آموزش نکات روابط زناشویی موفق

استرس هنگام رابطه (روش کنترل و درمان موثر برای خانم ها)

چرب زبان

استرس هنگام رابطه جنسی ممکن است نرمال باشد، اما شما تا ابد نمیتوانید با آن درگیر باشید…

بسیاری از افراد در مقاطعی از زندگی خود دچار اضطراب جنسی می شوند. از این گذشته، زمانی که با فرد جدیدی یک رابطه را شروع می کنیم، احساس عصبی بودن می تواند کاملا طبیعی باشد.

اما اگر پس از یک دوره رابطه طولانی مدت و داشتن روابط جنسی، حس عصبانیت به جایی برسد که باعث شود از تعاملات جنسی خود به طور کلی اجتناب کنید، پس باید از متخصصان کمک بگیرید .با وجود این که احساس استرس هنگام رابطه جنسی، پدیده ای طبیعی است؛ قرار نیست برای همیشه با این احساس زندگی کنید.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

“اضطراب در هنگام رابطه جنسی، یا فعالیت جنسی، می تواند در هر سنی و در انواع روابط تجربه شود.” اما هر زمانی که اتفاق بیفتد یا با هرکسی که اتفاق بیفتد، ریشه در ترس یا ناراحتی از تجربیات روابط جنسی گذشته دارد. همچنین این اضطراب می تواند به وضعیت روحی و روانی شما و ترس از این که نتوانید شریک زندگی خود را راضی کنید؛ ربط داشته باشد.

چگونه زندگی جنسی خود را در طول ازدواج سالم نگه داریم؟ (7 توصیه)

خوشبختانه، به محض ایجاد این احساسات، اغلب می توان آن ها را تسکین داد و به طور کامل از بین برد. گاهی اوقات راه حل می تواند به سادگی کمی استراحت کردن باشد. در خلوت خود می توانید کشف کنید که چگونه دوست دارید لمس شوید و شناختن این که چه چیز هایی را دوست دارید و چه چیز هایی را دوست ندارید، به شما کمک می کند تا نیاز های جنسی خود را با همسرتان در میان بگذارید. درک هر گونه اضطراب جنسی و منشا آن برای غلبه بر این مشکل بسیار مهم است.

دلایل رایج اضطراب جنسی

دلایل متعددی برای اضطراب جنسی وجود دارد که می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. ممکن است قبل یا بعد از رابطه جنسی یا هنگام رابطه جنسی اضطراب داشته باشید. “اضطراب جنسی می تواند به علت یک بیماری زمینه ای باشد.” همچنین می تواند به فاکتور های رابطه جنسی، نزاع قدرت، ترس ها، اختلالات خلقی و سایر مسائل مربوط به سلامت روان بستگی داشته باشد. عوامل فرهنگی یا مذهبی نیز اغلب در نگرانی های جنسی زنان دخیل هستند.

شایع ترین علل اضطراب جنسی عبارتند از:

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

  • نارضایتی از ظاهر و بدن اگر به این فکر می کنید که بدن شما از دید دیگران چطور بنظر می رسد، احتمالا درگیر اضطراب جنسی و اعتماد بنفس پایین خواهید بود.
  • احساس بد بودن عملکرد جنسی اگر احساس عدم کفایت می کنید و از عملکرد خود در رخت خواب راضی نیستید، ممکن است این احساس ناشی از داشتن یک تجربه منفی در گذشته باشد. مانند رابطه ای که پایه ریزی آن با دعوا و مرافعه بوده و صرفا برای رابطه جنسی افراد در کنار هم مانده اند. در این نوع رابطه ممکن است هر دو طرف همین احساس را داشته باشند و از رابطه جنسی اجتناب کنند.
  • استرس بالا استرس زیاد برای رابطه جنسی ممکن است یک امر معمول باشد. اما رابطه جنسی همراه با استرس اصلا ترکیب خوبی نیست. استرس نشات گرفته از امور روزمره، محل کار، روابط یا زندگی خانوادگی، می تواند باعث ایجاد اضطراب جنسی در شما شود.
  • از دست دادن میل جنسی میل جنسی پایین ممکن است ناشی از استرس یا حتی عوارض جانبی دارو باشد، اما به راحتی میتواند شکل دهنده یک ازدواج بدون رابطه جنسی شود، زیرا هر دو طرف به دلیل ترس از شکست در برقراری رابطه جنسی، به سادگی تلاش خود را متوقف می کنند.

نحوه تشخیص اضطراب جنسی

بسیاری از افراد ممکن است یک یا دو مورد از موارد بالا را تجربه کرده باشند، و این موضوع لزوما به آن معنا نخواهد بود که اضطراب جنسی دارند. اضطراب جنسی اغلب از طریق جسمی قابل تشخیص می باشد. اضطراب در رابطه جنسی می تواند به شکل های مختلفی ظاهر شود ، اما عمدتا از طریق علائمی مثل اختلال در عملکرد جنسی خود را نشان می دهد. و حتی اگر همسر خود را از نظر جنسی جذاب بدانید هم ممکن است چنین احساسی داشته باشید. گاهی اوقات، اضطراب جنسی می تواند باعث بی علاقگی کامل حتی در روابط شاد بشود.

اگر از اختلال عملکرد جنسی زنان رنج می برید، باید برای مشاوره با یک پزشک متخصص در تماس باشید.

word image 217

چگونه بر اضطراب جنسی غلبه کنیم

خبر خوب این است اقداماتی وجود دارد که می توانید برای کاهش اضطراب جنسی و غلبه بر آن انجام دهید. در ادامه چند مورد را بیان کرده ایم:

۱-آهسته پیش رفتن

اگر می خواهید اضطراب جنسی خود را کاملا از بین ببرید، صبر داشتن بسیار مهم است . به همین دلیل باید در اولویت قرار دادن ارگاسم خود را فراموش کنید.”سعی کنید از تبدیل رابطه جنسی به یک تجربه هدفمند فاصله بگیرید.” باید برای یکدیگر وقت بگذارید، از هم لذت ببرید و با هم ارتباط صمیمی داشته باشید. این کار نه تنها فشار وارده بر شما و همسرتان را کاهش می دهد بلکه راهی است برای یادگیری آن چیزی که از نظر احساسی نیاز دارید. به آن به عنوان یک فرصت نگاه کنید زیرا به شما کمک می کند تا بدون این که تحت فشار زمان یا رسیدن به هدف نهایی باشید، از آنچه که کشف می کنید لذت ببرید.

۲-بهبود سبک زندگی

در طول روز مدام عجله می کنید؟ این کار شب شما را خراب می کند.” رویداد های زندگی ما گاهی اوقات می توانند باعث ایجاد استرس یا اضطراب در ما شوند ، حتی اگر سعی می کنیم آرامش داشته باشیم ، ذهن ما آن ها را تصور می کند .”ممکن است به دلیل اتفاقی که در محل کار رخ داده، مشاجره با خانواده یا شاید چیز دیگری استرس یا اضطراب جنسی را تجربه کنید. متاسفانه ما نمی توانیم استرس را برای همیشه از زندگی خود دور کنیم، اما می توانیم شیوه زندگی خود را برای مواجهه با آن ها تغییر دهیم.

20 خوراکی برتر برای افزایش توان جنسی (زن و مرد)

۳-جمع کردن حواس

ترس شما در حال افزایش است ؟ ” از فکر کردن به بدن و رابطه جنسی خود دست بردارید.” استراتژی های کلی کاهش اضطراب شامل ذهن آگاهی، تکنیک های تنفس، و مدیتیشن می باشد.” منابع و کتاب ها و برنامه های زیادی وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند تا بیشتر متمرکز شوید و کمتر مضطرب شوید. به صورت پایدار برای مدتی از این روش ها استفاده کنید.

۴- صحبت کردن با همسر

هرگز این واقعیت را که در رابطه جنسی احساس اضطراب می کنید از همسرتان مخفی نکنید . هر چقدر هم که احساس خجالت می کنید با او صحبت کنید. اضطراب در رابطه اصلا مسئله راحتی نیست. اما این امکان وجود دارد که با همسر خود درباره نگرانی های تان صحبت کنید. به خصوص اگر هم اکنون در حال اجتناب از رابطه هستید. این کار به او کمک می کند که شما را درک کند و بهتر بتوانید با هم کنار بیایید.

۵-کمک گرفتن از متخصصان

در نهایت اگر پس از امتحان کردن این تکنیک ها هنوز هم با بدن و رابطه جنسی خود مشکل دارید، مهم است که با پزشک تان مشورت کنید. مشکل شما ممکن است در اثر یک بیماری زمینه ای یا عوارض دارویی باشد.

و از صحبت کردن با یک سکس تراپیست یا برقرار کردن رابطه جنسی با شریک خود نترسید . هر دو می توانند به مقابله با اضطراب جنسی شما کمک کنند. از افراد متخصص کمک بگیرید و در سکوت به تنهایی رنج نبرید. بهترین متخصصان در اینجا

چطور با حملات پانیک در طول سکس مقابله کنیم؟

حملات پانیک در هر شرایطی می توانند سخت باشند، اگر در طول رابطه جنسی آن را تجربه کنید، می تواند باعث عصبی شدن، اضطراب در عملکرد جنسی و یا اجتناب از رابطه جنسی شود. گاهی اوقات دلیل حملات اضطرابی در طول رابطه جنسی قابل درک است، اما در موارد دیگر ممکن است سخت باشد.

دلایل زیادی وجود دارد که یک فرد در طول رابطه جنسی ، حتی با همسر مورد علاقه خود یا با رضایت کامل، دچار حملات پانیک شود. اختلال اضطراب پس از سانحه یکی از آن دلایل است که در افرادی که دچار تجاوز جنسی شده اند رخ می دهد. علاوه بر آن اختلال اضطراب اجتماعی نیز می تواند باعث چنین حملاتی شود.

7 تا از عوارض اصلی نداشتن رابطه جنسی (همه سنین)

راه حل هایی برای جلوگیری از رخ دادن این حملات وجود دارد که در ادامه بیان شده است:

۱-از خود مراقبت کنید

رابطه جنسی را متوقف کنید و به همسر خود توضیح دهید که چه اتفاقی افتاده است. اجازه بدهید که او بداند به مقداری فضا احتیاج دارید.

۲- عمیق نفس بکشید

عمیقا هوا را به داخل ریه ها وارد کنید و روی نفس کشیدن خود تمرکز کنید .به عنوان مثال، سعی کنید دو ثانیه نفس بکشید، سپس چهار بار بازدم کنید. سپس برای چهار بار دم و شش بار بازدم داشته باشید . این کار را به مدت دو تا پنج دقیقه یا تا زمانی که احساس کردید به حالت تعادل رسیده اید؛ انجام دهید . ”

۳-به خود اطمینان بدهید

با خود عبارات حمایتی مانند ،” من در امان هستم، من در آرامش هستم ، اوضاع خوب می شود ” را زمزمه کنید. کلماتی که استفاده می کنید بستگی به چیز هایی دارد که باید بشنوید تا به شما احساس امنیت و آرامش بدهد.

۴-راه بروید

بدن خود را به هر طریقی که می توانید آرام کنید ، اگر نشسته اید و راحت هستید در همان حالت بمانید. یا این که بلند شوید و چند قدم راه بروید. حتی می توانید خود را در آغوش بگیرید تا به گونه ای احساس آرامش کنید. این کار ها باعث می شود که کنترل اوضاع به دست تان بیاید.

۵-با خود زمزمه کنید

زمزمه کردن ” ووو” می تواند به کاهش فعالیت عصب واگ کمک کند و شما را تسکین بدهد. این عصب بسیاری از عملکرد های مختلف مانند ضربان قلب و تنفس را تنظیم می کند و همچنین به شما کمک می کند که به صورت طبیعی به آرامش برسید .

۶- احساسات خود را بیان کنید

پس از اتمام حمله پانیک می توانید مدتی را با شریک خود وقت بگذرانید. لازم است که بدانند این مسئله تقصیر آن ها نیست . و احتمالا می خواهند بدانند که در صورت بروز این مشکل چه کار باید انجام بدهند.

13 روش مقابله با حملات پانیک

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا