آموزش نکات روابط زناشویی موفق

11 تا از مهم ترین نکات زناشویی جنسی برای زوج های جوان

چرب زبان

یکی از چیزهای شگفت انگیز در مورد ازدواج با معشوق خود، تجربه یک ارتباط بی نظیر و سطحی عالی از دوستی و صمیمیت است. اما وقتی در اتاق خواب خیلی راحت باشید، می تواند مشکلاتی ایجاد کند. Debra Macleod، نویسنده Lube Jobs: A Woman ” s Guide to Great Maintenance Sex توضیح می دهد: “قبل از ازدواج، زندگی جنسی شما رقابت چندانی با روابط شما ندارد.” وی افزود: “اما پس از ازدواج رابطه جنسی با برنامه های متناقض، نگرانی های مالی، قوانین و در نهایت فرزندان رقابت می کند. این امر روی زندگی جنسی شما تاثیر می گذارد، به خصوص زمانی که با افزایش آشنایی جنسی و کاهش هورمون‌ های ماه ‌عسل که از رگ ‌های شما جاری می‌شود، ترکیب شده باشد! “

اگر چه تشخیص این که زندگی عاشقانه شما با گذشت زمان تغییر می کند مهم است، اما برای حفظ انگیزه های اولیه کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. در این جا، نکاتی برای گرم نگه داشتن رابطه ماه ها بعد از ماه عسل بیان شده است.

1- سعی در ایجاد رابطه و تماس با او

چندین مطالعه نشان می دهد که عمل ساده در آغوش گرفتن بین 30 تا 60 ثانیه میزان اکسی توسین را افزایش می دهد، هورمونی که به عنوان یک انتقال دهنده عصبی در مغز عمل می کند و به حس دلبستگی کمک می کند. دکتر Ian Kerner یک درمانگر جنسی و نویسنده Passionista : The Empowered Woman ” s Guide to pleasuring a Man می نویسد، بوسیدن و گرفتن دست یک دیگر، همان مزایای منحصر به فرد در آغوش گرفتن را ایجاد می کند.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

2- در مورد رابطه جنسی صحبت کنید

اگر چه فکر می کنید یک متخصص مشهور روابط جنسی مانند دکتر Ruth توصیه ای را ارائه می دهد که خوب و شهوت انگیز است، اما او می گوید ارتباط مهم ترین رمز سعادت اتاق خواب در طول ازدواج شما است. دکتر Ruth می گوید: “اگر نیازها و خواسته های خود را درون ذهنتان نگه دارید، احتمالا به آرامی از شدت و قدرت زندگی جنسی شما کاسته می شود.” “اما اگر علایق و چیزهایی را که دوست ندارید توضیح دهید، با هم می توانید یک زندگی جنسی طولانی و پایدار ایجاد کنید.”

هیچ کس نمی گوید که مذاکره کردن در مورد این موضوع آسان است – حتی با شخصی که به عنوان همسرتان به شما نزدیک است – اما انجام این کار امروزه مانند یک بیمه نامه برای آینده است. دکتر Ruth می گوید: ” با یک بنیان محکم، حتی اگر در زندگی جنسی شما شکاف وجود داشته باشد، مثلا در طول سال ‌هایی که بچه ‌های کوچک در اطرافتان هستند، می ‌توانید به اوج برگردید. ”

حتما بخوانید: ۲۶ نکته مهم برای جذب مردان توسط همسر (رابطه های پایدار و طولانی)

3- در آغوش بگیرید

Ian Kerner به عنوان یک سکس تراپیست بر اهمیت داشتن هر چه بیش تر تماس جسمی به صورت روزانه تاکید دارد. “این امر ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما هنگامی که ازدواج کردید، عشق و علاقه شما کم تر می شود، تا حدودی از خود راضی می شوید و بیش تر وقتتان را به جای این که کنار هم بنشینید و دست یک دیگر را بگیرید یا یک دیگر را بغل کنید، پای لپ تاپ می گذرانید.”

4- اولویت بندی کنید

پس از ازدواج، زندگی با کارهای روزمره درگیر می شود و لیست To Do (کارهایی که باید انجام دهید) شما عریض تر می شود، و رابطه جنسی رکود و تنزل پیدا می کند. بدتر از آن، زمانی که با هم زندگی می‌کنید هر وقت بخواهید می توانید رابطه جنسی داشته باشید اما برای آن زمان ندارید. بنابراین اگر در ابتدای ازدواج، زندگی عاشقانه خود را در اولویت قرار ندهید، انجام این کار در آینده سخت تر خواهد بود. Kerner توصیه می کند به صورت آگاهانه بخشی از برنامه روزانه خود را به رابطه جنسی اختصاص دهید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

به عنوان مثال، هر روز صبح با هم دوش بگیرید یا نیم ساعت زودتر به رختخواب بروید. اگر فکر زمانبندی برای رابطه جنسی باعث می شود که خود را عقب بکشید، هنوز باید فضای مناسبی برای ایجاد یک فضای شهوت انگیز ایجاد کنید. Kerner می گوید: “از این گذشته، اگر ساعت ها در فیس بوک بچرخید و نهایتا نیمه شب به رختخواب بروید، رابطه جنسی نمی تواند صورت گیرد.”

5- استعدادهای نهانی و باطن خود را کشف کنید

دکتر Aline Zoldbrod، سکس تراپیست و نویسنده Sex Smart، می گوید: “بعضی وقت ها ازدواج، احساس هیجان و دلگرمی را از بین می برد.” این امر خصوصا برای زنان غیر معمول نیست که متوجه شوند در این برهه اشتیاق آن ها کاهش یافته است، بنابراین برای تقویت میل جنسی، در مورد تمایلات خود بیاموزید. بدانید که چگونه و کجا دوست دارید تحت تاثیر قرار بگیرید و چگونه می توانید با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید. Zoldbrod می گوید: اکنون که ازدواج صورت گرفته، شما باید دستورالعمل های مورد نیاز برای تمایلات جنسی و تحریک شدن را یاد بگیرید. بعلاوه ” هر چه رابطه جنسی برای شما لذت بخش تر باشد، بیش تر طالب آن خواهید بود.”

6- ایجاد تغییر و تحول

Macleod، که اسباب بازی های جنسی، مطالب شهوت انگیز، نقش آفرینی و پوزیشن های جدید را پیشنهاد می کند، می گوید: “با استفاده از عناصر جدید، هیجان بیش تری اضافه کنید.” اگر رابطه جنسی جدید و جالب داشته باشید، طبیعتا در صدر لیست اولویت های شما قرار خواهد گرفت.”

حتما بخوانید: 14 نشانه که زمان پایان دادن به یک رابطه فرا رسیده است

7- به دنبال تجارب جدید و منحصر به فرد باشید

متمرکز کردن زبانه های ذهنی پیرامون زمان، مکان و چگونگی رابطه جنسی می تواند به زنده نگه داشتن اشتیاق کمک کند. “از خودتان بپرسید: آیا خیلی قابل پیش بینی است؟ آیا شما همیشه همین کارها را در رختخواب انجام می دهید؟ ” Macleod می گوید. اگر جوابتان مثبت است، به کارهایتان جذابیت ببخشید. همسر خود را با لباس زیر زنانه شگفت زده کنید یا در جایی غیر از اتاق خواب عاشقانه داشته باشید. ”

8- “علامت مزاحم نباشید” را آویزان کنید

زندگی روزمره می تواند آن قدر جدی و گیج کننده باشد که موجب شود موقع شب یک دیدار کوتاه و تصادفی داشته باشید. استراحت عاشقانه آخر هفته می تواند این مشکل را اصلاح کند. Macleod می گوید: “قبل از ازدواج، هر آخر هفته برایتان عاشقانه و رمانتیک است.” “با این حال اگر توجه کنید می بینید که به مرور زمان پیدا کردن یک زن و شوهر صمیمی سخت می شود.”

عشق

بنابراین اگر یک ماجراجویی در خارج از شهر بسیار گران قیمت است، اتاق خواب خود را با نور شمع و گل به یک مکان عاشقانه تبدیل کنید. یا در غیر این صورت برای یک شب یک اتاق در هتل محلی، B&B یا محل اردوگاه رزرو کنید، یا جایی تحت عنوان “اقامتگاه” درست کنید و یا یک چادر دنج در حیاط خلوت خود قرار دهید. فراموش نکنید که حتما هر چیزی که موجب حواس پرتی شما می شود و تلفن های همراه را کنار بگذارید!

در ادامه بخوانید: نحوه برخورد با همسر نق نقو و عیب جو (3 گام موثر)

9- سالم و متناسب باشید

“خستگی یکی از دلایل اصلی است که موجب می شود زوج هایی که مدت ها از ازدواج آن ها می گذرد از نظر جنسی فعالیت کم تری داشته باشند. در حقیقت، بسیاری از زوج ها ادعا می کنند که خستگی اغلب میل جنسی آن ها را خاموش می کند. ” بنابراین خاموش کردن چراغ ها و خوابیدن برای آن ها راحت تر است. قبل از دانستن دلیل آن، تعجب می کنید که چه اتفاقی برای زندگی جنسی سابق شما افتاده است. سعی کنید با خوردن یک رژیم غذایی سالم که قند و چربی را محدود می کند و حاوی فرآورده های تازه، پروتئین کم و کربوهیدرات ها و چربی های مناسب است، از این وضعیت بسیار بغرنج جلوگیری کنید و سطح انرژی خودتان را تقویت کنید.

هم چنین حتما به صورت مرتب ورزش کنید. Macleod می گوید: “همان طور که به نظر می رسد، فعال بودن در طول روز به شما این قدرت را می دهد که تا اواخر شب بیدار بمانید.” “و آن چه که در اوایل ازدواج بسیار جالب است این است که عادت ‌های سالمی که شما ایجاد می ‌کنید، باعث می ‌شود که بقیه زندگی خود را کنار هم بگذرانید.” بسیاری از زوج ها می دانند که تلاش برای برنامه ریزی زمان ورزش در کنار هم به ایجاد انگیزه کمک می کند – شما می توانید حتی در آن مواقع اجتناب ناپذیر که هر دو احساس خستگی می کنید به یک دیگر انگیزه بدهید. ارزشش را دارد!

حتما بخوانید: 50 حرفی که هرگز نباید به همسرمان بزنیم (برای حفظ رابطه سالم)

10- فراتر از اتاق خواب بروید

با انجام کارهای جالب و سرگرم کننده در کنار هم، شور و شوق و هیجان را در زندگی خود ایجاد کنید. Zoldbrod می گوید: “بخشی از آن چه که مردم را به هم پیوند می زند و انرژی جنسی ایجاد می کند، حس بازی و تازگی است.” در حقیقت تحقیقات نشان می دهد که نوآوری و تازگی انتقال مواد شیمیایی مغز به نام دوپامین را تحریک می کند، که برای برانگیختگی و هیجان بسیار مهم است. مطمئنا می توانید با امتحان کردن پوزیشن های جدید در اتاق خواب، آن حس جدید را به دست آورید، حتی می توانید از تماشای یک رویداد ورزشی در کنار هم، رفتن برای انجام یک بازی، سفر به مقصدی که هر دو در مورد آن تصمیم گرفته اید، یا هر چیز دیگری که در آن تجربه جدیدی با هم به اشتراک می گذارید، استفاده کنید.

11- دارای نگهداری بالا باشید

Macleod، که بر اهمیت و اثر بخشی “رابطه جنسی” در ازدواج های طولانی مدت تاکید دارد، می گوید: “حفظ زندگی عاشقانه بسیار ساده تر و لذت بخش تر از آن است که سعی کنید آن را پس از شکست خوردن اصلاح کنید.” اگر مشکلات در محل کار ذهن یکی از شما را به خود مشغول کرده است این یک روش آزمایش شده و – درست برای مقابله با محرک ‌های جنسی متفاوت و سطوح مختلف علاقه جنسی است که در زمان ‌های مختلف به صورت طبیعی رخ می ‌دهند. Macleod می گوید: “زوج کم تر علاقه مند ممکن است صرفا برای ادامه امور، موافق به برقراری رابطه جنسی باشد.”

حتما بخوانید: 10 تا از مهمترین نکات موفقیت در رابطه زناشویی (تحقیقات جدید)

منتها اگر این رابطه جنسی با محبت انجام شود و آن احترام و عشق دریافت شود، می تواند به حفظ پیوندهای جنسی و عاطفی شما کمک کند، که به نوبه خود در کل باعث تقویت ازدواج شما می شود. Macleod می افزاید: “صمیمیت جنسی یکی از مهم ‌ترین چیزهایی است که رابطه ازدواج شما را از همه روابط دیگر متمایز می‌کند و سزاوار توجه هر دو شریک زندگی است تا مطمئن شوید که به خوبی حفظ می شود.”

زوج های واقعی چگونه هیجان و تب و تاب را (در روابطشان) حفظ می کنند

” ما یک قانون داریم که از اتاق ‌خواب خود تنها برای سکس و خواب استفاده می‌کنیم و با ممنوع کردن هر چیزی مانند تلویزیون، کامپیوتر و تلفن‌ همراه به آن ادامه می دهیم. بدون این عوامل حواس ‌پرتی، کارهای رمانتیک بیش تری برای انجام دادن پیدا می ‌کنیم.”

— Neil, Los Angeles, CA

“ما در واقع برای عشق بازی برنامه ریزی می کنیم. این خیلی عجیب و غیر واقعی به نظر می رسد، اما اگر “آن را ننویسیم” دقیقا اتفاق نمی افتد. بعضی اوقات به جای داشتن رابطه جنسی، به سادگی یک دیگر را در آغوش می گیریم یا با هم حرف می زنیم. به وجود آوردن زمان هایی که کنار هم هستیم باعث حفظ ارتباط ما با یک دیگر شده و موجب می شود احساس خوبی داشته باشیم. “

—Judy, NY, NY

حتما بخوانید: چگونه زندگی جنسی خود را در طول ازدواج سالم نگه داریم؟ (7 توصیه)

“مدت کوتاهی پس از ازدواج، هر دو شروع به نادیده گرفتن و عدم توجه به خودمان کردیم، و به طور اتفاقی زندگی جنسی ما نیز سقوط کرد. ما تصمیم گرفتیم که با تلاش برای ایجاد ظاهر جذاب برای یک دیگر، آن شرایط را تغییر دهیم. این کار ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، اما واقعا به زندگی و لحظات بودن در اتاق خواب به ما کمک کرده است. “

—Meredith, Warren, NJ

“من اغلب آغازگر رابطه جنسی بودم. وقتی با هم قرار ملاقات می گذاشتیم، اگر او اوقات تلخ بود، نگران عدم پذیرش رابطه می شدم. اما احساس تعهد حاصل از ازدواج، همه این ها را تغییر داده است. وقتی او روحیه ندارد و اوقاتش تلخ است، اشکالی ندارد – او هنوز هم همسر من است. منتها بیش تر اوقاتی که او کم تر از من شهوت و انگیزه دارد، خودم رهبری را بر عهده می گیرم. “

—Melissa, Flushing, NY

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا