آموزش نقاشی (از مبتدی تا پیشرفته)

آموزش طراحی چشم با مداد رنگی (روش کشیدن چشم واقعی)

چرب زبان

اکنون نگاهی به کشیدن یک چشم واقعی با مداد رنگی می اندازیم . اگر می خواهید موارد پایه را برای کشیدن چشم با مداد های گرافیت یاد بگیرید، لطفاً تا انتها ما را همراهی کنید.

چگونه چشم ها را طراحی کنیم؟

مداد رنگی ها یک وسیله عالی و قدرتمند برای خلق هنر هستند. تا زمانی که برای اولین بار از آن ها استفاده نکنید، متوجه این موضوع نمی شوید . در واقع این مداد ها به راحتی قابل استفاده می باشند اما نمی توانید رنگ های بسیار قدرتمند و واقعی را از طریق آن ها ایجاد کنید.

اما در طول زمان، من متوجه شدم که برعکس این موضوع صدق می کند. مداد رنگی ها می توانند طراحی ها و عکس های رنگی قدرتمند و خلاقانه را ایجاد کنند. در واقع آن ها بیش از یک وسیله معمولی برای طراحی محسوب می‌شوند.

 


نقاشی

توی این پک های فوق العاده، انواع نقاشی رو با بهترین اساتید ایرانی و خارجی یاد می گیری، طوری که توی هیچ کلاس دیگه ای یاد نخواهی گرفت! با هنرت حسابی بدرخش!


 

ایجاد یا خلق یک چهره با مداد رنگی

راز خلق یک “چهره رنگی” با مداد رنگی ، از یک دیدگاهی نشأت می‌ گیرد که دوست دارم به آن “جادوی صیقل یا جلا ” بگویم.

مداد رنگی ها به چند رنگ مختلف نیاز دارند تا کار خود را کامل کنند. استفاده از یک رنگ قطعاً نتیجه کار را مصنوعی می کند اما استفاده از چند لایه رنگ مختلف می تواند عمق بیشتری به تصویر بدهد و ظاهر آن را طبیعی تر و واقعی کند.

مداد رنگی ها یک وسیله نقاشی نسبتاً سنگین محسوب می‌ شوند که می‌ توانید به هر روشی که دوست دارید، از آن ها استفاده کنید و این اعمال سنگین رنگ ها نتیجه رضایت بخش تری را ایجاد می کند.

در واقع با اعمال سنگین رنگ، الیاف روی سطح به شکل ضخیم تر دیده می شوند و یک بافت ” روغنی ” را ایجاد می کنند. حالت ژل مانند این مداد رنگی ها باعث می شود تا لایه های رنگی مختلف را با یکدیگر راحت تر ترکیب کنید. همچنین بین رنگ ها و ارزش های آن ها ارتباط خوبی را برقرار می کند و به تدریج می توانید رنگ ها را در کنار یکدیگر تنظیم کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

کمی صیقل یا جلا کاری

زمانی که مداد رنگی ها را روی صفحه نقاشی اعمال می کنید، فرآیند صیقل دادن اتفاق می افتد. صیقل دادن یعنی پاکسازی قطعات ریزی که روی صفحه نقاشی به جا مانده تا بتواند بافت نقاشی را به یک بافت مسطح تبدیل کند و زمانی که صفحه نقاشی را لمس می کنید ، یک صفحه صاف و صیقلی را احساس کنید.

صیقل دادن از راه‌ های مختلفی انجام می‌ شود. مداد های روشن تر مانند مداد سفید و یا رنگ کرم می‌ توانند روی این سطوح مورد استفاده قرار بگیرند . برای رنگ های تیره تر یک ترکیب کننده یا بلندر، بدون رنگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. حلال ها یا آب رنگ ها نیز می توانند با استفاده از براش مورد استفاده قرار بگیرند. حال قرار است در این مقاله نگاهی عمیق‌ تر به استفاده از مداد رنگی ها بیاندازیم.

لوازم مورد استفاده در کنار مداد رنگی، برای خلق یک اثر

از آن جایی که مداد رنگی ها را در اختیار داریم ، می‌ توانیم یک نقاشی عالی خلق کنیم. کیفیت مداد بستگی به الیاف و غلظت رنگ دارد. کیفیت چوب که روی مداد را پوشش می دهد، نقش بسیار مهمی ایفا می کند. برای مقایسه برند ها و انواع مداد رنگی ها بهتر است که نظرات افراد متخصص را جویا شوید.

سلیقه شخصی من در مورد همه برند ها و انواع مداد رنگی و مداد هایی که در خلق یک اثر استفاده می شوند، مداد های prismacolor premier هستند که البته کمی گران قیمت می باشند اما یک سرمایه‌ گذاری ارزشمند محسوب می‌ شوند. کیفیت این مداد همیشه روی موفقیت نهایی شما در خلق اثر موثر خواهد بود.

البته بعضی از افراد معتقدند که کیفیت مداد در سال‌ های گذشته افت کرده است اما هنوز خود من متوجه این موضوع نشده ام. رنگ های آن هنوز بسیار قدرتمند هستند و الیاف آن استثنایی است . صیقل دادن و لایه بندی رنگ های مختلف از طریق این مداد ها مخصوصاً برای افراد مبتدی، بسیار عالی است.

مراحل کشیدن یک چشم واقعی با مداد رنگی

با در دست گرفتن شل و سبُکِ مداد گرافیت ، نقاشی را آغاز می کنیم و قصد داریم که از روی یک طرح نقاشی بکشیم. اول از مردمک شروع می کنیم و کم کم به سمت قسمت های دیگر می رویم. برای این که یک رنگ مشکی طبیعی را ایجاد کنید، باید از قهوه ای مایل به زرد تیره و رنگ آبی ایندیگو استفاده کنید . آبی معمولی برای رنگ داخل قرنیه استفاده می شود. در قسمت بالای مردمک نیز از  رنگ‌ های آبی ایندیگو یا نیلی، صورتی سربی و سفید استفاده کنید.

Draw the pupils of the eye.

برای این که رنگ ها طبیعی تر به نظر برسند، رنگ‌ های خنثی را نیز وارد کار کنید . جزئیات روی قرنیه از طریق خلق کنتراست در بین رنگ ها با آبی ایندیگو، قهوه ای مایل به زرد تیره و سفید حاصل خواهد شد.

Draw the iris.

بعد از این که تمایز قرنیه و مردمک را مشخص کردید، توجه به سمت سفیدی‌ چشم خواهد رفت. اول از همه یک لایه سنگین از سفید را اعمال کنید و سپس از هلویی روشن ، رنگ کرم و آبی ابری استفاده کنید. لایه هایی از طریق قهوه‌ ای زرد مایل به تیره و آبی ایندیگو را به این قسمت اضافه کنید. در نهایت این رنگ ها را صیقل دهید و این کار را از طریق یک بلندر بدون رنگ انجام دهید تا سایه ها طبیعی تر به نظر برسند.

Shadow the darker areas around the pupil and iris.

برای مجرای اشک چشم، مقدار کمی هلویی روشن و هلویی  معمولی را استفاده کنید و سپس از قرمز کریسمون به کار ببرید.  روی قسمت پایین پلک بالا را با قهوه ای مایل به زرد تیره و هلویی تیره کنید .

از مقدار بسیار کمی هم رنگ شاه توتی بعد از این که لایه ای از رنگ روشن هلویی را برای پلک بالا زدید، استفاده کنید.

Add skin tone around the eye.

برای قسمت های سایه چشم در قسمت بالا و زیر چشم از قهوه ای سوخته مایل به زرد و قهوه ای مایل به زرد تیره استفاده کنید . پلک بالای چشم کمی تیره تر از قسمت های دیگر است و باید از قهوه ای مایل به زرد تیره برای این قسمت استفاده کنید.

Darken the shadows around the eye.

این ناحیه را با اعمال سنگین ترِ رنگ هلویی روشن ، سفید و کرم صیقل دهید و رنگ‌ ها را تثبیت کنید. رنگ های تیره تر را با قهوه ای سوخته مایل به زرد و قهوه ای مایل به زرد تیره تثبیت کنید.

Burnish the skin tones.

ابرو ها را با ضرباتی در جهتی که مو رشد می کنند، بکشید . قهوه ای مایل به زرد تیره را، اول از هر رنگی استفاده کنید. آبی ایندیگو را روی کناره ها و قسمت پایین بزنید تا یک سایه ایجاد شود و عمق و کنتراست و تضاد مناسبی شکل بگیرد. با استفاده از همین رنگ ها نیز می توانید مژه بکشید . دوباره ضربات را به سمت گوشه داخلی که ابرو ها رشد می کنند، اعمال کنید.

Draw the eyebrows and eyelashes.

آبی ایندیگو و قهوه ای مایل به زرد تیره را برای طبیعی تر شدن یک ” رنگ مشکی ” طبیعی برای مژه ها به کار ببرید که نقاشی شما را تکمیل کند.

How to draw an eye with colored pencils.

نقاشی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا