آموزش هنرهای رزمی-دفاعی (تصویری)

آموزش 12 تکنیک دفاع شخصی که نیاز به هیچ مهارت/حرکت فیزیکی ندارند

چرب زبان

این توصیه‌ها جایگزین کلاسها یا آموزش حرفه‌ای دفاع شخصی نمی شوند ولی قطعا به شما در بیرون آمدن از شرایط بد کمک می‌کنند.

1-رهایی از دستبند زیپی

رهایی از دستبند زیپی

چون دستبند زیپی نسبت به دستبندهای دیگر ارزان‌تر است معمولا آدم‌رباها برای مهار قربانیانشان از آن زیاد استفاده می کنند. با استفاده از بدنتان وکمی سعی و تلاش می‌توانید با زور زدن خودتان را از شر دستبند زیپی خلاص کنید.

2- متوقف کردن کسی که در آسانسور شما را هدف قرار داده است با فشردن همه دکمه‌ها

فرض کنید در حال وارد شدن به آپارتمانتان هستید یا دیروقت از اداره خارج می‌شوید و فردی غریبه تا داخل آسانسور ‌دنبال شما راه می افتد. در این حالت تمام دکمه‌های طبقات را فشار بدهید. اگر در آسانسور مدام باز و‌ بسته شود کسی جرات نمی کند به شما حمله کند.

 


دفاع شخصی بانواندفاع-شخصی

توی این پک فوق العاده، دفاع شخصی رو جوری یاد میگیری که همزمان می تونی با چند نفر مبارزه کنی و خودتو از هر شرایطی نجات بدی. ویژه خانم ها و آقایون. بدون نیاز به هیچ کلاسی!


 

بهترین اتفاق ممکن این است که از بروز حمله جلوگیری کرده‌اید. بدترینش هم این می تواند باشد که به مزاحم ساختمان تبدیل می شوید! ولی به هر حال زنده‌اید و هیچ آسیبی ندیده‌اید.

3- در صورتی که در منزلتان مورد حمله یا سرقت قرار گرفته اید به آشپزخانه پناه ببرید.

(واضح است که در صورت دسترسی به تلفن، اول باید به پلیس زنگ بزنید.)

این شما هستید که می دانید چاقوها، ظروف شکستنی و ادویه‌جات کجا نگهداری می‌شوند و از کدام یک از وسایل منزل می شود به عنوان سلاحی خطرناک استفاده کرد. اگر این ترفند هم جواب نداد، شروع به داد و فریاد زدن کنید و قاشقها و بشقابها را پرت کنید تا سر‌و‌صدا ایجاد شود و همسایه‌ها باخبر شوند.

4- روی خرید حلقه‌های خلاقانه و مناسب برای دفاع شخصی سرمایه‌گذاری کنید.

خرید حلقه های تزئینی متناسب با دفاع شخصی

از حلقه ها و انگشترهایی استفاده کنید که علاوه بر زیبایی، در مواقع بحرانی هم به کارتان بیایند. انگشترهایی که شبیه پنجه بوکس هستند می توانند به عنوان سلاح در مواقع ضروری استفاده شوند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

5- اگر کسی در خیابان به شما حمله‌ور شد، بی‌حرکت نایستید.

حتی اگر ورزشکار نیستید یا آموزش دفاع شخصی ندیده‌اید، باز هم این توانایی را دارید که مزاحمان را از خودتان دور کنید. معمولا افراد کم‌تجربه در دعواها و نزاع ها حرکتی از خودشان نشان نمی دهند. یادتان باشد با تمام قوا از همه اعضای بدتان مثل زانوها، آرنجها و پاها برای دور کردن مهاجم استفاده کنید.

6- برنامه های ایمنی و حفاظت از موبایل را دانلود کنید.

برنامه های ایمنی و حفاظت از موبایل را دانلود کنید

اگر تنها هستید یا مجبورید شب بیرون بروید از اپلیکیشن هایی مثل My safety استفاده کنید. در این نرم افزار می‌توانید زمان احتمالی رسیدن به مقصد و مسیرتان را وارد کنید. بعد از گذشت زمان وارد شده، اگر به‌موقع روی اپ کلیک نکنید، به شکل خودکار به فهرستی از شماره‌های اضطراری زنگ می‌زند و به این ترتیب اگر در خطر باشید نجات پیدا می کنید.

7-بعضی از نقاط فشار روی بدن را به‌خاطر بسپارید.

عضی از نقاط فشار روی بدن را به‌خاطر بسپارید.

با یادگرفتن این موارد می‌توانید بدون صرف انرژی زیاد از خودتان دفاع کنید.

سعی کنید تا جای ممکن خونسرد باقی بمانید و متوجه وضعیت مهاجم باشید تا اگر تحریک شدید بهترین نقطه برای حمله را مشخص کنید. برای نمونه، وقتی که مهاجم در فاصلۀ مناسبی قرار دارد می‌توانید با لگد به زانوهایش او را دور کنید. برای ضربه زدن با مشت به بینی او خیلی جلو نروید.

8- طرز استفاده از اسپری فلفل را یاد بگیرید.

همراه داشتن اسپری فلفل هم می تواند کمک بزرگی در دور کردن مهاجمان و سارقان از شما باشد. تنها کاری که باید بکنید این است که طرز استفاده صحیح از آن را یاد بگیرید.

9- وسایل ارزشمندتان را داخل پد بهداشتی ذخیره کنید.

لوازم بهداشتی خانم ها معمولا خیلی خوشایند نیستند و کسی رغبت نمی کند طرفشان برود. می توانید از این وسایل برای مخفی کردن پول و لوازم ارزشمندتان استفاده کنید.

10-خلاص شدن از مچ‌گیری را یاد بگیرید.

اگر کسی دست شما را از مچ نگه داشت، دستتان را به سمتی حرکت دهید که انگشت شست و بقیه انگشتان به هم متصل می شوند. به این ترتیب می توانید مچتان را خلاص کنید.

11- موهایتان را باز بگذارید.

متاسفانه مدل موهای دم‌اسبی و بافته شده باعث می‌شود خیلی راحت از پشت موهای شما را بگیرند. تا حد امکان سعی کنید تا زمان رسیدن به مقصدتان موهایتان را باز بگذارید.

حتما بخوانید

12- ویدئوی زیر را تماشا کنید:

 

دانلود ویدیو 

دفاع-شخصی-بانوان

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا