آموزش نکات روابط زناشویی موفق

چرا زنان زیبا نصیب مردان معمولی یا زشت می شوند؟

چرب زبان

زنانی که به دنبال یک همسر مادام العمر هستند، معمولا مردی را که از آن ها در سطح پایین تری قرار دارد؛ انتخاب می کنند. تحقیقات جدید نیز نشان می دهد در میان زوج هایی که زن از همسر خود بهتر به نظر می رسد؛ نسبت به سایر زوج ها زندگی بهتر و پشتیبانی بیش تری از یکدیگر دیده می شود.

محققان گمان می کنند که مردان ارزش زیادی برای زیبایی قائل هستند، در حالی که زنان نسبت به داشتن همسر حامی علاقه بیش تری دارند.

محققان معتقدند که این دیدگاه ها ذهنی هستند، اما مطالعات نشان می‌ دهند که برخی از استانداردهای جهانی، از جمله چشمان بزرگ، بیبی فیس بودن، چهره‌ های متقارن، چهره های به نسبت متوسط و نسبت کمر و باسن در مردان در مقایسه با زنان وجود دارد.

حتما بخوانید: 26 نکته مهم برای جذب مردان توسط همسر (رابطه های پایدار و طولانی)

تحقیقات گذشته نشان می دهد که افراد با ظاهر زیبا و جذاب به یکدیگر گرایش دارند و زمانی که با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، رضایت بیش تری از رابطه خود دارند. James McNulty محقق دانشگاه تنسی می گوید: این مطالعات عمدتا مبتنی بر زوج های جدید است و نشان می دهد که در مراحل اولیه زیبایی مطلق برای زن و شوهر مهم است. اما نقش جذابیت جسمی در ارتباط های تثبیت شده مانند ازدواج، تا حدودی یک راز است.

یک مطالعه جدید که در مجله روانشناسی خانواده در ماه فوریه منتشر شد، نشان می دهد که مواردی فراتر از جذابیت اولیه، هرچند به روشی متفاوت، همچنان اهمیت دارند.

همسران حامی

تیم McNulty 82 زوج را که در طی شش ماه گذشته ازدواج کرده بودند و آشنایی آن ها به حدود سه سال قبل بر می گشت، مورد ارزیابی قرار دادند. این افراد میانگین 20 سال سن داشتند.

محققان از هر زوج فیلمبرداری کردند که در این فیلم ها هر یک از افراد ۱۰ دقیقه با شریک خود در مورد یک مشکل شخصی صحبت کرد. فیلم های ضبط شده برای بررسی میزان پشتیبانی همسران از یکدیگر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند که بیش تر در برگیرنده اهدافی مانند سالم غذا خوردن، پیدا کردن شغل جدید و ورزش کردن بود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

حتما بخوانید: قانون جذب عشق: چگونه از آن برای جذب فردی خاص استفاده کنیم؟

McNulty می گوید، یک فرد منفی نگر به همسر خود می گفت “این مشکل خودت است و تو با آن مواجه هستی”؛ در مقابل فرد مثبت نگر به همسرش می گفت “من به خاطر تو این جا هستم. چه کاری می خواهی انجام دهم؟ چطور می توانم به تو کمک کنم؟”

همسر زیبا

گروهی از برنامه نویسان آموزش دیده، جذابیت صورت هر همسر را در مقیاس از 1 تا 10 ارزیابی کردند، در حالی که عدد 10 نمایانگر یک چهره بی نهایت زیبا بود. در حدود یک سوم زوج ها، زن جذاب تری داشتند، در یک سوم آن ها شوهر جذاب تر بود و زوج های باقیمانده ظاهری در حد هم داشتند.

حتما بخوانید: چطور ازدواج موفق داشته باشیم؟ (جدید ترین تحقیقات روانشناسی دنیا)

زنان قابل افتخار

به طور کلی وقتی زن نسبت به شوهر بهتر به نظر می رسید؛ رفتار مثبت تری با هم داشتند.

Dan Ariely استاد اقتصاد رفتاری در برنامه MIT در هنر و علوم رسانه ای و دانشکده مدیریت اسلون گفت: این یافته “بسیار منطقی به نظر می رسد”. او که در مطالعه اخیر دخیل نبوده گفت: “مردان نسبت به جذابیت زنان بسیار حساس هستند و به نظر می‌ رسد که زنان نسبت به قد و حقوق مردان حساسیت دارند”.

در زوج هایی که مردان جذاب تر بودند، هر دو شریک کم تر از یکدیگر حمایت می کردند.

حتما بخوانید: اهمیت زیبایی زن و مرد در ازدواج (تجربه یک روانکاو)

McNulty می گوید: زن و شوهر آیینه یکدیگر هستند و هر کدام هر سطح حمایتی که از دیگری می بیند به نمایش می گذارد.

او گفت مردانی که جذابیت فیزیکی کم تری نسبت به همسرشان دارند، با زنی بیش از آن چه که ممکن است انتظار داشته باشند ازدواج کرده اند. بنابراین برای حفظ این رابطه سخت تلاش می کنند.

از نظر McNulty شوهران جذاب تر، از لحاظ تئوری به زنان جذاب تر از همسر فعلی خود تمایل دارند. بنابراین با توجه به ذهنیت ” مرغ همسایه غازه” این مردان رضایت کم تری دارند و کم ‌تر به حفظ این رابطه و ازدواج متعهد می شوند.

حتما بخوانید: تاثیر منفی زن زیبا بر مرد و عوارض داشتن زن زیبا چیست؟

به گفته محققان، جذابیت فیزیکی شوهران اهمیت زیادی برای زنان ندارد. آن‌ها می‌گویند که زنان به دنبال شوهران حامی و پشتیبان هستند.

Ariely در یک مصاحبه تلفنی گفت به نظر می رسد عدم تطابق در ظاهر مناسب است. اما به این معنا نیست که این دو نفر کاملا با یکدیگر تفاهم داشته باشند.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

  1. اینایی که نشون دادید همشون تو یه رنج بودن هرچند هم کف بودن مهمه ولی به نظرم پسری که قیافه ات رو زشت ببینه تا آخر 🙄یعنی خرد میشی رابطه بهتره تمومش کنی بی فایده اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا