آموزش آرایشگری مبتدی تا حرفه ای (رایگان)

آموزش نحوه استفاده از کرم پودر و پنکک برای انواع آرایش

چرب زبان

استفاده از کرم پودر و پنکک در کنار هم می تواند کافی باشد و پوست شما را به یک سطح صاف تبدیل کند، اما در صورتی که درست انجام شود. اگر اشتباه انجام شود، ممکن است پوست شما خیلی براق یا خیلی خشک به نظر برسد. در این مقاله روش مناسب استفاده از انواع کرم پودر و پنکک را به شما نشان خواهیم داد.

قسمت 1 از 3: اعمال کرم پودر

شستن صورت با آب

1-با یک صورت تمیز شروع کنید، سپس مقداری تونر و مرطوب کننده به آن اضافه کنید. ابتدا تونر را با استفاده از پد پنبه ای و مرطوب کننده را با استفاده از انگشتان خود اعمال کنید. تونر به تعادل pH پوست شما کمک می کند. همچنین به بسته شدن منافذ کمک کرده و باعث می شود تا کمتر مورد توجه قرار گیرند. مرطوب کننده پوست شما را صاف و نرم کرده و از ایجاد پوسته ها جلوگیری می کند.

 • اگر پوست بسیار حساسی دارید، از یک تونر مبتنی بر گلاب، فندق یا یک تونر بدون الکل استفاده کنید. این امر باعث می شود سوزش پوست کمتر شود.
 • اگر پوست چربی دارید، از یک مرطوب کننده سبک یا بدون روغن استفاده کنید.

زدن پرایمر

2-از پرایمر استفاده کنید. به مقدار زیادی پرایمر احتیاج ندارید کمی از آن به پر کردن منافذ بزرگ و خطوط ریز کمک خواهد کرد. پرایمر باعث می شود پوست شما صاف تر به نظر برسد و استفاده از کرم پودر و اعمال آن را ساده تر می کند.

 


آرایشگری

توی این پک فوق العاده، آرایشگری، کاشت ناخن و خودآرایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! آرایشگری رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! یا با یه آرایش لایت، توی هر جمعی بدرخش!


 

3- از کانسیلر استفاده کنید. این کار باعث می شود آرایش روی صورت بهتر بنشیند. البته بخاطر داشته باشید که کرم پودر ممکن است کانسیلر را از بین ببرد. اگر از کرم پودر استفاده می کنید، فعلاً باید کانسیلر را کنار بگذارید. برای پوشش دهی بیشتر کانسیلر را بعد از کرم پودر اعمال کنید.

4-اگر از کرم پودرهای پودری استفاده می کنید، از یک برس یا بیوتی بلندر کمک بگیرید. اگر کرم پودرتان سفت باشد، می توانید بیوتی بلندر را روی آن بکشید. همچنین می توانید برس را روی آن حرکت دهید. اگر کرم پودر شل باشد، می توانید برس را به آرامی داخل آن فرو ببرید. برای دسترسی بیشتر دسته برس را به آرامی تکان دهید. برای استفاده از کرم پودرهای شل از بیوتی بلندر استفاده نکنید.

5-اگر از کرم پودر مایع استفاده می کنید، از بیوتی بلندر یا برس استفاده کنید. ابتدا بطری را تکان دهید. اینکار به مخلوط کردن رنگدانه های داخل کرم پودر کمک می کند. سپس مقداری کرم را روی قسمت پشت دست خود یا روی یک ظرف کوچک بریزید. این کار به شما کمک می کند تا به طور تصادفی کرم پودر زیادی برندارید.

 • اگر از بیوتی بلندر استفاده می کنید، ابتدا آن نآن آ« را در آب خیس کرده سپس فشار دهید تا از شر آب اضافی خلاص شوید. این باعث می شود اسفنج کرم پودر زیادی را به خود جذب نکند و مانع از هدر رفتن آن می شود.
 • از استفاده از برس های نرم خودداری کنید. سعی کنید یک برس مخصوص کرم پودر تهیه کنید. این برس ها سفت تر هستند و می توانند وزن کرم پودر مایع را تحمل کنند.
 • اگر عجله دارید می توانید از کرم پودر مایع استفاده کنید. برای پخش کردن کرم روی سطح پوست از انگشتان دست خود استفاده کنید، زیرا گرمای انگشتان دست کرم پودر را گرم می کند و ظاهری نرم تر به صورت شما می بخشد. این نوع کرم پودر پوشش دهی کاملی ندارد، اما جلوه ای زیبا و طبیعی به شما می بخشد.

6-اگر می خواهید از کرم پودر کرمی استفاده کنید، از یک بیوتی بلندر یا برس کمک بگیرید. کرم پودر های کرمی معمولاً جمع و جور هستند. همچنین ممکن است شکل تیوپی داشته باشند، مانند رژ لب. بیوتی بلندر یا برس را روی سطح کرم بکشید. اگر کرم پودر شما استیکی باشد، می توانید آن را روی پیشانی، بینی، گونه ها و چانه های خود حرکت بدهید. برای پخش کردن آن از انگشتان دست یا یک بیوتی بلندر استفاده کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • برای اعمال کرم پودر کرمی از برس پنکک استفاده نکنید. در این صورت موهای برس به هم می چسبند. از برس مخصوص کرم پودر استفاده کنید. موهای سفت و سخت آن تحمل وزن کرم پودر را خواهند داشت.

کر پودر

7-شروع به استفاده از کرم پودر در مرکز صورت خود کنید. مهم نیست از چه نوع کرم پودری یا از چه نوع ابزاری برای اعمال آن استفاده می کنید، همیشه ایده خوبی است که از مرکز صورت شروع کنید. کرم را به آرامی روی قسمت های مرکزی صورتتان اعمال کنید.

 • اگر از انگشتان دست خود استفاده می کنید، نقاط کوچکی ایجاد کرده سپس این نقاط را با انگشتان خود یا یک بیوتی بلندر به اطراف پخش کنید.

بلند کردن کرم پودر

8-کرم پودر را روی قسمت های پایین بینی و اطراف صورت خود اعمال کنید. هر چه به حاشیه های صورت می رسید لایه کرم پودر شما باید نازکتر باشد. اگر لایه روی گونه ها خیلی نازک شود می توانید کرم پودر بیشتری روی استخوان گونه ها قرار داده و آن را به سمت بیرون پخش کنید.

پخش کردن کرم پودر روی پیشانی

9-کرم پودر را روی پیشانی خود پخش کنید. کرم را به سمت موهای خود بکشید. سپس آن را به چپ و راست بالای ابروها برس بزنید.

10-کرم را در زیر چانه و در امتداد خط فک خود پخش کنید. از برس، انگشتان یا بیوتی بلندر خود استفاده کنید و کرم را به سمت چانه خود بکشید. سپس، آن را در امتداد فک خود پخش کنید.

پخش کردن کرم پودر با براش

11-کرم را با استفاده از بیوتی بلندر یا یک برس پخش کنید. همیشه این کار را از مرکز به سمت بیرون انجام دهید. وقتی به حاشیه های صورت و خط رویش مو نزدیک می شوید باید کرم پودر را محو کنید.

12- فراموش نکنید گردن هم باید با کرم پودر پوشیده شود. این بویژه برای کسانی که پوست گردنشان بی روح یا خاکستری رنگ است مناسب خواهد بود.

قسمت 2 از 3: اعمال کانسیلر و پنکک

زدن کانسیلر

1-مقداری کانسیلر بزنید. از برس یا انگشتان دست خود برای اعمال کانسیلر در قسمت های مورد نیاز استفاده کنید. سپس، آن را روی کرم پودر پخش كنید.

 • اگر از کانسیلر در زیر چشم ها استفاده می کنید، از انگشت حلقه خود کمک بگیرید. این ضعیف ترین انگشت روی دست شما، و در نتیجه مناسب ترین آنها برای انجام این کار است.
 • استفاده از کانسیلر بعد از کرم پودر، اعمال آن را آسان تر و احتمال پاک شدن آن را کمتر می کند.

2-بگذارید کرم خشک شود. این می تواند از 1 تا 5 دقیقه طول بکشد. برخی از کرم پودرها، مانند کرم پودرهای کرمی، روغنی هستند و هرگز به طور کامل خشک نمی شوند. کرم پودرهای دیگر، مانند انواع پودری از همان ابتدا خشک هستند.

زدن رژ لب

3-ادامه میکاپ خود را انجام دهید. در این مرحله می توانید بقیه آرایش خود از جمله رژ لب، رژگونه و آرایش چشم را انجام دهید.

4-پنکک خود را باز کنید. می توانید از یک کرم پودر پودری یا یک پودر فیکس کننده استفاده کنید. هر دوی این ها پوست شما را یکدست تر و مات تر می کنند. آنها همچنین به از بین بردن روغن های اضافی کمک می کنند.

5-برس را داخل پنکک قرار دهید. بیشتر پنککها فشرده و سفت هستند. اگر از پنکک شل استفاده می کنید، برس را درون آن فرو کنید.

6-برای خلاص شدن از پودرهای اضافی، به آرامی روی برس ضربه بزنید. همچنین می توانید دسته برس را روی لبه پیشخوان بزنید. این کار شما را از استفاده بیش از حد از پنکک که می تواند منجر به ماسیدگی شود، نجات می دهد. در صورت نیاز می توانید بعدا پودر بیشتری استفاده کنید.

زدن پنکیک با براش

7-پنکک را روی صورت خود پخش کنید. از وسط صورت خود شروع کنید و برس را به سمت بیرون بکشید. در صورت نیاز، برس را درون پنکک فرو کنید و پنکک بیشتری اعمال کنید. همیشه قبل از زدن برس به صورتتان پودرهای اضافی را از آن جدا کنید.

8-از یک برس تمیز استفاده کنید. با دقت به آینه نگاه کنید. اگر پودر اضافی روی برس می بینید، یک برس تمیز بردارید و از آن استفاده کنید.

قسمت 3 از 3: انتخاب کرم پودر، پنکک و ابزارهای لازم

1- کرم پودر خود را انتخاب کنید. کرم پودرها انواع مختلفی دارند. بعضی از آنها برای انواع خاصی از پوست مناسب تر هستند. سه مورد اصلی عبارتند از: پودری، مایع و کرمی. آنچه شما باید بر اساس نوع پوست خود بدانید به شرح زیر است:

 • اگر پوست خشکی دارید، سراغ کرم پودرهای مایع مرطوب کننده یا کرمی بروید. از استفاده از کرم پودرهای پودری خودداری کنید زیرا پوست شما را خشک تر می کنند. اگر باید از یک کرم پودر پودری استفاده کنید، نوع آبرسان را انتخاب کنید.
 • اگر پوست چربی دارید، کرم پودرهای مایع یا پودری سبک و فاقد چربی را انتخاب کنید. همچنین می توانید از کرم پودرهای حاوی مواد معدنی نیز استفاده کنید. این نوع کرم پودرها چربی را بهتر جذب می کنند. از کرم پودر کرمی استفاده نکنید زیرا برای پوست شما سنگین و نامناسب است.
 • اگر پوست نرمالی دارید، می توانید از هر نوع کرم پودری که می خواهید استفاده کنید: پودری، مایع یا کرمی.
 • اگر پوست ترکیبی دارید، از کرم پودرهای پودری استفاده کنید و آن را بیشتر روی قسمت های چرب اعمال کنید.

2-مات یا براق بودن کرم پودر خود را انتخاب کنید. انواع مختلفی از کرم پودرها وجود دارند. برخی از آنها براق تر هستند و برخی دیگر مات تر. آنچه شما باید بدانید به شرح زیر است:

 • اگر می خواهید یک ظاهر طبیعی داشته باشید از یک کرم پودر نیمه مات استفاده کنید. بیشتر کرم پودرها نیمه مات هستند.
 • اگر می خواهید به پوست خود جلوه سالمی بدهید، از یک رنگ شفاف یا روشن استفاده کنید. این گزینه برای ماه های سرد و زمستانی بسیار عالی است.
 • اگر می خواهید صورتتان صاف به نظر برسد، از یک کرم پودر مات استفاده کنید. این کرم پودر ها برای عکس گرفتن مناسب هستند.

3- میزان پوشش دهی کرم پودر خود را انتخاب کنید. برخی از کرم پودرها بسیار ملایم و سبک و برخی دیگر ضخیم و سنگین هستند. اگر می خواهید فقط کمی به پوست خود رنگ و لعاب بدهید، از کرم پودرهای سنگین استفاده نکنید، البته در این صورت ویژگی های طبیعی پوست شما (مانند خال ها) نشان داده می شود. اگر می خواهید خال ها، لکه های تیره و سایر قرمزی ها را بپوشانید باید از کرم پودری استفاده کنید که پوشانندگی بالا دارد. به خاطر داشته باشید که برای مواردی مانند جوش ها، ممکن است نیاز به استفاده از کانسیلر داشته باشید.

4- حداقل دو رنگ متفاوت داشته باشید. در صورت کمبود نور خورشید، در ماه های زمستان پوست شما روشن تر خواهد شد. در تابستان که نور خورشید بیشتر می شود پوست شما تیره تر می شود. بنابراین کرم پودری که در زمستان از آن استفاده می کنید ممکن است در طول تابستان برای پوست شما خیلی روشن باشد و به همین ترتیب کرم پودری که در تابستان از آن استفاده می کنید برای زمستان خیلی تیره باشد.

 • برای جلوگیری از این مشکلات، دو کرم پودر داشته باشید یکی از آنها باید تیره تر باشد و در طول تابستان استفاده شود، و کرم پودر دیگر که مخصوص فصل زمستان است باید روشن تر باشد.
 • برای فصل های بهار و پاییز می توانید این دو را با هم ترکیب کنید.

5-کرم پودر ها در اثر خشک شدن اکسیده می شوند. هنگام خرید کرم پودر، چند رنگ که فکر می کنید با پوست شما مطابقت دارند را انتخاب کنید. هر یک از آنها را در روی گونه خود بمالید. یک یا دو دقیقه صبر کنید. حالا رنگی که بیشترین مطابقت را با پوست شما دارد انتخاب کنید.

6-پنکک خود را انتخاب کنید. برای از بین بردن چربی های اضافی پوست می توانید از کرم پودرهای پودری یا پنکک استفاده کنید. همچنین می توانید برای تثبیت آرایش خود از یک پودر فیکس کننده استفاده کنید.

7-ابزار خود را بر اساس نوع کرم پودر مورد نظرتان انتخاب کنید. نوع کرم پودری که استفاده می کنید مشخص خواهد کرد که به چه ابزارهایی نیاز خواهید داشت. مواردی که باید بدانید:

 • برای اعمال کرم پودرهای پودری از برس های کرکی استفاده کنید. این برس ها برای انواع کرم پودرهای پودری مناسب هستند. همچنین پس از اتمام میکاپ می توانید از این برس برای اعمال فیکساتور (پودر فیکس کننده) استفاده کنید.
 • برای کرم پودرهای پودری فشرده شده و سفت، مایع یا کرمی از بیوتی بلندر استفاده کنید. این بلندرها صاف ترین و بهترین پوشانندگی را به شما می دهند.
 • برای کرم پودرهای مایع یا کرمی از برس استفاده کنید. این برس ها کمی سخت تر از برس پنکک هستند. آنها صاف هستند و نوک گردی دارند و بیشترین پوشش دهی را به شما می دهند.
 • اگر عجله دارید از انگشتان دست خود استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که این روش بهترین یا صاف ترین پوشش دهی را به شما نمی دهد.

آموزشهای کاربردی آرایشگری ما

خودآرایی

آرایش صورت در خانه آرایش لایت و طبیعی
اشتباهات آرایشی خانم ها جلوگیری از خراب شدن آرایش مان در روزهای گرم 

پاکسازی آرایش

روش پاک کردن آرایش با 2 ماده ساده روش پاکسازی پوست چرب
روش پاکسازی پوست خشک

ساخت مواد آرایشگری در منزل

ساخت رنگ مو با زردچوبه ساخت سرمه چشم خانگی
ساخت پالم لب در منزل

رنگ مو

انواع رنگ مو با اسم و تصویر 7 رنگ موی طبیعی که در منزل یافت می شوند
روش انتخاب رنگ مو متناسب با چهره مان

کاشت ناخن

کاشت ناخن چیست؟ بهمراه زیباترین تصاویر روش طراحی ناخن
جدیدترین متدهای تخصصی کاشت

آرایش لب

آرایش لب با توجه به چهره اشتباهات در آرایش لب
نکات تزریق ژل لب

آرایش چشم

کاشت مژه موقت درشت کردن چشم با آرایش
نکات کشیدن خط چشم 10 مدل آرایش چشم زیبا

استفاده از ابزار آرایشگری

نحوه استفاده از کانسیلر نحوه استفاده از کرم پودر و پنکک
نحوه استفاده از هایلایتر

مدل های جدید آرایشی

80 مدل آرایش موی کوتاه و بلند جدید 20 مدل موی نسکافه ای جدید
40 مدل جدید آرایش عروس بهترین سالن های زیبایی خانم ها در شهر تهران

 

شنیون

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا