درمان بیماری های شایع روانی

چگونه به فرد خاصی فکر نکنیم؟ 20 گام برای شروع دوباره زندگی

چرب زبان

آیا از همسر خود جدا شده اید اما نمی توانید به او فکر نکنید؟ بدتر این است که هرچه بیشتر سعی می کنید به کسی فکر نکنید، بیشتر به او فکر خواهید کرد. این چرخه ای است که قطع کردن آن سخت است. اما با وجود این که نمی توانید ذهنتان را کنترل کنید، اقداماتی هستند که می توانید انجام دهید تا دیگر به آن شخص فکر نکنید و به زندگی عادی خود برگردید.

1- تصمیم بگیرید و بعد انجام دهید

اولین گام برای ادامه دادن به زندگی این است که تصمیم بگیرید کاری را انجام دهید، حتی اگر برای آن آماده نیستید. بعضی از بهترین تصمیمات زندگی آن هایی هستند که برایشان آماده نیستید. بعضی کارها را انجام دهید بدون این که برای آن ها آماده باشید. مثل فراموش کردن همسر سابق خود.

2- کار را یکسره کنید

کاری که لازم است را انجام دهید، او را رها کنید و به زندگی خود ادامه دهید. اگر لازم است چیزی را حل و فصل کنید یا نامه ای بفرستید آن را انجام دهید. اما بعد از آن به کار بعدی خود ادامه دهید. زمانی را بگذارید برای سوگواری آن رابطه و بعد روی چیز دیگری تمرکز کنید

 


مرد بهترین شویم

توی این پک فوق العاده، مرد بهتری شویم رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! 


 

3- به آن ها توجه نکنید

از این که بزرگ شده اید و با قضیه منطقی برخورد کردید خود را ستایش کنید و به سوی هدف بزرگ بعدی تان بروید. یادتان باشد که قبل از او آدم بزرگی بودید و بعد از او هم بزرگ خواهید ماند.

حتما بخوانید: 10 تا از موثرترین راههای رسیدن به آرامش در زندگی

4- به چیز دیگری فکر کنید

اگر نیاز دارید برای عبور از آن روزها و حال و هوا، شخص دیگری را جایگزین کنید، این کار را انجام دهید. در این نقطه هر کاری که لازم می بینید انجام دهید که قابل قبول است. این یکی از آن موقعیت هایی است که در آن جمله ی “تقلب کن تا پیروز شوی” کاربردی خواهد بود.

5 – به دنبال او نروید

به محله ای که او زندگی می کند نروید. نزدیک محل کارش توقف نکنید. به میهمانی، رستوران یا هر جای دیگری که احتمال دارد او نیز برود، نروید. اگر این کار را انجام دهید فقط به دنبال دردسر گشته اید. به علاوه، این کار شما را پیش دیگران کم ارزش می کند.

word image 72

6- به خودتان اجازه ندهید احساس گناه کنید و حس بدی داشته باشید

اگر به خاطر اتفاقی که افتاده احساس گناه می کنید، همین الان آن را بس کنید. دعوا همیشه دو طرف دارد و لازم نیست همه ی گناهان را به گردن بگیرید. این که مدام غصه ی این موضوع را بخورید چه سودی برای شما دارد؟

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

7- افلاین باشید

این افراد را از شبکه های اجتماعی بلاک کنید یا حداقل مدتی آن ها را دنبال نکنید. اگر آن ها را می دیدید یا اقداماتی که انجام می دادند را برای آن ها ارسال می کردید، بهتر است این فعالیت ها را کنار هم نبینید. بهتر است که فاصله بین او و خودتان را نگه دارید و اگر به این فاصله برای همیشه نیاز دارید، اول از همه بهترین کاری که می شود را انجام دهید.

8 – خود را سرزنش نکنید

ناراحتی به خاطر این جدایی هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. خب که چی، این که همه چیز بد تمام شد. این جدایی ها همیشه اتفاق می افتد، اما دنیا به مسیر خودش ادامه می دهد. راجع به این موضوع فکر کنید تا آن را درک نمایید، و بعد دوباره زندگی را از نو و مجدد شروع کنید.

9- به خارج شهر بروید

اگر احساس می کنید به یک استراحت جسمی نیاز دارید، مرخصی بگیرید و با یک دوست خوب به سفر خارج از شهر بروید. اگر می خواهید خرجتان زیاد نشود می توانید چند روزی به خانه ی دوستتان بروید. یک تغییر آب و هوا می تواند خیلی کمک کننده باشد و حال و هوایتان را تغییر دهد.

10-با دوستان وقت بگذرانید

دوستانی که فقط قبل از ازدواج با آن ها رابطه داشتید را پیدا کنید و خاطرات قبل از ازدواجتان با آن ها را دوباره زنده کنید.

حتما بخوانید: موثرترین روش برای رسیدن به مثبت اندیشی و حذف افکار منفی در زندگی

11- از درون و بیرون بخندید

حتی اگر احساس می کنید از درون دارید می میرید، به خود یادآوری کنید که زندگی به راه خود ادامه می دهد و دوباره شاد خواهید شد. خندیدن به خودتان و دنیای بیرون، می تواند حال شما را بهتر کند. اغلب این کار را انجام دهید.

word image 73

12- خوش بگذرانید. این حق را دارید

فکر نکنید که باید بقیه ی عمر خود را روی صندلی بنشینید و اخم کنید. اگر احساس می کنید نیاز دارید خوش بگذرانید، این کار را انجام دهید.

حتما بخوانید: چگونه با وجود تنهایی شاد باشیم؟ 10 ترفند کاملا علمی

13- افکار خود را باور نکنید

اگر احساس می کنید هنوز همسر سابق خود را فراموش نکرده اید، و همه چیز و همه کس دارد به واقعیت شما اشاره می کند، از خود بپرسید که این افکار از کجا می آیند، و بدانید شاید از چیزی که قرار است اتفاق بیفتد می ترسید. از تغییرات نترسید، بلکه سعی کنید از آن ها هیجان زده شوید.

14- بی رحم باشید

هیچ کس قرار نیست به جای شما زندگی کند، و وقتی این واقعیت را بفهمید می توانید از خود بی رحمتان استفاده کنید و به زندگی عادی که قبلا داشتید ادامه دهید. این امر حالتان را بهتر می کند.

برای فراموش کردن همسر سابق خود، از خود بی رحمتان استفاده کنید. مهم نیست که زمانی چقدر خوب بوده است. شما به دلایل مختلف تصمیم گرفته اید به این قضیه پایان دهید.

حتما بخوانید: 10 تا از مهم ترین دلایل طلاق: چرا بعضی از ازدواج ها شکست می خورند؟

پس به جای فکر کردن به خوبی ها و بدی ها و خاطرات قبل، فقط به کاری که می خواهید انجام دهید فکر کنید و روی آن تمرکز کنید. چون شما باید مسئول شاد کردن خود باشید و هیچ کس جز خودتان نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد.

15- شجاع باشید

یادتان باشد که شما قبل از ازدواج خوب و شاد بودید و الان دوباره می توانید فورا به آن دوران برگردید. خیلی از افراد این اشتباه را مرتکب می شوند که همه ی امکاناتشان را در رابطه با یک فرد به کار می گیرند.

به جای این که همه ی ارزش خود را در رابطه با یک فرد بگذارید، ارزش زندگی خود را بفهمید. کارهایی انجام دهید که شما را بترساند و به شما یادآوری کند که زنده بودن و دیدن افراد جدید چقدر لذتبخش است. لازم نیست به خاطر رابطه ای که دیگر تمام شده است خود را اذیت کنید و غمگین باشید، اما اگر خود را در این مسیر می بینید وقت آن رسیده که از آن خارج شده و به مسیر خودتان بروید.

16 – طوری رفتار نکنید که انگار زندگیتان به او بستگی دارد

وانمود نکنید که هنوز می توانید با او زندگی کنید. همه ی عکس ها و آثار او را از زندگیتان حذف کنید، که مجبور نباشید آن ها را ببینید. منظور این نیست که رابطه ی خود را انکار کنید. الان تمرکز شما باید روی رابطه با خودتان باشد.

حتما بخوانید: 14 نشانه که زمان پایان دادن به یک رابطه فرا رسیده است

17 – به خودتان متکی باشید

زمانی بگذارید و سعی کنید دوباره خود را بشناسید. به یاد بیاورید که قبل از ازدواج به چه چیزی در خودتان علاقه داشتید. ما تمایل داریم در قبال همسرمان مسئولیت زیادی را به عهده بگیریم که ارزش ما را نشان دهد و به زندگیمان معنی بخشد. این منصفانه نیست و مسلما فشار زیادی را به یک رابطه تحمیل می کند که می تواند مشکل ساز شود.

اگر در چنین رابطه ای گیر افتادید، لطفی به خودتان بکنید و برگردید سر تمرکز بر زندگی خودتان. افکار و احساسات خود را بنویسید و ببینید برای شما چه معنی ای دارند.

18- جسارت به خرج دهید

بیرون بروید و در کلاسی شرکت کنید، یک کار ذوقی یاد بگیرید، پول خرج کنید، فرد جدیدی را ملاقات کنید، مسافرت بروید، چیزی بفروشید، غذای جدید بخورید، لباس جدید بپوشید. کارهایی انجام دهید که باعث شوند احساس کنید دوباره متولد شده اید.

جسارت به خرج دادن بخش مهمی در فراموش کردن یک فرد بعد از جدایی است، چون شما باید بفهمید به چه چیزی علاقه دارید و آماده پذیرش موقعیت های جدیدی باشید که در دوران زندگی مشترک به دلیل مشغله ی زیاد از دست می دادید. دیگر اجازه ندهید زندگی از کنار شما عبور کند و برود.

حتما بخوانید: چگونه زن مستقل و قوی باشیم؟ (این 21 کار را انجام ندهید)

19- دوست خوبی باشید

اگر نمی توانید با خودتان خوب باشید، سعی کنید دوست خوبی برای دیگران باشید. گاهی اوقات فراموش کردن یک فرد بعد از جدایی می تواند زندگی شما را ویران کند و مخصوصا برگشتن به خود عادی تان می تواند خیلی چالش انگیز باشد.

اگر با این مسئله مواجه هستید، با کس دیگری مهربان باشید تا شدت این مسئله را برای شما کم کند و بر نیازهای کس دیگری تمرکز کنید تا شادی او غم و درد شما را کم کند.

20- قدر خودتان را بدانید

گاهی اوقات که نمی توانید کسی را فراموش کنید، ممکن است فکر کنید که اگر او را دوباره ببینید حالتان بهتر شود. اما عاقلانه نیست که انتظار داشته باشید یک عشق بیرونی شما را شاد کند. چون فقط خود شما می توانید خود را شاد کنید. شادی از درون انسان بوجود می آید.

باید ویژگی های مثبت خود را به یاد آورید. چیزی که می تواند به شما کمک کند این است که 10 مورد از ویژگی هایتان که دوستشان دارید را بنویسید.

حتما بخوانید: 11 راهکار ساده برای اینکه احساس تنهایی نکنیم

شناخت توانایی هایتان کمک می کند تا قدر خود را بدانید و از همه مهمتر این که باعث میشود بفهمید که نباید بیرون از خودتان به دنبال شادی بگردید. شما به تنهایی می توانید کاملا شاد باشید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. اونجایی ک گفتین کسیو جایگزین کنید بدتر کاریه ک میتونید به مخاطبان این سایت پیشنهاد بدین از چاله افتادن در چاهه اینکار از همه لحاظ بارها توسط بزرگترین روانشناسان دنیا رد شده بجای اون یک پیشنهاد برای مخاطبان دارم باید خودتون درگیر عشق بازی با بینهایت ها بکنید کسی ک شمارو به بینهایت تعالی برسونه عشق بازی با خدای بینهایت ها♥️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا