آموزش هنرهای رزمی-دفاعی (تصویری)

دویدن در صبح: خوب یا بد؟ (به نقل از مجله آدیداس)

چرب زبان

طبق نظر بسیاری از متخصصان و کارشناسان در این زمینه، ورزش صبح زود می تواند یکی از بهترین راه های شروع روز باشد. اگرچه بعضی از آن ها معتقدند که مضراتی برای سلامتی دارد و یا فواید آن نسبت به تایم های دیگر کم تر است. بنابراین آیا باید صبح زود به ورزش کردن و عرق کردن بپردازید یا این که کار را به زمان دیگری موکول کنید.

احتمالا بتوانید جواب این سوال را حدس بزنید. . . بستگی دارد. . .

بعضی از ویژگی های ورزش صبحگاهی بر اساس وضعیت سلامتی و اهدافی که دارید، می تواند فواید را زیاد یا کم کند. در این قسمت از سایت به شما کمک می کنیم که تصمیم بگیرید آیا ورزش صبح زود برای شما مفید است یا خیر.

منظور ” از ورزش صبح زود ” چیست ؟

ورزشی که کمی بعد از بیدار شدن با شکم خالی و معمولا قبل از ساعت 8 صبح انجام می شود .

چرا ممکن است که ورزش صبح زود برای بدن خوب نباشد؟

کلمه کلیدی در این جا کلمه “ممکن” است . عموما افرادی که به دنبال کاهش وزن یا تناسب اندام هستند ، می توانند از ورزش های صبحگاهی استفاده کنند و برایشان عالی است. در بیشتر موارد، انتخاب های زیادی برای این افراد وجود دارد.

در صورتی که شرایط زیر برای شما صدق می کند، باید در مورد ورزش صبح زود تجدید نظری داشته

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

باشید:

1-مشکلات قلبی عروقی دارید.

دویدن برای قلب و افزایش قدرت تمرینی مفید است و اثرات مثبتی روی وضعیت قلبی عروقی دارد. اگر چه به دلیل نوسانات موجود در فشار خون، بهتر است که ” تایید ” را از پزشک برای انجام تمرینات ورزشی صبح زود بگیرید. اگر به ورزش صبحگاهی علاقمند هستید، و به اندازه کافی هم می خوابید ، احتمالا مشکلی برای شما وجود نخواهد داشت.

2-به دیابت مبتلا هستید.

ورزش کردن با شکم خالی عموما مشکلی را ایجاد نمی کند، به شرطی که بیش از حد پا را فراتر از محدودیت ها نگذارید. اگر چه اگر که به دیابت مبتلا هستید، پینشهاد می کنیم که این مورد را با پزشک خود چک کنید و ببینید که ورزش صبح زود چه تاثیری روی سطح گلوکز خون شما گذاشته است ، مخصوصا اگر با شکم خالی ورزش می کنید.

3-اهداف اجرایی خاص یا قصد انجام تمرین های پر شدت را دارید.

اگر چه که این تحقیقات هنوز برای همه افراد انجام نشده است، اما به نظر می رسد که دمای مرکزی بدن هنگام عصر برای قدرت و نیروی بیشتر انجام فعالیت های شدیدتر مناسب تر است.

اگر چه تداوم در برنامه ورزشی، همراه با ترجیح شخصی خود برای برای انجام ورزش در صبح یا عصر، بخش بزرگی را از پاسخ بدنی شما در حین ورزش ایجاد می کند. بنابراین اگر صبح ها زمان کافی برای گرم کردن بدن دارید تا دمای بدن را بالا ببرید ، پس ورزش صبحگاهی را امتحان کنید !

آموزش صحیح نحوه دویدن: 5 حالت بدنی مهم که باید حفظ کنید

4-می خواهید عضله سازی کنید.

باز هم باید گفت که هیچ نتیجه گیری علمی ثابتی در این مورد وجود ندارد اما به نظر می رسد که وضعیت متابولیک و سوخت و ساز ( سطح هورمونی ، محیط سلولی ) برای رشد عضلانی در اوقات دیگر روز مثل بعد از ظهر یا عصر بهتر است . در واقع عقیده عموم بر این است که ساخت عضله هنگام صبح غیر ممکن نیست و نتایج بیشتر بستگی به تلاش و تداوم دارد، نه به تایم ورزش شما در طول روز اما اگر هدف اصلی شما افزایش حجم توده عضلانی است ، بهتر است که تایم ورزش کردن را به زمان دیرتری غیر از صبح موکول کنید.

5-باید کم تر از 6 ساعت بخوابید.

آیا خواب مهم تر از ورزش است؟ اگر خواب شما کم است، احتمالا بهتر است که زمانی شروع به ورزش کنید که قبل از آن، استراحت کرده باشید. اثر منفی بهم ریختگی خواب ممکن است تا مدت زمانی خودش را نشان ندهد، اما می تواند تلاش شما برای کاهش وزن را کمی مختل کند، باعث سر درد، بهم ریختگی روحیه شود و به طور کلی سطح خلاقیت شما را بکاهد.

در حال ورزش کردن

با همه این ها، به نظرتان باید از انجام ورزش صبح زود خودداری کنید؟

خیر، مجبور نیستید که از آن خودداری کنید! فقط مطمئن شوید که . . .

اگر وضعیت پزشکی خاصی دارید، همیشه باید قبل از انجام یک روتین ورزشی جدید ، با پزشک مشورت کنید.

در موارد دیگر باید این کار را امتحان کنید و ببینید که بدن شما به ورزش صبحگاهی چگونه پاسخ می دهد، و آیا این نوع ورزش برای سبک زندگی شما مناسب است و به رسیدن به اهداف تان کمک می کند یا خیر.

بهترین زمان خواب برای ورزشکاران برای رسیدن به حداکثر کارایی

چه زمانی که ورزش صبح زود گزینه مناسبی است؟

بعد از ظهر/ عضر تایم کافی ندارید.

برای موفقیت برنامه ریزی کنید و اجازه ندهید که شلوغی ها و برنامه های غیر قابل پیش بینی مسیر کار شما را بهم بریزد که واقعا برای سلامتی تان مضر است. انجام یک ورزش صبحگاهی قبل از کار یا دیگر مسئولیت ها یک راه عالی برای این است که مطمئن شوید که دیگر آن را انجام داده اید و پشت گوش نمی اندازید. احتمالا از چگونگی تغییر ادامه روز خود به دلیل ورزش متعجب شوید .

کلا شخص سحرخیزی هستید.

بعضی از ما هنگام صبح خلاقیت بیشتری داریم و دوست داریم که سحرخیز باشیم، در حالیکه بعضی از افراد کاملا برعکس ما هستند. در واقع بعضی از افراد صبح ها و بعضی دیگر در ادامه روز عملکرد بهتری دارند.

اما این موضوع چگونه روی ورزش ما اثر می گذارد ؟ اگر طبیعتا انسان سحرخیزی هستید، پس بدن شما هنگام تمرین صبحگاهی سریع تر است و از آن بیشتر لذت می برد و نتایج بهتری هم از ورزش صبحگاهی نصیب شما خواهد شد. همچنین اگر هنگام بیدار شدن در صبح زود ، احساس خستگی ندارید، پس ورزش صبح زود برای شما عالی خواهد بود. تمرین های ورزشی صبحگاهی بریا افرادی که ذاتا سحرخیز هستند، عالی است.

آموزش تصویری 10 تا از بهترین حرکات بدنسازی پا بدون دستگاه در منزل

می خواهید وزن کم کنید.

صبر کنید ، قبل از این که سریع نتیجه بگیرید – باید گفت که این مورد به معنای این نیست که تمرین ورزشی هنگام صبح باعث کاهش وزن بیشتری می شود . ورزش صبحگاهی برای کاهش وزن مزیت بیشتری نسبت به ورزش عصرگاهی ندارد. کاهش وزن به معنای کالری سوزاندن بیشتر از حد مصرفی است. اگر چه دو دلیل وجود دارد که چرا ورزش صبحگاهی برای کاهش وزن مفید است:

  • کنترل میل به غذا و جلوگیری از زیاده روی در غذا خوردن: اگر بیش از حد میل به غذا دارید و بعد از ورزش خیلی غذا می خورید ، ورزش صبحگاهی می تواند میل شما به غذا را کنترل کند و باعث شود که در طول روز انتخاب غذایی بهتری داشته باشید .
  • کالری سوزی بیش از چربی های بدن: زمانی که با شکم خالی ورزش می کنید ، بیشتر حجم انرژی شما از ذخیره چربی در بدنتان گرفته می شود. بنابراین اگر دو بار ورزش کردن میزان یکسانی از کالری را در بدن شما بسوزاند، ورزشی که با شکم خالی انجام شود ، کاهش وزن شما را سرعت بیشتری می بخشد.

بنابراین، ورزش صبحگاهی خوب است یا بد؟

نگران نباشید ، ورزش صبحگاهی برایتان بد نیست. در بیشتر موارد، تاثیرش به اندازه ورزش عصرگاهی است. و قطعا بهتر از ورزش نکردن است.

بعضی از شرایط هستند که در آن ورزش در تایمی غیر از صبح بهتر است اما اگر زمانی برای گرم کردن و بعد ورزش صبحگاهی دارید، بهتر است حساس نباشید و ادامه دهید. مهم تر از همه این که هیچ زمان عالی برای ورزش تعیین نشده است، زمان های مختلف روز همه مزایا و معایب خود را دارند.

قبل از این که شروع کنید…

در هر نوع ورزشی که انجام می دهید – مطمئن شوید که به سیگنال های بدن خود توجه می کنید و در صورت دارا بودن وضعیت پزشکی خاص، قبل از شروع به ورزش با پزشک خود مشورت کرده اید.

برای بهتر دویدن و افرایش سرعت چه کنیم؟ (به نقل از آدیداس)

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا