائه نموده اند.

3- راحت گرفتن این درس واهمیت ندادن به آن میتواند بر رتبه کنکور شما تاثیرگذار باشد، بنابراین توصیه ما به شما این است با یک برنامه ریزی صحیح تمامی مبحث را مطالعه کنید.

4- شما میتوانید این درس را به صورت خودخوان نیز بخوانید، اما با توجه به اینکه این درس گسترده است، اگر از یک استاد خوب کمک بگیرید برای شما سودآور خواهد بود.

5- بهتر است شروع مطالعه درس ادبیات از کتاب درسی باشد و پس از یادگیری تمامی مفاهیم شروع به تست زنی و مطالعه تمامی نکات تکمیلی کنید.

6- حتما مطلب ما “بهترین روش مطالعه کردن و آمادگی کامل برای کنکور” را نیز بخوانید!

7- حتما مطلب ما “بهترین راههای موفقیت در کنکور در کمترین زمان” را نیز بخوانید!

8- اگر مشکل تمرکز دارید”بهترین راههای افزایش تمرکز در کلاس و آزمون” را نیز بخوانید!

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا