سایر هنرهای مهم

5 درس مهم آموزش شطرنج برای کودکان 2 تا 9 ساله (فیلم رایگان)

شطرنج

شطرنج یکی از بهترین و خلاق ترین بازی های فکری در دنیا معرفی می شود که طرفداران زیادی دارد. این بازی مهیج دارای اصول و قواعد زیادی می باشد که اگر آنها را درست و بجا بکار بگیرید می توانید در این بازی موفق شوید. در این پست می خواهیم با کمک 5فیلم آموزشی مهم ترین و اصولی ترین قواعد این بازی را به کودکان دلبند شما آموزش دهیم.

مقدمه :

آیا می دانستید کلمه “شطرنج” تلفظ فارسی “چاتورانگا” است؟ این کلمه که در زبان سانسکریت برای نام گذاری این بازی به کار برده می‌شود. اگر چه بازی‌های مشابهی در کشورهای کره، چین، ژاپن و تایلند رواج داشته، اما ریشه شطرنج امروزی به این بازی هندی برمی گردد که در دوره ساسانیان وارد ایران شده و گويند انوشيروان آن از هند آورده آنگاه در کشورهای اسلامی، اروپا و روسیه تکامل پیدا کرده‌است. این بازی دونفره است و بر روی صفحه شطرنج و با استفاده از مهره‌های شطرنج (شاه، وزیر، رخ، فیل، اسب و سرباز) انجام می‌شود. هر یک از مهره‌های شطرنج به شکل مخصوصی حرکت می‌کنند و قادر به زدن مهره‌های حریف نیز هستند. هدف این بازی مات کردنِ حریف است؛ یعنی ایجاد وضعیتی که شاه حریف هیچ راهی برای فرار نداشته باشد. در ادامه کلیپ های آموزشی را تماشا نمایید.

حتما بخوانید: طریقه بازی شطرنج برای افراد مبتدی (آموزش تصویری و گام به گام)

آموزش شطرنج بچه ها-درس 1 تا 5:

حتما بخوانید: آموزش اصولی طرز چیدن مهره ها در شطرنج و نحوه شروع بازی

برای ثبت سؤالات و دیدگاه های خود به بخش نظرات مراجعه نمایید و نظرتان راجب آموزش شطرنج به کودکان را با ما درمیان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا