آموزش ماساژ بدن و صورت (رایگان)

آموزش تصویری 3 روش جدید ماساژ صورت برای داشتن پوست جوان تر

چرب زبان

یکی از مفیدترین ماساژها، بخصوص برای خانم ها، ماساژ صورت می باشد. در این پست 3 روش اصلی و کاملا علمی ماساژ صورت، برای اینکه پوست شفاف تر و جوان تری داشته باشید به شما بهمراه تصاویر متحرک آموزش می دهیم.

ماساژ صورت باعث افزایش گردش خون به بافت های صورت شده که در نتیجه آن پوست روشن تر و جوان تر می شود. ماساژ صورت می تواند به لیفت و سفتی پوست و کاهش پف و چین و چروک ظاهر کمک کند. علاوه بر این یک مزیت اضافه این است که ماساژ مناسب صورت باعث کاهش استرس می شود و احساس ملایمت و آرامش می کنید. روزی یکبار یا صبح یا شب قبل از خواب، صورت خود را ماساژ دهید.

حتما بخوانید: آموزش تصویری بهترین تکنیک های ماساژ گردن بصورت کاملا اصولی و بدون درد

روش اول : ماساژ روشن کننده صورت

1-ابتدا پوست صورت را تمیز کنید. قبل از انجام ماساژ خود، روشی شستشوی صورت را به طور کامل انجام دهید. چهره خود را با استفاده از پاک کننده یا روغن ملایم پاک کنید، آن را آب آشامیدنی بشویید، سپس صورت خود را با حوله خشک کنید.

 


ماساژ بدن

توی این پک فوق العاده، ماساژ بدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! ماساژور حرفه ای شو همه رو انگشت به دهان کن یا ازش پول در بیار!


 

2-لایه ای نازک از روغن مخصوص روی صورت بمالید. استفاده کمی روغن به شما کمک می کند تا انگشتان دست را به جای کشیدن روی پوست به آرامی روی صورت حرکت دهید. همچنین این کار باعث روشن و درخشان شدن پوست هنگام ماساژ می شود. ممکن است از ترکیب روغن ها که فرمولاسیون آنها مخصوص صورت است استفاده کنید یا یک نوع روغن را انتخاب کنید که با پوست شما سازگار باشد. روغن بادام، آرگان و جوجوبا همگی روغن های مناسبی برای ماساژ صورت هستند که منافذ صورت را مسدود (پر) نمی کنند.

 • برای پوست بسیار خشک، روغن آرگان یا بادام را انتخاب کنید.
 • برای پوست معمولی ​​تا چرب، جوجوبا یا ترکیبی از جوجوبا و روغن کرچک را انتخاب کنید
 • اگر نگران استفاده از روغن روی پوست هستید، از مرطوب کننده مورد علاقه خود استفاده کنید.

3-ماساژ را از ناحیه گردن آغاز کنید. بسیاری معتقدند که سموم از چهره به گره های لنفاوی، که زیر گوش شما در طرف گردن قرار دارند، تخلیه می شوند. ماساژ این ناحیه کمک می کند تا سموم آزاد شده و از ذخیره شدن آنها جلوگیری می کند. با استفاده از نوک انگشتان دستتان، ناحیه لنفاوی را به مدت یک دقیقه به صورت دورانی ماسمژ دهید.

 • از دایره های وسیع استفاده کنید، از زیر گوش هایتان، پایین به سمت گلو و از طرف خط فک تان به سمت بالا.
 • پوست را خیلی محکم ماساژ ندهید. ماساژ صورت از ماساژ بافت عمیق متفاوت است، زیرا پوست صورت حساس تر است.

هر دو طرف چهره را ماساژ دهید.

4-هر دو طرف چهره را ماساژ دهید. با ضربات دورانی اطراف فک، گوشه های دهان، کنار سوراخ های بینی، روی گونه های خود را ماساژ دهید. پوست خود را بالا برده، سپس رها کنید؛ هرگز به سمت پایین نکشید زیرا این کار موجب تضعیف و آویزان شدن پوست می شود. این کار را یک دقیقه ادامه دهید.

پیشانی خود را ماساژ دهید.

5-پیشانی خود را ماساژ دهید. از حرکات دورانی وسیع برای ماساژ هر دو طرف پیشانی به صورت همان زمان استفاده کنید. از نزدیک شقیقه ها شروع کنید و به تدریج به سمت وسط پیشانی حرکت کنید، سپس به طرفین برگردید. این کار را یک دقیقه ادامه دهید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

اطراف چشمتان را ماساژ دهید.

6-اطراف چشمتان را ماساژ دهید. دستان خود را در قوس خط ابرو قرار دهید. آنها را در اطراف گوشه های خارجی چشمان خود به صورت رفت و برگشتی حرکت دهید. انگشتان را به آرامی زیر چشمان خود حرکت دهید و در گوشه های داخلی چشمانتان متوقف کنید. اطراف بینی و در کنار خطوط ابرو و خطوط چهره را خود ماساژ دهید. حرکات را برای یک دقیقه تکرار کنید.

 • ماساژ اطراف چشم باعث کاهش پف زیر چشم و چهره می شود و این نواحی را روشن تر و جوان تر می کند.
 • در صورت لزوم از روغن اضافی استفاده کنید تا مانع کشیده شدن انگشتانتان روی پوست ظریف اطراف چشم شود.

7-کار را با یک دور ماساژ دیگر پایان دهید. به آرامی هر بخش از چهره را ماساژ دهید. وقتی ماساژ کامل شود پوست شما روشن، تازه و جوان به نظر می رسد.

روش دوم: ماساژ لیفت کننده و محکم کننده

1-لایه ای نازک از روغن مخصوص روی صورت بمالید. استفاده کمی روغن به شما کمک می کند تا انگشتان دست را به جای کشیدن روی پوست و ایجاد حالت ارتجاعی به آرامی روی پوست حرکت دهید. همچنین خطوط و چین و چروک پوست را کنترل کرده و کاهش می دهد. یک لایه سبک از یکی از روغن های زیر را استفاده کنید.

 • برای پوست خشک: روغن نارگیل یا آرگان.
 • برای پوست معمولی: روغن بادام یا جوجوبا.
 • برای پوست چرب: روغن جوجوبا یا مرطوب کننده مورد علاقه تان.

نزدیکی گوشه های دهان را ماساژ دهید.

2-نزدیکی گوشه های دهان را ماساژ دهید. تمرکز ماساژ لیفت کننده و محکم کننده بر روی مناطقی است که پوست تمایل به پژمردگی و شل شدن دارد. با استفاده از نوک انگشتان، حرکات دورانی کوچک روی خطوط هر دو طرف دهان انجام دهید. به منظور کمک به لیفت پوست بجای کشیدن آن به سمت پایین، همیشه فشار را رو به بالا وارد کنید. این کار را به مدت یک دقیقه ادامه دهید.

نواحی گونه خود را ماساژ دهید.

3-نواحی گونه خود را ماساژ دهید. حرکات دورانی، چرخشی و مارپیچ را بر روی گونه ها به منظور کمک به لیفت و محکم کردن این نواحی انجام دهید. فشار آرامی با انگشتان دست به سمت استخوان های داخلی گونه وارد کنید، سپس به سمت زوایای چهره حرکت کرده و برگردید. این کار را برای یک دقیقه ادامه دهید.

اطراف چشمتان را ماساژ دهید.

4-اطراف چشمتان را ماساژ دهید. دستان خود را در قوس خط ابرو قرار دهید. آنها را در اطراف گوشه های خارجی چشمان خود به صورت رفت و برگشتی حرکت دهید. انگشتان را به آرامی زیر چشمان خود حرکت دهید و در گوشه های داخلی چشمانتان متوقف کنید. اطراف بینی و در کنار خطوط ابرو و خطوط چهره را خود ماساژ دهید. حرکات را برای یک دقیقه تکرار کنید.

 • ماساژ اطراف چشم خود را به شما کمک می کند تا پوست شل شده را لیفت دهید و تیرگی ها را برطرف کنید.
 • در صورت لزوم از روغن اضافی استفاده کنید تا مانع کشیده شدن انگشتانتان روی پوست ظریف اطراف چشم شود.

پیشانی خود را ماساژ دهید.

5-پیشانی خود را ماساژ دهید. اگر پیشانی شما خطوط افقی داشته باشد که می خواهید برطرف شوند، باید در جهت خلاف خطوط ماساژ دهید نه همسو با آنها. دست خود را به سمت یکدیگر به صورت عمودی روی پیشانی قرار دهید به طوری که انگشتان پیشانی را لمس کنند. حرکات زیگ زاگی را با حرکت یک دست به سمت پایین و دست دیگر در خلاف جهت آن به سمت بالا انجام دهید به طوری که پوست پیشانی تان به آرامی بالا و پایین کشیده شود. این حرکت را به مدت یک دقیقه در همه قسمت های پیشانی خود انجام دهید.

خط اخم خود را ماساژ دهید.

6-خط اخم خود را ماساژ دهید. خطوط عمودی در بالای بینی شما باید به صورت افقی ماساژ داده شوند. انگشتان خود را به طور افقی در خطوط اخم حرکت دهید. به آرامی به عقب و جلو بروید تا پوست را خارج از موقعیت معمول قرار دهید.

7-کار را با یک دور ماساژ دیگر پایان دهید. به آرامی هر بخش از چهره را ماساژ دهید. وقتی ماساژ کامل شود پوست شما محکم و جوان به نظر می رسد. برای دستیابی به نتایج بهتر این کار را به صورت روزانه انجام دهید.

نکته بسیار مهم! 11 نوع ماساژ که باید بشناسید+ مزایا و زمان کاربرد هر یک

روش سوم: ماساژ تسکین دهنده (کاهنده) استرس

لایه ای نازک از روغن مخصوص روی صورت بمالید.

1-لایه ای نازک از روغن مخصوص روی صورت بمالید. استفاده کمی روغن به شما کمک می کند تا انگشتان دست را به جای کشیدن روی پوست و ایجاد حالت ارتجاعی به آرامی روی پوست حرکت دهید. روغن معطر می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد و ویژگی های استرس زدا بودن ماساژ را افزایش دهد. یک لایه نازک را طبق راهنمای زیر استفاده کنید:

 • برای پوست خشک: از روغن نارگیل یا ارگان استفاده کنید. 2 تا 3 قطره اسانس اسطوخدوس اضافه کنید.
 • پوست معمولی: روغن بادام یا جوجوبا. 2 تا 3 قطره اسانس اسطوخدوس اضافه کنید.
 • برای پوست چرب: روغن جوجوبا یا مرطوب کننده مورد علاقه تان را استفاده کنید. 2 تا 3 قطره اسانس اسطوخدوس اضافه کنید.

زیر گوش و اطراف فک را ماساژ دهید.

2-زیر گوش و اطراف فک را ماساژ دهید. درد اغلب در ناحیه فک و گردن ایجاد می شود و ماساژ در اینجا به نرم کردن عضلات کمک می کند. با استفاده از نوک انگشتان دست، ناحیه مورد نظر را به مدت یک دقیقه با حرکات دورانی ماساژ دهید.

 • از دایره های وسیع استفاده کنید، از زیر گوش خود، پایین به سمت گلو و از سمت خط فک رو به بالا را ماساژ دهید.
 • مناطقی که عضلات کشیده و سفت شده اند را محکم تر فشار دهید.

هر دو طرف چهره را ماساژ دهید.

3-هر دو طرف چهره را ماساژ دهید. با ضربات دورانی اطراف فک، گوشه های دهان، کنار سوراخ های بینی، روی گونه های خود را ماساژ دهید. چشمانتان را ببندید و بر حرکت آرام دستانتان روی صورتتان تمرکز کنید.

شقیقه ها و پیشانی خود را ماساژ دهید.

4-شقیقه ها و پیشانی خود را ماساژ دهید. درد در این ناحیه اغلب منجر به سردرد می شود، بنابراین زمان بیشتری را در اینجا صرف کنید. از ضربات دورانی برای ماساژ هر دو شقیقه به طور همزمان استفاده کنید. به تدریج به وسط پیشانی حرکت کنید، سپس به طرفین برگردید. این کار را به مدت یک دقیقه ادامه دهید.

اطراف چشمتان را ماساژ دهید.

5-اطراف چشمتان را ماساژ دهید. دستان خود را در قوس خط ابرو قرار دهید. آنها را در اطراف گوشه های خارجی چشمان خود به صورت رفت و برگشتی حرکت دهید. انگشتان را به آرامی زیر چشمان خود حرکت دهید و در گوشه های داخلی چشمانتان متوقف کنید. اطراف بینی و در کنار خطوط ابرو و خطوط چهره را خود ماساژ دهید. حرکات را برای یک دقیقه تکرار کنید.

 • ماساژ این ناحیه پس از یک روز طولانی و خسته شدن چشمانتان احساس بهتری به شما می دهد.
 • در صورت لزوم از روغن اضافی استفاده کنید تا مانع کشیده شدن انگشتانتان روی پوست ظریف اطراف چشم شود.

بینی خود را ماساژ دهید.

6-بینی خود را ماساژ دهید. اگر درد سینوسی دارید ، ماساژ دادن بینی تسکین خواهد داد. به آرامی ناحیه بالای بینی خود را نیشگون بگیرید. انگشتانتان را روی سوراخ های بینی خود بکشید. این حرکت را برای یک دقیقه تکرار کنید.

با ماساژ دوباره هر منطقه کار را پایان دهید.

7-با ماساژ دوباره هر منطقه کار را پایان دهید. هر بخش چهره را به آرامی ماساژ دهید. در پایان، باید احساس آرامش داشته باشید.

ماساژ صورت اگر بصورت اصولی انجام شود نه تنها موجب رفع خستگی در ناحیه سروگردن بلکه سبب جوان تر شدن پوست نیز می شود. اگر سوالی در این زمینه دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

آموزش تکنیک های ماساژ

نکات جالب راجب ماساژ

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا