آموزش نکات روابط زناشویی موفق

اهمیت زیبایی زن و مرد در ازدواج (تجربه یک روانکاو)

هنر فردی

Khalid Al Ameri می نویسد برای انتخاب شریک زندگی باید به جای توجه به ظاهر، به باطن او توجه کرد. آیا زنی قد بلند، مجرد و خوش ‌قیافه با موهای بلند، چشمان زیبا و شاغل هستید؟ پس احتمالا با استانداردهای تعیین شده توسط مردان اماراتی که به دنبال همسر هستند، مطابقت دارید. مطالعه اخیر به همت پروفسور Justin Thomas یک مقاله نویس از دانشگاه زاید انجام گرفته که به تشریح ویژگی های مورد نظر مردان اماراتی برای انتخاب همسر می پردازد. در گذشته این خصوصیات مبتنی بر ارزش ها، اخلاق و شخصیت بود. با این حال امروزه بیش تر به زیبایی، قیافه و اندازه توجه می شود.

طرز تفکر جوانان به طور چشم گیری نسبت به پدران و اجدادشان تغییر کرده و هیچ تعجبی ندارد، زیرا جامعه مادی گرا شده ‌است. ما دائما روی چیزهای پر زرق و برقی که جهان ارائه می کند، تمرکز کرده ایم و آن ها را هدف قرار می دهیم؛ بنابراین طبیعی است که جاه طلبی ها وارد زندگی خصوصیمان شوند. مردان می‌خواهند با یک زن جوان با همان شکوه و زیبایی نمایش داده شده ازدواج کنند که با تمام زرق و برق و زیبایی محیط پیرامون، او را به نمایش بگذارند.

حتما بخوانید: “چکار کنم شوهرم برام بمیره و مطیع باشه؟” 11 نکته جدید و موثر

اشتباه نکنید؛ حق کاملا طبیعی یک مرد یا زن است که بخواهد با شریکی زندگی کند که از نظر فیزیکی جذاب است. منتها مشکل زمانی است که این تنها ویژگی است که به دنبال آن هستند و در این میان هوش، شخصیت و ارزش ‌های مذهبی هیچ جایگاهی ندارند. اگر از افراد متاهل بپرسید خواهند گفت: هر چند ممکن است ظاهر افراد موجب ازدواج آن ها شود؛ ولی آن چه اهمیت دارد و موجب پایداری رابطه می شود، محبت و توجه زن و مرد به یکدیگر است. اگر کسی برای ازدواج به دنبال زیبایی صرف باشد و بویی از شخصیت نبرده باشد، هنوز انقدر بالغ نیست که به مقوله ازدواج فکر بکند.

word image 20

همچنین عدم نامزدی، که در آن زن و مرد یکدیگر را ملاقات می‌کنند و وقت خود را با قصد ازدواج با یکدیگر سپری می‌کنند، نقش بزرگی در تغییر دیدگاه مردان ایفا کرده ‌است. این امر در امارات متحده عربی ناپسند شمرده می شود. بنابراین مردان روی عقاید خود باقی می مانند و بدون شناخت از شخصیت همسرشان، با او ازدواج می کنند و تنها توجهشان را به زیبایی او معطوف می کنند.

بنابراین جای تعجب نیست که نرخ طلاق تا این حد بالا است زیرا پایه ‌های ازدواج‌ بسیار ضعیف هستند. جامعه به پیوندهای مستحکم ازدواج بستگی دارد که منجر به ایجاد پیوندهای محکم بین خانواده ها، همسایگان و افراد در سراسر امارات متحده عربی خواهد شد.

حتما بخوانید: زن زندگی کیست؟ 14 ویژگی ضروری همسر آینده شما

برای تحقق این امر می توان چندین قدم برداشت که نخستین آن ها تغییر ذهنیت خانواده ها نسبت به ازدواج است. ما باید به زوجین اجازه دهیم که با هدایت و زیر نظر خانواده هایشان با یکدیگر بهتر آشنا شوند.

به آن ها اجازه دهیم درک کنند که چه چیزی فرد مقابلش را خوشحال می کند و با آرزوهایی که هر دو طرف برای آینده متصور هستند، آشنا شوند. این کار نه تنها هیچ اشکالی ندارد، بلکه زمینه را برای ایجاد روابط محکم و ساده تر مهیا می کند. اگر قصد و نیت پاک باشد؛ این فرآیند بسیار ارزشمند است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

قدم بعدی برپایی کارگاه های آموزشی جوانان برای آشنایی با مبانی ازدواج است. ما باید درک کنیم که همسران شریک زندگی هستند، نه کالایی برای نشان دادن به دیگران – و تنها عشق و ارتباط ذهنی می ‌توانند با هم شریک شوند.

حتما بخوانید: درباره زناشویی: 12 نکته برای داشتن یک زندگی مشترک موفق

و در نهایت باید اماکن اجتماعی را ایجاد کنیم که زن و مرد بتوانند آزادانه با یکدیگر در تعامل باشند. زن و مرد در جهان عرب به اندازه کافی با یکدیگر تعامل ندارند. دلیل این که بسیاری از همکاران با یکدیگر ازدواج کرده اند این است که، در یک محیط امن با یکدیگر ملاقات کرده اند و به دلیل گفتگو و درک بهتر از هم، یکدیگر را قضاوت نمی کنند.

من الآن هفت سال است که ازدواج کرده ام و باور کنید این که می گویم نیازی نیست به حرف دیگران توجه کنید این است که نه من و نه همسرم وقتی صبح از خواب بیدار می شویم، زیبا نیستیم. اما احساسی که به یکدیگر داریم باعث می شود که به یکدیگر نگاه کنیم و لبخند بزنیم.

حتما بخوانید: ۲۶ نکته مهم برای جذب مردان توسط همسر (رابطه های پایدار و طولانی)

ازدواج همراهی قلب و روح با وعده دوست داشتن یکدیگر برای زندگی است. از طریق این وعده، بچه دار می شوید و زندگی بیش تری را در این دنیا به ارمغان می آورید و محیط های تغذیه ای برای فرزندان خود ایجاد می کنید، تا رشد کند و دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند. این ها بلوک های سازنده یک جامعه سرشار از شادی، عشق و خوشبختی است. همه چیز از آن جا شروع می شود که ما با چه کسی ازدواج می کنیم – باطن افراد مهم است، نه آن چه که در ظاهر می بینیم.

این ویدیو را حتما ببینید

 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا