آموزش آرایشگری مبتدی تا حرفه ای (رایگان)

آموزش کاشت مژه موقت در منزل (گام به گام)

چرب زبان

اکستنشنهای مژه، مژه‌های مصنوعی هستند که به صورت مستقیم روی مژه طبیعی‌تان گذاشته می‌شوند. منظور از اکستنشن آنهایی نیست که به صورت یکسره و در مدلهای مختلف در بازار موجودند، بلکه منظور یک بسته مژه 8 یا 9 تایی است که می‌توانید هر کدام را با آغشته کردن به چسب، روی مژه‌ طبیعی‌تان بگذارید. روند گذاشتن اکستنشنها به صورت حرفه‌ای، حداقل یک ساعت طول می‌کشد و برای افراد کم تجربه ممکن است تا 3 ساعت هم زمان ببرد. اکستنشنها باید بین دو تا هشت هفته ماندگاری داشته باشند و با افتادن مژه طبیعی بیفتند.

بخش اول: انتخاب اکستنشنها

1-شرایط مژه‌های طبیعی‌تان را بررسی کنید. اگر مژه‌هایتان به طور طبیعی کوتاه و نازک هستند، اکستنشن‌های بلند و ضخیم خیلی دوام نمی‌آورند و ممکن است حتی به آنها آسیب وارد کنند. قبل از انتخاب اکستنشن‌ها، مژه‌های خودتان را ارزیابی کنید. هر چه بلندتر و سالم‌تر باشند، می‌توانند وزن بیشتری را تحمل کنند.

 • اگر قبلا از اکستنشنن مژه استفاده نکرده‌اید، با نصف یک مجموعه مژه شروع کنید تا ببینید مژه های طبیعی‌تان می‌توانند آنها را نگه دارند یا خیر.
 • اگر مژه‌های پرتر یا برجسته‌تری می‌خواهید، بعدا می‌توانید به آنها چند اکستنشن دیگر بیافزایید.

2- نوع و طرحی که می‌خواهید را انتخاب کنید. اکستنشن‌های مژه در سه نوع مصنوعی، ابریشمی و مینک وجود دارند. مینک یا موی سمور گران‌ترین و مصنوعی ارزان‌ترین است. طول آنها معمولا از 6 تا 17 میلیمتر متغیر است. این اکستنشنها همچنین در رنگ، قوس و ضخامت‌های متنوعی عرضه می‌شوند. در نتیجه قبل از انتخاب هدفتان را مشخص کنید.

 


آرایشگری

توی این پک فوق العاده، آرایشگری، کاشت ناخن و خودآرایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! آرایشگری رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! یا با یه آرایش لایت، توی هر جمعی بدرخش!


 

 • مثلا اگر هدفتان طبیعی به نظر رسیدن مژه‌ها است، می‌توانید اکستنشنهای متوسط با رنگ قهوه‌ای مشکی را انتخاب کنید.
 • اگر به دنبال ظاهری خاص هستید یا می‌خواهید اکستنشنهایتان با لباستان هماهنگ باشد، مژه‌هایی که رنگ و ضخامت متفاوتی دارند را تهیه کنید.

نکته تخصصی: اگر به دنبال این هستید که برای همیشه ظاهر مژه‌هایتان تغییر کند، از اکستنشن صرفنظر کنید. ون دنیل میکاپ آرتیست می‌گوید: “اکستنشنهای مژه فوق‌العاده هستند چون چشمانتان را جذابتر نشان می‌دهند و می‌توانید هر روز بدون زدن ریمل به مژه‌ها با خیال آسوده از خواب برخیزید، اما وقتی آنها را می‌گذارید باید هر چند وقت یکبار آنها را ترمیم و به آنها رسیدگی کنید.”

3-اکستنشنها را در اندازه‌های مختلف انتخاب کنید. وقتی طول و ضخامت موردنظرتان را انتخاب کردید، مژه‌های تکی که طول‌های متفاوتی دارند را انتخاب کنید. نوع نامتراکم این اکستنشنها طبیعی‌ترین ظاهر را برای چشمانتان به ارمغان می‌آورند. سه سایز در دامنه طولی مشابه می‌بایست کافی باشد. کوتاه‌ترین اکستنشنها برای پر کردن جاهای خالی در خط بن مژه مورد استفاده قرار می‌گیرند و مانع از غیرطبیعی و شلوغ شدن ظاهر کلی مژه‌ها می‌شوند.

4-یک کیت اکستنشن مژه بخرید. اگر قصد دارید خودتان اکستنشنها را بگذارید، یک کیت از فروشگاههای لوازم آرایشی تهیه کنید. هر کیت شامل اندازه‌های مختلف مژه‌ است (معمولا کوتاه، متوسط و بلند) که علاوه بر این ابزاری مثل موچین، چسب، حلال چسب و برس مژه که برای انجام این کار لازم هستند، را هم دارد. اگر تا به حال اکستنشن نگذاشته‌اید، خریدن یک کیت این روند را برایتان بسیار آسان‌تر می‌کند.

 • هر کیت متفاوت است. دستورالعملهای هر کیت را بادقت خوانده و به آنها عمل کنید.
 • ترکیبات چسب را بررسی کنید. مطمئن شوید که حاوی فرمالدهید نباشد.

5- گذاشتن اکستنشنها برای بار اول را به یک متخصص بسپارید. خط بن مژه و نواحی اطراف آن نقاط بسیار حساسی هستند. گذاشتن اکستنشن مژه توسط خودتان می‌تواند خطرناک باشد، زیرا چسب می‌تواند پوست شما را تحریک کرده یا اگر به درستی مورد استفاده قرار نگیرد، به مژه‌های طبیعی‌تان آسیب برساند. اگر خودتان در گذاشتن اکستنشنها سر رشته ندارید، یک متخصص ماهر پیدا کنید تا دفعه اول این کار را برایتان انجام دهد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • با یکبار گذاشتن اکستنشن، احتمالا دفعه بعد خودتان راحت‌تر در خانه این کار را انجام خواهید داد.
 • در مورد مژه‌کاران متخصص در منطقه زندگی‌تان تحقیق کنید. بررسی کنید ببینید آنها گواهی لازم برای انجام این کار را دارند یا خیر و چه مدت است که به صورت حرفه‌ای مشغول به کار هستند.

بخش دوم: گذاشتن اکستنشنها برای بار اول

کاشت موقت مژه در خانه

1-از یک دوست بخواهید تا به شما کمک کند. اگر اولین بار است که اکستنشن می‌گذارید، ایده خوبی است که از دوستتان بخواهید به شما در این روند کمک کند. روند گذاشتن مژه‌ها مستلزم کار با چند ابزار مختلف است و هنگام چسباندن اکستنشنها روی مژه‌ها، فرد باید کاملا بی‌حرکت باشد. علاوه بر این گذاشتن همه این مژه ها تنها با دو دست بسیار دشوار است.

 • روند گذاشتن اکستنشنها با همکاری یک دستیار بسیار سریعتر و آسان‌تر پیش می‌رود.
 • همچنین برای خود شما هم ایمن‌تر خواهد بود چون وقتی تنها این کار را انجام می‌دهید خطر ورود چسب به داخل چشمها و مشکلات دیگر بیشتر است.

تمیز کردن میکاپ

2-مژه‌های طبیعی‌تان را آماده کنید. برای اینکه چسب به درستی بچسبد، باید مژه‌هایتان تمیز و عاری از هر گونه ماده آرایشی و کاملا خشک باشند. کمی از یک پاک‌کننده آرایشی را روی یک تکه پنبه ریخته و به آرامی در سرتا سر چشم بکشید. هر چیزی که از آرایش چشم در اطراف باقی مانده را پاک کنید. محل را با آب ولرم بشویید.

 • قبل از گذاشتن اکسنتشنها، اجازه دهید مژه‌هایتان خشک شوند.
 • مژه‌های بالاییتان را با یک برس مژه شانه کنید تا صاف و از هم جدا شوند. این برس که مانند فرچه ریمل است، باید همراه کیت اکستنشنتان باشد.

با یک پد چسبی سفید ناحیه زیر مژه‌های پایینی را بپوشانید.

3-با یک پد چسبی سفید ناحیه زیر مژه‌های پایینی را بپوشانید. کیت اکستنشن شما باید حاوی نوعی پد ژلی یا نوار چسبی باشد تا به شما در انتخاب و گذاشتن مژه‌ها کمک کند. این پد چسبی همچنین مشاهده و کار با مژه‌های تک را آسان‌تر می‌کند. وقتی پلکتان بسته است، مژه‌های بالایی روی این پد سفید رنگ قرار می‌گیرند و مناطقی که شما در آنجا مژه گذاشته‌اید را بهتر نشان می‌دهند.

4-طول مژه‌هایی که می‌خواهید در بیرونی‌ترین گوشه چشمانتان قرار دهید را انتخاب کنید. این اکستنشنها به صورت مژه‌های تک در بسته‌های 8 تا 9 تایی ارائه می‌شوند. از آنجا که شما کار را با بیرون‌ترین گوشه چشمهایتان شروع می‌کنید، باید اول بلندترین اکستنشنها را بگذارید. مقدار کمی از چسب را روی یک سطح صاف بریزید که دسترسی به آن آسان باشد. سپس با استفاده از موچین، اولین دسته مژ را بگیرید و بادقت انتهای گره‌دارش را داخل چسب فرو کنید.

 • شما تنها به مقدار کمی از چسب نیاز دارید. اگر خیلی از آن استفاده کنید، نتیجه کار کثیف به نظر خواهد رسید.

اولین اکستنشن را به آرامی روی مژه طبیعی‌تان بگذارید.

5-اولین اکستنشن را به آرامی روی مژه طبیعی‌تان بگذارید. چشمتان را ببندید و حتی‌الامکان آن را تکان ندهید تا اکستنشن در محل مناسبش قرار بگیرد. خیلی آرام مژه مصنوعی را روی مژه طبیعی و تا حد ‌امکان نزدیک به ریشه مژه قرار دهید. چسب باید فقط مژه را لمس کند (و نه پوستتان را). وقتی اکستنشن را روی مژه طبیعی گذاشتید، حدود 60 ثانیه زمان دارید تا قبل از خشک شدن چسب، جای دقیق آن را تعیین کنید.

 • پس از اینکه کار روی یک چشم به پایان رسید، همین مراحل را برای چشم دیگر هم انجام دهید. عقب و جلو هر دو چشم را چک کنید تا با هم یکی باشند.
 • چسب اگر با پوست تماس پیدا کند، می‌تواند باعث تحریک پلک شود. مطمئن شوید فقط به مژه‌تان برخورد خواهد کرد.

در لبه‌های بیرونی چشم از سه یا چهار اکستنشن بلندتر استفاده کنید.

6-در لبه‌های بیرونی چشم از سه یا چهار اکستنشن بلندتر استفاده کنید. برای ایجاد ظاهری طبیعی‌تر، باید بلندترین اکستنشنها را در گوشه خارجی چشم قرار دهید. مطمئن شوید اکستنشنها خیلی نزدیک به هم نیستند. چون مجبور می‌شوید برای پر کردن فاصله، از مژه‌های کوتاه‌تر استفاده کنید.

 • با استفاده از موچین اکستنشنها را در عرض 60 ثانیه در محل مناسبشان قرار دهید.

7- اکستنشنهای متوسط را بین مژه‌های بلند قرار دهید. برای حجیم کردن مژه‌ها و در عین حال طبیعی‌تر جلوه دادن آنها، اکستنشنهای متوسط را بین هر دو مژه بلند قرار دهید. همانطور که قبلا هم گفته شد، کار را از گوشه بیرونی چشم به سمت داخل شروع کنید. یک چشم را کامل کرده و سراغ دیگری بروید. در انتها، جلو و عقب هر دو چشم را بررسی کنید که مثل هم باشند.

 • در حین کار، با موچین اکستنشنها را روی مژه‌های طبیعی‌تان فشار دهید. این کار کمک می‌کند تا همه مژه‌ها در جایشان ثابت بمانند.
 • باید وقت بگذارید، گذاشتن اکستنشن کار سریعی نیست.

اکستنشنهای متوسط را در قسمت میانی پلکتان قرار دهید.

8-اکستنشنهای متوسط را در قسمت میانی پلکتان قرار دهید. حالا که گوشه‌های بیرونی تکمیل شد، همین روند را برای بخش میانی انجام دهید. از اکستنشنهای متوسط استفاده کرده و سه یا چهار عدد از آنها را روی مژه‌ها بگذارید. کار را از بیرون به سمت داخل انجام دهید. یک سوم میانی پلک بالای هر دو چشم را پوشش دهید.

کوتاه‌ترین اکستنشنها را در گوشه داخلی چشم قرار دهید.

9-کوتاه‌ترین اکستنشنها را در گوشه داخلی چشم قرار دهید. پس از تکمیل بخش میانی، از اکستنشنهای کوتاه استفاده کنید و آنها را حتی‌الامکان نزدیک به گوشه داخلی چشم بگذارید، البته کار با مژه‌های کوتاه می‌تواند کمی سخت‌تر باشد. سپس از کوتاه‌ترین اکستنشنها برای پر کردن جاهای خالی که در بخش میانی هر دو چشم می‌بینید، استفاده کنید.

اجازه دهید اکستنشنها کاملا محکم و ثابت شوند.

10-اجازه دهید اکستنشنها کاملا محکم و ثابت شوند. تا چند ساعت پس از گذاشتن اکستنشنها، از زدن ریمل یا آرایش کردن چشمها خودداری کنید. تا جایی که ممکن است سعی کنید اصلا آنها را لمس نکنید. حداقل 12 تا 24 ساعت پس از گذاشتن اکستنشنهای تازه بهتر است آنها را خیس نکنید. عمر اکستنشنهای شما به نوع آنها و اینکه چقدر خوب گذاشته شده باشند بستگی دارد، اما در هر صورت باید بین 2 تا 8 هفته ماندگاری داشته باشند.

بخش سوم: نگهداری از اکستنشنها

شانه کردن اکستنشن مژه

1-هر روز آنها را شانه کنید. برای حفظ ظاهر اکستنشها، لازم است روزانه به آنها رسیدگی شود. هر روز صبح با استفاده از یک برس مژه یا یک فرچه ریمل تمیز به آرامی آنها را شانه کنید. سعی کنید شبها رو به پشت بخوابید. این کار زمان شما برای شانه کردن روزانه مژه‌ها را نصف می‌کند.

2-از زدن بیش از حد ریمل به اکستنشنها خودداری نمایید. اکثر افراد فکر می‌کنند که با وجود اکستنشن دیگر به ریمل نیازی نیست. اما اگر می‌خواهید چشمانتان کمی درشت‌تر و زیباتر به نظر برسند، با احتیاط کامل کمی ریمل فقط به نوک اکستنشنها بزنید. زدن ریمل از ریشه اکستنشنها معمولا باعث کثیف و شلوغ شدن آنها می‌شود.

 • قبل از زدن ریمل، مژه‌ها را فر نکنید. این کار می‌تواند باعث بیرون آمدن اکستنشنها شود.
 • از زدن ریمل کاملا ضد آب خودداری کنید. پاک کردن آن بسیار دشوار است.
 • از زدن ریملهای روغنی به اکستنشنهای مژه خودداری کنید چون ممکن است چسب مژه‌ها را شل کند.

3-هر شب آرایش چشمهایتان را با احتیاط پاک کنید. یک پاک‌کننده با کیفیت بخرید تا هنگام پاک کردن آرایش لازم نباشد خیلی پنبه یا پد را روی چشمها بمالید. از پاک‌کننده‌ها یا دستمال مرطوب‌های آرایشی برای پاک کردن کامل آرایش روزانه‌تان استفاده کنید. از پاک‌کننده‌های روغنی که می‌توانند چسب مژه‌هایتان را شل کنند، استفاده نکنید. آرایش باید خیلی آرام پاک شود تا اکستنشنها بیرون کشیده نشوند.

4-آن اکستنشنهایی که درآمده‌اند را جایگزین کنید. این اکستنشنها به طور طبیعی در طی چرخه عادی رشد مژه‌ها شروع به ریختن می‌کنند. اگر خیلی زود چند دانه از اکستنشنها را از دست دادید، سعی کنید از کمی ریمل برای پر کردن جاهای خالی استفاده کنید. هر سه تا چهار هفته یکبار اکستنشنها را ترمیم کنید. این کار باعث می‌شود همیشه مژه‌ها ظاهر آراسته و تمیزی داشته باشند. همچنین می‌توانید چند اکستنشن جایگزین آنهایی که افتاده‌اند، بکنید.

ویدیوی روش چسباندن مژه

 

ویدیوی روش برداشتن مژه

 

آموزشهای کاربردی آرایشگری ما

خودآرایی

آرایش صورت در خانه آرایش لایت و طبیعی
اشتباهات آرایشی خانم ها جلوگیری از خراب شدن آرایش مان در روزهای گرم 

پاکسازی آرایش

روش پاک کردن آرایش با 2 ماده ساده روش پاکسازی پوست چرب
روش پاکسازی پوست خشک

ساخت مواد آرایشگری در منزل

ساخت رنگ مو با زردچوبه ساخت سرمه چشم خانگی
ساخت پالم لب در منزل

رنگ مو

انواع رنگ مو با اسم و تصویر 7 رنگ موی طبیعی که در منزل یافت می شوند
روش انتخاب رنگ مو متناسب با چهره مان

کاشت ناخن

کاشت ناخن چیست؟ بهمراه زیباترین تصاویر روش طراحی ناخن
جدیدترین متدهای تخصصی کاشت

آرایش لب

آرایش لب با توجه به چهره اشتباهات در آرایش لب
نکات تزریق ژل لب

آرایش چشم

کاشت مژه موقت درشت کردن چشم با آرایش
نکات کشیدن خط چشم 10 مدل آرایش چشم زیبا

استفاده از ابزار آرایشگری

نحوه استفاده از کانسیلر نحوه استفاده از کرم پودر و پنکک
نحوه استفاده از هایلایتر

مدل های جدید آرایشی

80 مدل آرایش موی کوتاه و بلند جدید 20 مدل موی نسکافه ای جدید
40 مدل جدید آرایش عروس بهترین سالن های زیبایی خانم ها در شهر تهران

 

شنیون

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا