مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

100 ترفندهای جالب دخترانه (مهمانی مدرسه آرایش لباس)

چرب زبان

برای اینکه به یک دختر خانم آراسته، تمیز و جذاب تبدیل شوید ترفندها و نکات جالبی که در این مطلب اشاره می کنیم را حتما به خاطر بسپارید. این ترفندهای جالب دخترانه هم در مهمانی هم مدرسه برای لباس پوشیدن و آرایش و غیره به کارتان می آیند تا یک هنرمند و دختر زبل و زرنگ تمام عیار شوید:

1- پاهایتان را با آب سرد اصلاح کنید

سردی آب باعث می شود موهای پا از جایشان بلند شوند و به این ترتیب اصلاح کردنشان راحتتر می شود. در ضمن اگر کرم موبرتان تمام شد می توانید به جایش از نرم کننده استفاده کنید. فقط یادتان باشد که بعد از اتمام کار حتما تیغتان را کامل بشویید، چون کرم نرم کننده باعث کندی و گرفتگی تیغ می شود.

2- موقع ریمل زدن پلک بزنید

به جای باز نگه داشتن چشم و حرکت دادن برس ریمل، آن را زیر چشم ثابت نگه دارید و چشمتان را به آرامی ببندید. این کار را برای ریمل کشیدن به گوشه های میانی و داخلی مژه های بالای چشم هم انجام بدهید. به این ترتیب مژه هایتان بهتر ریمل زده می شوند و ظاهر زیباتر و پرپشت تری هم می گیرند. علاوه بر این با این کار ریمل روی صورتتان هم کشیده نمی شود.

3- سنجاق مو را درست استفاده کنید

سنجاق مو

موقع استفاده از سنجاق سرهای باریک باید قسمت برآمدگی اش به سمت کف سر و قسمت صافش به سمت بالا باشد. به این ترتیب سنجاق سر جایش محکم می ایستد.

4- برای موجدار شدن موها آنها را ببافید

موی موجدار و موی بافته شده

اگر دلتان می خواهد موهایتان از حالت صاف به شکل موجدار در بیایند آنها را قبل از خواب محکم ببافید و رویشان اسپری مو بزنید. وقتی از خواب بیدار شدید موهایتان را باز کنید و ببینید که چه موج زیبایی به خودشان گرفته اند.

5- با اتوی مو موهایتان را فر کنید

با اتوی مو موهایتان را فر کنید

شاید برایتان عجیب به نظر برسد ولی می توانید با اتو مو خیلی راحت موهایتان را حالت بدهید و فر کنید. فقط کافیست یک دسته از موها را بگیرید و از نزدیک ریشه زیر اتو مو قرار بدهید. حالا اتو را به پایین بکشید و در همان حال آن را طوری بچرخانید که موها دور اتو مو بپیچند. حالا اتو را به سمت پایین بکشید تا موها حالت بگیرند.

ترفندهای روانشناسی بسیار کاربردی: 20 ترفند روانشناسی که بسیار مفیدند

6- با حلقه کلید زیپتان را بالا بکشید

با حلقه کلید زیپتان را بالا بکشید

اگر بالا کشیدن زیپ شلوار جین یا هر لباس دیگری برایتان سخت است اکافیست از یک حلقه فلزی کمک بگیرید. حلقه را از سوراخ سر زیپ رد کنید و بعد آن را به راحتی بالا بکشید. در انتها حلقه را دور دکمه شلوار بیندازید تا هم دیده نشود و هم زیپ شلوار پایین نیاید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

7- برای روشن شدن رنگ لاکتان از لاک سفید استفاده کنید

از لاک سفید به عنوان بیس کات یا همان پوشش پایه استفاده کنید و اجازه بدهید کاملا خشک شود. بعد لاک دلخواهتان را روی آن بزنید و ببینید که چقدر شفاف و روشنتر به نظر می رسد. همین کار را می توانید با سایه چشم هم انجام بدهید. یعنی اول سایه سفید بزنید و بعد سایه رنگی تا رنگ مورد نظرتان روشنتر شود.

8- از سایه به عنوان خط چشم استفاده کنید

از سایه به عنوان خط چشم استفاده کنید

سایه فقط برای چشم استفاده نمی شود، بلکه می توانید با آن یک خط چشم زیبا هم برای خودتان بکشید. فقط کافیست برس خط چشم را در سایه بزنید و با دقت خط چشمتان را بکشید.

9- برای پررنگ تر شدن خط چشم مدادتان را گرم کنید

اگر دلتان می خواهد مداد چشمتان رنگ بیشتری بدهد فقط کافیست با فندک انتهای آن را گرم کنید و بعد اجازه بدهید مداد خنک شود. گرما باعث پررنگتر شدن رنگ خط چشم می شود. اگر خط چشمتان تیره بود بهتر است از سایه روشنتر استفاده کنید.

ترفندهای مفید زندگی روزمره: 100 ترفند های جالب و جدید (واقعی و کاربردی)

10- با رژ لب نارنجی از شر سیاهی دور چشم خلاص شوید

با رژ لب نارنجی از شر سیاهی دور چشم خلاص شوید

اگر سیاهی دور چشم دارید می توانید با رژ لب نارنجی آن را محو کنید. فقط کافیست کمی رژ لب زیر چشمتان بکشید و بعد برس کانسیلر یا انگشت محوش کنید. در نهایت هم روی آن کرم پودر بزنید. رنگ نارنجی با رنگ مشکی و بنفش در تضاد است و باعث یکدست و صاف شدن پوستتان می شود.

11- پاک کننده پوست طبیعی بسازید

پاک کننده های غیر طبیعی موجود در بازار پر از ترکیبات شیمیایی مختلف هستند و خیلیها بعد از استفاده از آنها دچار مشکلاتی مثل لکه های پوستی می شوند. بنابراین بهترین کار این است که خودتان یک پاک کننده طبیعی بسازید.

برای این کار به نصف لیوان ژل آلوئه ورا، 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و نصف لیوان عسل نیاز دارید. عسل و آلوئه ورا را کاملا با هم مخلوط کنید و بعد روغن نارگیل را به آن اضافه نمایید. حالا همه مواد را خوب هم بزنید تا یکدست شوند. مقداری از این پاک کننده طبیعی را بردارید و با حرکات دایره ای روی صورتتان مالش بدهید. بعد از گذشت چند دقیقه صورتتان را بشویید. این پاک کننده طبیعی می تواند تمام آرایش صورت شما را پاک و تمیز کند. نکته خیلی مهم این است که باید از ژل آلوئه ورایی استفاده کنید که حاوی مواد نگهدارنده نباشد.

12- تنگی کفشتان را برطرف کنید

وقتی کفش جدیدی میخریم کمی طول می کشد تا پا به آن عادت کند و این مدت ممکن است تنگی کفش اذیتمان کند. برای رفع این مشکل فقط کافیست جورابهای ضخیمی پا کنید و بعد کفشتان را بپوشید. حالا سشوار را روش کنید و روی قسمتهای تنگ کفش بگیرید. تا خنک شدن کفش و جوراب آنها را همانطور در پایتان نگه دارید. بعد امتحان کنید و ببینید تنگی کفش برطرف شده یا نه. اگر لازم بود این مراحل را دوباره تکرار کنید.

13- پرزهای ژاکتتان را با سنگ پا از بین ببرید

اگر پرزهای ژاکتتان زیاد است می توانید با سنگ پا آنها را جدا کنید.

ترفندهای خانه داری: 44 مهارت خانه داری که باید زودتر می دانستید

14- موهایتان را همیشه از یک نقطه نبندید

اگر به مدل دم اسبی بستن موها علاقه دارید و در عین حال دلتان نمی خواهد ریزش موی زود هنگام بگیرید توصیه می کنیم اولا موهایتان را خیلی سفت و محکم نبندید تا فولیکولهای مو تحت فشار قرار نگیرند و دوما موهایتان را از قسمتهای مختلف ببندید و روی یک نقطه تمرکز نکنید.

15- پاچه شلوار جینتان را تا کنید و بعد چکمه بپوشید

پاچه شلوار جینتان را تا کنید و بعد چکمه بپوشید

برای اینکه پایتان به راحتی داخل چمکه جا شود پاچه شلوار جینی که اسکینی نیست را تا کنید و بعد جورابتان را روی شلوار بکشید. حالا وقتی چکمه را بپوشید پاچه شلوارتان ثابت می ماند و اذیتتان نمی کند.

16- لکه های دئودورانت را با ورقه های خشک کن پاک کنید

اگر روی لباستان جای لکه دئودورانت مانده می توانید با مالش دایره ای ورق خشک کن آن را پاک کنید. فقط یادتان باشد که پرزهای ورقه خشک کن را بگیرید وگرنه لباستان لکه های خاکستری می گیرد.

17- کلیدهایتان را با لاکهای مختلف رنگ کنید

اگر کلیدهایتان زیاد است و مدام قاطیشان می کنید می توانید هر کدامشان را با لاک یک رنگ متفاوت بزنید تا خیلی راحت از هم تشخیصشان بدهید.

18- موقع مسافرت رفتن دور کفشهایتان کلاه حمام بپیچید

برای اینکه کف کفشهایتان لباسها را کثیف نکند یک کلاه حمام پلاستیکی بردارد و کفشها را در آن بپیچید.

ترفندهایی که هر دختری بلد نیست: روش استفاده از قانون جذب برای جذب هر مردی

19- از وازلین کمک بگیرید

وازلین یک محصول چند منظوره است. می توانید کمی وازلین را با رنگ خوراکی مخلوط کنید و برق لب خانگی بسازید که هم لبها را نرم می کند و هم سبک و طبیعی است. برای پرپشت تر شدن مژه ها هم می توانید کمی وازلین روی برس ریمل بزنید و آن را به مژه ها بکشید. به این ترتیب مژه هایتان پرپشت تر به نظر می رسند.

علاوه بر این، اگر وازلین را با کمی قهوه، نمک دریا یا شکر مخلوط کنید یک لایه بردار طبیعی می سازید که می توانید برای اسکراب کردن پوستتان از آن استفاده کنید. برای ماندگار شدن بوی عطر هم می توانید کمی وازلین به پوستتان بزنید و بعد عطر را اسپری کنید. وازلین ماندگاری بوی عطر و ادکلن را بیشتر می کند.

20- از شر سیاهی و پف دور چشم خلاص شوید

کار کردن تا آخر شب، استرس، اضطراب، کم آبی و موارد دیگر باعث ایجاد حلقه های سیاه و پف کردن زیر چشم می شود. با اینکه این موارد را می شود با آرایش پنهان کرد اما یک راه طبیعی هم برای درمانشان وجود دارد. یک خیار را رنده و یک موز را له کنید. بعد هر دو را با هم مخلوط کنید و به شکل خمیر در بیاورید. این خمیر را برای 5 تا 10 زیر چشمهایتان بگذارید و بعد صورتتان را بشویید.

21- از رژ لب استفاده های مختلف کنید

احتمالا برای شما هم پیش آمده که با عجله از خانه بیرون بروید و فقط در کیفتان یک رژ لب داشته باشید! نگران نباشید. رژ لب یکی از همه کاره ترین محصولات آرایشی است و شما می توانید از آن به عنوان سایه چشم، رژ گونه و برای نوک بینی هم استفاده کنید.

برای دختران: چگونه مثل یک ملکه رفتار کنیم؟

22- بهترین روش شستن صورتتان را پیدا کنید

خیلیها فکر می کنند شستن صورت با آب سرد یا گرم تنها راه پاک کردن صورت است؛ اما ما یک روش بهتر به شما یاد می دهیم. اول صورتتان را با آب گرم بشویید تا منافذ پوستتان باز شوند. حالا صابون یا مایع شستشوی صورت را به همه جای صورت بزنید و در نهایت صورتتان را با آب سرد بشویید تا منافذ پوستتان بسته شوند و جلوی نفوذ گرد و غبار و آلودگیها به پوست گرفته شود.

منبع1 منبع2 منبع3

20 تا از بهترین ترفندهای آرایشی عالی

 

20 ترفندهای دخترانه برای مهمانی

 

بلد باشید: 20 مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم

20 ترفندهای دخترانه مدرسه

 

20 ترفندهای عالی لباس برای دختر خانم ها

 

دختران ایران عزیز بخوانید: 11 تا از نکات زیبایی دخترانه (ترفندهای آرایشی) 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا