آموزش نکات روابط زناشویی موفق

در زندگی مشترک پول را به طور مشترک یا جداگانه مدیریت کنیم؟

چرب زبان

هنگامی که در یک رابطه جدی هستید مدیریت کردن پولتان با یک دیگر می تواند تا حدودی سخت باشد – نحوه برنامه ریزی برای امور مالی مشترک خود را پیدا کنید و از بحث و استدلال در مورد پول خودداری کنید.

 • چیزهایی که باید هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه مدیریت پول خود به آن ها فکر کنید
 • مشترک استفاده کنید، تقسیم کنید، سهمیه بندی کنید یا پول خود را جدا نگه دارید؟
 • بدون آمادگی قبلی مستقیم در موقعیت قرار نگیرید
 • اگر شریک زندگیتان زیادی خرج بکند، چه می کنید؟
 • از خود و خانوادتان مراقبت کنید

1-چیزهایی که باید هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه مدیریت پول خود به آن ها فکر کنید

هیچ یک از ابعاد این رویکرد “متناسب با همه افراد” نیست

نحوه مدیریت امور مالی به نگرش شما نسبت به پول بستگی دارد. ممکن است زمینه هایی پیدا کنید و خوشحال باشید که مسئولیت آن ها را به اشتراک بگذارید، اما برای رسیدن به سایر موارد به سازش نیاز دارید.

قبل از شروع کار، سعی کنید رویکرد و نگرش یک دیگر نسبت به پول را درک کنید. این کار به شما کمک می کند زمینه هایی را پیدا کنید که در آن ها با یک دیگر موافقید- یا مخالفید – بنابراین می توانید مشکلات احتمالی را قبل از وقوع آن ها مشاهده کنید.

 


کسب درآمد

توی این پک فوق العاده، اشتغال زایی و کسب درآمد رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! اشتغال زایی و کسب درآمد رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! 


 

 


رازهای میلیونر شدن

توی این پکهای فوق العاده، رازهای میلیونر شدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! این ترفندها اگه پولدارت نکنن هم تو زندگی واقعا لازمن. استفاده کن و حسابی پول در بیار! 


 

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

حتما بخوانید: 11 تا از مهم ترین نکات زناشویی جنسی برای زوج های جوان

اگر یکی از شما سابقه اعتباری ضعیفی دارد، در امور مالی مشترک محتاط باشید

زندگی یا ازدواج با کسی که سابقه اعتباری بدی دارد، روی شما تاثیر نمی گذارد. با این حال، به محض این که حساب مشترک بانکی باز کردید یا با هم وام مسکن گرفتید، می تواند روی اعتبار شما تاثیر بگذارد.

به عنوان مثال، اگر متقاضی اعتبار هستید “co – scored” یا هم امتیاز خواهید شد. بنابراین ایده خوبی برای هر دو شما است که قبل از اشتراک امور مالی، میزان اعتبار خود را بررسی کنید.

اعتماد و انصاف

وقتی یک حساب مشترک بانکی باز می کنید، مسئولیت هرگونه بدهی یا اضافه برداشت بر عهده هر دوی شما است، بنابراین بسیار مهم است که به یک دیگر اعتماد کنید.

شما باید نسبت به آن چه که فکر می کنید یک مشارکت عادلانه است صراحت داشته باشید و به آن پایبند بمانید. اگر چیزی تغییر کرد، به یاد داشته باشید که توافق نامه تان را مورد بازنگری قرار دهید. به عنوان مثال، اگر یکی از شما شغلش را عوض کرد، یا بچه دار شد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

حتما بخوانید: روش تقسیم عادلانه کارهای خانه در زندگی مشترک (5 ترفند موثر)

حد و مرزها را تعیین کرده و میزان استقلال را مشخص کنید

از همان ابتدا درباره آن چه انتظار دارید صراحت داشته باشید. محدودیت هزینه را تعیین کنید، بنابراین هر چیزی بالاتر از این مقدار قبل از خرید نیاز به تصمیم مشترک دارد.

از میزان استقلالی که دارید مطلع باشید. به این ترتیب، می دانید که در کجا ایستاده اید و نیازی به بحث بر سر هر گونه عدم توافق ندارید. برنامه ‌ای داشته باشید که اگر کارها اشتباه پیش رفت به آن مراجعه کنید، بعلاوه اگر فکر می کنید این کار باعث می شود پایبندی به آن راحت تر شود، از نوشتن آن نترسید.

حتما در شراکت هم تراز و برابر باشید

از وضعیتی که فقط یکی از شما امور مالی را درک کند، اجتناب کنید. مهم نیست که تا چه میزان ممکن است یکی از شما به مدیریت پول علاقمند باشد، منتها اجازه دادن به یکی از طرفین برای کنترل تمام امور مالی مشترک، برای هر دوی شما بد است.

درک متقابل بدان معنی است که شما هر دو می دانید چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری نمی توانید، و اگر اتفاقی برای یکی از شما رخ داد، دیگری در مورد امور مالی خودشان ایده خواهد داشت.

حتما بخوانید: 26 نکته مهم برای جذب مردان توسط همسر (رابطه های پایدار و طولانی)

در مورد پول با همسر یا شریک زندگی خود صحبت کنید

مهم است که دقیقا بدانید برای پولتان به عنوان یک زن و شوهر چه اتفاقی می افتد، بنابراین به طور مرتب و آشکارا در مورد امور مالی خود با شریک زندگیتان بحث و تبادل نظر کنید. این کار به شما کمک می کند تا هر دو در امور مالی خانواده مشارکت داشته باشید، پول خود را مسئولانه مدیریت کنید و در کنار هم مشکلات پیش آمده را رفع و رجوع کنید.

مدیریت پول

2-مشترک استفاده کنید، تقسیم کنید، سهمیه بندی کنید یا پول خود را جدا نگه دارید؟

این کار به شما بستگی دارد که وقتی در یک رابطه هستید چگونه پولتان را مدیریت کنید. به طور کلی چهار روش اصلی وجود دارد که می توانید انجام دهید:

 • حساب های جداگانه داشته باشید.
 • همه چیز را به عنوان یک زن و شوهر به اشتراک بگذارید و مدیریت کنید.
 • مدیریت اصلی پرداخت “هزینه” را به شریک زندگی خود واگذار کنید.
 • برخی از مسئولیت ها را به اشتراک بگذارید اما برخی موارد را خصوصی نگه دارید.

می توانید اطلاعات بیش تری در مورد نحوه کار هر روش در زیر بیابید، اما به یاد داشته باشید که باید با دقت فکر کنید که مناسب ترین روش برای وضعیت شما کدام است.

حتما بخوانید: برقراری مجددا اعتماد در رابطه زناشویی با 7 روش موثر

پول خود را کاملا جدا نگه دارید

اگر حساب مشترک ندارید، هر دو درآمد خود را جدا نگه دارید. صورت حساب هایی مانند اجاره یا وام باید به صورت موردی تقسیم شوند. در این جا چند روش وجود دارد که می توانید اطمینان حاصل کنید که پولتان را به صورت جداگانه مدیریت می کنید:

 • همه چیز را برنامه ریزی کنید و مرتبا ارتباط برقرار کنید: به این ترتیب همیشه از دخل و خرج اطلاع خواهید داشت.
 • تصمیم بگیرید که چگونه صورت حساب ها را تقسیم کنید: چه 50/50 و چه روش دیگر، شما باید در مورد چگونگی تقسیم مسئولیت صراحت داشته باشید.
 • در مورد تصمیم گیری شریک زندگی خود پیرامون هزینه ها فکر کنید: شما مسئولیت ها را به اشتراک خواهید گذاشت تا مطمئن شوید که زیاد خرج نمی‌کنید، در غیر این صورت شریک زندگی شما برای پرداخت قبوض نیاز به ایجاد تغییرات دارد.

به اشتراک گذاشتن همه چیز در یک حساب مشترک

شما می توانید تمام درآمد خود را در یک ظرف قرار دهید و از این موجودی برای همه هزینه های خود از چیزهای کوچک و روزمره تا پرداخت اجاره، وام و قبض استفاده کنید.

این کار می تواند بودجه بندی را بسیار ساده تر کند، اما برای بهتر عمل کردن به یک حساب مشترک نیاز دارید. به این ترتیب، شما هر دو در کنترل پول نقش خواهید داشت و هر دو قادر خواهید بود تا ببینند شخص دیگر چقدر و چطور هزینه می کند. در این جا چند روش وجود دارد که مطمئن شوید اشتراک همه چیز برای شما مناسب است:

 • دقت کنید که از الگوهای مربوط به خرج کردن، عادات‌ و رفتارهای مشابه برخوردار هستید – در غیر این صورت با یک دیگر مخالفت می کنید و شروع به بحث و تفحص درباره پول خواهید کرد.
 • درمورد آستانه هزینه ها بین خودتان به توافق برسید – اگر می خواهید هزینه ای بالاتر از آستانه تعیین شده بپردازید، لازم است که هر دو برای جلوگیری از بحث و گفت و گو با آن موافقت کنید.

حتما بخوانید: اهمیت زیبایی زن و مرد در ازدواج (تجربه یک روانکاو)

تقسیم کردن پول به مال من، مال شما و مال ما

وقتی مسئولیت امور مالی را به اشتراک می گذارید، بهترین راه برای دستیابی و پیشرفت، سازش است. برای مراقبت از صورت حساب ها می توانید یک حساب مشترک باز کنید، اما حساب های خود را نگه دارید تا هزینه هایی را که می خواهید جداگانه بپردازید.

این یک راه عالی برای آسان تر کردن بودجه بندی و حفظ استقلال و حفظ حریم خصوصی است. در این جا چند نکته وجود دارد که باید درباره نحوه به اشتراک گذاشتن مسئولیت در مورد آن ها تصمیم گیری کنید:

 • تصمیم بگیرید کدام صورت حساب را از حساب مشترک بپردازید.
 • برای پرداخت هزینه ها از حساب مشترک در هر ماه، چه 50/50 یا چه به اندازه درآمد خود، سهمی در نظر بگیرید.
 • در مورد الگوهای هزینه، عادات و رفتارهای خود فکر کنید و روی آن چه برای هر دو طرف قابل قبول است موافقت کنید تا بتوانید از اختلاف نظر و استدلال در مورد پول خودداری کنید.

مدیریت اصلی کمک هزینه را به شریک زندگی خود واگذار می کنید

اگر یکی از شما درآمدی نداشته باشد یا درآمدی کم تر از دیگری کسب کند، می توانید هر دو حساب جداگانه داشته باشید و صاحب اصلی هزینه ها را به شریک زندگی خود واگذار کنید. مدیر اصلی می تواند مبلغ توافق شده هر هفته یا ماه را به حساب مشترک زندگی خود منتقل کند.

شما هر دو می توانید تصمیم بگیرید که مبلغ منتقل شده فقط برای پرداخت قبض ها و هزینه خانه است یا فقط برای هزینه های شخصی است. قبل از انتخاب این روش چند مورد برای گفت و گو وجود دارد:

 • اطمینان حاصل کنید که هر دو با این ایده احساس راحتی می کنید.
 • این کمک هزینه نباید به عنوان یک “لطف” تلقی شود – اگر یکی از طرفین مراقب بچه ها باشد یا به عنوان پرستار کار می کند – این هم نوعی کار محسوب می شود.
 • در مورد انواع هزینه های لازم برای تامین هزینه صحبت کنید و مطمئن شوید که مبلغ ماهانه یا هفتگی اختصاص داده شده کافی است.

مستقیم به طرف عمق مسئله خیز برندارید

اشتراک حساب یک قدم بزرگ است، بنابراین می تواند قبل از به اشتراک گذاشتن همه چیز ایده خوبی برای آزمایش کردن باشد. سعی کنید یک حساب مشترک و بدون تسهیلات اضافه برداشت باز کنید و هر دو در هر ماه مبلغ کمی به عنوان کمک در آن قرار دهید.

برای به اشتراک گذاشتن مسئولیت، از این پول استفاده کنید تا یک یا دو مورد از صورت حساب های مربوط به زندگی را بپردازید تا ببینید که چگونه عمل می کنید. بعد از چند ماه، بنشینید و در مورد آن بحث کنید تا ببینید که آیا این شیوه خوب عمل می کند یا خیر. اگر چنین بود، می توانید مشارکت های خود را افزایش داده و شروع به تقسیم بیش تر مسئولیت ها کنید.

حتما بخوانید: 50 حرفی که هرگز نباید به همسرمان بزنیم

اگر پول زیادی پس انداز دارید، ممکن است بخواهید یک حساب پس انداز مشترک باز کنید که در آن صورت لازم است قبل از برداشت هرگونه پول، هر دو توافق کنید. این یک شیوه محافظتی خوب در برابر شخصی است که بدون مشورت با دیگری کلی پول هزینه می کند.

3-اگر طرف مقابلتان ولخرج است، باید چه کاری انجام دهید؟

اگر همسر یا شریک زندگیتان بیش از حد هزینه می کند، صحبت کردن با یک دیگر بسیار حیاتی است. فرو کردن سر در زیر برف (نادیده گرفتن موضوع) باعث از بین رفتن مشکل نمی شود. اگر صحبت فقط به بحث و مشاجره ختم می شود (مشکلات رابطه اغلب ممکن است یکی از دلایل افزایش هزینه ها باشد)، به کمک نیاز دارید:

 • یک مشاور
 • مشاور در زمینه بدهی؛ یا…
 • یک مشاور روابط

4-محافظت از خود و خانواده

ممکن است زمانی پیش بیاید که نتوانید نوری در انتهای تونل ببینید. (پایان راه و نتیجه برایتان مشخص نیست) در این صورت، باید از خود و بقیه اعضای خانواده در برابر مشکلات ناشی از هزینه های اضافی محافظت کنید.

از بدهی مشترک خودداری کنید

اگر هرگونه بدهی مشترک دارید، به یاد داشته باشید که هر دوی شما مسئول بازپرداخت کامل آن ها هستید. اگر شریک زندگی شما سهم خود را پرداخت نمی کند، هنوز هم شما پاسخگو خواهید بود.

بنابراین با بدهی های مشترک جدید موافقت نکنید، مگر این که کاملا از این توافق راضی باشید. به طور خاص با بدهی های تضمین شده در خانه خود موافقت نکنید.

حتما بخوانید: 14 نشانه که زمان پایان دادن به یک رابطه فرا رسیده است

کارت اعتباریتان را پیش خودتان نگه دارید

اگرچه کارت های اعتباری نمی توانند “مشترک” باشند، منتها داشتن یک صاحب کارت اصلی و چندین کاربر و استفاده کننده مجازی معمول است. هنگامی که یک کاربر مجازی یک بدهی زیاد و غیرقابل کنترل بالا آورد، هنوز هم مسئولیت پرداخت با دارنده اصلی کارت است. بنابراین اگر شریک زندگی شما یک کاربر مجازی در کارت شما است، لغو مجوز و اختیار را در نظر بگیرید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا