مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

8 فواید نیکوتین (طبق تحقیقات جدید سال 2022)

چرب زبان

خوشبختانه به خاطر وجود کمپین های ضد سیگار، خیلی از افراد متوجه شده اند که سیگار و نیکوتین، تفاوت های زیادی با هم دارند. حقیقت اینجاست در حالی که خیلی از افراد به خاطر نیکوتین سیگار می کشند؛ اما به خاطر مضرات سیگار از دنیا می روند. علت آن هم دیگر سمومی است که در سیگار وجود دارد. نیکوتین به خودی خود یک ماده بدون آسیب محسوب می شود و حتی گاهی اوقات فایده هم دارد که در این قسمت با ۸ مورد از فواید آن آشنا خواهید شد. (این مطلب برگرفته از 3 مجله معتبر علمی ست منبع1 منبع2)

نیکوتین داخل تنباکو یک ترکیب شیمیایی اعتیاد آور است و اکثرا فکر می کنند که ترک سیگار به خاطر وجود نیکوتین کار را خیلی سخت می کند. سازمان های جهانی سلامت در مورد سیگار کشیدن گفته اند که سیگار کشیدن سریع ترین راه وارد کردن نیکوتین به جریان خون است.

در کنار این مطلب بخوانید: 26 عادت مثبت برای یک زندگی سالم

اما آن ها همچنین اشاره کرده اند که محصولات جایگزین نیکوتین ظاهراً هیچ خاصیت اعتیادآوری برای افراد غیر سیگاری ندارند، زیرا سیگار حاوی مواد شیمیایی هست که نیکوتین را اعتیاد آور تر می کند، چون خود نیکوتین به تنهایی اگر در کنار تنباکو نباشد، اعتیادآور نخواهد بود.

بنابراین نیکوتین عامل ایجاد بیماری های مربوط به سیگار نمی شود و میزان اعتیاد آن ممکن است فقط به اندازه یک فنجان قهوه باشد؛ اما به نظر شما فایده هم دارد؟

1-تقویت حافظه بلند مدت

مطالعات به این نتیجه رسیده است که نیکوتین باعث افزایش حافظه بلند مدت می شود و این موضوع از طریق آزمایشات هم به اثبات رسیده است.

یک خبرنگار آمریکایی در مصاحبه ای اعلام کرد: طبق اطلاعاتی که تا الان به دست آوردم، نیکوتین قابل اعتماد ترین ماده تقویت کننده حافظه است که هم اکنون در اختیار داریم. در واقع خواص آن برای ذهن و حافظه، شاید با هیچ ماده دیگری قابل مقایسه نباشد.

2- تقویت حافظه کوتاه مدت

محققان از جمله شروود، کرل، هیندمارچ به این نتیجه رسیده اند که تاثیرات نیکوتین روی حافظه کوتاه مدت بسیار زیاد است. نتایج تحقیقات آنها نشان داد که نیکوتین باعث تقویت و واکنش حافظه در مدت زمان کوتاه می شود و فرایند بهینه سازی اطلاعات در حافظه کوتاه مدت را بهبود می بخشد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

3- کوتاه کردن زمان واکنش

در دانشگاه لندن به این نتیجه رسیدند که رابطه قوی بین نیکوتین و زمان واکنش افراد وجود دارد و می‌ توان نتیجه گرفت این افراد آی کیوی بالاتری دارند. اخیراً هم تحقیقات دیگری در تایوان انجام شده و نشان می‌ دهد که مکمل نیکوتین باعث عملکرد افراد در بازی های شبیه سازی شده می شود. همچنین اظهار کرده اند که نیکوتین برای بهبود حوصله، میلی جنسی و افزایش سطح درک افراد موثر است. نیکوتین همچنین باعث کم کردن تایم تصمیم‌گیری می‌ شود.

نورون های عصبی

از دست ندین: 44 مهارت کاربردی که هر فردی باید بلد باشد

4- بهبود عملکرد افراد

استفاده از نیکوتین خواص زیادی دارد و این موضوع در تحقیقات دانشگاهی سال ۲۰۱۷ هم به اثبات رسیده است. از آنجایی که بعضی ورزشکاران بریتانیایی تمرکزشان را روی سیگار گذاشته بودند، به خاطر همین تحقیقات در مورد استفاده از نیکوتین افزایش پیدا کرد.

گزارشات که از این تحقیقات در روزنامه ملی به چاپ رسید، حاکی از آن بود؛ ورزشکارانی که باور داشتند استفاده از دخانیات می‌ تواند باعث ارتقای عملکرد و بهبود وضعیت ذهنی آنها شود، ظاهراً نتیجه گرفته بودند و بسیاری از فوتبالیستان خیلی زیاد از نیکوتین استفاده کرده بودند و در بازی عملکرد بهتری داشتند. البته شباهت آنقدر زیاد نیست که بخواهیم بگوییم که نیکوتین عامل تقویت عملکرد ورزشکاران است اما خیلی از افرادی که نیکوتین استفاده می کنند، این امید را دارند که از آنها نتیجه خوب بگیرند.

5- هماهنگی با ریتالین

برای درمان بیش فعالی بزرگسالان، مطالعات زیادی در مورد عملکرد نیکوتین با ریتالین انجام شده است و محققان به این نتیجه رسیده اند که سازماندهی نیکوتین در بدن، تاثیرات مثبتی روی وضعیت رفتاری و ذهنی نوجوانان مبتلا به بیش فعالی و بزرگسالی دارد. البته هنوز میزان تاثیر گذاری آن با ریتالین مقایسه نشده است. نویسنده اصلی این مطلب به این نتیجه رسید؛ به این دلیل است که نوجوانانی که سیگار می کشند، در مقایسه با آنهایی که پیش فعالی بزرگسالی دارند، آرامش بیشتری را احساس می کنند و سیگار را راهی برای آرامش ذهنی شان می دانند.

کراتین چیست؟ کاربرد آن، فواید و عوارضی که باید بدانید!

6- کمک به بهبود اسکیزوفرنی

مطالعه ای در فرانسه، مقاله تحقیقاتی را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که یافته‌ ها نشان می‌ دهند یک دوز از نیکوتین می تواند باعث بهبود بسیاری از عملکرد های ذهنی در بین بماران مبتلا به اسکیزوفرنی شود.

7- کمک به بهبود آلزایمر

مطالعه ای در سال ۲۰۱۲ نشان داد که نیکوتین می تواند علائم اولیه آلزایمر را بهبود ببخشد. در این مطالعات همچنین به این نتیجه رسیدند که نیکوتین باعث ارتقاء عملکرد های ذهنی اولیه و ثانویه مانند توجه، حافظه و فرایندهای ذهنی می شود.

“ما همچنین به این نتیجه رسیدیم که در مطالعه اولیه شواهدی وجود دارد که نشان می‌ دهد نیکوتین خودش عامل ارتقاء ذهن است.”

8- کمک به بهبود پارکینسون

نیکوتین باعث می‌ شود که دوپامین در بدن تولید شود و به فرد حس رضایت دهد. دوپامین باعث کاهش حرکات غیر کنترل یا بیقراری نیز خواهد شد. در دو مطالعه اخیر نشان داده شده است که نیکوتین چگونه می تواند به این عوامل کمک کند. همچنین اظهار کرده اند که نیکوتین باعث سرکوب بیماری پارکینسون می شود و از بیماران پارکینسون هم محافظت می کند.

به عنوان کلام آخر و نتیجه گیری ، باید گفت هیچ چیز نباید بیش از مقدار طبیعی وارد بدن شود؛ حتی اگر خاصیت داشته باشد. افراد سیگاری به دنبال این هستند که مقداری نیکوتین به بدن برسانند؛ در صورتیکه نیکوتین باید فاقد مواد شیمیایی باشد. از طرفی استفاده از نیکوتین به شکل سیگار باعث سرطان و دیگر بیماری‌ های ریوی می شود.

حتما بخوانید: 9 فواید دوش آب سرد (و کسانی که برایشان ممنوع است)

در صورتی که شما می توانید از منابع معتبر طیف وسیعی از نیکوتین های مایع را پیدا کنید که کاملا آزمایش شده اند، قابل اعتماد هستند و بدون شک به شما کمک می کند تا سیگار را ترک کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫60 دیدگاه ها

   1. ویپ خطرش از سیگار بیشتره اون مواد شیمایی استفاده میشه ولی سیگار از برگ و یه نوع مواد شیمایی که خطرش خیلی کمه

  1. داداش تو دنبال بهانه ای که سیگار بکسی. سرطان ریه که یکی از عوارض هست از کل این فواید ها بدتره

   1. کم بکشیم چطوره ؟یعنی یه پک یا دو پک بزنیم و آتش آن را قیچی کنیم و مابقی یک نخ سیگار را ۱۲ ساعت بعد همین گونه مصرف کنیم ؟ روشی که روش سامورائی نام گذاشته اند😋😊

 1. نویسنده احساس گناه داره به خاطر سیگار کشیدن خودش که مدت کوتاهی آغاز شده و این حالت به خاطر راضی نگه داشتن خودشه . داداش بکش بکش خیلی سود داره برا بدن . غلط میکنه هرکی میگه مثل فوق تخصص های که میگن دقیقا مشابه خوردن سمه و در کمترین عارضش دندون های حال به هم زن و لبهای زغالی و ریه های عفونی و ۳۰ تا ۶۰ درصدی و بوی بدن . تغییر بر رو چهره و صورت که یه ادم ۲۰ ساله رو یه ۳۰ ساله نشون میده و اینکه چهره مشابه تخفیف مصرف اعتیاد . البته همش دروغه کاملا سیگار از پروتین و ویتامین اشباح شدس . اقای نویسنده گفته با سطح سواد سیکل با معدل۱۲/۲۱ . باز ممنون

  1. سلام.
   این مطالب در مورد فواید “نیکوتین” هست نه فواید سیگار. نیکوتین فقط یکی از ترکیبات تنباکو و سیگار هست.

   1. خوب شد گفتی نمیدونستیم ، داداش نپیچون بگو نمیخوام سیگارو و نیکوتین رو ترک کنم .

    1. چیزی که من از دکتر شنیدم وخودم اطمینان پیدا کردم سیگار رعشه بدن را ازبین میبره حتی کسانی که بدنشون تیک داره اگه مادر زادی نباشه باسیگار کشیدن بهتر میشه ولی توجه داشته باشیم که اکثریت از سیگار تنفر دارند وسیگار کشیدن راخوب نمی دونند وهمیشه حق با اکثریت هست یعنی ضررش بیشتر از نفعشه

   2. سی تا شصت میلی گرم نیکوتین میتونه یک انسان رو به مرگ بکشونه درحالیکه برا کوکائین این مقدار 1000 میلیگرم هست! ممکنه منظور شما به دوز مشخص از اون هست. البته این نکته رو باید توجه داشت که هرچیزی باعث خوشی باشه یک تاوان جداگانه و متعاقب هم داره. چون هیچ چیز دراین دنیا رایگان نیست. امام صادق علیه السلام فرمودند “هيچ كس نيست كه به نوشى بى نيش دست يابد، اگر چه همه عوامل به يارى اش بيايد.” بنابر این اگر موضوعیت دارویی هم باشد دارو باید در صورت احتیاج مصرف شود.

  2. سلام خواهشا به نویسنده توهین نکن چون مطالبش کاملا درست بود من کارم با بیماران اسکیزوفرن هست وواقعا تاثیر بسزایی در آرام کردن بیماران داشته و داره
   اینو بوضوح دیدم میتونی تحقبق کنی به طوری که خودشون میگن این سیگار را به ما بدین ما حالمون خیلی بهترمیشه تا استفاده از داروها

  3. لابد تو خوبی پنجم دبستانی با معدل نیاز به تلاش که فرق نیکوتینو سیگارو نمیدونی

   1. سلام ممنون از شما که مطالب منم گذاشتین فقط ی چی یادم رفت یکی از دوستان گفته بود دود سیگار رو بکنین تو شکم! ن ریه می شه ایشون توضیح دن چطوری همچین ترفندی ممکنه چراکه دود سبکه هیچ وقت پایین نمی ره همیشه می ره بالا به سمت جایی که مکش داشته باشه مث شش اگر اینو توضیح بدن ممنون می شم

  4. داداش پیپ بکش نیکوتین خالص میکشی البته دود پیپ رو تو ریه نمیدن باس با دهن بکشی نیکوتین از بزاق دهنت جذب میشه دیگه سرطان مرطان هم نمیگیری توتون پیپ خالصه مثل سیگار نیست که با دود کاغذش بره تو ریه ات

 2. ایشون از فواید و استفاده نیکوتین در مواقع لزوم گفته. گفت این ماده در سیگار و تنباکو هم یافت میشود سیگار تبلیغ نکرده! و هیچ جا بیان نکرده برای رساندن نیکوتین به بدن از سیگار استفاده کنید! در صورت لزوم نیکوتین شکلهای دیگری هم دارد

 3. خدایی در مورد حافظه اینا راست میگه من دانشجوام بعد از اینکه سیگار کشیدم از اون وقتا که اصلا سیگار نمیکشیدم عملکرد مغزم در درس و آزمون ها خیلی بالا رفته نتایچ بهتری میگیرم.
  شاید برای من اینطور باشه اما واقعا بود.

  1. داداش سیگار بخاطر این به حافظه تمرکز کمک میکنه چون فشار عصبی خنثی میکنه همینکه هی بکشی سلول مغزت میسوزه پوک میشه دود اول وارد مغز میشه سرگیجه یکم میگیری یا سردرد

  2. عرض سلام
   من متاهلم ولی با این حال چون حس شهوت دائم درگیرم می کرد اسیبای جنسی زیادی داشتم و هی دنبال کارای اینجوری بودم از طرفی ارشد حقوقم و دلم به درس نمی رفت جالب اینجاست زینوزیت شدید و ناراحتی اعصابم دارم و گاهی تو خونه کتک کاری می کردم تا اینکه با سیگار آشتی کردم خدا می دونه هم شهوتم متعادل شده سرم تو زندگی خودمه هم اعصابم راحته دیگه دستام نمی لرزه هم درس می خونم و چند برابر بهتر می فهمم مخصوصا وقتی سیگار می کشم جالبتر اینکه سینوزیتم و وزوز گوشمم بهتر شده و شاید اگه کاغذ سیگار رو توتون نبود خیلی بهتر بود پیپ رو هنوز امتحان نکردم
   این نظر منه و چیزیه که خودم تجربه کردم و اصلن کار به حرف دیگران ندارم
   دیدم دوستان نظر دادن منم وسوسه شدم بنویسم
   یا حق

 4. خیلی دیدگاه اشتباهیه که مدل مصرف کردنو با خود مسئله قاطی کنیم . نیکوتین به تنهایی خوبه ولی مدل مصرفش اونم با سیگار مشکل داره. الکلم به تنهایی خوبه ولی مصرفش اونم شکل مشروبات الکلی مشکل داره
  چه مدلی استفاده کردنه که مهمه 🙂

  1. بشین بابا سیگار فقط کاغذشه که میسوزه و ضرر داره و الکل هم در کل ضرر داره چه مشروب چه خالی

  2. سلام ،لطفا بدون داشتن اطلاعات کافی ومستند ،نظر ندین ،کی وکجا گفتن الکل خوبه ،خود الکل مضر هست و کاملا تایید شده وقطعی ،مضربودن مشروبات هم به خاطر وجود الکل هست ،البته این با بحث سیگار ونیکوتین کاملا متفاوت هست ،نیکوتن یک ترکیب آلی ودارویی هست ،که در داروشناسی شناخته شده و پژوهشهای دارویی وغیره هم روش انجام شده ،وفواید واثرات مفید ودرمانی داره ،ولی سیگار بحثش کلا متفاوته ومضر ،مضر ،مضر هست

 5. جو عجیبی بر علیه سیگار هست. اما اگه دقت کنید حتی پزشکان هم سیگار میکشن خصوصا به جای داروهای آرام بخش؟!
  ضمنا تحقیقات آمار صحیح مقایسه شده بین بیماری های روانی بین افراد سالم و سیگاری وجود نداره و در معدود تحقیقات که ثابت کرده سیگار باعث افزایش افسردگیه فقط سیگاری ها رو بررسی کرده در حالیکه در همون تحقیقات خیلی افراد برای فرار از افسردگی به سمت سیگار رفته اند در واقع سیگار عامل نبوده. همچنین من هنوز آلزایمری و پارکینسون در سیگاری ها ندیدم!!

  1. نیکوتین یک ماده هست که نقش انتقال دهنده عصبی را بازی می‌کنه و باعث آزاد سازی دوپامین و در نتیجه احساس سرخوشی میشه که می‌تونه از پارکینسون و آلزایمر جلوگیری کنه
   نیکوتین خالص هیچ ضرری ندارد و این دود سیگار هست که ضرر زیادی دارد اگر راهی پیدا کنید که نیکوتین را بصورت خالص به بدن برسانید مفید است البته برای سنین بالای چهل سال .
   نیکوتین حتی بصورت خالص برای رشد مغزی بچه ها و جوانان مضر هست .

 6. سلام من چن ساله سیگار میکشم جدیدا وقتی میکشم سر درد میگیرم مثل سر درد سینوزیتی
  کمکم کنید

  1. خوب بدنتون سم زدایی شده مغز وب‌سایت‌وبافتهای سلولی شما براحتی اکسیژن به مغز میرسونه .هنگام دوباره سیگار ریتمش بهم میخوره دچار سردرد میشید .لطفا اگه میشه نکشید .اگه میکشید سیگاری پیدا کنید که توتون سالم‌تری داشته باشه ..

  2. ساسان هر سیگاری نکش مخصوصا طعمدار ی سیگار بکش اونم وینستون اگه ظرفیتت پایینه باریکش اگرم بالایه ضخیمش سیلورش و اب زیاد بخور اب مخاطی مغزت تابستونی کم شده

 7. حتمااااا بخونید
  سلام
  چنتا نکته توی این قبیل بررسی ها معمولاً فراموش میشه
  کاغذ پوکه های سیگارت دارای گوگرد هستن و این بخش عمده مواد سمی و سرطان زای سیگارت است
  بخش دوم گلیسیرین است که در فراوری تنباکوی سیگارت و تنباکوی طعم دار قلیان به میزان قابل توجهی مورد استفاده قرار می گیره و سوخت ناقص اون تولید فرمالدهید میکنه که سمی و جهش زا هستش
  تنباکوهای طبیعی پیپ و سیگار برگ گوگرد که ندارند چون پوکه ندارن و معمولا با مخمر طعم دار میشن نه گلسیرین
  دارای دود قلیایی هستن و از دهان جذب میشن و لازم نیست وارد ریه بشه در نتیجه به ریه هم صدمه نمی زنه

  1. هیچ چیزی تو دنیا بی استفاده نیست فقط مقداری که استفاده میکنید مهمه.
   طرف میشناسم ۱۲ سال شبی ۲ نخ میکشه ،
   افراط در هر کاری به شخص و اجتماع آسیب میزنه.

 8. ممنون بابت نظراتی که دادین… دوستان سوای این مقاله، یه نکته ای هست… بنظر من همه چی واسه خاطر انسان بوجود اومده، بشرطیکه به حد معقولی ازش استفاده کنی… شما چهل روز هر روز ناشتا پنج تا سیب بخور، روز چهلم باید فاتحه کیسه صفراتو بخونی… چون سیب تنها میوه ایه که الکل داره و الکل ناشتا بیش از حدش به صفرا مضره… این دیدگاه یادتون باشه بعد درمورد سیگار و قلیان فکر کنین… شما هر روز بیشتر از ده نخ سیگار نکش، ناشتا سیگار نکش، ولی تا آخر عمرت سیگار بکش… طوریت نمیشه غم نخور… ولی سیگار بکش، نه آت آشغال اسانسی مثل ویپ و این سیگارهای خوشبو و طعم دار مثل سناتور و کاوالو و قلیون میوه ای و اینا… سیگار باید تازه باشه، سیگارهایی که تاریخشون بیش از سه ماه گذشته باشه رو بیخیال بشین، تر و تازشو گیر بیارین… اصلا سیگار نباشه عقل آدم کار نمیکنه که، درست و غلط نمیتونی تشخیص بدی که… درضمن اوناییکه هنوز حرفهای منو قبول ندارن، برن تحقیق کنن از هر دکتر و متخصصی که دلشون میخاد بپرسن، تنها چیزی که میتونه سینوزیت و پارکینسون رو درمان کنه همین سیگاره… بقیه راهها همشون کشکه… سیگارم فقط کنت و وینیستون… البته کنت از نوع ویوا، و وینیستونم از نوع اولترا لایت… سیگار باریکم نکشین، کشکه… تاریخ جدیدشم باشه… اوفففف….

 9. ماشالا همه شدن متخصص. من ۲۲ ساله سیگاریم روزی یه بسته میکشم. هیچکی نمیگه سیگار مفیده میگن نیکوتین فایده داره ولی دود سیگار نزدیک هزار جور ماده سرطان زا داره. این بنده خدا هم داره از خواص نیکوتین میگه ک صد در صد اثبات شدس ولی دود سیگار دهن بدنو سرویس میکنه

 10. طبه سیگار گرم وحشکه به مقدار کم برای بلغمی مزاجها وسبنوزیتیها مفیده
  ولی توی ریه ها نبرید توشکم ببرید

 11. به‌نظر من سیگار نه تنها برای بدن ومغز خوب نیست بلکه تیر خلاص سلول های مغز است کسانیکه این مقاله ها رو می‌نویسند نمیدونم به چه علت است من ۲۰ سال سیگار کشیدم ولی الان ترک کردم به خدا شما نمیدونید چه بلایی دارید سر خودتون میارید البته اگه تازه کارید بعد از ۱۰ سال دوزاریتون میفته گول این دکتر نماها و افراد تبلیغ چی مثل (جرمی برت) آرتیست سینما که همیشه یک سیگار دستش بود و خودش در ۶۹ سالگی فوت کرد بازیگر انگلیسی نقش شرلوک هلمز و امثال اون رو نخورید نیکوتین یک سم است که به محض استفاده بعد از ۹ ثانیه به مغز میرسه که مغز برای دفاع از خودش
  هورمون های آندوفین و دوپامین آزاد میکنه که به مخ آسیب نخوره دکتر هم دکتر های قدیم برای پول دروغ نمیگفتن ولی بدونید دارید با عمرتون ثانیه به ثانیه تون بازی میکنید و بیشتر اینهایی که نظر تعریف و تمجید شون برای تلقین است بیایید با سلامتی اعصابتون بازی نکنید سری که درد نمیکنه دستمال نمی‌بندند بعد از ۷ الی ۹ ماه استفاده بیقراری استفاده نکردن به موقع سیگار و نیکوتین به سراغ بدن میاد پرخاش عصبانیت ترس بیقراری از جمله اثراتش است چون نیکوتین توهم کم کم رو به زیاد براتون میاره و دنیای دیگه ای با استفاده ازش براتون میسازه که اسمش توهم و واقعیت در هم است
  ////حالا خودتون میدونید به خاطر اشک پدر و مادرتون و اون دنیام دلم نیومد اتفاقی خوندم نگم (سیگار پل اعتیاد است )تجربه داشتم و دروغ نگفتم در پناه حق باشید اگه دیدید راست میگم برای سلامتی پدر و مادرم دعا کنید

 12. عذر میخام فقط تاریخ فوت جِرِمی برِت با نام اصلی پیتر جرمی ویلیام هاگینز در ۶۳ سالگی بوده از مضرات سیگار:
  ۱.توهم واقعیت نما
  ۲.کند ذهنی
  ۳.دروازه اعتیاد
  ۴.تسلب شراعین
  ۵.پوکی استخوان
  ۶.پوکی مغز
  ۷.امراض ریوی
  ۸.خرابی دندان و شل شدن لثه ها
  ۹.فشار خون بالا و پایین
  ۱۰.ضرر برای ریتم قلب
  ۱۱.فشار مالی برای برند های معروف حداقل روزی یک پاکت ۳۰ هزار تومان برند معروف سطح معمولی برند درجه یک تا پاکتی ۷۰ هزار تومان
  ۱۲.پیری زودرس
  ۱۳.از بین برنده ویتامین های بدن از جمله Cو گرده B
  ۱۴.غلضت خون و……..
  ۱۵.تغییر ژنتیکی و معیوب کردن اسپرم و تخمک
  آیا همین عوارض نشان دهنده مضر بودن سیگار نیست

  1. دمت گرم
   از یه متخصص بهتر توضیح دادی
   من روزی یه پاکت سیگار میکشیدم خدایی دیگه خسته بودم
   ۱۱ سال بود که کوفت میکردم
   خیلی بارها بود که تصمیم به ترک داشتم اما نمیشد
   حدود ۱ ماهه که پاد گرفتم با نیکوتین ۵۰ پاف میدم
   هر ۱۰ دقیقه یه بار پاف دارم تقریبا
   نمیگم خیلی خوبه پاد اما کلا” هوس سیگار رو برداشته تصمیم به ترک همینم بعد یکسال دارم
   گاهی وقتا با خودم بیرون نمیبرم دستگاه رو و هیچ کمبودی رو احساس نمیکنم
   در هر صورت مواظب خودتون باشید
   هر چه آقا محسن گفته من داشتم ولی خوابم ، معده درد و جرم دندون و خیلی چیزا دیگه ازم داره دور میشه

 13. منظور از مصرف نیکوتین به شکل سیگار و پیپ و قلیون نیست بلکه مصرف به صورت آدامس نیکوتین دار و برچسب نیکوتین داره چون به جز نیکوتین ۳۰۰۰ نوع سموم دیگر درون دخانیات وجود داره که باعث انواع بیماری و سرطان میشن

 14. والا اگه چیز خوبی بود من این وقت شب اینجا پیام نمیدادم ساعت ۲:۳ دقیقه شبه الان ی قربانی نیکوتین بودم ۱۴سال مصرف کردم اگه اصلا چیز خوبیه مردم همش مینالن از دست این اعتیاد و دنبال ترک هستن،من خدارو هزار مرتبه شکر الان ۲ سال و چند ماهه که به کمک انجمن ۱۲ قدمی نیکوتین های گمنام nica ترکش کردم و اگر گاهی وسوسه مصرف هم بشم تو گروه و جلسات اعلام میکنم و وسوسه از بین میره به شما هم پیشنهاد میکنم ای کسایی که تو دام این اعتیاد هستین و به شخصیت و سلامتی و زندگیتون لطمه میزنه

 15. این مطالب شاید درست باشه ولی مطمئن باشید ضرر مصرف سیگار و قلیان خیلی خیلییییییییییییی بیشتر از سودشه! با خودتون صادق باشین و فریب این اعتیاد رو نخورین که میخواد تا ابدالاباد شمارو تو چنگش نگه داره!!

 16. دوستان سیگار میکشین فقط بهمن کوچیک‌ هیچ سیگار دیگه ای نکشید همشون داخلشون مواد شیمیایی استفاده میکنن این بهمن کوچیکا اینقدر ارزونه شرکتش پول نداره داخلش مواد شیمیایی استفاده کنه مخلص شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا