آموزش آرایشگری مبتدی تا حرفه ای (رایگان)

رشد ناخن در یک هفته چقدر است؟ معرفی محلول رشد ناخن

چرب زبان

ناخنهای انگشتانتان به طور متوسط با سرعت 3.47 میلی‌متر در ماه یا حدود یک دهم میلیمتر در روز رشد می‌کنند. برای درک بهتر اینکه میزان رشد چقدر است، اندازه یک دانه برنج کوتاه که 5.5 میلیمتر است را در نظر بگیرید.

اگر ناخن‌تان را به دلایلی از دست بدهید، ممکن است 6 ماه طول بکشد تا یک ناخن کامل رشد کرده و جایگزین آن شود. جالب است بدانید ناخنهای انگشتان بلندتر (سرپنجه) دست زودتر از بقیه رشد می‌کنند.

حتما بخوانید: 21 روش خانگی موثر برای افزایش سرعت رشد ناخن در یک هفته

ناخنها همچنین در طول روز و در تابستان سریع‌تر از سایر مواقع رشد می‌کنند. با اینکه ممکن است اینطور به نظر بیاید که هیچ ریتم یا دلیلی برای رشد ناخنها وجود ندارد، اما چند عامل اصلی هستند که روی سرعت رشد تاثیر می‌گذارند. در ادامه در مورد این فاکتورها و اینکه چه کار کنید که رشد ناخنها سریعتر شود، صحبت خواهیم کرد.

 


آرایشگری

توی این پک فوق العاده، آرایشگری، کاشت ناخن و خودآرایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! آرایشگری رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! یا با یه آرایش لایت، توی هر جمعی بدرخش!


 

چه عواملی روی رشد سریعتر ناخنها اثر می‌گذارند؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود ناخنهای شما سریعتر یا کندتر از حد معمول رشد کنند:

1-موقعیت مکانی ناخنها

ظاهرا ناخنهای سرپنجه دستان شما به دلیل استفاده بیشتر، سریعتر رشد می‌کنند. به همین علت، خطر آسیب‌دیدگی این ناخنها به خاطر استفاده از چکش یا گیر کردن به جاهای مختلف، بسیار بیشتر است.

بنابراین وقتی آسیب وارد می‌شود، بدن به مغز فرمان می‌دهند که خون و مواد غذایی بیشتری به این ناحیه برساند تا به ترمیم جراحت کمک شود. هجوم مواد غذایی به این ناحیه می‌تواند رشد ناخن را سریعتر کند.

نرخ رشد به این هم بستگی دارد که ناخن روی کدام انگشت باشد. بررسی که در سال 2007 انجام شد، نشان داد که ناخن انگشت کوچک شما کندتر از سایر ناخنها رشد می‌کند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

2-سن

جوان بودن فرد هم با سرعت رشد ناخن در ارتباط است. تحقیق منتشر شده در سال 1980 در Trusted Source، نرخ رشد ناخن یک مرد را در طول 35 سال بررسی کرده است.

در سن 23 سالگی، دکتر ویلیام بین مشاهده کرد که انگشت شست دست چپ با نرخ روزانه .0123 میلیمتر رشد می‌کند. وقتی این فرد به سن 67 سالگی رسید، این میزان به 0.95 میلیمتر در روز کاهش یافت.

این تغییر سرعت ممکن است به خاطر کند شدن گردش خون ناشی از افزایش سن باشد.

حتما بخوانید: آموزش تصویری دیزاین (طراحی) ناخن +فیلم جدید آموزشی

3-هورمونها

هورمونهای شما هم روی این نرخ تاثیر می‌گذارند. بارداری یک نمونه آن است.

زنان باردار مورد آزمایش در Trusted Source، افزایش ناگهانی و چشمگیر استروژن و پروژسترون را تجربه کردند. این تغییرات هورمونی منجر به رشد سریع ناخنها در دوران بارداری می‌شود، اما سرعت رشد ناخنها در دوران شیردهی کاهش می‌یابد.

علاوه بر دوران بارداری، دوره بلوغ معمولا پر تلاطم‌ترین زمان برای هورمونهاست. رشد ناخنها در این دوران به اوج خود می‌رسد و از آنجا که سطح هورمون شما با افزایش سن متعادل می‌شود، این نرخ کاهش می‌یابد.

4-سلامت کلی بدن

بیماریهای مزمن می‌توانند هم روی سرعت رشد و هم شکل و ظاهر کلی ناخنهای شما تاثیر بگذارند.

بیماریهایی که در ناخن علائمشان را بروز می‌دهند، عبارتند از:

  • پسوزیاریس
  • لوپوس
  • اندوکاردیت
  • بیماری های کلیوی
  • بیماری‌های کبدی
  • بیماری تیروئید

برخی بیماریها ممکن است روی توانایی ریکاوری اختلالات ناخنی شایع مثل فرو رفتن ناخن در گوشت انگشت شست پا، اثرگذار باشند.

حتما بخوانید: معرفی 6 تا از جدیدترین متدهای تخصصی کاشت ناخن +تصاویر

اگر دیابت یا مشکلات دیگری در گردش خونتان دارید، حتما ناخنهایتان را از نزدیک کنترل کنید. اگر متوجه آسیب یا هر مورد غیرعادی دیگری در ناخنتان شدید، حتما با یک پزشک مشورت کنید.

رشد ناخن

5-جویدن و کوتاه کردن ناخن

آنیکوفاژی یا عادت مزمن جویدن ناخنها، در واقع نرخ رشد ناخن را افزایش می‌دهد. شاید علت آن این است که با جویدن ناخنها به آنها صدمه می‌رسانید و در نتیجه گردش خون در بستر ناخن افزایش پیدا می‌کند.

همچنین این نظریه مطرح است که گرفتن مکرر ناخنها، سرعت رشد آنها را کمی بیشتر می‌کند. البته کوتاه کردن منظ ناخنها با ناخنگیر، ریسک جویدن آنها را به همراه ندارد. بنابراین اگر دلتان ناخنهای بلندتری می‌خواهد، بهتر است کمی آنها را کوتاه کنید.

در مورد ناخنهای پا چطور؟

ناخنهای پا کندتر از ناخنهای دست رشد می‌کنند. آنها با نرخ 1.62 میلیمتر در ماه رشد می‌کنند.

اگر شما یکی از ناخنهای پایتان را از دست بدهید، یک سال و نیم طول خواهد کشید تا کاملا مثل قبل شود. این مدت 3 برابر طولانی‌تر از رشد دوباره یک ناخن دست است.

دلیل آن اینست که ناخنهای پا معمولا کمتر از ناخن دست در معرض آسیب قرار می‌گیرند. با اینکه ممکن است انگشت شست پایتان هر از گاهی به این طرف و آن طرف کوبیده شود، اما این درد و افزایش گردش خون ناگهانی خیلی باقی نخواهد ماند.

حتما بخوانید: خانم ها کدام چهره مردانه را می پسندند و مردان چطور؟

چطور می‌توان رشد ناخنها را سریعتر کرد؟

با اینکه هیچ متد علمی اثبات شده‌ای مبنی بر رشد سریعتر ناخنها وجود ندارد، چندین روش برای بهبود سلامت کلی ناخنها وجود دارد.

روشهای زیر به تقویت ناخنها کمک کرده و از شکستن آنها پیشگیری می‌کند و اجازه می‌دهد ناخنها ضمن اینکه رشد می‌کنند، بلند بمانند:

  • بیوتین مصرف کنید. محققان Trusted Source در بررسی که در سال 2007 انجام دادند، دریافتند که مصرف 2.5 میلی گرم بیوتین در روز، باعث کاهش شکستگی و افزایش سلامت کلی ناخنها می‌شود.
  • از سفت‌ کننده‌های ناخن استفاده کنید (البته کم). سفت کننده‌های ناخن می توانند ناخن را تقویت کرده و احتمال شکستن‌اش را کاهش دهند. با این وجود متخصصان می‌گویند از استفاده طولانی مدت این محصولات خودداری کنید چرا که می‌توانند در گذر زمان باعث تجزیه تدریجی ناخن شوند. شما باید مصرف تقویت کننده‌هایی که حاوی فرمادئید یا فرمالین هستند را محدود یا قطع کنید.
  • از مصرف چسب ناخن و براق کننده‌های سمی خودداری کنید. استفاده مکرر از چسب و برق کننده‌های سمی خطر شکستگی ناخن را افزایش می‌دهد. تا حد امکان از براق‌ کننده‌های غیرسمی یا محلول در آب استفاده کنید.
  • به ناخنهایتان برسید. تمیز نگه داشتن ناخنها برای حفظ سلامت کلی آنها امری حیاتی است. از یک ناخن‌گیر تمیز برای اصلاح مرتب آنها استفاده کنید. یکبار در هفته کافیست. کیوتیل اطراف ناخن را هم تمیز کرده و به عقب ببرید. و بادتان نرود ناخنها را مرطوب کنید.

معرفی بهترین محلول رشد ناخن

بهترین محلول رشد ناخن ایرانی و خارجی در زیر معرفی شده اند:

buy-min  محلول محرک رشد ناخن هیدرودرم ایرانی- قیمت حدود 113- از اینجا خرید کنید

buy-min  محلول محرک رشد ناخن QTICA خارجی- قیمت حدود 2900000- از اینجا خرید کنید

کلام‌ آخر

عوامل زیادی مثل سن و فصلی که در آن قرار دارید، در سرعت رشد ناخنهایتان تاثیر دارد. با اینکه اکثر این عوامل خارج از کنترل شما هستند، اما می‌توانید با رعایت بهداشت ناخنها به این رویه کمک کنید.

اگر احساس می‌کنید ناخنهایتان به طور غیرعادی دیر رشد می‌کنند یا شاهد تغییر رنگ یا علائم دیگری بر روی آنها هستید، با یک پزشک مشورت کنید. علائم شما ممکن است با کمبود مواد غذایی یا مشکلات بنیادی دیگری در ارتباط باشد. پزشکتان می‌تواند تشخیص دهد چرا این اتفاق رخ داده و به شما اقدامات بعدی که باید انجام دهید را گوشزد می‌کند.

کاشت و طراحی ناخن

شنیون

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا