آموزش آرایشگری مبتدی تا حرفه ای (رایگان)

آموزش تصویری نحوه استفاده از کانسیلر برای آرایش صورت (2 گام ساده)

چرب زبان

کرم پودرها تناژ زیبایی به پوست شما می دهند، اما گاهی اوقات به تنهایی کافی نیستند. اگر بخواهید جوش های مزاحم، لکه های تیره و یا ناهمواری هایی پوست خود را پنهان کنید، باید از کانسیلرها کمک بگیرید.

قسمت 1 از 2: اعمال کانسیلر

1-رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. کانسیلر ها در شکل ها و رنگ های مختلفی در بازار عرضه می شوند، بنابراین ابتدا پوست خود را تجزیه و تحلیل کنید و بر اساس نیازتان دست به انتخاب بزنید. چه چیزی را می خواهید بپوشانید آکنه؟ تیرگی های دور چشم؟ زخم ها یا خال های مادرزادی؟ پس از مشخص کردن آنچه می خواهید پنهان کنید، می توانید رنگ و سایه مناسب را انتخاب کنید. برای پوشاندن این موارد به کالر کورکتور یا کانسیلر رنگی نیاز خواهید داشت. برای تعیین رنگ کالر کورکتور خود از چرخ رنگ استفاده کنید. برای پنهان کردن هر چیزی باید از رنگ مخالف آن در چرخ رنگ استفاده کنید.

 • از کانسیلر سبز برای کاهش قرمزی استفاده می شود.
 • کانسیلر زرد صورت شما را درخشان تر می کند.
 • کانسیلر بنفش می تواند به براق شدن صورت های زرد کمک کند.
 • کانسیلر نارنجی یا قرمز رنگ برای پوشاندن لکه های بنفش یا تیره استفاده می شوند.
 • برای جای زخم یا تیرگی های دور چشم، از کانسیلری که یک یا دو درجه از پوست طبیعی شما روشن تر است استفاده کنید. قبل از انتخاب رنگ مشخص کنید که تناژ پوست شما گرم است یا سرد. مراقب باشید که از رنگ های خیلی روشن استفاده نکنید، در این صورت چهره شما ممکن است خاکستری به نظر برسد.
 • برای تست کانسیلر آن را روی پوست صورت خود امتحان کنید، نه روی دستانتان، برای تست کانسیلر نباید هیچ نوع محصول آرایشی استفاده کرده باشید. پوست شما باید عاری از آرایش باشد.

word image 361

2-تصمیم بگیرید که از چه نوع کانسیلری می خواهید استفاده کنید. کانسیلرها در اشکال مختلفی تولید می شوند. کانسیلر های استیکی، مدادی و کرمی. هر یک از اینها انواع مختلفی از پوشش دهی را ارائه می دهند و برخی ممکن است برای انواع خاصی از پوست مناسب تر باشند.

 


آرایشگری

توی این پک فوق العاده، آرایشگری، کاشت ناخن و خودآرایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! آرایشگری رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! یا با یه آرایش لایت، توی هر جمعی بدرخش!


 

 • اگر منافذ بزرگ و پوست چربی دارید، از کانسیلرهای کرمی یا استیکی خودداری کنید، زیرا ممکن است منافذ شما بزرگتر از آنچه هستند نشان دهند. به جای آنها به دنبال کانسیلرهای مایع باشید.
 • برای آکنه از کانسیلر مدادی استفاده کنید، زیرا لبه آن به شما کمک می کند راحتر کانسیلر را در اطراف آکنه پخش کنید. برای کاور کردن لکه ها از کانسیلرهای کرمی که دارای پوششدهی بیشتری هستند استفاده کنید.

word image 362

3-صورت خود را آماده کنید. قبل از استفاده از هر نوع کانسیلر، صورت خود را با پاک کننده های ملایم بشویید و بعد از مرطوب کننده استفاده کنید. برای پاک کردن ریمیل، از پاک کننده های آرایشی مناسب استفاده کنید. کانسیلر شما اولین قدم در برنامه آرایشی شماست و روی یک بوم خالی اعمال خواهد شد.

word image 363

4-زیر چشم های خود را بپوشانید. از یک برس یا نوک انگشتان خود (حالت اول بهداشتی تر است) برای اعمال کانسیلر در زیر چشمان خود استفاده کنید. کانسیلر را به شکل مثلث وارونه بکشید. مثلث را از یک انتهای چشم خود به سمت دیگر بکشید، سر مثلث باید روی گونه شما قرار بگیرد. کانسیلر را در اطراف لبه ها پخش کنید تا تفاوت آشکاری بین پوست صورت و قسمت کانسیلر زده شده ایجاد نشود.

 • هرگز کانسیلر را در اطراف چشم خود مالش ندهید، زیرا پوست این قسمت به راحتی آسیب می بیند. برای اعمال آن، کافی است کانسیلر را با نوک انگشت یا برس خود روی سطح پوست بکشید. پوششدهی این روش بیشتر خواهد بود.
 • اگر چشمانتان گود هستند، کانسیلر را روی قسمت داخلی بینی خود بکشید. این قسمت اغلب در زمان اعمال کانسیلر نادیده گرفته می شود، و باعث می شود خواب آلود به نظر برسید.
 • حتماً کانسیلر خود را تا انتهای خط مژه تان اعمال کنید.
 • اگر کانسیلر خود را به صورت نقطه ای به شکل U زیر چشمانتان اعمال کنید جلوه طبیعی نخواهد داشت و ممکن است در عکس ها به چشم بیاید.

word image 364

5-کانسیلر خود را روی آکنه و لکه ها بمالید. آکنه، لکه های تیره، خورشید گرفتگی، زخم یا خال مادرزادی خود را در این مرحله با کانسیلر بپوشانید. کانسیلر خود را روی هر ناحیه قرار دهید و سپس به آهستگی به آن را پخش کنید. برای جلوگیری از ماسیدگی از یک لایه نازک کانسیلر استفاده کنید- در صورت لزوم می توانید از لایه های بیشتر استفاده کنید.

 • اگر آکنه دارید از انگشتان خود برای پخش کردن کانسیلر استفاده نکنید. زیرا ممکن است با این روش از طریق پخش باکتری ها روی سطح پوست آکنه های بیشتری ایجاد کنید. برای ایجاد پوشش دهی بیشتر از یک برس آرایشی تمیز استفاده کنید.
 • اگر از کانسیلر در یک ناحیه وسیع استفاده می کنید (برای مثال برای پوشاندن آکنه روزاسه یا همان آکنه دروان بزرگسالی)، بهتر است از یک لایه نازک استفاده کنید. هرچه از کانسیلر بیشتری کنید احتمال ماسیدگی آن در طول روز بیشتر خواهد شد. برای اینکه به کانسیلر خود جلوه طبیعی تری بدهید روی آن از پنکک استفاده کنید.

word image 365

6- کانسیلر خود را فیکس کنید. پس از اینکه مطمئن شدید تمام لک ها و تیرگی های زیر چشم ها پوشانده شده اند، روی کانسیلر خود یک لایه کرم پودر اضافه کنید. برای اینکه با یک سنگ دو نشان بزنید، از پنکک هم استفاده کنید. می توانید از کرم پودرهای مایع نیز استفاده کنید، اما باید به خاطر داشته باشید که روی آن پودر فیکس کننده (فیکساتور) اضافه کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • کرم پودر خود را روی تمام قسمت های صورتتان پخش کنید. سپس از یک پودر فیکس کننده براق کننده و یک برس بزرگ استفاده کنید و آن را برای 12 ساعت آینده فیکس کنید.
 • برای دسترسی به گوشه های داخلی چشم و زیر خط مژه از یک برس استفاده کنید. تمام قسمت های دارای کانسیلر را بپوشانید.
 • برای اطمینان از اینکه آرایشتان در طول روز خراب نمی شود کمی پودر اضافی روی قسمت هایی که با کانسیلر پوشانده شده اند قرار دهید.

قسمت 2 از 2: کرم پودر را اعمال کنید

word image 366

1-کرم پودر بزنید. پس از استفاده از کانسیلر به اندازه دلخواه، مرحله بعدی اعمال کرم پودر خواهد بود. انواع مختلف کرم پودرها وجود دارند مانند کرم پودر، فون مایع و کرم پودر فشرده یا پنکک. کرم پودر پوست شما را صاف و برای ادامه آرایش آماده می کند.

2-از یک کرم برنز اضافه کنید. پوشاندن صورت خود با کانسیلر و کرم پودر رنگ طبیعی چهره را از بین می برد. با استفاده از یک کرم برنز گونه ها، دو طرف بینی و اطراف صورت خود را سایه بزنید.

word image 367

3-رژ گونه بزنید. اگرچه همه افراد در حالت نرمال گونه های سرخی ندارند، اما معمولا در آرایش کمی رژگونه استفاده می شود. با اعمال رژگونه کمی به صورت خود زاویه می دهید.

 • برای اعمال رژگونه، لبخند بزنید تا گردی گونه هایتان بیرون بزند، اکنون کمی رنگ و لعاب به آنها اضافه کنید و آن را به سمت بالا پخش کنید.

word image 368

4-برجستگی ایجاد کنید. برای ایجاد برجستگی در صورت خود، از انواع مختلف هایلایتر در امتداد استخوان های گونه، زیر استخوان های ابرو و گوشه داخلی چشم ها استفاده کنید. با این کار چهره شما بازتر خواهد شد.

word image 369

5-ابروهای خود را پر کنید. با توجه به میزان آرایشی که در اطراف چشم های خود اعمال کرده اید احتمالا ابروهایتان کمی رنگ و چهره تان بی روح شده است. ابروهای خود را پر کنید تا تاریکی طبیعی ایجاد شود و توجه را به چشم و شکل صورت خود جلب کنید.

آموزشهای کاربردی آرایشگری ما

خودآرایی

آرایش صورت در خانه آرایش لایت و طبیعی
اشتباهات آرایشی خانم ها جلوگیری از خراب شدن آرایش مان در روزهای گرم 

پاکسازی آرایش

روش پاک کردن آرایش با 2 ماده ساده روش پاکسازی پوست چرب
روش پاکسازی پوست خشک

ساخت مواد آرایشگری در منزل

ساخت رنگ مو با زردچوبه ساخت سرمه چشم خانگی
ساخت پالم لب در منزل

رنگ مو

انواع رنگ مو با اسم و تصویر 7 رنگ موی طبیعی که در منزل یافت می شوند
روش انتخاب رنگ مو متناسب با چهره مان

کاشت ناخن

کاشت ناخن چیست؟ بهمراه زیباترین تصاویر روش طراحی ناخن
جدیدترین متدهای تخصصی کاشت

آرایش لب

آرایش لب با توجه به چهره اشتباهات در آرایش لب
نکات تزریق ژل لب

آرایش چشم

کاشت مژه موقت درشت کردن چشم با آرایش
نکات کشیدن خط چشم 10 مدل آرایش چشم زیبا

استفاده از ابزار آرایشگری

نحوه استفاده از کانسیلر نحوه استفاده از کرم پودر و پنکک
نحوه استفاده از هایلایتر

مدل های جدید آرایشی

80 مدل آرایش موی کوتاه و بلند جدید 20 مدل موی نسکافه ای جدید
40 مدل جدید آرایش عروس بهترین سالن های زیبایی خانم ها در شهر تهران

 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا