سایر هنرهای مهم

9 نکته بسیار مهم برای ایجاد موفقیت و طراوت در زندگی مشترک زناشویی

چرب زبان

در این پست 9 نکته کلیدی و مهم را برای آنکه در زندگی مشترک و بلندمدت زناشویی تان همیشه طراوت و موفقیت را حفظ کنید، از زبان یکی از بزرگ ترین روانشناسان حال حاضر دنیا نقل می کنیم.

مقدمه

“موفقیت در ازدواج صرفاً از طریق پیدا کردن همسر مناسب نیست، بلکه از طریق نگهداری مناسب همسر است” Barnett R. Brickner

آقای بریکنر می گوید، دو سال پیش، خانواده‌ام و من یک سبک زندگی مینیمالیستی (ساده) را پذیرفتیم. تصمیم گرفتیم وسایل زیادی که در منزل جمع شده بود مورد بازبینی قرار دهیم، زیرا بیش از حد پول، انرژی و وقت گران‌بهای ما را می‌گرفت؛ بنابراین، برای سفر، فروش، اهدا، بازیافت و یا حذف بسیاری از اموال غیر ضروری از خانه‌مان اقدام کردیم. این یکی از بهترین تصمیماتی بود که ما تا به حال گرفته بودیم. هنگامی که شروع به حذف «این وسایل غیرضروری» از زندگی‌مان کردیم، یک جهان دیگر به روی ما باز شد. ما متوجه شدیم که زمان بیشتری برای چیزهایی که بیشتر ارزش دارد، داریم. حالا با توجه به این نتیجه؛ زمان بیشتری را دور میز شام صرف می‌کنیم، به‌عنوان یک خانواده طولانی‌تر پیاده روی کنیم و توانستیم تجربیاتی ارزشمند و جدید کسب کنیم: مثل یک آخر هفته کنار ساحل.
ازدواج موفق

 


مرد بهترین شویم

توی این پک فوق العاده، مرد بهتری شویم رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! 


 

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

اغلب موارد، ازدواج‌های ما از همین مسیر پیروی می‌کنند. در ابتدا، هنگامی که ما هیچ چیز جز همدیگر نداریم، به‌شدت بر روابطمان در یک ازدواج سالم تمرکز می‌کنیم؛ اما همان‌طور که روابط ادامه پیدا می کند، «همین چیزها» شروع به جمع شدن می‌شوند و شروع به منحرف کردن ما از چیزهای ضروری برای ازدواج موفق می‌کنند. ناگهان، ما درباره ارزش خانه خودمان، بیشتر از ارزش رابطه‌مان نگران می‌شویم.

زوج‌های باهوش متوجه می‌شوند که یک حساب بانکی خوب برای خانه، ماشین یا بازنشستگی ممکن است خوشایند باشد، اما آنها را خوشبخت نمی کند. آن‌ها درک می‌کنند که اصول بسیار مهمی در این بین وجود دارد. در نتیجه، آن‌ها آموخته‌اند پول، انرژی و زمان خود را در 9 اصل مهم از ازدواج سالم سرمایه گذاری کنند.

1- عشق / تعهد

عشق

در اصل، عشق تصمیم جدی است برای متعهد شدن به شخص دیگر. این به‌مراتب بیشتر از احساسات زودگذر است که در تلویزیون، صفحه نمایش بزرگ و رمان‌های عاشقانه به تصویر کشیده می‌شود. احساسات می‌آیند و می‌روند، اما تصمیم واقعی برای متعهد شدن برای همیشه باقی خواهد ماند و این چیزی است که عشق واقعی را تعریف می‌کند. این تصمیمی است که از طریق فراز و نشیب‌ها و همچنین خوب و بد ها انجام شود. وقتی عشق بین دوطرف وجود داشته باشد، از خودگذشتگی و درکنار هم بودن بسیار راحت می شود حتی در زندگی های امروزی!

2- وفاداری در ارتباط جنسی

وفاداری

وفاداری جنسی در ازدواج چیزی بیش از بدن ماست. این موضوع شامل چشم، ذهن، قلب و روح ما است. هنگامی که ما ذهن خودمان را به فانتزی‌های جنسی در مورد شخص دیگری اختصاص می‌دهیم، وفاداری جنسی به همسرمان را قربانی می‌کنیم. بطور مستمر، نگاه، ذهن و قلب خود را به لحاظ جنسی حفظ کنید و به‌طور کامل به همسر خود اختصاص دهید. وفاداری جنسی نیازمند مراقبت از نفس و آگاهی از پیامدهای آن است. هر چیزی را که در مقابل چشمان، بدن یا قلب شما قرار داده شده است را نادیده بگیرید و وفاداری خود را به خطر نیندازید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

3- گذشت و تواضع

گذشت و تواضع

ضعف در روابط خیلی سریع خود را نشان می دهد، حتی زودتر از یک زلزله! یک موضوع ضروری در ازدواج سالم، توانایی پذیرفتن این است که شما کامل نیستید، اشتباهات را مرتکب خواهید شد و به بخشش همدیگر نیاز خواهید داشت. داشتن یک نگرش خودبرتربین نسبت به شریک زندگی خود، باعث ایجاد خشم می‌شود و از روابط صمیمانه شما جلوگیری می‌کند. یک مداد را بردارید و به‌سرعت روی یک کاغذ بنویسید که شریک زندگی شما بهتر از شما است  این تمرین ساده به ذهن شما این موضوع را خواهد قبولاند که همسر شما با وجود همه اشکالات از شما بهتر است. این تمرین را تکرار کنید تا آنجا که لازم است.

4- صبر / بخشش

صبر

از آنجا که هیچ کس کامل و عالی نیست (نگاه کنید به مورد 3)، صبر و بخشش همیشه در رابطه ازدواج نیاز است. زوج‌های موفق، صبر و مهربانی بی‌پایان به شریک زندگی خود می‌آموزند و الگویی برای همدیگر در زمینه صبر هستند. آن‌ها به‌طور ضمنی ضعف‌های خود را می‌پذیرند و انتظار ندارند که تمام بخشش و صبر از طرف شریکشان باشد بلکه خودشان هم صبورند. آن‌ها اشتباهات گذشته شریک خود را نگه به‌عنوان آتو نگه نمی‌دارند که بعداً با او مطرح کنند و هنگامی که اشتباه رخ می‌دهد، آن‌ها به دنبال انتقام نیستند. اگر به دلیلی از شریک زندگی خود آسیب دیده‌اید، او را ببخشید. این کار به استحکام قلب و رابطه شما کمک خواهد کرد.

5- زمان

زمان

روابط بدون سرمایه گذاری در زمان کار نمی‌کند. هرگز این اتفاق نخواهد افتاد، هر رابطه موفق باید زمان باهم بودن و زمان کافی داشته باشد. رابطه با همسرتان باید از جنس روابط صمیمانه و عمیق باشد؛ بنابراین، این زمان نیاز به زمان بیشتری نسبت به هر رابطه دیگر دارد. در صورت امکان، هر روز برای همسر خود برای کنار هم بودن قرار دهید؛ و یک شب و یک بار در هر هفته بیرون با او شام بخورید یا به پیاده روی طولانی بروید.

6- صداقت و راست‌گویی

صداقت و راست‌گویی

صداقت و اعتماد، پایه‌ای برای همه چیزهایی ست که در یک ازدواج سالم مطرح می‌شود؛ اما برخلاف بسیاری از موارد دیگر در این لیست، به دست آوردن اعتماد نیاز به زمان دارد و طول می‌کشد. شما ممکن است در یک لحظه خودخواه، متعهد یا بیمار شوید، اما اعتماد همیشه زمان بر است. اعتماد فقط بعد از هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌ها ساخته می‌شود و عمدتا از طریق یکی بودن حرف و عمل و صداقت بدست می آید. زمان لازم است، بنابراین شروع کنید و اگر نیاز به بازسازی اعتماد در رابطه خود دارید، باید سخت کار کنید.

7- ارتباطات

ارتباطات

زوج‌ها در ازدواج‌های موفق تا حد امکان با یکدیگر ارتباط دارند. آن‌ها قطعاً در مورد برنامه‌های کودکان، لیست مواد غذایی و صورتحساب‌های مربوط به وسایل با یکدیگر بحث و تبادل نظر می‌کنندولی اجازه نمی دهند این موضوعات کوچک به مشاجره بینجامد در عین اینکه آنها را با هم مطرح می کنند. آن‌ها همچنین در مورد امیدها، رؤیاها، ترس و اضطراب‌های خود تبادل نظر می‌کنند. آن‌ها فقط درباره تغییراتی که در زندگی بچه‌ها اتفاق می‌افتد بحث نمی‌کنند، بلکه در مورد تغییراتی که در قلب و روح خود اتفاق می‌افتد بحث می‌کنند.

8 – خودخواهی

خودخواهی

بیشترین آمار طلاق ها ممکن است مربوط به خودخواهی طرفین باشد در حالیکه نظرسنجی‌ها آن را به موضوعات مالی، عدم تعهد، خیانت یا ناسازگاری ربط می‌دهند، اما دلیل اصلی این اتفاقات که یکی از دلایل اصلی می‌باشد خودخواهی است. یک فرد خودخواه فقط به خودش متعهد است، صبر کمی دارد و هرگز یاد نمی‌گیرد که چگونه یک همسر موفق باشد. به شریک زندگی خود امیدهایتان، آرزوهایتان و زندگی خود را هدیه کنید؛ و شروع به یک زندگی موفق با همدیگر کنید.

نکته جالب: آموزش روانشناسی شخصیت در 10 دقیقه!

9-احترام

این روزها همه شما این نکته مهم را شنیده اید که احترام گذاشتن به یکدیگر در زندگی مشترک باعث طولانی تر شدن روابط و حفظ حرمت ها می شود. بهتر است نام های یکدیگر را هم با کمال احترام صدا کنید اما این موضوع را در موقع ارتباط جنسی نادیده بگیرید و در آن موقع کاملا صمیمی باشید. در عین حال اگر جایی از زندگی، شریک تان عملی انجام می دهد یا حرفی می زند که مطابق میل شما نیست، سعی کنید خود و فکرتان را با آن هماهنگ کنید، نه اینکه رفتار شریک تان را تغییر دهید، چون بی فایده است. زندگی در سازش و از خودگذشتگی خلاصه می شود.

نکات دیگر

  • از روزمرگي و زندگی تکراری دوری كنيد تمامي روابط ابتدا و انتهايي دارند.
  • به موقع دعوا كنيد اگر از چيزي ناراحتيد موقع مناسبي براي پيش كشيدن آن پيدا كنيد.
  • روي منفي‌ها تمركز نكنيد براي انجام فعاليت‌هاي مثبت وقتي تعيين كنيد.

این ویدیو را حتما ببینید!

یادتان باشد ، یک ازدواج موفق بسیار ارزشمندتر از همه مواردی است که ما بعد از زندگی انجام می‌دهیم؛ و البته همیشه طولانی‌تر و بلند مدت تر خواهد شد این رابطه.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. متن خوبی بود اما کاش اگه از نرم افزار ترجمه استفاده میکنید کمی وقت بذارید و ویرایشش کنید نه اینکه مستقیم متن پیشنهادی نرم افزار مترجم رو اینجا منتشر کنید. بسیاری از جملات از نظر اصول نگارشی مشکل داشت و به محتوای متن لطمه میزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا