10 نکته مهم که برای انتخاب بهترین رنگ مو مناسب چهره تان باید درنظر بگیرید

0
انتخاب رنگ مو

هنگامی که قصد دارید موهای خود را رنگ کنید ابتدا باید رنگ پوستتان را در نظر بگیرید. انتخاب رنگ موی صحیح، ویزگی های مثبت چهره شما برجسته تر نشان می دهد. امروزه حدود ۵۵ درصد از خانم ها، از رنگ مو استفاده می کنند. در این مطلب از چندین مجله معتبر مد و زیبایی کمک گرفته ایم تا نکات مهم برای انتخاب رنگ مو مناسب چهره را به شما یاد دهیم.

رنگ کردن مو

رنگ موها، از شماره ۱، تیره ترین تا شماره ۱۰، روشن ترین رنگ، شماره بندی می شود. در اینجا ما چند روش برای اینکه ببینید چه رنگ مویی مناسب شماست پیشنهاد می کنیم. رنگ مو بر اساس رنگ پوست بدن، بر اساس رنگ چشم ها و … . همه این روشها برای تشخیص رنگ مناسب عالی هستند و هر کدام را دوست دارید انتخاب کنید.

حتما بخوانید: آموزش گام به گام آرایش صورت در خانه برای اینکه بی نقص بنظر برسید! (مدل جدید)

۱-انتخاب بر اساس رنگ پوست بدن

افرادی که پوست سبزه و تیره دارند، رنگ مو با رنگدانه های قهوه ای روشن و طلایی برای آنها مناسب تر است. افرادی که پوست آنها سفید و روشن است، بهتر است از رنگ موهای بلوند استفاده کنند.

به رگ بازوی خود زیر نور طبیعی، نگاه کنید. اگر رنگ رگ شما، سبز است پوست شما گرم و سبزه است اگر رنگ رگ شما، آبی است، پوست شما روشن و سفید است.

۲- انتخاب بر اساس رنگ چشم ها

اگر چشم های شما، قهوه ای روشن یا تیره، مشکی، آبی تیره، عسلی است از رنگ مو با تناژ سرد استفاده کنید و اگر چشمان شما، سبز یا آبی روشن است از رنگ مو با تناژ گرم برای موهای خود استفاده کنید.

حتما بخوانید: ۲۰ عکس و ۶ کلیپ زیبا از رنگ مو نسکافه ای همراه با مدل های جدید مو

۳- انتخاب بر اساس سن

رنگ موهای تیره، قهوه ای و مشکی برای افراد جوان مناسب تر است.

اگر در سنین بالا، رنگ موهای شما سفید شده است از رنگ های بلوند استفاده کنید اما اگر در سنین بالا، موهای شما هنوز رنگ دانه های طبیعی خود را حفظ کرده اند، بهتر است از رنگ مو استفاده نکنید و ظاهر طبیعی خود را حفظ کنید.

۴- انتخاب بر اساس رنگ پوست چهره و رنگ چشم ها

  • پوست خیلی سفید: خانم هایی که رنگ پریده و پوست خیلی روشن دارند، بهتر است از رنگ های فندقی گرم و یا تناژ مسی، استفاده کنند.
  • پوست روشن و چشمان روشن: خانم هایی که پوست سفید دارند و رنگ چشمان آنها، روشن است، رنگ های بلوند و رنگ های قهوه ای خیلی روشن برای آنها مناسب است اما اگر از رنگ موی مشکی استفاده کنید زیبایی چهره شان چندین برابر می شود.
  • پوست روشن، چشمان تیره: رنگ موهایی با تناز بلوطی برای شما مناسب است، بهتر است از رنگ موی مشکی استفاده نکنید.

حتما بخوانید: آموزش نحوه رنگ کردن مو با زردچوبه به صورت اصولی

  • پوست تیره: خانم هایی که پوست تیره دارند، از رنگ موهای خیلی تیره یا خیلی روشن استفاده نکنند، رنگ موهای میانی از شماره ۵ تا ۷ برای شما مناسب تر است.
  • پوست تیره، رنگ چشم تیره: کسانی که رنگ چشمان آنها قهوه ای تیره یا مشکی است و پوست تیره دارند، از رنگ موهای بلوند و روشن استفاده نکنند، رنگ موهای قهوه ای، بلوطی، فندقی و تناژ مسی برای این افراد مناسب تر است.
  • پوست سرخ و سفید: خانم هایی با این رنگ پوست، بهتر است از رنگ موهای بلوطی گرم و بلوند استفاده کنند. رنگ موهایی که تناژ آنها به قرمزی می رود برای این افراد مناسب نیست زیرا قرمزی پوست آنها را بیشتر نشان می دهد.
  • پوست سرخ و سفید، چشمان روشن: از رنگ مو با تناز طلایی استفاده کنید. این رنگ مو شما را زیباتر نشان می دهد.
  • پوست سرخ و سفید، چشمان تیره: رنگ مو با تناژ فندقی و بلوطی متوسط می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.
شنیون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید