آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

چگونه یک زن موفق باشیم؟ (10 ویژگی و 5 عادت که باید ایجاد کنید)

چرب زبان

بیایید کمی تمرین کنیم. چشمتان را به مدت 30 ثانیه ببندید و در ذهن خود تصور کنید یک زن موفق چگونه زنی می تواند باشد؟ چه کسی را در ذهن تان به عنوان یک زن موفق مجسم کردید؟ آیا این یک چهره عمومی و موردی آشنا در نظر شما بود؟ یا فقط یک سایه مبهم در ذهن تان مجسم شد؟

وقتی حرف از موفقیت به میان می آید ، افراد زیادی در برابر دیدگان شما نقش می بندند. به منظور بیان عمیق تر این موضوع با دو تن از زنان موفق و در عین حال با انگیزه مصاحبه ای انجام داده ایم و از آ نها درخصوص عادات روزانه شان که موجب کسب موفقیت شان شده ، سوال کردیم. آن ها حرف های زیادی در این خصوص داشتند که در این مقاله مواردی از صحبتهای شان را عنوان می کنیم:

“ایشا رادنام ” مدیر متخصص در بخش حقوقی شبکه آی پی و خدمات رسانه ای است و تجربه موفقی با بیش از 15 سال فعالیت در این حرفه دارد و در حال حاضر مدیر اجرایی بخش حقوقی شرکت ” لاینزگیت” است. وی با اشتغال در شرکت هایی چون سونی، تیونر، ریلاینس و دیگر شرکت ها توانمندی ها و مهارت های خود را بالاترین سطح ممکن به کار گرفت.

 


رازهای میلیونر شدن

توی این پکهای فوق العاده، رازهای میلیونر شدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! این ترفندها اگه پولدارت نکنن هم تو زندگی واقعا لازمن. استفاده کن و حسابی پول در بیار! 


 

 


قوانین رشد و موفقیت

توی این پک فوق العاده، قوانین رشد و موفقیت رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! توی زندگی، محل کار و هر جایی راه موفقیت رو به راحتی پیدا کن!


 

در واقع بر اساس قوانین شبکه های آی پی، نام ” ایشا “جز نفرات برتر لیست 50 نفره زنان موفق ثبت شده است که به نوعی موفقیت این زن می تواند انگیزه تلاش برای بسیاری از دختران باشد.

چگونه یک زن موفق باشیم

“وانشیکا گوئن کا، “موسس شرکت “کول کانیا” است و زنان زیادی را در مسیر رسیدن به رویاهای شان هدایت می کند. وی با کسب رتبه عالی از دانشگاه “براون” فارغ التحصیل شد. توانمندی و مهارت وی در حل مسائل و نیز تشنگی او در کسب علم آموزی، موجب اعتبار و شهرت نامی وی شد (که همچنان نیز در حال علم آموزی است) وی با سابقه اشتغال در شرکت های “ای وای” ، ” مکنزی اند کامپنی” و “ولزپون” در رزومه کاری خو، خواستار کارآفرینی شده و می خواهد در حرفه خود موفق تر از گذشته باشد.

حال که بر اساس این مقدمه با این دو زن موفق و باانگیزه در حرفه خودشان آشنا شدید، بهتر است بدانیم عادات روزانه آن ها (و دیگر زنان موفق در مشاغل شان) چگونه بوده است که در مسیر زندگی خود زنانی موفق بوده اند؟ در این مقاله با برخی از ویژگی های زنان موفق آشنا می شویم:

1-آن ها خود را با چالش ها مواجه می کنند

هیچ کس تابه حال با تنبلی و بدون تلاش به قله های موفقیت دست نیافته است. به عنوان مثال روزانه 10 تمرین ورزشی پوش آپ برای خودتان در نظر بگیرید .به خودتان فرصتی دهید تا بتوانید هر روز بر میزان این تمرینات بیفزایید. یکی دیگر از روش های چالش، داشتن فعالیت و تکاپوی شغلی است و لذا از هر گونه بی تحرکی در حرفه تان دوری کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

به گفته ایشا بسیاری از مردم به دنبال داشتن یک شغل هستند، اما در پی کسب مهارت و تخصص های لازم در آن شغل نیستند. وی می گوید من به شغل هایی که در آن فرد هیچ گونه تکاپو و فعالیتی ندارد و گویی یک وضعیت نباتی دارد، هیچ گونه علاقه ای ندارم و همیشه دلم می خواهد بیش از این فعال باشم.”

زندگی بدون رویارویی با چالش ها و بدون تلاش و فعالیت چه معنایی می تواند داشته باشد؟

“ایشا رادنام“مدیر بخش حقوقی شرکت “لاینزگیت”

Isha Rathnam- successful women habits

2- زنان موفق فعالیت شان منظم و سازماندهی شده است

آن ها در مسیر حرکت به جلو به طور منظم و سازماندهی شده حرکت دارند. فهرستی از فعالیت های روزانه در محل کاری خود قرار داده اند. به عنوان یک زن موفق توجه به اینکه چطور برای روز و هفته خود برنامه ریزی کرده و تا چه حد وقت به دیگران اختصاص می دهید، عامل بسیار مهمی است.

یک نکته موثر سازمانی که توسط “وانشیکا”عنوان شده، این است که زمان خود را در طی هفته در کجا سپری می کنید و در عین حال وقت و انرژی خود را صرف چه کسانی می کنید؟ زمانی که پاسخ مربوط به این سوالات را ارائه دادید، آنگاه می توانید ارزیابی کنید که آیا اهداف بلند مدت تان را دنبال می کنید؟

حتما بخوانید: موثرترین روش برای رسیدن به مثبت اندیشی و حذف افکار منفی در زندگی

“ایشا” می افزاید همچنین بسیار حائز اهمیت است که بدانید چه زمانی وظایف محوله را باید انجام دهید. به عنوان مثال اگر هدف شما در دراز مدت افتتاح یک رستوران بوده است و زمان زیادی را صرف پیدا کردن یک سرمایه گذار کرده اید و چندان درصدد پرداختن به دستورالعمل های لازم دیگر نبوده اید حالا زمان آن فرا رسیده که مسائل مالی رستوران را به شریک خود و یا یک مشاور مالی محول کنید و خودتان به سراغ شرح وظایف و دستورالعمل های قسمت آشپزخانه رستوران بپردازید.

به کار بستن این روش، شما را تا حد زیادی برای رسیدن به اهداف تان یاری می کند و درعین حال لحظه ای از فرصت شغلی خود را اتلاف نکرده اید!

3- زنان موفق عقاید خود را آزادانه بیان می کنند

زنان موفق همواره از حس اعتماد به نفس فوق العاد ه ای برخوردارند و تمایل دارند عقاید خود را آزادانه بیان کنند بنابراین اگر شغل یا موقعیتی دارید که در خصوص آن احساس رضایتمندی ندارید، لازم است عقاید خود را آزادانه ابراز کنید.

ایشا در بیان میزان اهمیت ابراز عقیده، می گوید باید بدانید در چه موقعیتی قرار گرفته اید و در عین حال چه کاری تصمیم دارید انجام دهید. چنانچه موقعیتی که در آن قرار گرفته اید ، منطبق با اهداف و سطح انتظارات شما نیست، باید بتوانید در خصوص تغییراتی که مدنظرتان است، ابراز عقیده کنید. وی می گوید” اگر حرفهای تان را در خود نگه دارید و ابراز عقیده نکنید، آینده روشنی در این مسیر برای تان وجود نخواهد داشت!”

چگونه زن مستقل و قوی باشیم؟ (این 21 کار را انجام ندهید)

وقتی مصمم می شوید که عقایدتان را بیان کنید، در اولین گام نفسی عمیق بکشید و به خودتان کاملا اعتماد کنید.

“وانشیکا” نیز می گوید خودتان را نسبت به دیگران در اجرای این پروژه چگونه ارزیابی می کنید؟ بنابراین به خودتان فرصت و موقعیت بیشتری بدهید و در عین حال از گام های کوچک در این مرحله شروع کنید.

از اینکه ابراز عقیده کنید هراسی به دل راه ندهید!

4-آن ها اهداف خود را ذهن تصویرسازی می کنند

تجسم و تصویرسازی ذهنی، موضوعات فوق العاده مورد بحثی هستند و اجازه دهید در این جا یکبار و برای همیشه به آن ها اشاره کنیم. وانیشکا بر این باور است که تعیین و شفاف سازی مقاصد ، ما را در رسیدن به اهداف کمک می کند. در عین حال ایشا به برخی اقدامات در حین تعیین و شفاف ساز ی مقاصد اشاره می کند و اینکه زنان موفق همواره این اقدامات را به طور فعال در مسیر رسیدن به هدف انجام می دهند. همچنین در این راستا باید کمی صبور بود ،چرا که نتایج این اقدامات گاهی چندان فوری نخواهد بود.

اگر شما جز افرادی هستید که در تعیین مقاصد خود با مشکل مواجه هستید، بهتر است همیشه با خود تکرار کنید من هر روز رویا هایم را دنبال می کنم.

“وانشیکا گوئن کا”موسس و رییس شرکت”کول کانیا

Vanshika Goenka- successful women habits

6-زنان موفق همواره مسیر موفقیت را ادامه می دهند

جهان دائما در حال تغییر است پس چرا شما تغییر نکنید؟ مهم نیست در چه صنعت و حرفه ای اشتغال دارید. آنچه حائز اهمیت است اینکه زنان موفق باید در راستای رسیدن به موفقیت همواره ثابت قدم باشند و آموخته های شان را در این راه به خوبی به ببندند.

ایشا می گوید ” من به عنوان عضوی از یک صنعت و کار گروهی، همواره درصدد یافتن راهکار های جدیدی برای پیشبرد اهداف شرکت هستم. در عین حال حس همراهی و مشارکت همه افراد در این کار گروهی به من کمک می کند تا اطلاعات بهتری درخصوص مسائل مربوط به شرکت داشته باشم.

20 راز زنان موفق در زندگی زناشویی (از زبان زوج های با تجربه)

وانیشکا نیز ادامه می دهد بهتر است در ابتدا به منظور معادلات بین المللی تجاری، تایید موضوع مربوطه ، شبکه سازی و نیز حضور در وبینارها و کارگاه ها، پلتفرم های مختلف با یکدیگر الحاق شوند “زمانی که از وی سوال شد زنان به منظور طی مسیر موفقیت ،چه کاری می توانند انجام دهند ،در پاسخ گفت:

زنان باید به خوبی توانمندی هایشان را باور داشته باشند.

7-زنان موفق به طور جدی خود مراقبتی دارند

زنان موفق بهتر است زمانی را به برخی فعالیت های خود مراقبتی به منظور رفع استرس های کاری اختصاص دهند. فعالیت هایی چون سفر و استفاده از ماساژ درصدر فهرست فعالیت های خود مراقبتی قرار دارند و البته امروزه زنان گاهی فعالیت های دیگری به عنوان جایگزین این فعالیت های خودمراقبتی، برای کاهش استرس های خود در نظر گرفته اند.

در حالی که وانیشکا فعالیتی چون روزنامه نگاری را در کاهش استرس های کاری خود موثر می داند ، ایشا فعالیت مورد علاقه خود در این خصوص را تماشای فیلم و صرف نوشیدنی عنوان می کند. فعالیت مورد علاقه شما برای کاهش استرس های کاری تان چیست؟

8-زنان موفق ، همواره در حال یادگیری هستند

یادگیری، یک پروسه زندگی است که هیچ گاه در طول زندگی برای آن دیر نیست. هیچ کس نیست که بتواند ادعا کند من همه چیز را می دانم. این نکته مهم و کلیدی است که زنان موفق خود به شدت بر مبنای آن عمل می کنند.

وانیشکا نه تنها یک کار گروهی را در محیطی فرهنگی و در عین حال شاد، رهبری می کند بلکه همواره سعی می کند از شکست دیگر افراد تجربه آموزی کند. وی بر این باور است “ما از شکست ها بیشتر از موفقیت ها درس می گیریم.” ایشا نیز می گوید آن افرادی که از یادگیری سرباز می زنند، آیا تصور می کنند همه راهکار ها و دانسته هایشان در مسیر درستی است؟ وی می گوید اگر فرصتی داشته باشم تمایل دارم با روش های مدیریتی مدیران موفق بیشتر آشنا شوم و در این زمینه کسب تجربه بیشتری داشته باشم. (البته در درجه اول باید بتوانم زمانم را مدیریت کنم!)

سرمایه گذاری برای علم بهترین بهره است.

بنجامین فرانکلین

9-زنان موفق وجود ناهنجاری ها را باور دارند

به گفته “ماریو کندو” وجود ناهنجاری ها جزئی از زندگی خیلی از افراد شده است.

وانیشکا می گوید هر آنچه مشاهده می کنید ، در روان شما تاثیر می گذارد. ناهنجاری ها ذهن را پاک می کند. او می گوید “ارتباط شما با اطرافیان تان در واقع به نوع رابطه شما با دیگر افراد کمک می کند” بنابراین بهتر است یک دوستی بی روح و خالی از لطف پانزده ساله خود را کنار بگذارید و به دنبال دوست صمیمی خود که سال هاست او را گم کرده اید، باشید.

تیپ های شخصیتی زنانه (9 نوع رایج)

ایشا بر این باور است که ناهنجاری ها بیشتر جهت گیری درونی دارند. وی به موضوع تقسیم بندی زندگی به دو بخش زندگی شخصی و زندگی شغلی بسیار معتقد است. بر این باور است که می توان عقاید خوب افراد را جایگزین موضوعات آزاردهنده قدیمی در ذهن کرد و به نوعی ذهن را آرام و به دور از هر گونه تشویش کرد. این روش جالب است؟ اینطور نیست؟

20-زنان موفق به شیوه ای سالم خود را با دیگران مقایسه می کنند

بعضی افراد تمایل چندانی به مقایسه خود با دیگران ندارند، اما زنان موفق به شیوه ای سالم این گونه مقایسه را انجام می دهند. چراکه معتقدند آن ها را در مسیر موفقیت به جلو سوق می دهد .

ایشا می گوید من در بسیاری مسائل از اطرافیانم انگیزه می گیرم و چنانچه ویژگی های مثبتی در افراد ببینم، بلافاصله آن را دریافت می کنم. وانیشکا نیز معتقد است در خصوص موضوع مقایسه خود با دیگر افراد باید گفت این موضوع هم مثل خیلی مسائل دیگر دارای برخی نقاط مثبت و منفی است. اینکه با مقایسه خود با دیگران، فرد مسائل زیادی می اموزد، نکته مثبتی است اما به شرطی که استقلال فکری خودش فراموش نشود.

5 عادت روزانه که برای موفقیت باید ایجاد کنید

کار های زیادی هستند که زنان موفق هر روز انجام می دهند تا اطمینان یابند در مسیر موفقیت همچنان ثابت قدم هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با پنج عادت روزانه که آن ها تقریبا به طور روزانه انجام می دهند، آشنا کنیم شما نیز می توانید این عادت ها را در زندگی خود انجام دهید:

1-برای خوردن یک صبحانه سالم وقت بگذارید

بسیاری از افراد صبحانه را فقط به عنوان یک وعده غذایی می دانند ، اما از میزان اهمیت آن بی خبرند. زنانی قوی همچون بیانسه، رزی هانتینگتون واتلی، تیلور سویفت، صبحانه شان یک وعده غذایی کامل است و در این وعده غذایی، غذا های کاملی چون آووکادو بر روی نان تست گریپ فروت و گرانولا می خورند که غذا هایی کامل و مغذی هستند بنابراین صرف یک صبحانه کامل و مغذی یکی از عادات زنان موفق است.

2-مدیتیشن انجام دهید

برای اینکه ذهنی آرام و به دور از هرگونه تشویش داشته باشید ، از فعالیت های مدیتیشن کمک بگیرید. “آریانا هافینگتن” و “اپرا” روزانه فعالیت های مدیتیشن انجام می دهند. در واقع با انجام ده دقیقه این تمرینات می توانید سبک زندگی پر از مشغله خود را تغییر داده و به نوعی با داشتن ذهنی آرام ، انگیزه و خلاقیت های بهتری داشته باشید.

3-صبح ها مقدار بیشتری آب بنوشید

“گوئینت پالترو” به شدت به تاثیرات نوشیدن آب گرم و لیمو معتقد است . او می گوید اولین تاثیر این نوشیدنی مفید بر روی دستگاه گوارشی شما است .همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید و بدن تان را به حالت هیدراته حفظ کنید. نوشیدن آب در عملکرد دستگاه گوارش و نیز زیبایی و جوان تر شدن پوست نقش دارد.

چرا زنان زیبا نصیب مردان معمولی یا زشت می شوند؟

4-فعالیتی روزمره داشته باشید

یکی از عادات مشترک در همه زنان موفق این است که هر روز سر یک ساعت خاص بیدار می شوند و فعالیت های خود را آغاز می کنند بنابراین شما نیز ساعت خاصی را برای بیدار شدن در نظر بگیرید و اگر می خواهید فردی سحر خیز باشید، سعی کنید برای یک هفته روی خود کار کنید و هر روز یک ربع زودتر از روز قبل از خواب بیدار شوید و کم کم در طی یک هفته عادت خواهید کرد که در زمان مناسبی از خواب بیدار شوید. البته می توانید بعضی مواقع مثلا زمان تعطیلات به خودتان فرصت استراحت بیشتری بدهید.

5-اهداف روزانه خود را یادداشت کنید

“آریانا هافینگتن” اهداف روزانه خود را یادداشت می کند و “لورن کنراد” فهرستی از فعالیت های روزانه برای خود تهیه می کند. شما نیز سعی کنید فهرستی از فعالیت های روزانه ای که باید انجام شوند، برای خودتان تهیه کنید.

kar

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا