مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

چرا باید شاد باشیم؟ (9 دلیل که شما را قانع می کند)

چرب زبان

شادی یک احساس عالی است که همه ی مردم خواهان آن هستند. جالب است بدانید که همه ی ما می توانیم راه خوشحال بودن را یاد بگیریم. اگر احساس ناراحتی و عصبانیت می کنید، به دلایل قانع کننده ی زیر برای شاد بودن توجه کنید:

1- افرادی هستند که از صمیم قلب شما را دوست دارند

برخی از افراد، به ویژه خانواده شما از صمیم قلب دوست تان دارند و خوشبختی شما برای آنها مهم است. اگر می خواهید خانواده تان را خوشحال کنید، باید بخندید تا آنها از دیدن خوشحالی شما، احساس خوشبختی کنند. هر چقدر هم که احساس بدی داشته باشید، فراموش نکنید که تنها نیستید و در اطراف خود افرادی دارید که بی قید و شرط شما را دوست دارند.

حتما بخوانید: 10 ترفند برای داشتن زندگی شاد (و راه حل های عملی)

2- قدر زندگی را بدانید و از زنده بودن خود خوشحال باشید

شکرگزار باشید که هنوز زنده و سلامت هستید. بسیاری از مردم آرزو می کنند جای شما باشند، اما همه از نعمت های شما برخوردار نیستند. مهم نیست که چقدر ناراضی، بیمار، خسته یا غمگین هستید، تنها به یاد داشته باشید که یکی از گرانبهاترین نعمت های شما، زندگی منحصر به فرد خودتان است! به جای نگران شدن در مورد همه چیز، باید شروع به مشاهده و لذت بردن از لحظه حال کنید و اکنون که نفس می کشید و زنده هستید خوشحال باشید.

بعبارت دیگر سعی کنید در لحظه ی حال زندگی کنید و گذشته و آینده را نادیده بگیرید. هیچ کس قدرت پیش بینی آینده را ندارد. امروز خوشحالی را انتخاب کنید و از هر لحظه ای که در آن هستید لذت ببرید. این بهترین راه برای یادگیری چگونگی شاد بودن است.

3- خوشحال بودن شما را بسیار مشتاق و سازنده می کند

اثبات شده است که افراد خوشحال در زمینه فعالیت و کارهای خود بسیار مثمر ثمر واقع می شوند و اغلب به موفق ترین افراد تبدیل می شوند. مولد بودن شما را قادر می سازد اهداف خود را در زندگی سریعتر و بهتر انجام دهید، بنابراین موفق تر می شوید و از زندگی راضی تر خواهید شد.

حتما بخوانید: نکته های کوچک برای زندگی بهتر (15 نکته ریز ولی موثر)

4- با خوشحال بودن دنیا را به مکان بهتری برای زندگی کردن تبدیل کنید

آیا می توانید جهانی پر از انسانهای ناراضی، تلخ و عصبانی را تصور کنید؟ این بدترین مکان برای زندگی کردن خواهد بود. اگرچه جهان چالش هایی مانند فقر، ویرانی، جنگ و قحطی دارد، اما شما باید تلاش کنید و خوشحال باشید که از این مشکلات جان سالم به در برده اید. شما همیشه باید به خود بگویید ” من بدون توجه به شرایط و موقعیت ها، شادی را انتخاب می کنم”.

5- خوشحال بودن روابط شما را بهبود می بخشد

افراد شاد دشمن کمتر و دوستان بیشتری دارند. در اکثر موارد افراد متاهل، شادتر از افراد مجرد هستند. این بدان معناست که اگر یاد بگیرید چگونه خوشحال باشید، می توانید بر روی روابط خود کار کرده و آنها را زیباتر و رضایت بخش تر کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6- خوشحال باشید تا سالم بمانید

تحقیقات معتبر نشان داده است که قطعاً بین سلامتی و خوشحالی ارتباط وجود دارد. افراد خوشحال در مقایسه با جمعیت ناراضی و بدخلق، همیشه تمایل به داشتن سلامتی و زندگی طولانی تر دارند.

حتما بخوانید: 24 روش ساده برای شاد کردن دیگران (حتی اخموترین ها)

7- بخاطر دستاوردهای تان شکرگذار باشید

به زندگی خود نگاه کنید و به خاطر بسیاری از چیزهای خوب و مثبتی که قبلاً به دست آورده اید و به آنها رسیده اید به خودتان تبریک بگویید، این باعث می شود احساس خوبی داشته باشید و انگیزه بهتری برای دستاوردهای بالاتر داشته باشید.

8- به تمام علایق و محبت های اطرافتان توجه کنید و هر روز مقداری عشق به خود هدیه دهید

برای اینکه دیگران شما را دوست بدارند، ابتدا باید خودتان را دوست داشته باشید. دانستن اینکه به خود افتخار می کنید، زیبا و بی نظیر هستید، اعتماد به نفس دارید، خودتان را می پذیرید، خود را به خاطر اشتباهات و شکست های گذشته می بخشید و دانستن اینکه افرادی در زندگی تان دارید که دوستشان دارید، فوراً شما را وادار می کند که احساس شادی کنید، شما باید همیشه این موارد را به خود یادآوری کنید!

9- چیزهای سرگرم کننده زیادی وجود دارد که می تواند لبخند شادی بر لب تان بنشاند! مرتباً آنها را انجام دهید!

در فعالیت هایی شرکت کنید که باعث شادی بیشتر شما می شود، پس آنها را فراموش نکنید و در برنامه روزمره خود قرار دهید. به عنوان مثال ورزش، موسیقی، بیرون رفتن با دوستان و مواردی از این قبیل، می توانند سرگرمی شما باشند. وقت بگذارید و کارهایی را انجام دهید که لبخند بر لبانتان می آورد و باعث خوشحالی شما می شود! پس از سفر زندگی لذت ببرید!

حتما بخوانید: 20 مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم؟

موارد بالا برخی از دلایلی است که شما را قانع می کند خوشحال باشید. شما می توانید هزاران دلیل دیگر در مورد چرایی و چگونگی شاد بودن پیدا کنید. به خاطر بسپارید و اغلب با خود بگویید: “من شاد بودن را انتخاب کردم” و بگذارید این شعار راهنمای هر روز شما باشد!

چگونه شاد باشیم؟

1-به زندگی خود معنی ببخشید و به خودتان باور داشته باشید

اگر زندگی شما بدون هدف باشد همواره احساس پوچی خواهید کرد. مشخص کنید که هدفتان از زندگی کردن چیست.

 • برای زندگی خود اهدافی قابل حصول مشخص کنید.
 • واقع گرا باشید.
 • تلاش کنید تا به اهدافتان برسید.

2- در برابر تغییر کردن مقاومت نکنید

تغییرکردن قانون زندگی است. افرادی که فقط روی گذشته متمرکز هستند شانسی برای داشتن یک آینده مناسب نخواهند داشت. برای داشتن یک زندگی شاد نسبت به تغییرات انطباق پذیر باشید و روابط اجتماعی خود را گسترش دهید. یاد بگیرید که نسبت به تغییرات واکنش مناسبی از خود نشان دهید. فرار نکردن از تغییرات باعث افزایش اعتماد بنفس فرد میشود.

3- نگرش مثبتی داشته باشید

happiness

نگرش مثبت در زندگی باعث ایجاد تغییرات مثبت در زندگی می‌شود. به تصمیم گیری بهتر شما کمک می کند. وجود نگرش مثبت باعث افزایش اعتماد بنفس و یک زندگی شادتر می‌شود.

4- نسبت به محیط پیرامون خود خوش بین باشید

مهم نیست با چه مشکلاتی در زندگی مواجه می‌شوید، یاد بگیرید که با مشکلات و احساسات منفی مبارزه کنید. در اینصورت امید به زندگی در شما افزایش یابد.

5- زندگی را خیلی جدی نگیرید

 • افراد باهوش زندگی را خیلی جدی نمی‌گیرند.
 • اتفاقاتی که برایتان می افتد را بپذیرید (از دست دادن عزیزان، شکست خوردن و …)
 • به شرایط منفی با دید مثبت نگاه کنید.
 • همیشه بخندید و حس شوخ طبعی داشته باشید.

6- خودتان را دوست داشته باشید و با خودتان بخوبی رفتار کنید

زندگی را دوست داشته باشید و برای خودتان ارزش قائل شوید. هر فردی ممکن است در زندگی اشتباهی انجام دهد، خودتان را بخاطر اشتباهاتتان بخشید و از آنها درس بگیرید. در لحظه زندگی کنید و خودتان را درگیر گذشته نکنید. مسئولیت زندگی شما بر عهده شماست و نباید انتظار داشته باشید دیگران شادی را برای شما به ارمغان بیاورند

7-نکات ریز دیگر

 • تلاش نکنید که همه چیز را کنترل کنید. بیش از ۹۰ درصد اتفاقاتی که رخ می دهند خارج از کنترل ماست.
 • خشم و ناراحتی تان را مدیریت کنید. با کمک این راهنما
 • اشتباهاتتان را جبران کنید یا اگر قابل جبران نبود از آنها درس بگیرید!
 • احساس افتخار کنید. حتی اگر شکست خورده اید بدانید که تلاش خود را کرده اید.
 • از روابط بد و ناسالم دوری کنید. روابطی ناسالم هستند که افکار منفی را وارد ذهن شما می کنند.
 • از شکست نترسید. اگر شکست نخورید موفق نمی شوید.
 • خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. شما در واقع فقط ظاهر زندگی دیگران را می بینید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. قطعا شاد بودن و لذت بردن از مسیر زندگی و این که باور کنم که هر اتفاقی که در زندگی تجربه میکنم باعث بزرگ تر شدن و رشد من می‌شه دیگه توی زندگیم هر اتفاقی بیافته به نفع منه و حسم خوبه.

  سپاسگزارم از مطلب فوق العاده تون
  که به ذهن من باید همیشه دلایل شاد بودن رو یادآوری کرد تا براش منطقی بشه که باید در هر لحظه روح و جسم من باید شاد باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا