مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

8 ترفند کاربردی برای اینکه افراد پرمشغله از خودشان مراقبت کنند

چرب زبان

در این مقاله مستقیما و به صورت خلاصه به 8 روش کاربردی و آسان برای مراقبت افراد پرمشغله از خودشان می پردازیم که مطمئنا مناسب شما هم هست.

زندگی پرمشغله یعنی این که معمولا زمان کمی دارید و بسیاری از لذت های زندگی را از دست می دهید. به علاوه، شما اغلب از مراقبت درست از خودتان هم غافل می شوید. این شیوه زندگی در درازمدت باعث مشکلات روحی و جسمی می شود.

افراد پرمشغله کار های زیادی دارند که باید در زمان کمی انجام بدهند که باعث ایجاد استرس و اضطراب می شود. کار های زیادی وجود دارد که افراد پرمشغله می توانند برای مدیریت استرس و حفظ سلامتی انجام دهند.

6 تا از عوارض خود ارضایی و 10 روش ترک آن

یکی از راه های مهم این است که این افراد مراقب سلامت جسمی، روانی و عاطفی شان باشند تا بتوانند بهترین زندگی را داشته باشید. مراقبت از خود می تواند به سادگی خواب کافی، خوردن غذا های سالم یا گذراندن وقت با دوستان و خانواده باشد.

بسیاری از عادات مراقبت از خود را می توانید بدون این که وقتی از شما بگیرند، در زندگی تان بگنجانید. این مسئله تا حدودی یک موضوع ذهنی و تصمیم گیری در مورد این است که سبک زندگی سالمی داشته باشید و خودتان را در اولویت قرار بدهید.

مراقبت از خود برای افراد پرمشغله لزوما پیچیده نیست، اما به کمی تلاش و طرز فکر سالم نیاز دارد. نکته کلیدی این است که فعالیت‌ هایی را پیدا کنید که آرامش ‌بخش باشند و بدون نیاز به صرف زمان زیادی در برنامه ‌تان قرار بگیرند.

هیچ وقت نباید خود را برای مراقبت از خودتان بیش از حد درگیر کنید!

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

بنابراین، برای این که بتوانید برای خودتان وقت بگذارید و شیوه ‌های مراقبتی را به کار بگیرید، حتما از ترفند های ساده و عملی که در ادامه توضیح داده شده بهره ببرید!

یک روتین ایجاد کنید و طبق آن پیش بروید

تمرینات مربوط به مراقبت از خود باید با یک برنامه روتین سالم و سازنده آغاز شود. باید شامل زمان بیداری، زمان غذا، زمان استراحت ، زمان بودن در کنار خانواده، زمان استراحت و زمان خواب باشد. فراموش نکنید که هر شب ۷ تا ۸ ساعت بخوابید.

داشتن برنامه روزانه فواید زیادی دارد. استفاده از یک برنامه روزانه به کاهش استرس، بالا بردن بازدهی و تمرکز شما کمک می کند.

15 روش دوست داشتن خود و چرا مهم است؟

داشتن یک برنامه روتین به شما کمک می کند تا بدانید هر روز چه کار هایی دارید و باعث می شود تا بتوانید بهتر با عوامل استرس زای احتمالی مقابله کنید. این برنامه به شما کمک می کند تا ذهن تان را از آشفتگی دور نگه دارید و گرفتار اضطراب ناشی از کار نشوید.

مادر و نوزاد

یکی از عناصر کلیدی مراقبت از خود این است که هر روز در برنامه روزانه تان زمانی را به خودتان اختصاص دهید. در واقع باید وقتی را برای رسیدگی به خودتان در برنامه بگنجانید. به طور مثال شاید معنایش این باشد که هر روز صبح قبل از شروع روز به خودتان برسید یا عصر ها استراحت کنید. این مهم است آن چیزی که برای تان بهتر است را پیدا کنید و به آن پایبند باشید.

هر روز یک ساعت را به انجام کاری که خوشحال تان می کند، اختصاص بدهید. این کار می تواند هر چیزی از خواندن کتاب گرفته تا قدم زدن در پارک باشد. وقت گذاشتن برای خود یک راه عالی برای کاهش استرس و تجدید قوا است.

اگر برنامه شما بیش از حد دست و پا گیر است، جا برای تغییر بگذارید اما اجازه ندهید این قابلیت تغییر بهانه ای برای به وجوئ آوردن عادت های مربوط به مراقبت از خود شود.

داشتن یک برنامه روزانه منظم بخشی از روتین مراقبت از خود است.

وقت تان را آگاهانه بگذرانید

ثابت شده است که ذهن آگاهی تأثیرات مثبتی بر سلامت روان و آرامش خاطر دارد. وقتی هوشیار هستید؛ معنایش این است که به افکار و احساسات تان توجه و بر لحظه حال تمرکز می کنید.

شما هم زمان نمی توانید چند کار را با هم انجام بدهید. باید به صورت لحظه ای فعالیت و به اتفاقات اطراف تان توجه کنید. از مزایای وقت گذراندن آگاهانه بهبود تمرکز، حواس جمعی ، بالا رفتن بازدهی و آرامش است.

چگونه ذهن خود را از افکار منفی/ مزاحم پاک کنیم؟

ذهن آگاهی تکنیکی است که قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است. این روش می تواند راهی مفید برای مدیریت استرس ، اضطراب و افسردگی باشد.

مشوق خودتان باشید

شکی نیست که وقتی بیش از حد مشغول هستید، شرکت در مهمانی ها و رویداد های شاد برای تان سخت می شود. گاهی بدون این که متوجه شوید، ممکن است فراموش کنید که جشن های ویژه چقدر برای شادی و سلامت روان تان مهم هستند.

با این حال، باید زمانی برای خوش گذراندن و تفریح ​​پیدا کنید. اجازه ندهید مشغله تان مانع از جشن گرفتن مناسبت ها شود و در رویداد های خاص با خانواده و دوستان شرکت کنید.

حتی برای موفقیت ها و دستاورد های جزئیِ خود هم شادی کنید. این بخش مهمی از اقدامات مربوط به مراقبت از خود است.

به خودتان ایمان داشته باشید و بهترین مشوق خودتان باشید!

حال خودتان را خوب کنید

خود مراقبتی صرفا پیروی از یک روال سالم یا خریدن گل و شکلات برای خودتان نیست. بلکه شامل این که هر از گاهی آن چیزی که بدن و جسم تان به آن نیاز دارد را به آن بدهید هم هست.

این که وقت بگذارید و حال خودتان را خوب کنید؛ باعث می شود تا احساس خوبی داشته باشید، بهتر به نظر برسید و حتی عمر طولانی تری هم داشته باشید. مطمئنا تحمل شرایط سخت را هم آسان تر می کند.

اهمیت مهارت های خود مراقبتی و 12 روش مراقبت از خود

همه می ‌دانند که برنامه ‌های کاری منظم یا سخت‌ گیرانه می ‌تواند به راحتی بر سلامتی شما به صورت درد عضلانی، خستگی و اضطراب تأثیر بگذارد. حتی می تواند با ظاهر شدن حلقه های تیره و چشم های پف کرده پوست شما را کدر نشان بدهد.

فرد در حال ریلکس کردن

استفاده از متد های جدید زیبایی و گرفتن ماساژ هم کمک می کند تا حال تان بهتر شود. مراقبت از خودتان با این نوع چیز ها می تواند باعث شود احساس آرامش و شادی بیشتری داشته باشید.

پس حتما خودتان را تحویل بگیرید و بهتر کردن حال تان را جزئی از روال زندگی تان کنید!

آگاهانه مرز گذاری کنید

مرز گذاری درست هم کمک می کند تا بتوانید از انرژی و سلامت روان تان محافظت کنید.

افرادی که حد و مرز درستی دارند، می توانند بدون رنجش یا عصبانیت هر جا لازم بود، نه بگویند. آن ها می دانند که چه زمانی از موقعیت هایی که ناخوشایند یا ناراحت کننده هستند؛ فاصله بگیرند و می توانند با تعیین انتظارات مناسب، روابط سالمی را حفظ کنند.

هر کس مرز های متفاوتی دارد، پس مهم است که خط قرمزهای تان را بشناسید .

حتما بخوانید: روش برنامه ریزی کردن و 3 نکته مهم

شاید ساده به نظر برسد؛ اما ایجاد حد و مرز درست چه از نظر جسمی و چه احساسی، جزئی از فرایند مراقبت از خود برای افراد پر مشغله است. بدانید چه کسی و چه چیزی را می توانید در زندگی تان بپذیرید.

اجازه بدهید دیگران بدانند که دوست دارید با شما چه طور رفتار شود و چه چیزی برای تان آزار دهنده است. علاوه بر این، یادگیری نه گفتن در مواقعی که با چیزی راحت نیستید، یکی از استراتژی های خوب مراقبت از خود است.

با درک و مدیریت مرزهای تان، می توانید بیشتر از خود، روان و ذهن تان مراقبت کنید.

زمان وقت گذراندن با دوستان و خانواده را در اولویت قرار بدهید

دلایل مهم زیادی برای داشتن تعامل اجتماعی منظم و مثبت با خانواده و دوستانی که شما را بدون قید و شرط دوست دارند، وجود دارد. در واقع، این باید بخشی اجباری از روال مراقبت از خودتان باشد.

شما برای سلامتی و خوشحالی تان هم که شده؛ باید برای خود و عزیزان تان وقت بگذارید. این یعنی زمان بودن در کنار خانواده و دوستان تان را در اولویت قرار بدهید. گذراندن وقت با عزیزان راهی عالی برای استراحت و ریکاوری ذهنی است. به علاوه، روشی عالی برای پیگیری اتفاقاتی است که در زندگی سایر عزیزان تان می افتد.

فردی در حال گذران وقت

صرف نظر از این که چقدر مشغله دارید یا چه قدر کار باید انجام بدهید ، همیشه به محبت نزدیک ترین دوستان و خانواده تان نیاز خواهید داشت. روح شما به این ارتباطات نیاز دارد.

با عزیزان تان وقت بگذرانید، با آن ها بخندید و از معاشرت با آن ها لذت ببرید. اجازه ندهید که استرسِ کار یا سایر تعهدات بر این نوع روابط که واقعا مهم اند، سایه بیفکند. برای روابط تان ارزش قائل باشید و برای افرادی که دوست شان دارید؛ وقت بگذارید.

گاهی اوقات خوب است که استراحت کنید

به بدن تان گوش دهید و هر چیزی که می خواهد را به آن بدهید.

بدن انسان طوری طراحی شده که وقتی خسته است باید استراحت کند. زمانی که خسته هستید، ماهیچه های شما قادر به انجام کار سخت نیستند. سطح انرژی تان پایین خواهد آمد. احساس خستگی خواهید کرد؛ حتی ذهن تان هم خسته می شود. بدن شما گاهی برای بهبود و ریکاوری به زمان نیاز دارد.

حتما بخوانید: چطور منظم و سازمان یافته باشیم؟

وقتی که خسته هستید، بدن شما قادر به تولید مقدار انرژی زمان سرحالی تان نیست.

پس باید به بدن و ذهن تان استراحت لازم را بدهید تا سرحال و شاداب شود . به این ترتیب از فرسودگی شغلی پیشگیری می کنید و می توانید از زندگی لذت ببرید.

زمانی که بدن شما نیاز به استراحت دارد، برای مراقبت و رسیدگی به خودتان وقت بگذارید.

ذهن تان را باز نگه دارید

در نهایت، داشتن یک ذهنیت باز در رابطه با کار هایی که باید برای مراقبت از خودتان انجام بدهید مهم است. آن چیزی که برای خودتان می خواهید و برای مراقبت از خودتان نیاز دارید را بشناسید و باور کنید.

هنگامی که به ایده واضحی در مورد آنچه می خواهید و این که چطور باید از خودتان مراقبت کنید رسیدید، تمرینات مراقبت از خودتان را به عنوان راهی برای ایجاد آرامش شروع کنید.

کلام آخر

با توجه به تمام چیز هایی که گفته شد، مراقبت افراد پرمشغله از خودشان اگر می خواهند زندگی متعادلی داشته باشند و زندگی را مطابق شرایط شان انجام بدهند، واقعا مهم است. راه‌ های زیادی برای گنجاندن عادات خود مراقبتی در یک برنامه شلوغ هست و واقعا هم ارزشش را دارد که برای این کار وقت بگذارید.

5 ترفند برای زمانی که کارهای زیادی برای انجام دادن دارید

مراقبت از خود باعث بالا بردن بازدهی ، خلاقیت و سلامت کلی فرد می شود. این را یادتان باشد که مراقبت از خود کار خودخواهانه ای نیست و برای این که بهترینِ خودتان باشید؛ باید آن را در اولویت قرار بدهید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا