آموزش هنرهای رزمی-دفاعی (تصویری)

آموزش تصویری 5 ضربه‌ی اصلی پا در کونگ فو+ فیلم

چرب زبان

بسیار از مردم، حتی برخی از اساتید، فکر می‌کنند ضربات در کونگ‌فو بسیار کم هستند یا اصلاً وجود ندارند. ولی در حقیقت در مقایسه با دیگر هنرهای رزمی در کونگ‌فو شائولین، ضربات بیشتری وجود دارد. این اغراق آمیز نیست. در کونگ‌فو شائولین 36 تکنیک ضربه‌ای وجود دارد و ممکن است در هر تکنیک ضربتی بیش از یک ضربه وجود داشته باشد.

مقدمه

در این پست تنها 5 ضربه اصلی را یاد می‌گیریم؛ اما اگر ما آن‌ها را و قوانین مربوط به آن‌ها را بدانیم، می‌توانیم با همه‌ی ضربات سروکار پیدا کنیم، فقط به شرطی که ما چهار حمله اصلی و دفاع در برابر آن‌ها را بشناسیم ما به صدها ضربه مختلف سرو کار خواهیم داشت، ضربات در کونگ‌فو معمولاً به‌صورت حمله نیستند به خاطر اینکه ضربات نسبت به سایر هنرهای رزمی، به‌طور غریزی سست‌تر هستند. غریزی بود در اینجا به این معنی است که حتی اگر ضربات بامهارت اجرا شوند، سستی و بی‌جانی در ضربه هنوز وجود دارد به این خاطر که این جابه‌جایی به ماهیت خود این تکنیک‌های ضربه‌ای مربوط می‌شود.

حتما این موضوع را هم بدانید که: همه آنچه درباره کونگ فو باید بدانید!

برخی از همین ضربات غریزی شامل اجرای خطرناک، میدان دیر بلند، سیگنال‌های برجسته، استفاده محدود از دیگر قسمت‌های بدن، بالانس محدود و چالاکی هستند. یک رزمی کار آموزشی دیده لازم است تا این ضربات غریزی را یاد بگیرد و راه غلبه بر آن‌ها را قبل از تلاش برای ضربه زدن، بیاموزد. همچنین او باید هزاران بار ضربات مختلف را تمرین کند تا اینکه حر کاتش قبل از ضربه زدن سرعتی و قدرتی شوند.

 


دفاع شخصی بانواندفاع-شخصی

توی این پک فوق العاده، دفاع شخصی رو جوری یاد میگیری که همزمان می تونی با چند نفر مبارزه کنی و خودتو از هر شرایطی نجات بدی. ویژه خانم ها و آقایون. بدون نیاز به هیچ کلاسی!


 

ضربه‌ی پهلو – این ضربه را ضربه پهلو گویند به این خاطر که نمایانگر پیچش بدن به پهلو برای اجرای ضربه است. در کونگ‌فو، پاشنه، پا و نه لبه پا برای ضربه استفاده می‌شود. عبارت ضربه پهلو به اسم تکنیک ضربتی بر می‌گردد که ممکن است با الگوهای مختلف اجرا شوند، الگویی که اینجا نشان داده شده -پرنده خوشحال روی شاخه جست و خیز می‌کند-می‌باشد. مهم است که هنگام ضربه پهلو با کشاله‌ی ران گارد بگیریم.

 

روش‌های مختلف ضربه زدن – راه‌های مختلفی برای اجرای ضربه پهلو وجود دارد، شروع کلیپ، رزمی کاران پایک گارد نمایش تنظیم شروع می‌کنند و یک ضربه پهلو چپ اجرا می‌کنند. روش ضربه، راست –چپ می‌باشد استاد بزرگ، نشان می‌دهد که آن‌ها چگونه می‌توانند با گارد راست، شروع کنند اما یک ضربه پهلوی راست را با حرکت دادن پشت پا به سمت جلو اجرا کنند. در اینجا روش ضربه راست – راست است. آیا شما می‌دانید چگونه ضربه پهلو را با روش چپ- راست و چپ-چپ اجرا کنید؟

ضربه تنشی– یکی دیگر از تکنیک‌های ضربتی از جلو است. الگویی که ضربه فشاری اینجا نشان می‌دهد این است -اسب سفید که خود را نشان می‌دهد – پاشنه پا، پا -و نه قوزک پا- در ضربه استفاده می‌شود. در این ویدئو دو روش ضربه راست – راست و راست چپ.

 

عقب نشینی با ضربه – اینجا روش ضربه، راست – راست است اما ضربه تنشی با ایستادن روی پا عقب اجرا شود. وقتی حریف به سمت شما حمله می‌کند این تکنیک، تکنیک مفیدی است. شما با عقب کشیدن به او ضربه می‌زنید. قبلاً شما برای ضربه به جلو حرکت می‌کردید.

ضربه‌ی جست‌وجوی عضو – این یک ضربه جستجوی عضو مرگبار است. گرچه ممکن است که برای غیر مبتدیان خیلی خطرناک نباشد. گهگاه ضربه ناگهانی نامیده می‌شود زیرا این ضربه از زانوی پا به‌سرعت اجرا می‌شود: نقطه ضربه روی پاشنه‌ی پا می‌باشد. الگوی نشان داده شده برای اجرای این ضربه-پرنده ی زرد رنگ آب می‌نوشد.

نمونه‌های مختلف از ضربات مشابه – شما می‌توانید با تغییر دادن فاکتورهای مختلف برای یک ضربه روش‌های مختلفی اجرا کنید مثل تغیر دادن جهت، تغییر روش پا و تغییر ایستادن روی پا. روش‌های مختلف اجرا برای یک ضربه، اگر شما انتخاب روش غلطی داشته باشید ممکن است به نفع یا به ضرر شما تمام شود. حرکت دست جنبه‌ی مهم به‌کاررفته در این تکنیک است. اکنون رزمی کارا ن حرکت گرد بار را انجام می‌دهند. در اینجا نیز تکنیک دست مهم است.
یک دست از ران محافظت می‌کند و دست دیگر از قفسه سینه. نام این الگو: میمون شدید به درخت ضربه می‌زد. ضربه گردباد به نظر می‌آید هم شبیه و هم متفاوت با ضربه‌ی خانه مدور در تکواندو و باشد، ضربات فوق به‌ندرت در کونگ‌فوی شائولین استفاده می‌شوند. به دلیل اینکه خطرات و مضرات تکنیکی دیگری دارند؛ اما ممکن است موقعیت‌هایی پیش آید که اجرای این ضربات توضیح داده شوند مثل زمانی که حریف پایک چاقو به‌طرف شما یورش می‌آورد. این تکنیک ضربتی، ضربه‌ی آسمان نامیده می‌شود. الگوی نشان داده شده در اینجا هست: اردک تنها، جمع را ترک می‌کند.

قاعده‌ی اصلی در فلسفه مبارزه در کونگ‌فو، فهمیدن بیجایی ذاتی تکنیک و قابلیت خنثی کردن آن زمانی که یک حریف از آن بهره برداری می‌کند. بی‌حالی ذاتی ضربت حمله‌ی آسان یک نمایش آشکار از کشاله‌ی ران است. راه مؤثر برای از بین بردن سستی ضربه وقتی حریف حمله می‌کند دور شدن می‌باشد با استفاده از الگوی -گرداب بر روی زمین می‌چرخد – آیا شما با سستی غریزی دیگر ضربات و راه مقابله با آن‌ها آشنا هستید؟

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6 ضربه کاربردی دیگر

در ویدیوی زیر 6 ضربه کاربردی دیگر را هم آموزش می بینید:

10 درس کونگ‌فوی شائولین از استاد بزرگ -وونگ کیو کیتی

بر روی هر تکنیک کلیک کنید. زبان آن‌ها انگلیسی است ولی کافی ست به تصاویر و فیلم‌های آن‌ها دقت کنید. برنامه‌ی آموزشی کونگ‌فو شائولین اصولی استاد-شائولین:

1-ایستادن: پایه و اساس نیروی درونی و راندمان مبارزه

2 – رموز هماهنگی پا برای سلامتی و ظرافت

3-حرکت به یک جهت به روش‌های مختلف جهت کسب امتیاز

4-فرم تصویر کامل حرکت های پرواز گونه

5-از مبارزه تصادفی تا لگو ها واز الگو ها تاسلسله مراتب و مجموعه ها

نکته مهم: همه چیز درباره تاریخچه و سبک کونگ فو شائولین + فیلم

6- حرکات تک مرحله ای برای افزایش مهارت مبارزه

7- از حرکت از پیش تنظیم شده تا حرکت راهنمایی شده

8- استفاده از تکنیک ها و تا تکنیک ها در حرکت

9- پنج ضربه اصلی

10- رموز ضربات پهلویی و برخورد های متوالی

دفاع-شخصی-بانوان

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا