آموزش نکات روابط زناشویی موفق

تاثیر منفی زن زیبا بر مرد و عوارض داشتن زن زیبا چیست؟

koli

محققان دریافتند که ارتباط با یک زن زیبا می تواند برای سلامتی مضر باشد. بر اساس یک مطالعه انجام شده در دانشگاه والنسیا، تنها 5 دقیقه خلوت کردن با یک زن زیبا، سطح کورتیزول (هورمون ایجاد کننده استرس در بدن) را افزایش می دهد.

این تاثیر در مردانی که معتقدند زن مورد نظر در حد آن ها نیست، بیش تر دیده می شود. کورتیزول توسط بدن و تحت فشار جسمی یا روانی تولید می ‌شود و با بیماری ‌های قلبی در ارتباط است.

حتما بخوانید: اهمیت زیبایی زن و مرد در ازدواج (تجربه یک روانکاو)

محققان روی 84 دانش آموز پسر آزمایشی انجام دادند. آن ها از هر کدام از دانش آموزان خواستند که در اتاقی بنشینند و یک معمای سودوکو را حل کنند. در این اتاق دو فرد غریبه نیز، یکی زن و دیگری مرد حضور داشتند.

زمانی که زن از اتاق خارج شد، تغییری در سطح کورتیزول دانش آموزان ایجاد نشد. اما زمانی که دانش آموزان با زن غریبه تنها ماندند، سطح کورتیزول آن ها افزایش پیدا کرد.

حتما بخوانید: چطور ازدواج موفق داشته باشیم؟ (جدید ترین تحقیقات روانشناسی دنیا)

محققان نتیجه گرفتند: ” که برای اکثر مردان حضور یک زن جذاب ممکن است این حس را القا کند که فرصتی برای معاشرت وجود دارد”.

” در مقابل برخی از مردان ممکن است از زنان جذاب دوری کنند؛ چون معتقدند که زنان جذاب در حدشان نیستند، و اکثریت این مردان به صورت همزمان نوعی واکنش هورمونی همراه با ترس از خود نشان می دهند.

این مطالعه نشان داد که سطح کورتیزول مردان پس از یک ارتباط اجتماعی پنج دقیقه ای با یک زن جوان و جذاب افزایش یافته است.”

حتما بخوانید: 14 تا از مهمترین دانستنی های روانشناسی زناشویی

دوزهای پایین کورتیزول می تواند باعث بهبود هوشیاری و بهزیستی شود. منتها افزایش مزمن سطح کورتیزول می تواند شرایط پزشکی مانند بیماری قلبی، دیابت، فشار خون بالا و ناتوانی جنسی را بدتر کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا