آموزش هنرهای رزمی-دفاعی (تصویری)

دویدن در هوای سرد: 7 فایده و روش درست انجام

چرب زبان

آیا دوست دارید ورزش کنید؟ چه نوع ورزشی دوست دارید؟ شنا، دوچرخه سواری، یا دو؟ در این قسمت از سایت در مورد ورزشی صحبت می کنیم که اکثر افراد آن را دوست دارند. بله، دو ورزشی است که افراد در انواع رشته های ورزشی هم، آن را انجام می دهند. آن ها می توانند صبح و شب بدوند. بنابراین فواید زیادی را به سلامت بدن خود می رسانند و قلب خود را نیز سالم نگه می دارند. اما دویدن در هوای سرد چطور؟ اگر در مورد این که دویدن در هوای سرد برایتان خوب است یا خیر، سوال دارید، بیایید فواید سلامتی دویدن را در هوای سرد مورد بررسی قرار دهیم.

7 فایده جسمی-روحی ثابت شده

1-آرامش بخش

آیا تابه حال شده بعد از یک کیلومتر دویدن، احساس گرمای زیادی داشته باشید؟ بله، دویدن با فرایند گرم کردن بدن رابطه مستقیم دارد. بنابراین اگر می خواهید احساس خوبی حین دویدن داشته باشید، پس هوای سرد یک گزینه ایده آل برای شما خواهد بود. فیزیولوژیست ورزشی به نام تام هولند که مربی هم هست، گفته است که، هوای سرد فشار گرما را می کاهد و دویدن را برای فرد آسان تر می کند. در حقیقت از طریق ریلکس کردن و آرام کردن بدن، شما را ریلکس خواهد کرد. بنابراین اگر می خواهید از دویدن لذت ببرید و از فواید حداکثری آن بهره مند شوید، دویدن در هوای سرد شاید بهترین گزینه موجود باشد.

2-سلامت قلب

در حقیقت دویدن می تواند سلامت قلب شما را بهبود ببخشد اما اگر در هوای سرد می دوید، می تواند فواید زیادی داشته باشد. هوای سرد می تواند عاملی برای بهتر کار کردن قلب و تنظیم خون در بدن شود. در حقیقت به قدرت بخشیدن ماهیچه قلب در طول هوای سرد کمک می کند . برای افزایش سلامت قلب، می توانید همراه با دویدن غلات کامل هم مصرف کنید.

3-کالری سوزی

نمی توان انکار کرد که دویدن در هوای سرد می تواند به کالری سوزی کمک کند. درست است کالری که داخل خانه با ورزش گردن سوزانده می شود، بیشتر از هوای سرد بیرون است اما باید موارد دیگری را هم در نظر گرفت. مثلا می توانید هنگام دویدن در هوای سرد، یک ژاکت بپوشید و عرق کنید و کالری بسوزانید. همچنین کالری مربوط به غذا ها و نوشیدنی ها را بررسی کنید.

برای بهتر دویدن و افرایش سرعت چه کنیم؟ (به نقل از آدیداس)

4-انرژی بخشی به بدن

اگر تصمیم داشتید که در هوای سرد بدوید، پس باید از بهترین فواید آن در هوای سرد بهره مند شوید. یکی از بهترین فواید سلامتی دویدن در هوای سرد، انرژی بخشیدن به بدن است و در نتیجه به افزایش انرژی در بدن کمک می کند. قبل از این که شروع به دویدن در هوای سرد کنید، حتما غذا بخورید. سپس غذای شما به انرژی هنگام دو تبدیل خواهد شد.

5-کمک به کاهش وزن

یکی از بهترین راه های نتیجه گرفتن از رژیم، ورزش کردن است. انواع مختلفی از ورزش ها را می توانید انجام دهید. در این مورد، دویدن در هوای سرد، می تواند بهترین گزینه باشد زیرا به کالری سوزی و چربی سوزی بیشتر شما کمک می کند. در واقع شبیه به یک راه قدرتمند و آزادانه است که وزن بدنی شما را مدیریت کند. در چنین حالتی باید رژیم غذایی خود را متعادل کنید. پیشنهاد می کنیم که غذاهای سالم مانند میوه ها و سبزیجات را به طور منظم مصرف کنید.

6-بهبود روحیه

آیا بعد از یک روز کاری احساس خستگی می کنید؟ یا کسی به احساس شما ضربه زده است ؟ خب، اکنون زمان این است که در هوای سرد بدوید. ورزش در هوای سرد به شما کمک می کند که روحیه خود را بهبود ببخشید. در حقیقت رطوبت را بالا می برد و این هوای خنک باعث احساس شادی و آرامش در شما می گردد. علاوه بر آن احساس سرمای هوا، باعث گرم تر نگه داشتن بدن هنگام دویدن یا تمرین ورزشی می شود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

نمی توان انکار کرد که دویدن می تواند استرس، افسردگی و احساس بد را از بین ببرد. بر اساس مطالعات چاپ شده در مجلات علمی و تکنولوژی، افرادی که در بیرون از خانه ورزش می کنند، انرژی بیشتری دارند و کم تر افسرده می شوند و در حقیقت می توانید از فواید آن بهره مند شوید. در نتیجه احساس شادی و انرژی بیشتری خواهید داشت.

برای تقویت مغز خود این ۱۰۰ کار را انجام دهید (جدیدترین تحقیقات دنیا)

7-جلوگیری از پیری زودرس

یکی دیگر از فواید دویدن در هوای سرد، جلوگیری از پیری زودرس است. ممکن است با شنیدن این فایده غافلگیر شوید. اما این موضوع با توانایی توده عضلانی و استخوانی شما مرتبط است. بنابراین به دلیل همین فایده بزرگ دویدن، می توانید آن را امتحان کنید. به یاد داشته باشید که باید به اندازه کافی آب بنوشید تا از خشکی و کم آبی بدن در هوای سرد جلوگیری کنید.

بعد از این که به فواید دویدن در هوای سرد پی بردید، راهکار هایی داریم که می توانید آن ها را هم امتحان کنید. پس لیست زیر را بررسی کنید.

دویدن صبحگاهی

بهترین زمان خواب برای ورزشکاران برای رسیدن به حداکثر کارایی

5 فایده متفرقه

1-دویدن در هوای سرد، باعث می شود که بدن شما در وضعیت های ناسازگار بهتر دوام بیاورد. دویدن در هوای سرد کمی کار خشنی است و به شما انگیزه می دهد که پا از خانه بیرون بگذارید . هوای سرد مانند وضعیت های ناسازگار آب و هوایی بدن شما را عادت می دهد که عملکرد بهتری داشته باشد و در مراحل بعدی سرعت را نیز در حین دویدن بهبود می بخشد. افزاشی استقامت بدن در حین دویدن در هوای سرد و آب و هوای ناسازگار زمستان وضعیت دویدن شما را بهبود می بخشد.

2-دویدن در هوای سرد وضعیت ذهنی را بهبود می بخشد. همان طور که دویدن در هوای سرد باعث بهبود عملکرد بدنی شما می شود، ذهن نیز از فواید آن بهره مند می گردد . افزایش صبر و بردباری از لحاظ ذهنی به دلیل دوام آوردن در هوای سرد، جزء مزیت های آن است.

3-دویدن در هوای سرد، شما را برای مسابقات اسب سواری و سرعتی در هوای سرد آماده می کند. اگر در جایی زندگی می کنید که یک بخش از سال هوای خیلی سردی دارد، دویدن در هوای سرد برای شما اجتناب ناپذیر است. بنابراین باید سرعت دویدن خود را در هوای سرد تنظیم کنید . دویدن در هوای سرد تجربه ورزشی شما را در آب و هواهای دیگر افزایش می دهد.

4-دویدن در هوای سرد باعث افزایش فواید دویدن در فصل بهار می شود. دویدن در هوای سرد معمولا در زمستان انجام می شود، دقیقا زمانی که ورزش کاران اوقات فراغت بیشتری دارند. در نتیجه دویدن در این هوا آمادگی بدن شما را برای هوای بهاری بالا می برد . تناسب اندام نیز حفظ می شود و می توانید سرعت و استقامت خود را در فصل بهار و تابستان افزایش دهید.

5-دویدن در هوای سرد راحت تر از دویدن در هوای گرم است. هنگام دویدن پوست بدن از خودش گرما آزاد می کند. دویدن در هوای سرد باعث خنک نگه داشتن بدن می شود و باعث می شود که گرما بهتر از آن خارج شود. اگر لباس مناسبی پوشیده باشید، دویدن در هوای سرد راحت تر از دویدن در هوای گرم تابستانی است.

آموزش صحیح نحوه دویدن: 5 حالت بدنی مهم که باید حفظ کنید

مراقب باشید که دویدن در هوای سرد خطرات خودش را نیز دارد . سرما زدگی و کاهش بیش از حد دمای بدن جزء خطرات آن است، بنابراین پوشیدن لباس مناسب را نادیده نگیرید. لباس مناسب بپوشید تا بتوانید از فواید دویدن هم برای سلامت و هم بهبود دویدن خود بهره ببرید. چند لایه لباس بپوشید، از باد های سرد دوری کنید و خودتان را از برابر نور آفتاب محافظت کنید تا بتوانید یک ورزش امن در هوای سرد داشته باشید.

راهکار هایی برای دویدن در هوای سرد

1-یک راه عالی برای دویدن در هوای سرد، هیدراته نگه داشتن بدن و آبرسانی بدن است. دمای سرد ممکن است عاملی برای خشکی و کم آبی شود ، بنابراین یک راه هوشمندانه برای جلوگیری از آن است. پس قبل، در طول دو و بعد از دو در هوای سرد حتما به اندازه کافی آب بنوشید.

2-یک لباس مناسب بپوشید. سرمای بیرون از منزل، باعث خشکی پوست می شود . برای جلوگیری از آن، باید یک کلاه و ژاکت داشته باشید و لایه های لباس باید بدن شما را گرم نگه دارند. این اقدام از پایین آمدن حرارت بدن جلوگیری می کند. مثلا حتی می توانید از لباس پشمی و نرم استفاده کنید.

3- ایمنی را برقرار کنید تا لیز نخورید. می توانید لباس ها و کفش هایی که امنیت را فراهم می کنند را در مسیر ها و پیاده روهای یخی بپوشید. بنابراین با یک تمرین خوب، می توانید هنگام دویدن از هوای سرد هم لذت ببرید.

دویدن در صبح: خوب یا بد؟ (به نقل از مجله آدیداس)

خلاصه این که دویدن یک ورزش ایده آل برای افرادی است که می خواهند از اوقات فراغت خود لذت ببرند. دویدن در هوای سرد می تواند فوایدی برای شما داشته باشد که قبلا اصلا آنها را حس نکرده بودید. مثلا سلامت قلب را افزایش می دهد و انرژی را بالا می برد. بنابراین برای داشتن یک بدن سالم تر دویدن را در هوای سرد امتحان کنید .

منبع 1 منبع 2

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا