سایر هنرهای مهم

آموزش صحیح نحوه دویدن: 5 حالت بدنی مهم که باید حفظ کنید

چرب زبان

اگر به طور صحیح ندوید، پاهای شما دقیقاً همان بخشی از بدنتان خواهد بود که دچار آسیب می شود. اگر مرتب می دوید، بسیار مهم است که تکنیک صحیح آن را برای قدم برداشتن در هنگام دویدن بدانید. دویدن از راه صحیح به تأثیر بیشتر ورزش کمک می ‌کند و باعث می ‌شود که فشار بیش از حد زیادی به پاهای شما وارد نشود.

همچنین خطر آسیب دیدگی را کاهش می دهد و باعث می شود که بدن شما به طور عمومی خستگی کم تری را احساس کند. در این مقاله به شما توضیح می دهیم که چگونه از این تکنیک صحیح استفاده کرده و بتوانید صحیح بدوید تا از آسیب دیدگی ها جلوگیری شود.

حتما بخوانید: قبل و بعد از ورزش چه بخوریم تا لاغر شویم؟ (تحقیقات جدید)

مراحلی که باید دنبال کنید:

1-اول از همه بسیار مهم است که تمرکز کافی روی چگونگی کنترل پاها هنگام دویدن داشته باشید. معمولا این جابجایی و حرکت به صورت اتوماتیک ، بسیار سریع انجام می شود اما اگر مراقبت کمی داشته باشید، می‌ توانید کاملاً به طور موفقیت آمیزی این کار را به اتمام برسانید. همانطور که قبلاً هم گفتیم، قدم برداشتن صحیح روی زمین هنگام دویدن موقعیت مناسب بدنی شما را تضمین می کند . بنابراین شما را از خطر آسیب دیدگی پا و دیگر بخش‌های بدن حفظ می‌ کند . پس زمانی که قرار است بدوید، حتماً از قبل زمان بگذارید و به این فکر کنید که چگونه باید پاهایتان را دقیق و صحیح روی زمین قرار دهید.

2-اگر از راه صحیح پاهای خود را به سمت جلو حرکت دهید ، قطعاً نباید به انگشتان پای شما آسیب وارد شود. اگر فقط با انگشتان پا خود را جلو می برید، احتمالاً کل وزن بدن شما روی قسمتی می افتد که بسیار ضعیف است. به جای این که فقط از انگشتان پای خود استفاده کنید ، باید از یک سوم قسمت جلویی پا استفاده کرده و آن را به این کار اختصاص دهید .

اگر از راه صحیح پاهای خود را به سمت جلو حرکت دهید ، قطعاً نباید به انگشتان پای شما آسیب وارد شود.

حتما بخوانید: بهترین زمان خواب برای ورزشکاران برای رسیدن به حداکثر کارایی

3- زمانی که زمین می خورید و پای شما زمین را لمس می‌ کند، یکی از اشتباهاتی که انجام می دهید ، استفاده از پاشنه پا است. این اتفاق بسیار دردناک و خطرناک است و می تواند در نهایت باعث آسیب دیدگی های شدید شود؛ به طوری که نتوانید تا مدت زمان زیادی بدوید . ضربه به پاشنه خطر آسیب دیدگی را افزایش می ‌دهد؛ مخصوصا اگر روی زانو بیفتید. پس باید یاد بگیرید چگونه پای خود را روی زمین قرار دهید .

برای جلوگیری از آسیب دیدگی باید جلوی پای خود را به گونه ای روی زمین قرار دهید که کم تر احساس خستگی هنگام دویدن را داشته باشد و کمترین فشار به ساق پا وارد شود. بنابراین قادر خواهید بود که مسافت طولانی تری را بدوید.

حتما بخوانید: آموزش تصویری 10 تا از بهترین حرکات بدنسازی پا بدون دستگاه در منزل

همچنین زمانی که روی پای خود فرود می آیید ، این کار را سنگین انجام ندهید که برای قدم برداشتن انرژی زیادی صرف کنید. حرکات و مسیری که طی می کنید، هنگام دویدن باید کاملاً نرم و سبک باشد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

4- یکی دیگر از مهم ترین نکته ها این است که گام های شما بسیار بلند باشد تا مجبور نباشید پای خود را بیش از حد از روی زمین بلند کنید . باید کاملاً نرمال و طبیعی حرکت کنید .

5- همچنین باید به پوزیشن و موقعیت کل بدن خود هنگام دویدن دقت کنید:

  • سر خود را صاف نگه دارید. به پاها نگاه کنید و به جای آن مستقیم به سمت جلو نگاه کنید.
  • شانه‌ ها و دست هایتان را ریلکس نگه دارید .
  • بازوهایتان را حالت 90 درجه بگیرید. باید آن ها را به سمت جلو و عقب، نه در کنار بدن، حرکت دهید. این حرکات باید از شانه ها انجام شود.
  • کمی به سمت جلو خم شوید. بعضی از متخصصان می ‌گویند که بهتر است یک پوزیشن کاملاً صاف داشته باشید اما بعضی دیگر می ‌گویند بهتر است کمی به سمت جلو خم شوید تا فشار وارد شده به پاشنه کاهش پیدا کند. اگرچه کمرتان باید صاف صاف باشد و نباید به سمت جلو خم شود.
  • زانوهای خود را بیش از حد بلند نکنید و بیش از حد آن را باز نکنید.

حتما بخوانید: نحوه صحیح دراز نشست رفتن چگونه است؟ مزایا و معایب

شاید در ذهنتان هنگام دویدن با مشکل مواجه شوید اما اگر به موقعیت صحیح بدن توجه کنید و هر زمان که کار اشتباهی را انجام دادید، کل پروسه دویدن را تغییر دهید ، موفق خواهید شد و خطر آسیب دیدگی به شدت کاهش پیدا می ‌کند و استقامت بدنی شما بالا می رود.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا