آموزش طرز تهیه انواع دسر و گلاسه

آموزش تصویری طرز تهیه کیک بستنی (دلچسب و شیک)

چرب زبان

کیک بستنی یکی از خوشمزه ترین دسرها در همه جای دنیاست که طرفداران زیادی هم دارد. اما آیا تا به حال به این فکر کردهاید که خودتان در خانه یک کیک بستنی با کیفیت و فوق العاده درست کنید؟ اگر جوابتان مثبت است پس جای خوبی آمدهاید! امروز قرار است قدم به قدم و مرحله به مرحله یاد بگیریم چطور خیلی راحت یک کیک بستنی دلچسب و خوشمزه تهیه کنیم.

word image 327

خوشمزگی در کنار صرفه جویی!

آموزش امروز ما نه تنها راحت و سریع است بلکه بسیار هم مقرون به صرفه محسوب میشود. مطمئنا اگر بخواهید از فروشگاهها کیک بستنی با کیفیت و مرغوبی تهیه کنید هزینه آن خیلی بیشتر از چیزی میشود که ما امروز انجام میدهیم.

البته مساله فقط پول نیست! در واقع وقتی شما خودتان در خانه کیک بستنی یا هر نوع شیرینی و دسر دیگری درست میکنید، دستتان برای اضافه کردن و یا حتی خلق طعمها و مزه های جدید باز است. میتوانید افزودنیهای دلخواه خودتان را به دسرتان اضافه کنید و با هر چیزی که دوست دارید آن را تزئین و سرو کنید.

 


تهیه و سرو بستنی

توی این پک فوق العاده، تهیه و سرو بستنی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با هنرت بدرخش یا اصلا پول در بیار!


 

اما اگر فقط دنبال یک دسر خیلی ارزان قیمت هستید و طعم و کیفیت آن چندان برایتان مهم نیست، خیلی خب! بهتر است همین الان بلند شوید و از نزدیکترین فروشگاه محل زندگیتان کیک بستنی بخرید!

word image 328

مدت زمان آماده شدن و فضای مناسب برای کیک بستنی در فریزر

حالا که درباره همه چیز صحبت کردیم باید بگوییم آماده شدن این کیک بستنی اصلا سخت نیست. به جرات میشود گفت درست کردن این دسر خوشمزه حتی از پختن یک کیک معمولی هم راحتتر است؛ اما در هر صورت باید برای آماده کردنش وقت کافی داشته باشید. اگر قرار است این کیک را برای جشن تولد یکی از عزیزانتان آماده کنید بهتر است حداقل از سه روز قبل دست به کار شوید و کیکتان را درست کنید.

از این 3 روز، یک روز صرف درست کردن لایه اول و یخ بستن آن میشود. بعد از آن باید لایه دوم و سوم را درست کنید و اجازه بدهید هر کدام از آنها هم یک شبانه روز در فریز بمانند تا کاملا منجمد شوند. بهترین کار این است که با یک برنامه ریزی و زمانبندی درست و مناسب کارتان را شروع کنید تا در نهایت نتیجه دلخواهتان را بگیرید.

آخرین اما نه کم اهمیت ترین نکته این است که کیک بستنی در فریزر به فضای زیادی نیاز دارد؛ بنابراین قبل از اینکه دست به کار شوید، وسایل و مواد اضافی را از فریزر بیرون بیاورید تا جای کافی برای کیک بستنیتان باشد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

مواد لازم برای تهیه کیک بستنی

 • 2 لیتر بستنی وانیلی
 • دو و نیم پیمانه کوکی های شکلاتی خرد شده
 • 2 پیمانه سس شکلات
 • 1 لیتر بستنی شکلاتی
 • 1 لیتر خامه سنگین
 • 2 قاشق غذا خوری شکر یا پودر قند
 • 1 قاشق چایخوری عصاره وانیل
 • ترافلهای رنگی
 • سس کاراملی
 • گیلاس

ابزار و لوازم مورد نیاز

 • کاغذ روغنی
 • سینی مخصوص پخت
 • قالب کمربندی کیک 20 یا 22 سانتیمتری
 • همزن دستی یا برقی
 • کفگیر شیرینی پزی
 • بشقاب تخت
 • قیف شیرینی پزی( اختیاری)

طرز تهیه

1-کف سینی کاغذ روغنی پهن کنید و بعد قالب کمربندی را بدون قسمت زیری آن روی سینی بگذارید.

word image 329

2- بستنی وانیلی را در همزن بریزید و 2 دقیقه آن را هم بزنید. دقت کنید که بستنی در نهایت باید بافت کرکی و لطیفی پیدا کند اما هنوز هم حالت یخ زدهاش را حفظ کرده باشد و آب نشود.

word image 330

3- حالا باید لایه بستنی وانیلی را درست کنید. برای این کار بستنی وانیلی هم زده را در قالب کمربندی بریزید. یک لایه ضخیم از بستنی دور تا دور قالب ایجاد کنید. اگر لایهتان کم ارتفاع باشد خیلی زود بستنیتان آب میشود.

word image 331

4- دو پیمانه کوکی (کلوچه) خرد شده را به بستنی اضافه کنید. لایه کوکیهایتان باید ضخیمتر از بستنی باشد. بعد از اینکه کوکیها را کاملا روی بستنی ریختید کمی آنها را فشار بدهید تا کاملا روی بستنی ثابت شوند.

word image 332

5- الان نوبت اضافه کردن سس شکلات است. قبل از ریختن سس شکلات روی مواد، کمی آن را گرم کنید اما حواستان باشد که خیلی داغ نشود. بعد سس را روی کوکیها بریزید.

word image 333

6- مواد را به همین شکل و حداقل برای 4 ساعت در فریزر بگذارید. اگر زمان کافی دارید بهتر است یک شب موادتان در فریزر بمانند تا کاملا یخ بزنند.

word image 334

7- نوبت درست کردن لایه شکلاتی کیک بستنی است. بستنی شکلاتی را با همزن آنقدر هم بزنید تا حالت کرکی و نرمی پیدا کند اما هنوز هم یخ زدگیاش حفظ شود. بعد آن را روی کوکیها و لایه وانیلی کیک بستنی بریزید و کاملا صاف کنید. در نهایت روی کیک بستنی را با کاغذ روغنی بپوشانید.

word image 335

8- قالب را دوباره برای یک شب در فریزر قرار بدهید تا همه مواد کاملا سفت و منجمد شوند.

word image 336

9- حالا باید کیک بستنی را از قالب بیرون بیاورید. بعد از گذشتن حداقل 4 ساعت، قالب را فریزر بیرون بیاورید و کاغذ روغنی را از روی آن بردارید. قالب را بلند کنید و کیک بستنی را برعکس روی سینی بگذارید تا از قالب بیرون بیاید. در این حالت باید لایه بستنی وانیلی به سمت بالا و لایه بستنی شکلاتی پایین باشد. دور کیک را کاملا تمیز کنید و خردههای اضافی کوکی و بستنی را کنار بزنید.

word image 337

10- خیلی آرام کیک بستنی را کمی تکان بدهید تا مواداضافه و خردههای شکلات و کوکی از آن خارج شود. بعد دوباره آن را در فریزر بگذارید تا خامه زده شدهتان را آماده کنید.

word image 338

11- خامه را با وانیل و شکر آنقدر هم بزنید که به شکل قله دربیاید و فرم بگیرد. بعد با استفاده از کفگیر مخصوص شیرینی پزی آن را کاملا روی سطح کیک بستنی بریزید و صاف کنید. بعد از این کار میتوانید از قیف برای شکوفه زدن روی کیک بستنی هم استفاده کنید.

12- کیک بستنی را با ترافلهای رنگی، سس شکلات، خامه، گیلاس و هر چیزی که خودتان دوست دارید تزئین کنید.

word image 339

13- دوباره کیک بستنی را در فریزر بگذارید تا زمان سرو آن برسد. یادتان باشد که کیک بستنی خیلی زود آب میشود؛ بنابراین بهتر است قبل از سرو، یک شب دیگر هم آن را در فریزر نگه دارید تا کاملا منجمد شود. بعد از استفاده از آن هم میتوانید روی آن را با پلاستیک کاملا بپوشانید و تا 1 ماه در فریزر نگهداری کنید. نوش جانتان.

فوت و فن کار

 • قالبهای کمربندی کیک در اندازههای مختلفی وجود دارند. بهتر است شما از قالب 20 یا 22 سانتیمتری استفاده کنید تا ارتفاع کیکتان مناسب از آب دربیاید.
 • میتوانید به کیک بستنیتان هر طعمی که دلتان میخواهد اضافه کنید. اگر بستنی نعنایی دوست دارید کمی عصاره نعنا به موادتان اضافه کنید. علاوه بر این میتوانید از شکلاتهای دلخواه یا کره بادام زمینی هم استفاده کنید. در این مورد همه چیز کاملا بستگی به میل و نظر شخصی خودتان دارد.
 • بهتر است از بستنیهای بدون تخم مرغ برای درست کردن کیک بستنیتان استفاده کنید چون در این صورت بستنی راحتتر و سریعتر هم میخورد و نتیجه کارتان هم بهتر میشود.

5 دستور دسر فوق العاده دیگه با بستنی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا