آموزش نکات روابط زناشویی موفق

7 تا از مشکلات زناشویی اوایل ازدواج که همه زوجین تجربه می کنند

چرب زبان

تبریک می گویم! شما به طور رسمی ازدواج کرده اید و پیوند مقدس زناشویی شما را به هم متعهد کرده است. امروز شادترین و زیباترین روز زندگی شما می باشد. همان طور که در مسیر زندگی مشترک خود رو به جلو حرکت می کنید، متوجه موارد خاص و جدیدی در زندگی متاهلی خود خواهید شد که اندکی متفاوت از آن چه است که یک زوج مجرد و در عین حال متعهد با آن رو به رو هستند. بسیاری از زوجین موضوعات مشابهی را تجربه می کنند که در طول سال اول ازدواج به وجود می آیند، و کسانی که قادر به کنار آمدن با آن ها هستند، در نهایت می توانند برای طولانی مدت روابط خود را تقویت و حفظ کنند. در این جا 7 تا از مشکلات زناشویی در اوایل ازدواج و پیشنهادات در مورد چگونگی کنار آمدن با آن ها مطرح شده است.

1- پول و امور مالی

اینک که شما یک زوج متاهل هستید، به احتمال زیاد با این ذهنیت معروف “هر چیزی که مال من است، به شما تعلق دارد” آشنا شده اید. این ذهنیت می تواند یک تغییر بسیار استرس زا برای برخی از افراد باشد، به خصوص اگر یکی از شما درآمد قابل توجه و بیش تری نسبت به دیگری کسب کند. یادگیری چگونگی متعادل کردن عادت های مرتبط با خرج کردن و وضعیت مالی از جمله موانع سختی است که زوج های جوان در اوایل ازدواج مجبورند از پس آن برآیند.

اگر به نظر می رسد که در مورد امور مالی خود اختلاف نظر دارید یا مدام در این مورد بحث می کنید، برای هر دو نفر شما مهم است که بنشینید و درباره ارزش ‌ها و اهدافتان، هم شخصا و هم به عنوان یک زوج متاهل بحث و تبادل نظر کنید. به نظر شما این کار برای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت چه اهمیتی دارد؟ آیا بیش تر ترجیح می دهید برای تعطیلات اساسی، خرید تفریحی، تناسب اندام یا سایر فعالیت های تفریحی هزینه کنید؟ آیا می خواهید در پنج سال آینده خانه ای بخرید؟ چه مقدار از پول شما به حساب مشترک بانکی می رود؟

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

word image 18

این نوع سوالات به شما کمک می کند که تشخیص دهید ایده ‌ها و اهداف فردی شما چه چیزهایی هستند و زمینه را برای عادات مالی خود فراهم کنید. هر دو نفر شما مسئول ایجاد، تنظیم و پی‌گیری اهداف مالی خود هستید. با همکاری مشترک به عنوان یک تیم، می توانید وضعیت اقتصادی جدید خود را به گونه ای تنظیم کنید که برای هر دو نفرتان خوب باشد. در زندگی مشترک پول را به طور مشترک یا جداگانه مدیریت کنیم؟

حتما بخوانید: 10 تا از مهمترین نکات موفقیت در رابطه زناشویی (تحقیقات جدید)

2- خویشاوندان سببی (خانواده همسر)

کلیشه مشترک زندگی متاهلی، مقابله و رفتار با خانواده همسر است. در حالت ایده آل، شما قبلا با خانواده همسرتان در موقعیت های پر استرس و در طول فرآیند برنامه ریزی برای عروسی تعامل داشته اید، اما همیشه این احتمال وجود دارد که شخصیت های شما حتی بعد از ازدواج با یک دیگر منافات داشته باشند.

وقتی مشکلی در رابطه با خانواده همسرتان وجود دارد، چون احساس تنش و ناراحتی می کنید؛ آن را به شریک زندگیتان منتقل می کنید. منتها به یاد داشته باشید که برای آن ها احترام قائل شوید – از این گذشته، آن ها والدین همسر شما هستند – منتها یاد بگیرید مرزهایی تعیین کنید و بر اساس آن ها میزان نقش والدین همسرتان در زندگی زناشویی خود را مشخص کنید.

word image 19

در مورد این مرزها و حد و حدود با والدین خود صحبت کنید. شما با ارتباط شفاف و روشن، نه تنها می توانید افسار زندگی خود را به دست گیرید بلکه خانواده خود را نیز حفظ می کنید. 10 نکته برای برخورد/رفتار با بستگان همسر (بعد از ازدواج)

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

3- مدیریت زمان و برنامه ها

اکنون که یک زوج متاهل هستید، ممکن است انتظار داشته باشید که بیش تر و بیش تر وقت خود را در کنار یک دیگر سپری کنید. این امر ممکن است باعث شود همسرتان خیلی وابسته و آویزان به نظر برسد و حتی ممکن است شروع به گله و شکایت کردن از یک دیگر بکنید. حفظ دوستی های فعلی و زندگی کردن برای خود و خارج از شرایط تاهل حتی پس از ازدواج، بسیار مهم است.

انتظارات واقع بینانه ای را برای هر دو نفرتان تعیین کنید. به عنوان مثال، به جای این که انتظار داشته باشید هر شب با هم شام بخورید، هفته ای چند شب را کنار هم شام میل کنید تا هیچ یک از شما به خاطر انتظارات احساس محدودیت نکند. مشارکت در سرگرمی ها و فعالیت های منظم خود را ادامه دهید – اگر هر کدام از شما احساس خستگی کرد، از یک دیگر دعوت کنید تا به دیگری ملحق شود یا او را ترغیب کنید تا سرگرمی جدیدی برای خودش دست و پا کند. ایجاد تعادل برای هر دو نفر شما، از جنبه های مهم حفظ یک ازدواج سالم و موفق است.

حتما بخوانید: 50 نکته ریز برای شکل دادن ازدواج و نشان دادن عشق به یکدیگر

4- چیزها آزار دهنده می شوند

شما چند ماه است که ازدواج کرده اید، و ناگهان متوجه می شوید چیزهای کوچکی که زمانی برای تحسین و دوست داشتن یک دیگر مورد توجه قرار می دادید؛ اینک شما را عصبی و دیوانه می کنند. وقتی تمام وقت خود را در کنار هم می گذرانید، احساس مضطرب شدن و سردرگمی آسان است، اما به یاد داشته باشید که طرف مقابلتان هنوز همان شخصی است که قبل از ازدواج بود.

برای این که از این تحقق جلوتر بروید، باید خصوصیات همسر خود را قبول کنید چون آن‌ ها چیزی هستند که او را منحصر به فرد می ‌کنند و نهایتا فردی را که عاشقش هستید تعریف می‌ کند. اگر مرتبا خود را با چیزهای کوچک اذیت می کنید، زمانی را به خودتان اختصاص دهید تا با خودتان یا دوستان خود وقت بگذرانید تا به طور مکرر در معرض این مسائل نباشید. با گذشت زمان، شما با شرایط طبیعی خود وفق پیدا می‌ کنید و یک تعادل خوب زمانی؛ برای سپری کردن با خودتان و شریک زندگیتان پیدا خواهید کرد.

5- کارهای خانه

اگر چه ممکن است بسیاری از زوج ها پیش از این که ازدواج کنند، مدتی با هم زندگی کرده باشند، اما بعضی از زوج ها وقتی به عنوان یک زوج متاهل در کنار یک دیگر زندگی زناشویی را شروع می کنند با تعجب و شگفتی های زیادی رو به رو می شوند. انتظارات در هر رابطه سالم مهم هستند.

اگر انتظارات مشابهی نداشته باشید، مطمئنا یکی از شما نا امید خواهد شد. یکی از مشکلات رایج زوج های متاهل ، تقسیم کار در مورد کارهای خانه است. به یاد داشته باشید که شما یک تیم هستید و باید هر دو نفر برای حفظ رابطه خود، به صورت منصفانه کارها را انجام دهید. هنگام تقسیم کارها، نقاط قوت یک دیگر را در نظر بگیرید، اما سعی کنید به همه وظایف به عنوان یک تلاش گروهی و نه یک کار انفرادی فکر کنید. شریک زندگیتان هنگام کمک به او، از تلاش های شما قدردانی خواهد کرد و بالعکس.

6- افزایش وزن و بهداشت شخصی

اتفاقی که در سال اول ازدواج رخ می دهد این است که شما با یک دیگر بسیار راحت و صمیمی می شوید. به حدی که گاهی اوقات اجازه می دهید بهداشت شخصی و تناسب اندام شما به سادگی تحت تاثیر قرار گیرد؛ زیرا می دانید که دیگر نیازی به جست و جوی شریک زندگی جدید ندارید.

word image 20

حتما بخوانید: 50 حرفی که هرگز نباید به همسرمان بزنیم (برای حفظ رابطه سالم)

این شیوه نه تنها برای روابط شما مضر است بلکه اثرات منفی زیادی روی سلامتی شما می گذارد! حفظ یک سبک زندگی سالم بعد از ازدواج بسیار مهم است، به خصوص اگر می خواهید بچه دار شوید و یک خانواده تشکیل دهید. تمرینات ساده ای را که هر دو دوست دارید، پیدا کنید؛ از جمله پیاده روی کردن بعد از شام یا دویدن و نرمش در صبح. خود را تمیز نگه دارید و به یاد داشته باشید که فقط به این دلیل که متاهل هستید نباید تلاش خود را متوقف کنید.

7- صمیمیت

همان طور که غرق در زندگی متاهلی می شوید، یک مسئله مشترک که پیش می آید عدم صمیمیت است. اینک شما زن و شوهر هستید اما عدم صمیمیت باعث می شود که اولویت های زندگی شما تغییر کند و رابطه جنسی به آرامی در جایی پایین فهرست کارهای شما قرار می گیرد.

مدیریت مشغله های زندگی به عنوان یک زوج متاهل کار سختی است، به خصوص وقتی که می خواهید مدتی را به خودتان اختصاص دهید. اگر بعد از روز عروسی متوجه شدید که در یک دست انداز عاطفی گیر کرده اید، باید به طور جدی وقت و تلاش خود را برای دوباره برافروختن محرکات قبلی به کار گیرید. یک شب تاریخی را برنامه ریزی کنید که هر دو خیلی خسته نباشید و مطمئن شوید تلویزیون خاموش است و گوشی هایتان کنار گذاشته شده اند.

حتما بخوانید: 11 تا از مهم ترین نکات زناشویی جنسی برای زوج های جوان

سال اول ازدواج غالبا پر از موانع مختلفی است که باید در کنار هم آن ها را برطرف کنید. با گذر از هر یک از این موانع، روابط شما تقویت می شود و پایه و اساس زندگی خانوادگی جدید خود را در کنار هم بنا می کنید. وقتی به اولین سالگرد ازدواج خود رسیدید، با غلبه بر همه این موانع و قوی تر از گذشته، احساس موفقیت خواهید کرد. این 7 مشکل معمولا در طول سال اول ازدواج به وجود می آیند و مهم است که به شکل یک تیم کار کنید و کاملا واضح و روشن با یک دیگر ارتباط برقرار کنید تا به یک راه حل مفید و متقابل برسید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا