درمان بیماری های شایع روانی

درمان شکست عشقی در زنان با 15 روش موثر

چرب زبان

هیچ احساسی بدتر و ناراحت کننده تر از این نیست که کسانی که دوستشان داریم ما را ترک کنند و از ما جدا شوند. در چنین مواقعی ما بسیار ضعیف و آسیب پذیر می شویم و قوی ماندن بعد از جدایی و شکست عشقی برایمان واقعا غیر ممکن به نظر می رسد. ممکن است به دیگران نگاه کنیم و ببینیم چطور در شرایط مشابه قوی مانده اند، هر روز صبح بیدار می شوند و سر کار می روند و به زندگی شان ادامه می دهیم و با خودمان بگوییم اراده فولادین آنها در ما وجود ندارد و ای کاش ما هم همینطور بودیم.

با اینکه برخی شرایط مثل وقتی که به شما خیانت شده باشد یا فریب خورده باشید سخت تر و دردناکتر هستند؛ اما بهرحال شکست عشقی و جدایی در هر صورتی ناراحت کننده است. فرقی ندارد از چه کسی و چطور جدا شده باشید و یا تصمیمتان یک طرفه یا متقابل بوده؛ به هر حال این شرایط واقعا آزار دهنده است.

۸ تا از جدیدترین و موثرترین راههای افزایش تمرکز ذهن+ تمرین ها

اما چطور می توان در چنین شرایطی قوی ماند؟ رمز موفقیت افرادی که بعد از شکست عشقی با قدرت به زندگی شان ادامه داده اند چیست؟ مطلب امروز ما را بخوانید تا به جواب همه سوالاتتان برسید.

 


مرد بهترین شویم

توی این پک فوق العاده، مرد بهتری شویم رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! 


 

بخش اول: روزهای ابتدایی شکست عشقی

1-از احساساتتان فرار نکنید

فرار کردن از احساسات اصلا راه خوبی نیست. شما باید با غم و غصه تان روبرو شوید و با آن کنار بیایید. لازم نیست لبخند بزنید و وانمود کنید همه چیز خوب است و هیچ اتفاق بدی نیفتاده. از احساساتتان فرار نکنید، چون هر جا که باشید بالاخره آنها شما را پیدا می کنند. پس با خودتان روراست باشید و اندوهتان را بپذیرید.

یادتان باشد فقط شما نیستید که دچار چنین رنجی شده اید. شکسته شدن قلب به طرز باورنکردنی و ناراحت کننده ای باعث می شود احساس تنهایی و انزوا کنید. در این مواقع احساس می کنید این درد و رنج را هیچ کس جز خودتان نمی فهمد و درک نمی کند. بله، هر رابطه ای با رابطه دیگر متفاوت است؛ اما به هر حال شکستن دل احساس مشابهی دارد که تقریبا همه ما آن را تجربه کرده ایم. پس شما تنها نیستید.

وقتی این اتفاق برای خود من افتاد، احساس می کردم در تاریک ترین روزهای زندگی ام هستم، با قلبی سراسر شکسته، روحی سراسر آزرده و اعتماد به نفسی از بین رفته. من همه چیزهای خوب درباره خودم را زیر سوال می بردم و احساس می کردم در مسیری قدم گذاشته ام که هرگز آنجا نبوده ام. فکر می کردم هیچ کس در دنیا نمی تواند حال مرا بفهمد و درکم کند؛ اما در حقیقت اینطور نبود. خیلی ها تجربه ای مشابه با من داشتند و می توانستند شرایطم را درک کنند.

2-احساساتتان را حس کنید

شما باید این احساسات دردناک و رنج آور را از بین ببرید وگرنه آنها همچنان در سراسر وجود شما حلقه می زنند و از درون شما را می خورند. شاید پیش خودتان فکر کنید چقدر احمق بودید، شاید آرزو کنید که ای کاش قوی تر بودید، هر چه که هست نباید احساساتتان را انکار کنید. انکار احساسات فقط اوضاع را بدتر می کند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

اجازه بدهید اشکتان بریزد و گریه کنید، ناراحت باشید، فریاد بزنید و عصبانی شوید. اجازه بدهید هر چیزی همانطور که هست بروز کند؛ اما برای آنها محدودیت زمانی تعیین کنید. قرار نیست تا چندین ماه به همین نحو پیش بروید. به خودتان فرصت و مهلت غصه خوردن بدهید. برای خودتان دلسوزی کنید و متاسف باشید؛ اما بعد از گذشت زمان مشخص شده دست از غصه خوردن بردارید و دنبال راه حل مناسبی باشید.

موثرترین و جدیدترین روش مقابله با استرس و کنترل ۱۰۰درصد آن

یادتان باشد هر کاری که قرار است بکنید نباید به طرف مقابلتان ختم شود. یعنی نباید با او تماس بگیرید و عصبانیتتان را روی سرش خالی کنید. نباید چیزهایی که متعلق به اوست را خراب کنید و نباید در شبکه های اجتماعی دنبالش بروید. بروز احساسات در این مرحله روندی کاملا شخصی و خصوصی است و به خودتان محدود می شود.

3-احساساتتان را روی کاغذ بیاورید

نوشتن یکی از بهترین روش های درمانی برای تخلیه احساسات محسوب می شود. معمولا وقتی از کسی جدا می شویم حرف های زیادی در دلمان می مانند که هیچ وقت فرصت بیانشان را پیدا نکردیم. شروع کنید و این حرف ها را بنویسید. حتی اگر بارها و بارها بعد از جدایی با طرف مقابلتان حرف زده باشید باز هم حرف هایی وجود خواهند داشت که آنها را نگفتید یا دلتان می خواست جور دیگری صحبت می کردید.

در چنین مواقعی نوشتن بسیار به شما کمک می کند. این کار باعث می شود احساساتتان را به وضوح و کاملا شفاف بروز بدهید و حتی در برخی موارد می تواند به شما کمک کند احساسات زننده و بدی که دارید را از بین ببرید. قرار نیست این نوشته ها را کسی جز خودتان بخواند. به آنها به چشم نامه هایی که هرگز ارسال نمی شوند نگاه کنید.

4-تفکرات اشتباهتان را اصلاح کنید

شکست عشقی و جدایی باعث می شود همه چیز در نظر ما تیره و تار و غمگین به چشم بیاید. در چنین شرایطی باید به خودتان نگاه کنید و ببینید چه افکار مخرب و معیوبی دارید. اگر به ذهنتان می رسد که من “هیچ وقت دیگر مثل او پیدا نمی کنم”، این تصور را با جمله ” من کسی را پیدا می کنم که برایم مناسب تر باشد” عوض کنید.

word image 128

هر نوع فکر “من به اندازه کافی خوب نبودم” را با “ما مناسب هم نبودیم” عوض کنید. سعی کنید افکاری که در آنها از کلماتی مثل “همیشه” و “هرگز” استفاده می کنید را شناسایی و عوض کنید؛ مثلا ممکن است با خودتان بگویید:” من همیشه مسائل رو پیچیده می کنم” یا “من هیچ وقت عشق مورد نظرم رو پیدا نمی کنم”.

داستان زندگی تان را بر پایه یک اتفاق ننویسید. اگر بیشتر به خاطراتتان فکر کنید متوجه می شوید که در اشتباه هستید. حتی اگر همه روابط از هم بپاشند باز هم دلیل نمی شود که شما عیب و نقصی دارید. در واقع این ماهیت دوست یابی و ایجاد رابطه است. تا وقتی رابطه ای شکل نگیرد نمی توانید بفهمید به درد شما می خورد یا نه.

علاوه بر این باید مراقب چیزهایی باشید که باعث می شوند آن فرد در نظرتان ایده آل و بهترین باشد. معمولا بعد از شکست عشقی، ما احساس می کنیم دیگر فردی به این خوبی و ایده آلی نصیبمان نمی شود. اما خیلی ها زود متوجه می شوند که می توانند با فرد بهتر و مناسب تری وارد رابطه شوند و دنیا در همین نفر خلاصه نمی شود!

5-از حمایت اطرافیانتان برخوردار شوید

از دوستان و خانواده تان کمک بخواهید. این دقیقا همان چیزیست که از آنها انتظار می رود. سعی نکنید بار این شکست را به تنهایی به دوش بکشید. تنها بودن همه چیز را ده برابر بدتر می کند. وقتی شکست عشقی می خورید، حفره بزرگی در قلبتان ایجاد می شود. یکی از راه های پر کردن این حفره دریافت عشق و حمایت دیگران است.

ممکن است این حمایت به طور کامل قلب رنجور شما را تسکین ندهد؛ اما قطعا موثر خواهد بود. وقتی از دیگران کمک می گیرید، راحت تر می توانید با این اندوه کنار بیایید و آن را پشت سر بگذارید. حتی گاهی اوقات لازم است که با یک درمانگر یا مشاور و روانشناس صحبت کنید. هیچ چیز مثل وجود یک نفر دیگر نمی تواند به شما کمک کند با این مساله کنار بیایید.

word image 129

از کمک گرفتن خجالت نکشید. همانطور که قبلا هم گفتیم تقریبا همه ما چنین اتفاقاتی را تجربه کرده ایم. دیدن افرادی که خودشان روزی در اوج ناامیدی و شکست بودند ولی الان دوباره به زندگی برگشته اند این امید را به شما می دهد که یک روز هم خودتان این مساله را پشت سر می گذارید و دوباره شادی و خوشحالی را پیدا می کنید.

بخش دوم: چطور بعد از شکست عشقی قوی بمانیم؟

حالا بیایید ببینیم چطور باید با مشکلاتی که بعد از جدایی و شکست عشقی پیش می آیند مقابله کنیم.

1-قانون عدم ارتباط را دنبال کنید

اگر همچنان با طرف مقابلتان در ارتباط باشید به هیچ وجه نمی توانید بعد از جدایی قوی بمانید. در دوره ای که قرار است همه چیز را پشت سر بگذارید باید از هر نوع تماس با او خودداری کنید.

اگر فکر کردن به اینکه دیگر هیچ وقت او را نمی بینید برایتان سخت است، پس اصلا به این مساله فکر نکنید. شاید روزی دوباره بتوانید با او دوستانه رفتار کنید. حتی شاید در زمان دیگری دوباره در کنار هم قرار بگیرید؛ اما این چیزی نیست که الان باید به آن فکر کنید. در حال حاضر تمرکز شما باید روی قدرتمند شدن و پشت سر گذاشتن این راه باشد.

موثرترین روش برای رسیدن به مثبت اندیشی و حذف افکار منفی در زندگی

به او زنگ نزنید، برایش پیام نفرستید، در شبکه های اجتماعی به او پیام ندهید، در پست های او نظر نگذارید، به مکان هایی که می دانید در آنجا حضور دارد نروید و تلاش کنید هیچ ارتباطی با او نداشته باشید.

2-از یادگاری های او خلاص شوید

اگر مدام عکس های او جلوی چشمتان باشد یا یادگاری هایش را دور و برتان ببینید، چطور می خواهید او را فراموش کنید؟ اگر می خواهید همه چیز را پشت سر بگذارید پس باید یادگاری های او را هم از جلوی چشمتان دور کنید.

اینکه بخواهید همه هدایا و یادگاری هایش را دور بیندازید کار خیلی خشنی است. نیازی به این کار نیست. فقط کافیست همه آنها را در یک جعبه بگذارید و بعد جعبه را در یک محل دور از دسترس مثل اتاق زیر شیروانی یا طبقه بالای یک قفسه پنهان کنید تا به آن دسترسی نداشته باشید.

تا جایی که می توانید عکس ها و پیام های او را از گوشی تان حذف کنید. اگر هم نمی خواهید آنها را حذف کنید بهتر است همه عکس ها را در یک فایل و روی یک سی دی بریزید و در جعبه تان قرار بدهید.

3-خودتان را مشغول کنید

سعی کنید تا جایی که ممکن است تنها نمانید. هر چه بیشتر در خانه تنها باشید، احتمال اینکه با او تماس بگیرید یا در شبکه های اجتماعی به او پیام بدهید بالا می رود، پس این کار را با خودتان نکنید.

سعی کنید خودتان را سرگرم کنید، با دوستانتان بیرون بروید، فیلم ببینید،کلاس جدیدی ثبت نام کنید، سرگرمی جدیدی پیدا کنید، پیاده روی کنید یا حتی اگر امکانش هست با دوستانتان به سفر بروید. رفتن به یک مقصد جدید که مطمئن هستید او آنجا حضور ندارد بسیار می تواند به شما کمک کند.

word image 130

یکی از بهترین راه ها برای مشغول کردن خودتان ورزش کردن است. ورزش نه تنها شما را فکرتان را به خودش مشغول می کند، بلکه با تولید اندورفین باعث می شود احساس شادابی و نشاط بیشتری هم بکنید. کلاس های مختلف زومبا، پیلاتس، یوگا، چرخه روح و مواردی از این قبیل را امتحان کنید.

4-مثبت فکر کنید

شکست عشقی می تواند اعتماد به نفس شما را به طور کامل ویران کند و افکار وحشتناکی درباره خودتان به ذهنتان بیاورد؛ مثلا ممکن است فکر کنید: “من به اندازه کافی زیبا نیستم، من به اندازه کافی باهوش نیستم، من به اندازه کافی خوب نیستم یا هیچ وقت عشق مورد نظرم را پیدا نمی کنم”. شما باید بلافاصله این افکار را متوقف کنید.

رازی که خیلی ها از آن بی خبرند این است که ما روی افکارمان کاملا تسلط داریم. مجبور نیستید روی افکار منفی و مخرب تمرکز کنید. فقط کافیست وقتی فکر منفی و آزاردهنده ای به ذهنتان آمد آن را از سرتان بیرون کنید و یک فکر مثبت جایگزینش کنید.

چگونه به فرد خاصی فکر نکنیم؟ 20 گام برای شروع دوباره زندگی

مثلا وقتی به این فکر می کنید که به اندازه کافی خوب نیستید، سعی کنید فکر دیگری را به جای آن وارد ذهنتان کنید. شاید در ابتدا این کار سخت باشد ولی به مرور زمان تسلط بیشتری روی آن پیدا می کنید. به ویژگی های مثبت و توانایی های خوبتان فکر کنید. به کارهایی که در آنها مهارت دارید فکر کنید نه به افکار و نظراتی که بقیه راجع به شما دارند.

5-خودتان باشید

شکست عشقی و جدایی حتی می تواند فرصتی برای رشد و شکوفایی شخصی شما باشد؛ به شرطی که این دوره را درست و اصولی بگذرانید. در غیر اینصورت حتی از جایی که هستید هم چند قدم به عقب می روید. انتخاب با خودتان است: پیشرفت یا پسرفت؟

برای اینکه حتی از چیزی که قبلا بودید هم بهتر شوید می توانید از راهنمایی های زیر استفاده کنید:

  • کاری که دوست دارید را انجام بدهید: برای همه ما مواردی وجود دارند که از انجام دادنشان لذت می بریم و احساس خوبی پیدا می کنیم. این کارها می توانند موسیقی، ورزش، هنر، یا انجام فعالیت های خلاقانه باشند.

دنبال هر چیزی که دلتان می خواهد بروید و سعی کنید از آن لذت ببرید. وقتتان را با افرادی بگذرانید که به شما احساس خوبی می دهند و کنارشان شاد هستید و می خندید. تا جایی که می توانید بخندید و تنها نمانید. بیرون بروید و به فعالیت های مورد علاقه تان رسیدگی کنید.

  • به خودتان اهمیت بدهید: یکی از بهترین و مهم ترین راه ها برای بهتر کردن حالتان بعد از شکست عشقی این است که ب خودتان اهمیت بدهید و برسید. به جلسات ماساژ و مانیکور بروید. لباس های جدید بخرید و کمدتان را از وسایل اضافی و بلااستفاده خالی کنید. خرید چیزهای کوچک می تواند شادی های بزرگی برایتان به ارمغان بیاورد. از ثانیه به ثانیه زندگی تان لذت ببرید و به فکر خوب کردن حالتان باشید.
  • هدیه بدهید: هیچ راهی به اندازه هدیه دادن و بخشیدن نیست. روش های زیادی برای این کار وجود دارد. فرقی نمی کند کجا زندگی کنید؛ به هر حال حتما می توانید موسسات خیریه ای را اطرافتان پیدا و به آنها کمک کنید. ثابت شده است که هدیه دادن می تواند احساس خوبی در شما ایجاد کند. شاید با خودتان فکر کنید که این موضوع برعکس است؛ ولی یادتان باشد با این کار اول خودتان خوشحال می شوید و بعد طرف مقابل.

هدیه دادن احساس شفقت و مهربانی را در ما بیدار می کند و باعث می شود نسبت به خودمان و جهان اطرافمان احساس بهتری داشته باشیم.

10 تا از موثرترین راههای رسیدن به آرامش در زندگی

بخش سوم: رها کردن و ادامه دادن

مرحله آخر پذیرش شکست عشقی، رها کردن و ادامه دادن است. در این مرحله شما باید سعی کنید از اتفاقی که افتاده عبور کنید و از آن درس های لازم را بگیرید. این تجربه به شما کمک می کند که در رابطه بعدی تان بهتر و مناسبتر عمل کنید.

از خودتان بپرسید از این رابطه چه چیزی یاد گرفتم؟ ارزیابی تجربه تان از رابطه بسیار مهم است. بعد از اینکه احساساتتان ثبات بیشتری پیدا کردند و مدتی از ماجرا گذشت از خودتان بپرسید در این رابطه چه کارهایی انجام دادم که دیگر هرگز نمی خواهم تکرارشان کنم؟ چرا وقتی فهمیدم این رابطه برای من مناسب نیست همچنان در آن ماندم؟ درباره خودم چه چیزهایی فهمیدم؟ این رابطه چطور به رشد شخصی من کمک کرد؟ چه درس هایی از این رابطه گرفتم که می توانند به رابطه جدید من در آیدن کمک کنند؟

1-او را ببخشید

شاید طرف مقابتان لیاقت بخشش نداشته باشد؛ اما چه اهمیتی دارد؟ بخشیدن چیزی نیست که به او مربوط باشد بلکه به خود شما مرتبط است. نگه داشتن کینه در دل فقط به خودتان آسیب میزند و بس! شاید به هیچ وجه نتوان کارهای طرف مقابلتان را توجیه کرد و دلیلی برای آن آورد؛ اما نیازی نیست شما این کارها را تصدیق کنید یا بپذیرید، فقط کافیست که او را ببخشید. حتی لازم نیست به خودش بگویید که او را بخشیده اید، بلکه بی سر و صدا و در دل خودتان او را ببخشید. او را به خاطر کارهایش ببخشید و از او عبور کنید.

یادتان باشد که همه ما زاویه دید خودمان را داریم و برای همین است که در مسائل مختلف به شیوه های متفاوتی عمل می کنیم. این دقیقا همان موضوعیست که باعث می شود خواسته یا ناخواسته به دیگران آسیب بزنیم و تصمیمات بدی بگیریم.

روشهای دیگر: بهترین راه حل برای فراموشی عشق و کسی که عاشقش هستید

به جای اینکه فقط طرف مقابلتان را فرد بدجنس و شروری بدانید، یک قدم به عقب بروید و به این باور برسید که همه آدم ها می توانند شرور و بدجنس باشند. شما کارهای او را تصدیق نمی کنید، فقط به این مساله می رسید که او دیگر قدرتی روی شما ندارد. او دیگر قدرت تخریب و خرد کردن شما را ندارد.

باید او را ببخشید و رها کنید تا احساساتتان دوباره زنده شوند. پس افکار و احساسات منفی را کنار بگذارید و سعی کنید همه چیز را ببخشید و از آنها بگذرید.

2-خودتان را دوست داشته باشید

اغلب ما وقتی وارد یک رابطه می شویم، روی نیازها و خواسته های طرف مقابل تمرکز می کنیم و خواسته ها و نیازهای خودمان را فراموش می کنیم. یادتان باشد این کار غلط است! مطمئنا شما هم آرزوها و خواسته هایی دارید که حتما باید به آنها توجه کنید.

ممکن است به خاطر اینکه در رابطه بودید از سرگرمی ها و کارهای مورد علاقه تان دور شده باشید تا با فردی که عاشقش هستید زمانتان را بگذرانید. حالا که از رابطه بیرون آمده اید وقتش رسیده دوباره خودتان را دوست داشته باشید. سرگرمی ها و علاقه های خودتان را دنبال کنید و اگر در زمینه خاصی استعدادی دارید حتما آن را پرورش بدهید.

عشق واقعی از خود شما شروع می شود. اگر در باطن و درون خودتان عشقی وجود نداشته باشد در خارج از آن هم چیزی جذب نمی کنید. پس فعلا عشق به خودتان را در اولویت قرار بدهید.

3- اجازه بدهید زمان کار خودش را بکند

درست است که گذشت زمان همه چیز را بهتر می کند؛ اما یادتان باشد این یک روند منفعل نیست، بلکه روندی پویا و فعال است. شما باید تمام مراحل ذکر شده در این مقاله را دنبال کنید و بعد هم اجازه بدهید زمان بگذرد. با گذشت زمان کم کم احساس بهتری پیدا می کنید و مسائل برایتان راحت تر می شوند.

یادتان باشد شکست عشقی و جدایی نشان دهنده شخصیت شما نیست، بلکه فقط این موضوع را نشان می دهد که شما و طرف مقابلتان مناسب هم نبودید و الان وقتش رسیده که به این عدم تطابق پایان بدهید.

جمع بندی

امیدواریم مقاله امروز ما به شما کمک کند که بعد از تجربه شکست عشقی و جدایی قوی بمانید و به زندگی ادامه بدهید. حالا شاید واقعا پیش خودتان فکر کنید که این مرد همانیست که دلتان می خواهد کنارش باشید و مرد ایده آلتان است. ممکن است از خودتان بپرسید آیا می شود دوباره به این رابطه برگشت؟

نکته مهم این است که قوی ماندن بعد از جدایی و شکست عشقی اهمیت بسیار زیادی دارد. این دوره به شما کمک می کند رشد کنید و مسائل را بهتر در ذهنتان پردازش کنید. اگر بعد از مدتی باز هم اعتقاد داشتید که طرف مقابلتان تنها مرد ایده آل شماست، می توانید امیدوار باشید که یک روز رابطه تان دوباره از سر گرفته شود. در هر صورت باید به خودتان زمان بدهید و اجازه ندهید یک اشتباه را چندین بار مرتکب شوید.

40 تا از بهترین جملات خودباوری و عشق به خود

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام؛من قبل از اینکه مراحل سوگ رو طی کنم وارد یه رابطه عمیق عاطفی به قصد ازدواج شدم و همدیگرو خیییییلی دوست داشتیم طلاق من با پارتنر قبلیم توافقی بوده و هیچ کدوممون هیچ احساسی نسبت بهم نداستیم و نداریم و هم از لحاظ منطقی هم احساسی تصمیم به جدایی منطقی و معقولترین تصمیمی بود که گرفتیم حتی بعد از طلاق و طی دوران طی کردن سوگ هم هیچ تمایلی به بازگشت نداشتیم ولی حدود 6 ماه تا یکسال پس از جدایی کم کم احساساتی نظیر عذاب وجدان مدام منو اذیت میکرد نمیدونم چطور توضیح بدم منظور از عذاب وجدانم این نبود که از جدایی پشیمون شدم و دلم میخواد مجددا به رابطه قبلیم برگردم یه حسی مثل نامردی کردن و تنها گذاشتن همسر سابقم داشتم ولی هر جور که فکر میکردم میدیدم که هیچ علاقه ای نسبت بهشون نداشتم و ندارم ولی به مرور باعث شد نتونم احساسات و علاقه و نیازهای پارتنر جدیدم رو بر طرف کنم خیلی هم عذاب میکشیدم میدونستم از این رفتارهای افسرده گونه من و احساسات متناقضم قلبا خیلی ازم آزرده خاطر بودن و واقعا چون نمیخواستم ناراحتش کنم بدنبال توجیهی برای قطع رابطمون میگشتم چون نمیدونستم این حالت من چقدر زمان میبره تا به تعادل برسم حضور من نه تنها باعث آرامش ایشون میشد بلکه ناخواسته باعث رنجش ایشون هم میشدم بهشون گفتم با باید رابطه رو کات کنیم درخواست کرد با گریه که لااقل با هم دوست بمونیم من نپذیرفتم چون احساس میکردم چون نمیتونم حس واقعیمو نثارش کنم به خودم و وجدانم درگیر بودم که نکنه این دوستی باعث بشه که فکر کنه دارم ازش سو استفاده عاطفی یا جنسی میکنم خلاصه پس از حدود 14 ماه از سوگ قبلی کاملا خارج شدم و مجددا با ایشون ارتباط گرفتم با تموم وجودم عاشقش بودم و هیچ مانعی برای ابراز احساساتم وجود نداشت تموم وجودم مال اون بود ولی متاسفانه ایشون تازه وارد سوگ شده بودن و بار هیجان منفی و احساسات شدیدشون نسبت به من و رفتار من باعث شد نسبت بهم سرد بشن دقیقا همون حالتهایی رو که من تو اون مدت تجربه کردم رو به عینه میدیدم و متاسفانه فقط و فقط بخاطر فرار از تنهایی و و مهمتر از اون خلا عاطفی وارد یه رابطه سمی و کاملا اشتباهی شده سوالم از جنابعالی اینه که ممکنه ایشون طی این مدت متوجه حالات روحی سابق من بشه و با خودش قیاس کنه و از رابطه ناسالم خارج بشه و مجدد بهم برگردیم واقعا معتقدم که ما همدیگرو کاملا درک میکردیم و قطعا میتونیم همدیگرو خوشبخت کنیم

  2. ده روز پیش گفت کات کنیم چون تقصیر من بود ورقو برگردوندم ولی تمروز منم کوتاه اومدم چون بنظرم ادم مناسبی نبود ث خب کلا یه سال بود باهمیم برام مهم نیست کس دیگه تو زندگیشه ک ازم خسته شده یا هرچی فقط میخوام زودتر اروم شم و به روتین زندگیم برسم کلا سه ساعت از وقتی جدا شدیم گذشته و گریم بند نمیاد الان تو یه دوره مهمه زندگیمم باید زوتر اروم شم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا