آموزش آرایشگری مبتدی تا حرفه ای (رایگان)

19 نکته بسیار مهم قبل از تزریق ژل لب که باید بدانید!

چرب زبان

روش های افزایش حجم لب در طی چند سال گذشته به ویژه برای افراد در محدوده سنی ۲۰ تا ۳۰ سال افزایش ‌یافته است. ابزارها و روش‌های تقویت لب به حدی رسیده‌اند که تقریبا همه چیز قابل ‌بازگشت است و خطر واکنش آلرژیک به ویژه برای تزریقات تقریبا صفر است. با یک متخصص پوست و یک جراح صحبت کردیم تا تمام جزئیات را در مورد افزایش حم لب برای کسانی که آن را مورد توجه قرار می‌دهند، به دست آوریم. پر کننده موقتی لب بهترین گزینه برای افراد تازه کار برای افزایش حجم است؛ بنابراین توضیحات خود را روی این موضوع متمرکز کرده ایم.

چه زمانی استفاده از ژل توصیه می شود؟

  1. اگر شما چین و چروک عمیق دور چشم ها،ابروها یا دهانتان دارید
  2. اگر شما تمایل به تغییر در برجستگی وحجم لب تان دارید
  3. اگر شما مایل به جراحی و اعمال تهاجمی برای جوانسازی نبوده یا به‌ دلایلی جراحی در شما مجاز نباشد
  4. برای پرکردن یا کاهش عمق خطوط خنده

یک پزشک خوب پیدا کنید

دکتر محمدی، یک متخصص پوست که در تهران مطب دارد می گوید: “تلفیق علم و هنر زمانی است که به تزریق لب کمک می کند. بعلاوه به نظر من آنچه داخل سوزن است اهمیت ندارد، مهم این است که چه کسی پشت سوزن است.” لب ها یکی از ظریف ترین بخش های صورت هستند و نیاز به توجه یک پزشک با تجربه دارند. بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود پزشک دارای گواهی‌نامه است. من فکر می‌کنم انتخاب کسی که منحصرا روی زیبایی‌شناسی صورت متمرکز است احتمالا یک مزیت است ولی تضمین نیست، اما به طور حتم نشانه‌ای از این است که این پزشک به طور کلی کارش را خوب انجام می‌دهد. ما دکتر فرامرز صفایی پیروز را پیشنهاد می کنیم (کلیک کنید).

word image 386

چه چیزی داخل سوزن است؟

در سال 2016، بسیاری از افراد از ترکیب اسید هیالورونیک تحت نام های تجاری مانند Juvederm، Restylane، Restylane Silk یا Belotero استفاده می کردند. دکتر Wise آمریکایی می گوید: او از Juvederm Ultra Plus استفاده می کند، زیرا لب را صاف می کند و اثرات قابل پیش بینی است، در حالی که دکتر Peredo دوست دارد از Juvederm یا Restylane Silk، بسته به اهداف بیمار استفاده کند. اسید هیالورونیک ها دارای کیفیت ژل مانند مشابهی هستند و منجر به افزایش حجم لب ها شده بعلاوه طبیعی و بسیار ایمن هستند. دکتر Wise می گوید از 25،000 تا 50،00 نفر که توسط خودش تزریق انجام داده اند، هیچ کس هیچ واکنش آلرژیکی نداشته است. دکتر Peredo از Juvederm برای حجم دادن و از Restylane Silk برای اضافه کردن ساختار استفاده می کند، به ویژه برای بیماران مسن تر که می خواهند پوشش درونی لبشان بیشتر شود و یا خط مرزی لب داشته باشند. او می گوید: “من آن را یک رژ لب در یک سرنگ نامگذاری می کنم، پس وقتی به لب تزریق می شود لزوما لایه ها را کامل تر نخواهد کرد، اما لب ها بسیار صاف خواهند شد.”
بدن در طول زمان به آرامی اسیدها را تجزیه می کند. دکتر Wise می گوید بیماران معمولا پنج یا شش ماه پس از آخرین درمان خود، به مراجعه مجدد نیاز دارند، اما این زمان می تواند بسته به نوع بدن به سه سال هم برسد. دکتر Peredo جدول زمانی را روی شش تا نه ماه قرار می دهد. او می گوید تزریق داخل پوشش لب مدت زمان طولانی تری نیاز دارد، در حالی که تزریق حجم دهنده در لب اثر فزاینده و انباشتگی ندارد.

با توقف تزریق، لب به حالت عادی برمی گردد

اگر به هر دلیلی دوست دارید لبتان به حالت عادی برگردد می توانید از پزشک بخواهید ترکیباتی به نام هیالورونیداز تزریق کند که به سرعت اثرات تزریق را برعکس می کند.
زمانی که تصمیم به قطع استفاده از تقویت کننده های لب بگیرید، در ابتدا لب های شما مانند سوسیس های پژمرده خواهد شد. دکتر Wise می گوید: “به طور کلی، بعد از استفاده از هر گونه ژل تقویت لب، پوشش و شکل لب به حالت عادی برمی گردد منتها این بستگی دارد که چقدر طول می کشد تا بدن بتواند اسید هیالورونیک را بشکند.

چقدر دردناک است؟

معمولا دردناک نیست زیرا پزشکان از بیهوشی موضعی استفاده می کنند. دکتر Peredo می گوید اگر بیمار فقط افزایش حجم بخواهد، ممکن است فقط به چهار تا شش تزریق نیاز داشته باشد، در حالی که تمرکز روی پوشش لب نیاز به حدود 20 تزریق دارد.

این روش به طور کامل به دکتر بستگی دارد و دکتر Wise از یک رویکرد متفاوت استفاده می کند. او می گوید: ” در واقع از سوزن ها استفاده نمی کنیم: بلکه از چیزی به نام کانولا استفاده می کنیم.” کانولا یک دستگاه نازک یا لوله ای است که مانند یک سوزن ظاهر می شود اما تیز نیست. پس از قرار دادن دو میله کوچک سوزن در گوشه های دهان، او میکرو کانول ها را معرفی می کند که با روش خاصی وارد لب می شوند. پیچیده به نظر می رسد، اما دکتر Wise می گوید: کاملا راحت است و باعث تورم و کبودی کمتری می شود.

دوره نقاهت

مهم نیست که پزشکان از چه تکنیکی استفاده می کنند چون اندکی تورم و گاهی کبودی وجود دارد؛ اما تنها چند روز و حداکثر یک هفته طول می کشد. دکتر Peredo می گوید: یک هفته قبل از یک اتفاق بزرگ زمان خوبی برای تزریق نیست. چون باید به لب ها برای بهبود زمان داد. بعلاوه او برای 48 ساعت استفاده از الکل، ورزش یا بوسیدن را منع می کند. دکتر Wise می گوید به خاطر تجویز داروهایی مثل arnica montana برای کمک به بهبود کبودی و تورم و حل و فصل سریع تر، کمی خواب آلودگی افزایش می یابد. هر دو نیز اذعان داشتند که استفاده از کیسه آب یخ گزینه مناسبی است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

حفظ تناسب لب ها

word image 387

بهترین راه برای جلوگیری از اینکه لب های خانم ها بعد از تزریق شبیه سوسیس نشوند، تزریق تدریجی است. بعلاوه همیشه باید نسبت و تعادل حفظ شود. به همین دلیل است که باید دنبال یک پزشک با تجربه باشید. دکتر Wise می گوید: به طور طبیعی، لب پایین دو سوم بزرگ تر از لب بالا است و این نسبت و تقارن هنگام تزریق باید رعایت شود. دو طرف چهره می توانند خواهر باشند، اما دو طرف لب باید دوقلو باشند. اندکی تفاوت واقعا قابل توجه است.
هر دوی آن پزشکان می گویند که در جلسات اولیه باید دوزهای محافظه کارانه استفاده شود، بعلاوه توصیه می کنند که بیماران چند هفته پس از اولین جلسه خود جهت تایید کار و دیدن میزان افزایش حجم لب، مجددا به پزشک مراجعه کنند.

تزریق ژل لب ارزان نیست

دکتر رضاییان می گوید: هزینه هر درمان با توجه به دکتر، میزان ژل مورد نیاز و پیچیدگی روش متفاوت است. کمترین قیمت برای تزریق ژل های مجوز دارد کره ای مثل رووفیل و نئورامیس به ازای هر سی سی از ۹۰۰,۰۰۰ تومان شروع می شود و برای ژل های معروف آمریکایی و فرانسوی مثل ژوویدرم قیمت هر سی سی تزریق حدود ۱،۶۰۰،۰۰۰ تومان است . ژل های باکیفیت آلمانی مثل آلاینا و ایتالیایی مثل آیدیا و فرانسوی مثل پرفکتا هم با قیمت حدود ۱,۱۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر سی سی تزریق می شوند . البته این قیمت ها وابسته به نرخ ارز است و با نوسان آن ، تغییر می کنند. همچنین قیمت نهایی بستگی به این دارد که لب شما چقدر ژل احتیاج داشته باشدکه معمولا بیش از 1 سی سی نیاز نیست. صرف نظر از گران بودن، یک درمان تنها می تواند به تنهایی شامل جلسات متعددی شود. توجه داشته باشید قیمت تزریق چربی معمولاً گران‌تر از قیمت تزریق ژل می‌باشد.

افزایش دائمی حجم لب

برای افرادی که قصد افزایش حجم لب به صورت دائمی دارند یک راه حل دائمی و ارزان تر وجود دارد. بیماران باید به یک جراح که از ایمپلنت های چسب سیلیکون استفاده می کند، مراجعه کنند. ایمپلنت ها در سه اندازه حجم هستند که می توانند برای طول دهان تنظیم شوند و آن ها را از طریق یک برش دو میلی متری در هر گوشه ای از دهان قرار می دهد. دکتر Wise از بیهوشی موضعی استفاده می کند و بیماران تورم و کبودی بیشتری نسبت به پرکننده های موقت دارند. سیلیکون می تواند یک عمر باقی بماند، بعلاوه حذف کامل آن یک عمل بزرگ نیست، زیرا بر خلاف تزریق سیلیکون یا چربی، قطعه ای جامد است که همانطور که گذاشته شده، در عرض چند دقیقه می تواند برداشته شود. دکتر Wise می گوید: ایمپلنت ها بسیار محبوب تر از آنچه که مورد استفاده قرار می گیرد، هستند زیرا آن ها به طور کامل برگشت پذیر هستند. قیمت های ایمپلنت لب از 13 میلیون تا 70 میلیون تومان متغیر است.

افزایش حجم لب چقدر طول می کشد؟

word image 388
استفاده از مواد پرکننده لب ها، محبوب ترین روش برای افزایش حجم لب است. آن ها دارای حداقل اثرات منفی هستند و زمان بهبودی سریع تری نسبت به عمل جراحی دارند. این روش شامل تزریق یک نوع مختلف از پرکننده ها به لب است.
با گذشت زمان، به طور طبیعی کلاژن و چربی از بین می روند. این منجر به کاهش ظرافت و انعطاف پذیری صورت، از جمله لب ها می شود. لایه ها با جایگزینی کلاژن و چربی از دست رفته کار می کنند.

ما با یک بیمار و دکتر در مورد تجربه شان پیرامون پر کردن لب و آنچه که قبل، در طی و پس از آن انتظار داشتند، صحبت کردیم.

تصمیم بگیرید که چه چیزی می خواهید

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که چه می خواهید. آیا می خواهید خط لبتان مشخص شود یا می خواهید آن ها را پر کنید تا بزرگ تر شوند؟ دانستن پاسخ این سوالات کمک خواهد کرد که تصمیم بگیرید کدام نوع پرکننده مناسب است.

قبل از اینکه با پزشک دیدار کنید، از خود بپرسید:

  • چه چیزی می خواهم؟
  • آیا می خواهم خط لب هایم را مشخص کنم؟
  • آیا می خواهم لب هایم پر و بزرگ تر شود؟

وقتی Tori با جراح پلاستیک ملاقات کرد، عکس‌هایی از مدل‌هایی که دوست داشت را همراه خود آورد و به پزشک گفت که سعی کرده تا حدی واقع‌بین باشد و دختری را پیدا کند که لب هایش مشابه مال او باشد.

Tori گفت که لب بالایی باریکی دارد و از جراح خواست حجم بیشتری به آن اضافه شود تا لب هایش غنچه به نظر برسد.

انتخاب نوع تزریق

هنگام انتخاب نوع تزریق مهم است از آن ها آگاهی داشته باشید. از لحاظ تاریخی، کلاژن – یک بافت همبند موجود در بدن حیوانات – شایع ترین نوع پر کننده لب است.
با این حال، امروز به ندرت استفاده می شود زیرا خیلی دوام نمی آورد. همچنین می تواند واکنش های آلرژیک در بسیاری از افراد ایجاد کند.
پرکننده های اسید هیالورونیک در حال حاضر به طور گسترده ای استفاده می شوند. اسید هیالورونیک یک ماده ژل مانند ساخته شده از باکتری است. این ماده ضخامت لب ها را با اتصال به مولکول های آب موجود در پوست افزایش می دهد.
این پرکننده ها به آرامی جذب می شوند و می توانند تا حدی که دوست دارید ضخامت ایجاد کنند.
طبق گفته دکتر Usha Rajagopal، جراح پلاستیک Tori، چهار نام تجاری اسید هیالورونیک در بازار وجود دارد. او گفت، محبوب ترین گزینه ها Restylane و Juverm است. آن ها حدود شش ماه دوام دارند و طبیعی به نظر می آیند.
Vollure جدیدترین محصول در بازار است؛ که دوام طولانی تری دارد و حتی یک ظاهر طبیعی دیگر ارائه می دهد.
Volbella محصول چهارم است. بسیار نازک است و می تواند خطوط عمودی عمیقی بدون افزایش حجم ایجاد کند؛ و حدود 12 ماه دوام دارد.

مدت دوام نوع تزریق
6 ماه Restylane
6 ماه Juverm
18 ماه Vollure
12 ماه Volbella
3 ماه collagen

هر شش ماه یک ‌بار می‌توان درمان را تجدید کرد. دانشمندان دریافتند که تزریق اسید هیالورونیک پوست را به تولید کلاژن بیشتر ترغیب می‌کند و افزایش حجم طبیعی‌تری در لب ها ایجاد می کند.

خطرات تزریق ژل لب

word image 389
واکنش های آلرژیک به اسید هیالورونیک – یک مولکول قند که به طور طبیعی در سطح پوست یافت می شود – نادر است؛ اما ممکن است یک توده (گرانولوم) بافت ملتحمه ایجاد کند.
این نوع پرکننده همچنین می تواند در صورت تزریق در قسمت غلط پوست، یا در عمق نامناسب، یک توده ایجاد کند. توده ها به کمک هیالورونیداز حل می شوند. هیالورونیداز آنزیمی است که اسید هیالورونیک را تجزیه می کند.
یکی از عوارض جانبی رایج، عروق مسدود شده است؛ زیرا اینکار جریان خون را به لب کاهش می دهد. در نهایت می تواند به بافت لب آسیب برساند، اما پزشکان آن را بلافاصله تشخیص می دهند بعلاوه برگشت پذیر هستند. نمونه ای از تصاویر قبل و بعد از عمل در زیر هستند. روی هر عکس کلیک کنید تا بزرگ شود:

نحوه انجام تزریق ژل لب

اولین گام برای عمل پر کردن لب، ملاقات با یک جراح پلاستیک معتبر است. به صورت آنلاین و پرس و جو از دیگر بیماران می توان به این امر دست یافت.
به گفته دکتر Rajagopal، پرکننده های لب – به ویژه پرکننده های اسید هیالورونیک – محصولات ایمنی هستند؛ بنابراین تا زمانی که متخصص را انتخاب کنید، باید نسبت به درمان خود احساس امنیت داشته باشید.
در روز جراحی پزشک یک بیهوشی موضعی به لب ها اعمال می کند. اگر کلاژن گاو را انتخاب کرده باشید، پزشک آزمایش پوستی انجام می دهد تا مطمئن شود، آلرژی نداشته باشید. اگر پوست علائم واکنشی نشان دهد، پزشک از این درمان استفاده نمی کند و نوع دیگری از پرکننده را توصیه می کند.
پزشک ممکن است از یک سوزن برای تزریق مقادیر کمی از بیهوشی موضعی در داخل دهان استفاده کند تا لب های بالا و پایین را بی حس کند. در این مرحله ممکن است یک خراش کوچک احساس کنید. هنگامی که لب ها به اندازه کافی بی حس شدند، پزشک تزریق را شروع می کند.
بعضی ها می گویند این بی حسی چانه و چشم ها را نیز درگیر می کند. هنگامی که پرکننده درون لب ها قرار می گیرد، ممکن است احساس خارش شدید داشته باشید.

بعد از عمل

word image 390
بعد از این عمل می توانید در لب ها انتظار تورم داشته باشید. همچنین ممکن است محل تزریق به صورت نقاط قرمز رنگی دیده شوند.
یکی دیگر از عوارض جانبی معمول، کبودی در اطراف لب ها است که ممکن است حدود یک هفته طول بکشد. لب ها ممکن است پس از عمل به دلیل وجود پرکننده متفاوت باشند.
Tori گفت برای یک تا دو روز خندیدن برایش سخت بود، زیرا لب هایش کمی درد داشت. این امری طبیعی است. بعلاوه جراح پلاستیک می گوید برای دو روز از جمع کردن لب ها خودداری کنید.

دو کلیپ از نحوه تزریق ژل لب

باز هم هرگونه سوال، نظر یا تجربه ای راجب تزریق ژل لب دارید در بخش نظرات با کارشناسان ما مطرح کنید.

آموزشهای کاربردی آرایشگری ما

خودآرایی

آرایش صورت در خانه آرایش لایت و طبیعی
اشتباهات آرایشی خانم ها جلوگیری از خراب شدن آرایش مان در روزهای گرم 

پاکسازی آرایش

روش پاک کردن آرایش با 2 ماده ساده روش پاکسازی پوست چرب
روش پاکسازی پوست خشک

ساخت مواد آرایشگری در منزل

ساخت رنگ مو با زردچوبه ساخت سرمه چشم خانگی
ساخت پالم لب در منزل

رنگ مو

انواع رنگ مو با اسم و تصویر 7 رنگ موی طبیعی که در منزل یافت می شوند
روش انتخاب رنگ مو متناسب با چهره مان

کاشت ناخن

کاشت ناخن چیست؟ بهمراه زیباترین تصاویر روش طراحی ناخن
جدیدترین متدهای تخصصی کاشت

آرایش لب

آرایش لب با توجه به چهره اشتباهات در آرایش لب
نکات تزریق ژل لب

آرایش چشم

کاشت مژه موقت درشت کردن چشم با آرایش
نکات کشیدن خط چشم 10 مدل آرایش چشم زیبا

استفاده از ابزار آرایشگری

نحوه استفاده از کانسیلر نحوه استفاده از کرم پودر و پنکک
نحوه استفاده از هایلایتر

مدل های جدید آرایشی

80 مدل آرایش موی کوتاه و بلند جدید 20 مدل موی نسکافه ای جدید
40 مدل جدید آرایش عروس بهترین سالن های زیبایی خانم ها در شهر تهران

 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا