آموزش نقاشی (از مبتدی تا پیشرفته)

آموزش طراحی چشم و ابرو با مداد ( برای افراد مبتدی )

چرب زبان

برای این که یاد بگیرید چگونه از طریق مراحل آسان طراحی چشم را روی کاغذ انجام دهید، باید مراحل مختلف این مقاله را تا انتها دنبال کنید که برای مبتدیان بسیار عالی است . امروز مراحل مختلف کشیدن یک چشم که بتواند یک طراحی شبیه به چشم واقعی باشد را به شما نشان می دهیم. هدف از این بخش این است که به شما نشان دهیم ساختارهای ساده چشم انسان چیست. پس برای شروع کار، یک مداد گرافیت آماده کنید.

همه ما دوست داریم که طراحی پرتره چهره انسان را یاد بگیریم.  یکی از اولین چیز هایی که برای طراحی در سطح دوم نیاز داریم، طراحی چشم است. در واقع افرادی که طراحی چهره انجام می دهند، می توانند تمام افراد اطراف خود را بکشند . برای این که بتوانید چهره افراد را به شکل موفقیت‌آمیزی بکشید و مهم تر از همه زیبایی آن فرد را نشان دهید، باید قادر باشید که چشم های او را زیبا بکشید.

حداقل در این سطح، کشیدن یک چشم، قانع کننده خواهد بود. مهم تر این که همه ما می دانیم چشم ها دریچه روح انسان ها هستند. پس باید برای این قسمت حواس جمع پیش برویم.

 


نقاشی

توی این پک های فوق العاده، انواع نقاشی رو با بهترین اساتید ایرانی و خارجی یاد می گیری، طوری که توی هیچ کلاس دیگه ای یاد نخواهی گرفت! با هنرت حسابی بدرخش!


 

اما خوشبختانه کشیدن و طراحی چشم کار آسانی است. انجام آن نیز جذاب می باشد.

اشتباهات طراحی چشم

یکی از چیزهایی که در مورد بسیاری از هنرمندان که تازه شروع به کار کرده اند، وجود دارد، این است که معمولاً چشم ها را غیر طبیعی می کشند . چیزی که بین آن ها مشترک است، این است که در طراحی این افراد، چشم ها بیش از حد مستقیم را نگاه می‌ کنند و خطوطی که در این قسمت به یکدیگر وصل می‌ شوند، هیچ انحنایی ندارند. مانند طراحی زیر:

How-to-Draw-Eyes-Mistake-#1

زمانی که از من سوال می شود، چگونه طراحی چشم انجام دهیم، می توانم به شما بگویم که طراحی کلی چشم شبیه به شکل بادام یا یک توپ فوتبال نیست. نکات بسیار ریز دیگری هم وجود دارد  که البته قرار نیست وارد پروسه کار پیچیده و پیشرفته شویم . فقط می خواهیم  کمی عمیق تر فکر کنیم.

مرحله بعد این است که یک توضیح و تفسیر ساده درمورد چگونگی کشیدن چشم داشته باشیم که بتوانیم دایره داخل این چشم بادامی را پر کنیم . بعد از آن باید یک دایره کوچک تر را داخل قرنیه بکشیم. مقداری هم مژه اضافه کنیم اما در نهایت می‌ بینیم که نتیجه کار ما اصلا شبیه چشم واقعی نیست.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

How-to-Draw-Eyes-Mistake-#2

البته قابل قبول است که در این مسیر اشتباه هم بکنیم . اضافه کردن یک استایل و حالت خاص به چشم برای شخصیت های کارتونی باعث جذاب تر شدن و یا بی گناه نشان داده شدن آن ها می شود اما از آن جایی که این مقاله آموزشی را مطالعه می‌ کنید، قصد داریم که شما را یک سطح بالاتر ببریم و حرفه ای تر شوید.

لوازم مورد نیاز برای طراحی

  • کاغذ
  • مداد
  • استامپ میکس یا بِلِند ( در هم امیزی )
  • پاک کن

آموزش مرحله به مرحله طراحی چشم

مرحله 1_ عکس مرجع

یک عکس مرجع مناسب برای چشم پیدا کنید. این مرجع باید واقعی باشد که به آن نگاه کنید. همه ما می خواهیم که از حافظه خود استفاده کنیم و بدون مراجعه به عکس و یا مرجع یک نقاشی بکشیم اما واقعیت این است که تعداد بسیار کمی از هنرمندان قادر به انجام این کار هستند و موفق ترین هنرمندان هم از مرجع استفاده می کنند.

این یک عکس مرجع است که برای کشیدن نهایی چشم مناسب می باشد. توجه کنید که عکس مرجع من سیاه و سفید است. اگر قرار است با مداد طراحی کنید ، بهتر است از یک عکس سیاه و سفید پیروی کنید زیرا تناژ های رنگی راحت تر دیده می‌ شوند.

How-to-Draw-Eyes-Reference

مرحله 2- پلک بالا را بکشید.

کار را با کشیدن پلک بالا شروع کنید . توجه داشته باشید که شکل پلک بالا در عکس چگونه است. بعضی از پلک ها هستند که هیچ گونه قوسی ندارند.

How-to-Draw-Eyes-Step-2

مرحله 3- پلک پایین را بکشید.

در مرحله بعد باید به سراغ خط پلک پایین بروید و این که باید‌ دوباره به شکل پلک دقت کنید.

How-to-Draw-Eyes-Step-3

مرحله 4- عنبیه و مردمک چشم را بکشید.

عنبیه و مردمک چشم را طراحی کنید. هر دوی آن ها باید دایره ای شکل باشد. اگر چه ممکن است بخشی از عنبیه توسط یکی از پلک ها یا هر دو پلک پوشانده شود . اگر به عکس مرجع نگاه کنید، می‌ بینید که هم پلک بالا و هم پایین کمی روی عنبیه را پوشش داده‌ اند . یکی دیگر از چیزهایی که باید به یاد داشته باشید، این است که عنبیه همیشه دقیقا در مرکز چشم وجود ندارد. محل عنبیه بسته به جایی که فرد در حال نگاه کردن به آن می‌ باشد ، متفاوت است.

How-to-Draw-Eyes-Step-4

مرحله 5- افتادگی پلک بالا را اضافه کنید.

روی هم افتادگی در قسمت پلک بالا را به طراحی خود اضافه کنید. البته اگر فرد مورد نظر افتادگی پلک داشته باشد. در واقع با این کار به طراحی خود شخصیت می‌ دهید.

How-to-Draw-Eyes-Step-5

مرحله 6- جزئیات بیشتر را حین طراحی چشم اضافه کنید.

مثلاً مجرای اشک، شکل ابرو، هایلایت ها و هر گونه خطی مربوط به چین و چروک را که می خواهید در طراحی  وجود داشته باشد ، اضافه کنید . همچنین می‌ توانید کمی هم اطراف چشم سایه بیاندازید.

How-to-Draw-Eyes-Step-6

سایه انداختن چشم

مرحله 7- عنبیه را سایه بیندازید.

سایه انداختن در عنبیه با استفاده از مداد ممکن خواهد بود. البته خود من از مداد 4B  برای طراحی استفاده می کنم . از قسمتی از مداد که برای هایلایت استفاده می شود ، برای سایه زدن استفاده نکنید. این که میزان سایه شما تا چه حد باید تیره باشد، بستگی به رنگ عنبیه دارد. چشم های قهوه ای تیره تر باید سایه های تیره تری نسبت به چشمان آبی داشته باشند. پس مراقب باشید که بیش از حد سایه ها را تیره نکنید.

How-to-Draw-Eyes-Step-7

مرحله 8 – ابرو ها را سایه بزنید و جزئیات عنبیه را اضافه کنید.

تناژ بیس را به ابرو اضافه کنید . در مرحله بعد می توانید خطوطی از مو را به ابرو هم اضافه کنید. همچنین می توانید خطوط تیره تری را برای جزئیات بیشتر داخل آن بکشید . زمانی که خطوط تیره تر را اضافه می کنید، قطعاً می خواهید مطمئن شوید که این خطوط از مردمک چشم ارتعاش دارند.

How-to-Draw-Eyes-Step-8

مرحله 9 – جزئیات نهایی و سایه زنی را انجام دهید.

در مرحله آخر باید جزئیات را به ابرو اضافه کنید . خطوط را به مو های ابرو اضافه نمایید . مقداری سایه در اطراف چشم بکشید. بعضی از قسمت ها را تیره تر کنید. از عکس مرجع استفاده کنید تا در این قسمت شما را راهنمایی کند.

از بلندر برای صاف کردن سطوح خط ها روی پوست استفاده کنید. برای پلک بالا هم می توانید یک خط کمی تیره تر و ضخیم تر بکشید. باید مقدار کمی هم سایه روی بخش بالایی چشم اضافه کنید؛ دقیقا جایی که پلک بالا سایه دارد.

How-to-Draw-Eyes-Final

مبتدیان چگونه طراحی چشم را انجام دهند ؟

تنها راه پیشرفت، تمرین کردن است. بهترین راه برای افزایش خلاقیت این است که تکرار بیشتری داشته باشید. سعی کنید راه های سرگرم کننده ای را انتخاب کرده و از طریق آن ها سطح طراحی خود را بالا ببرید تا در این مسیر خسته نشوید. هر چه قدر طراحی‌ چشم بیشتری انجام دهید، در این کار مهارت بالاتری پیدا خواهید کرد.

نقاشی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا