مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

3 تا از ساده ترین روش های پاک كردن جوهر خودكار از لباس (قطعی)

چرب زبان

لکه های جوهر معمولاً سخت پاک می شوند و احتمالا تا به حال برای پاک کردنشان کلی به دردسر افتاده اید؛ اما پاک کردن این لکه ها غیر ممکن نیست! خوشبختانه پاک کننده های خانگی زیادی برای این کار وجود دارد و در واقع همه چیز به وسایل در دسترس خود شما بستگی دارد. بهترین راه برای از بین بردن لکه جوهر این است که به محض اینکه لباستان با جوهر کثیف شد آستین هایتان را بالا بزنید و به جنگ آن بروید. وگرنه دیگر نمی توانید لباس مورد علاقه تان را بپوشید! ما اینجا هستیم تا سه روش ساده و موثر برای پاک کردن لکه جوهر از روی لباس را به شما آموزش بدهیم.

نکته مهم! دقت کنید تصاویر متحرک هستند، اجازه دهید صفحه به طور کامل بارگزاری شود.

حتما بخوانید: موثرترین روش خانگی برای از بین بردن لکه چربی کهنه روی لباس

روش اول: پاک کردن لکه جوهر با پارچه

پاک کردن لکه های چربی از لباس 1

1-لباس لکه دار را روی یک پارچه تمیز قرار بدهید.

اگر لکه جوهر هنوز تازه است باید سعی کنید تا جایی که ممکن است آن را تمیز کنید. قبل از این کار زیر لباستان یک پارچه سفید بگذارید. این کار باعث می شود وقتی در حال تمیز کردن لکه هستید، جوهر پخش نشود و پشت لباستان را هم کثیف نکند.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

 • سعی کنید از پارچه سفید برای قرار دادن زیر لباس استفاده کنید تا مطمئن شوید لکه به قسمت های دیگر لباستان نمی رسد و جذب پارچه سفید می شود.

word image 7

2- حالا با یک دستمال یا پارچه سفید جوهر را از روی لباس بردارید.

یک پارچه سفید دیگر بردارید و شروع به تمیز کردن لکه کنید. به جای اینکه پارچه را روی لباس بکشید، از حرکات ضربه ای آرام استفاده کنید چون مالش دادن لباس باعث نفوذ بیشتر جوهر در الیاف آن می شود. آنقدر این کار را ادامه بدهید تا مایع جوهر کاملا از سطح لباس پاک شود.

word image 8

3- لباس را بر عکس کنید و طرف دیگر آن را هم پاک کنید.

لباس را برگردانید و پارچه تمیز را دوباره زیرآن قرار بدهید. حالا باز با ضربات ملایم پشت لباس را هم پاک کنید. این کار را آنقدر ادامه بدهید تا لکه جوهر کاملا محو شود.

حتما بخوانید: موثرترین روش برای رسیدن به مثبت اندیشی و حذف افکار منفی در زندگی

روش دوم: استفاده از اسپری موی حاوی الکل

پاک کردن لکه های چربی از لباس 4

1- از اسپری موی الکل دار استفاده کنید.

نمی توان با قطعیت گفت که اسپری مو لکه جوهر را کاملا پاک می کند اما بی تاثیر هم نیست. حتما از اسپری موی حاوی الکل استفاده کنید چون هنگام استفاده از این اسپری ها، الکل مهمترین و کلیدی ترین عامل پاک کننده لکه جوهر است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • قبل از استفاده از اسپری یک پارچه سفید و تمیز زیر لباستان پهن کنید.

word image 9

2-اسپری مو را روی یک قسمت لباس که در دید نیست امتحان کنید.

یادتان باشد قبل از استفاده از اسپری مو یا هر پاک کننده دیگری برای از بین بردن لکه جوهر، حتما آن را روی قسمت کوچکی از لباستان که در معرض دید نیست امتحان کنید تا مطمئن شوید لکه جدیدی روی لباستان به وجود نمی آید. برای اینکار روی قسمتی از لباستان اسپری بزنید. 30 ثانیه صبر کنید و بعد آن را پاک کنید. اگر لباستان کمی مرطوب شد اما تغییر رنگ نداد می توانید با خیال راحت از اسپری استفاده کنید.

 • اگر اسپری مو باعث تغییر رنگ لباستان شد اصلا از آن استفاده نکنید.
 • اسپری های مو روی پارچه پلی استر تاثیر بهتر و بیشتری دارند. هیچ وقت برای از بین بردن لکه جوهر از روی چرم از اسپری های حاوی الکل استفاده نکنید چون باعث آسیب دیدن چرم می شوند.

word image 10

3- حالا روی لکه جوهر را با اسپری مو بپوشانید.

بعد از اینکه یک پارچه زیر لباستان قرار دادید اسپری مو را کمی بالا بگیرید و به شکل یکنواخت آن را روی لباس بپاشید.

word image 239

4- اجازه بدهید اسپری مو کار خودش را بکند.

وقتی روی لکه را کاملا با اسپری پوشانیدید یک دقیقه صبر کنید تا الکل اثر کند و لکه را از بین ببرد. حواستان باشد نباید بگذارید اسپری زیاد روی لباستان بماند و خشک شود.

word image 11

5- در نهایت روی لکه را با یک پارچه تمیز کنید.

بعد از گذشت یک دقیقه با یک تکه پنبه یا پارچه روی لکه را تمیز کنید. سعی کنید تا جایی که ممکن است رنگ جوهر را پاک کنید. این کار را آنقدر ادامه بدهید که دیگر لکه ای باقی نماند.

حتما بخوانید: آموزش 27 نکته بسیار مهم آداب معاشرت در زندگی اجتماعی +دانلود بهترین کتاب

روش سوم: استفاده از سایر پاک کننده ها

word image 12

1-لکه را با الکل خیس کنید و مالش بدهید.

یک تکه پارچه یا اسفنج تمیز را به الکل آغشته کنید و خیلی آرام روی لکه بکشید. بعد از اینکه لکه کاملا پاک شد لباستان را به روش همیشگی خودتان بشویید.

 • هیچ وقت از الکل برای پاک کردن پارچه های ابریشمی، پشمی و یا ابریشم مصنوعی استفاده نکنید.
 • استفاده از الکل برای از بین بردن لکه هر جوهری موثر است؛ بنابراین اگر اسپری مو به اندازه کافی موثر واقع نشد می توانید از الکل استفاده کنید.

word image 13

2-از گلیسرین و مایع ظرفشویی استفاده کنید.

حدود یک قاشق غذا خوری گلیسیرین (14.78 میلی لیتر) را با یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی (4.92 میلی لیتر) در یک ظرف مخلوط کنید. یک تکه پارچه سفید بردارید و آن را آغشته به مخلوط کنید و بعد روی لکه بمالید. وقتی کاملا لکه جوهر از روی لباس پاک شد لباس را برعکس کنید و طرف دیگر آن را هم به همین نحو پاک کنید.

 • بعد از پاک کردن لکه با این مخلوط اجازه بدهید 5 دقیقه بگذرد. بعد با انگشتتان دوباره روی لکه گلیسیرین بمالید و سپس لباس را بشویید.
 • استفاده از گلیسیرین روش خوبی رای پاک کردن لکه های کهنه محسوب می شود و تقریبا برای پاک کردن لکه جوهر از روی همه پارچه ها موثر است.

word image 14

3-محلول آب و جوش شیرین را هم امتحان کنید.

برای پاک کردن لکه جوهر با جوش شیرین، یک تا دو قاشق غذا خوری جوش شیرین را در کمی آب حل کنید تا خمیر رقیقی بدست بیاید. حالا یک تکه پنبه بردارید و آن را در ظرف خمیرتان بزنید و بعد روی لکه جوهر بکشید. وقتی لکه جوهر کاملا پاک شد با یک تکه پارچه تمیز یا حوله کاغذی لباس را کاملا تمیز کنید.

 • از جوش شیرین روی همه پارچه ها می توانید استفاده کنید.

word image 15

4- سرکه هم پاک کننده خوبیست!

اگر هیچ کدام از این راه ها موفقیت آمیز نبود کل لباس را برای نیم ساعت در محلول آب و سرکه سفید خیس کنید. بعد آن را بیرون بیاورید و در حالی که هنوز خیس است با استفاده از یک اسفنج یا پارچه تمیز سعی کنید لکه را کاملا پاک کنید. 10 دقیقه یا بیشتر این کار ادامه بدهید و بعد لباستان را بشویید.

 • از آب داغ استفاده نکنید چون باعث تثبیت لکه جوهر می شود.
 • سرکه سفید برای همه پارچه ها بی خطر است.

word image 16

5- از مایع تمیز کننده استفاده کنید.

تمیز کننده ها و ضد عفونی کننده های زیادی در بازار موجودند که می توانید از آنها برای پاک کردن انواع لکه ها استفاده کنید. طبق دستور مصرف روی محصول عمل کنید. تمیز کننده را روی لکه بریزید و بعد با پنبه یا یک پارچه تمیز لکه جوهر را کاملا پاک کنید.

 • حتما قبل از استفاده از هر نوع ماده شوینده یا پاک کننده دستور مصرف روی محصول را بخوانید تا بدانید برای چه پارچه هایی نباید از آنها استفاده کنید.

حتما بخوانید: 30 تا از بهترین روشهای گیاهی افزایش هوش و حافظه طبق جدیدترین تحقیقات

نکات مهم

 • اگر نمی دانید پاک کننده ای که قرار است استفاده کنید به لباستان آسیب می زند یا نه قبل از مصرف آن را روی یک قسمت کوچک لباس که در معرض دید نیست امتحان کنید.
 • به جای مالش دادن لباس سعی کنید با پنبه یا پارچه روی لکه ضربه بزنید چون مالیدن یا ساییدن لباس ممکن است به الیاف آن آسیب برساند.
 • تا وقتی لکه جوهر کاملا از روی لباس پاک نشده آن را نشویید و خشک نکنید چون این کار باعث تثبیت لکه روی لباس می شود.

بسیار کاربردی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. مطلبای خوبی که تو سایتتون میذارین قابل تقدیره. خیلی ممنونم که دارین سعی میکنین کار مردم رو راه بندازین. اینقدر اینترنت تو زندگی مردم نقش پر رنگی پیدا کرده که حتی دیگه واس لوله بازکنی برچسب ها بی معنا شدن و کسی دیگه نمیره روی در و دیوار دنبال لوله بازکن بگرده. خیلی از کتاب ها الان آنلاین پیدا میشن و واسه آموزش دیدن خیلی از کارها نیازی نیست بریم دنبال کلاسهای حضوری. واقعا ازتون ممنونم که کار رو برامون راحت تر کردین. من الان دیگه همه کارام از پیدا کردن آموزش های ساده تا چاه بازکنی خونم رو اینترنتی اوکی میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا