آموزش هنرهای رزمی-دفاعی (تصویری)

آموزش کونگ فو برای کودکان: چطور شروع کنیم؟

چرب زبان

بسیاری از والدین می خواهند فرزندان خود را در کلاس کونگ فو کودکان ثبت نام کنند. که دلایل زیادی شامل بهبود هماهنگی تا دفاع از خود و ارائه ساختار ذهنی دارند. از مزایای یادگیری یک هنر رزمی در سال های اولیه زندگی می توان به سلامت جسمی بهتر، ثبات عاطفی و عزت نفس اشاره کرد.

بعضی از والدین دقیقا می دانند که فرزند خود را در چه مدرسه ای ثبت نام کنند. اما برخی از آن ها نگران این مورد هستند که فرزندشان برای شروع آموزش بسیار کوچک است و تنوع سبک ها تا حدودی طاقت فرسا و خسته کننده می شود. اما والدین با اندکی پیش بینی و برنامه ریزی، می ‌توانند از مشکلاتی که مردم با آن درگیر می ‌شوند، اجتناب کنند.

بچه ها می توانند زود و در سن پایین شروع کنند

هنرهای رزمی بیش از آن که در مورد پرتاب مشت باشد، به حفظ تناسب اندام و هوشیاری ذهن کمک می کنند. سبک هایی مانند تای چی و آیکیدو زیاد برای مبارزه استفاده نمی شوند اما یک سبک زندگی متعادل را ترویج می کنند. تعادل یک اصل مهم در هنرهای رزمی شرقی مانند کونگ فو و زندگی سالم است.

بچه ها قبل از این که به سن نوجوانی برسند باید با هنرهای رزمی آشنا شوند. کودکان در سن 4 تا 5 سالگی می توانند آموزش و یادگیری اصول را از مدرسه شروع کنند. بچه ها قبل از این که به سن 8 تا 10 سالگی برسند باید قادر به انجام اسپارینگ سبک باشند.

حتما بخوانید: چطور کونگ فو را به سرعت یاد بگیریم؟ (اصولی و بی نقص)

کلاس های اولیه باید فعالیت هایی مانند کشش، پرش و غلط خوردن را شامل شود. بیش تر تمرین ‌های سرگرم‌ کننده با برخی از اصول هنرهای رزمی مخلوط می ‌شوند. بعضی از کونگ فو کاران به دانش آموزان فرم های رزمی یا کاتاها را آموزش می دهند. تمرین های انفرادی هستند که ماهیچه ها را برای حرکات لازم مورد نیاز هر سبک آماده می کنند.

کونگ فو برای کودکان دوست داشتنی و متنوع است

صدها سبک کونگ فو برای بچه ها در مدارس سراسر دنیا وجود دارد. از سنگاپور تا سینسیناتی، والدین در همه جا دوست دارند به فرزندان خود فرصتی بدهند که وسایل الکترونیکی را کنار بگذارند و ورزش کنند. فعالیت ها به ویژه برای کودکانی که اختلالات توجه و انرژی اضافی دارند، از نظر ساختار و ماهیت بدنی بسیار مفید هستند.

کلاس ها باید از یک فرمت با ثبات کافی استفاده کنند تا بچه ها آن چه را در آینده برایشان اتفاق می افتد درک کنند منتها باید دارای تنوع کافی برای سرگرم کردن آن ها نیز باشند. بچه ها طبعا توجه کمی دارند، بنابراين مدرسان باید در طول آموزش تشویق و سرگرمی را حفظ كنند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

کونگ فو

بیش تر شهرهای ایالات متحده گزینه های مختلفی را برای انتخاب سبک مورد نظر، در اختیار والدین قرار می دهند. تای چی، تکواندو و آیکیدو از محبوب ترین گزینه ها برای دانش آموزان کم سن و سال است. حتی تعدادی از مدارس هنرهای رزمی ترکیبی هم برای نوجوانان و هم برای کودکان وجود دارد. این برنامه ‌ها سطح تماس را محدود می‌کنند و با تجهیزات ایمنی بیش تر در تلاش برای به حداقل رساندن میزان آسیب دیدگی هستند.

حتما بخوانید: آموزش تصویری 5 ضربه‌ی اصلی پا در کونگ فو+ فیلم

کلاس خوب را برای او انتخاب کنید (4 معیار)

سپردن فرزند خود به دیگران سخت است. بعلاوه زمانی که در مورد درس ‌هایی که یاد می‌گیرند، نگران باشید. اما با کمی تحقیق و تلاش بسیاری از این ترس ها از بین می روند. چند قدم ساده وجود دارد که هر پدر و مادری می توانند برای اطمینان از این که فرزندشان بهترین آموزش بدنی ممکن را دارد، طی کنند.

1-توانایی های مربی را بررسی کنید

زمانی را برای پیدا کردن جایی که مربیان گواهی‌ های آموزشی خود را به دست آورده ‌اند، صرف کنید. سپس با آن مدارس تماس بگیرید و درباره مربی سوال کنید. آن‌ ها به شما اجازه می دهند بدانید که آیا مربیان واقعا آن چه را که می‌گویند آموخته و می ‌توانند همان بینش را ارائه دهند. اگر مدرسه اطلاع نداشته باشد، باید حواستان را جمع کنید.

مربیان بزرگ تاریخچه‌ای طولانی از موفقیت دارند و در جوامع محلی مشغول هستند. علاوه بر مدارسی که این مربیان در آن جا آموزش داده‌ اند، بررسی کنید که افراد دیگر در جامعه درباره آن ‌ها چه می گویند. مراقب باشید، هر کسی که دیگران را دوست ندارد، فقط چیزهای منفی در مورد دیگران می گوید. مربیان فوق ‌العاده زیادی هستند که قادرند به کودک شما آموزش دهند.

حتما بخوانید: 4 نکته بسیار کاربردی برای افرادی که قصد یادگیری کونگ فو را دارند

اگر هنوز نسبت به مدرسه بد گمان هستید، می‌توانید در یک یا دو کلاس شرکت کنید و آموزش مربیان را از نزدیک ببینید و از والدین دیگر در مورد روش ‌های مدرسه سوال کنید. با کودک خود و پس از کلاس درباره این که چه احساسی به کلاس و مربی دارد، صحبت کنید. آن ‌ها باید در کنار خستگی، سرگرم‌ کننده باشند و به طور کلی از این کلاس لذت برده شود؛ حتی اگر بخش هایی وجود داشته باشد که کودکان آن ‌ها را دوست ندارند.

2-فضا و ایمنی را بررسی کنید

دانش آموزان به فضای کافی برای غلت زدن و لگد زدن بدون ضربه زدن به یکدیگر احتیاج دارند. برای جابجایی و عرق کردن فضای زیادی لازم است. کلاس آموزشی باید فضای کافی برای کودکان داشته باشد تا بدون این که به تجهیزات یا یکدیگر ضربه بزنند، فعالیت انجام دهند.

در کنار داشتن فضای کافی، تجهیزات کلاس نیز باید در شرایط مناسبی قرار داشته باشند. پد ضربه گیر و تشک با گذشت زمان از کار افتاده و کهنه می شوند. با این که این تجهیزات برای استفاده طولانی مدت طراحی شده ‌اند، اما ماندگاری دائمی ندارند. از مدارسی که از تجهیزات خراب و از کار افتاده استفاده می کند، اجتناب کنید.

حتما بخوانید: همه آنچه درباره کونگ فو باید بدانید!

نکته کلیدی دیگر برای ایمنی تضمین این است که مدرسه جایی است که شما احساس می‌کنید ایمن است. هنرهای رزمی باید یک تجربه آزاد و بی‌ خطر باشند، نه یک تجربه خطرناک. دقت کنید که محوطه اطراف آموزشگاه یا مدرسه در شب روشن باشد. دوربین ‌های مدار بسته و سایر تجهیزات مراقبت سطح دیگری از امنیت و پاسخگویی را اضافه می ‌کنند.

3-اطمینان حاصل کنید که ارزش ‌های آن ‌ها با شما همخوانی داشته باشد

هر مکتب هنرهای رزمی تا حدودی از رفتارهای متفاوتی برخوردار است. بعضی از سبک‌ ها برای حداکثر تخریب و برخی برای حداکثر فشار و قدرت طراحی شده ‌اند. سبک‌ هایی مانند آیکیدو و تکواندو برای کودکان عالی هستند، زیرا آن‌ها به ترتیب بر روی قدرت نفوذ و لگد زدن متمرکز هستند. اما سبک ‌هایی مانند BJJ و Krav Maga خطرناک و وحشیانه هستند بنابراین برای کودکان کم ‌تر مناسب می باشند.

فقط به این دلیل که برخی از سبک ‌ها دارای ریسک بیش تری نسبت به بقیه هستند، به این معنا نیست که کودکان نمی ‌توانند آن ‌ها را یاد بگیرند. هر هنر رزمی با یک عنصر خطر مواجه است. اما در کل مزایای آن ها از خطرات بیش تر است، به خصوص زمانی که برای ارتقای سلامت جسمی به کار می ‌رود. اما شما و فرزندتان باید قبل از ثبت ‌نام در هر کلاس، با سطح خطر آشنایی داشته باشید.

حتما بخوانید: همه چیز درباره تاریخچه و سبک کونگ فو شائولین + فیلم

پس از ثبت نام کودکان در کلاس ‌ها، همیشه فرصت رقابت وجود دارد. رقابت یک راه شگفت ‌انگیز برای یادگیری محدودیت ‌ها است و بسیاری از افراد را تشویق می‌کند تا توانایی های خود را افزایش دهند. اما می‌ تواند جنبه منفی افراد دیگر را نیز به همراه داشته باشد.

4-بررسی قیمت ‌ها و برنامه زمان ‌بندی

کونگ ‌فو برای بچه ‌ها در هر سطح هزینه ای دارد. طبقات کم‌ درآمد معمولا به یک مرکز اجتماعی یا مدرسه دسترسی دارند. در حالی که افراد ثروتمند ممکن است آموزش انفرادی داشته باشند یا گزینه ‌هایی داشته باشند که آن ‌ها را از بقیه افراد متمایز می کند. برخی از مدارس کنگ فو یک حق بیمه مطالبه می‌کنند، اما تنها کلاس‌هایی را فراهم می کنند که کودک شما ممکن است به آن نیاز داشته باشد یا بخواهد.

مدارس مشهور عالی هستند اما ممکن است به امکانات رفاهی بیش تری برای یادگیری و حضور در کلاس نیاز داشته باشند. تیم ‌های مسابقه اغلب در ساعات اولیه صبح و اواخر شب به تمرین نیاز دارند. کسی باید بچه‌ ها را به کلاس برساند و به خصوص برای کلاس‌ هایی که دیر وقت یا زود هنگام برگزار می شوند. قبل از توافق مجددا فکر کنید و در مورد آن چه که به درستی می ‌توانید انجام دهید، با خودتان رو راست باشید.

حتما بخوانید: معرفی 10 سبک پرکاربرد کونگ فو در چین (معرفی شده توسط بروس لی)

یافتن بهترین تعادل بین هزینه، راحتی و گزینه ‌های پیش رو می‌ تواند دشوار باشد. عوامل زیادی در تصمیم گیری در مورد مدرسه کونگ فو برای کودکان وجود دارد. اما صرف وقت و انرژی برای یافتن تناسب خوب در دراز مدت نیز اهمیت دارد. زیرا فواید سلامتی جسمی و روانی از یادگیری یک هنر رزمی می تواند یک عمر طول بکشد.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا