مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

چگونه وجود ساس و نیش آن را تشخیص دهیم؟ (7 نشانه)

چرب زبان

نگران این هستید که در خانه ساس باشد؟ پیدا کردن این حشرات خونخوار و ریز بسیار سخت است و از بین بردن آن ها کاری بس دشوار است. به خصوص اگر در مناطق پرجمعیتی مانند پایتخت کشور زندگی کنید.

علی رغم این که آن ها بسیار زیرک هستند، خیلی بعید نیست که افراد بتوانند نشانه هایی از حضور آنها را در خانه خود پیدا کنند. اما تا زمانی که بدانید باید به چه نکاتی باید توجه کنید، می توانید مشکل احتمالی را خیلی زود و قبل از اینکه اوضاع غیر قابل کنترل شود، حل کنید.

در این مقاله ما ۷ مورد از رایج ترین علائم وجود ساس را بررسی می کنیم و نحوه پیدا کردن این علائم را توضیح خواهیم داد.

۷ نشانه آلودگی به ساس

لیست زیر به ترتیب قابل اطمینان بودن هر علامت هشداردهنده وجود ساس ها رتبه بندی شده است.

کار را با بررسی علامتی با کم ترین میزان اطمینان یعنی ( بوها ) شروع می کنیم و به قابل اعتماد ترین علامت

( ساس زنده ) می رسیم. و در این بین توضیح می دهیم که هر کدام از این علامت ها به چه معناست و چه چیزی را باید درباره آن ها بررسی کرد.

نشانه های رایج وجود ساس در خانه:

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • بوها
 • نیش زدن
 • لکه های خون
 • پیدا کردن مدفوع
 • تخم
 • پوست اندازی
 • ساس زنده

اگر نگران این هستید که نکند در خانه خود ساس داشته باشید، خوب است که با این علامت های هشدار دهنده اولیه آشنا شوید.

به طور کلی، ممکن است همه این علائم، برای تشخیص ساس ها ، نیازمند یک مهر تایید حرفه ای باشند تا به صورت جدی تری تایید شوند. اما این مقاله به شما کمک می کند که متوجه شوید چه زمانی و با بروز چه نشانه هایی به بررسی حرفه ای و دقیق تری نیازمندید.

Signs of bed bugs include odors that can smell like cilantro, raspberries, rust, and moldy laundry

7- بوها

 • بوی غیر معمولی و تند بدون علت مشخص
 • مواد شیمیایی تولید شده توسط ساس ها، اغلب بوی تمشک، گشنیز و بادام می دهد.
 • یکی از نشانه های هجوم شدید حشرات ممکن است بوی زنگ زدگی، بوی حوله های مرطوب و لباس های کپک زده باشد.

گاهی اوقات اولین اشاره به اینکه چیزی خراب است از حس بویایی ما ناشی می شود. اگر متوجه بویی غیر معمول و تند در اتاق خواب خود شدید که به نظر نمی رسید از منبع مشخصی سرچشمه گرفته باشد ( مثلا از یک سبد لباس های کثیف) ممکن است علامتی هشدار دهنده از حضور ساس باشد.

ساس ها در پاسخ به احساس خطر، مواد شیمیایی ” هشدار دهنده ” منتشر می کنند. این مواد شیمیایی بو های خاصی تولید می کنند که رایحه کمی شیرین یا تند دارند. افرادی که تجربه از نزدیک احساس کردن آن را داشته اند، بویش را تا حدودی شبیه به بوی تمشک، گشنیز و بادام می دانند.

معمولا بوی این مواد شیمیایی بسیار ضعیف است و عملا برای بینی یک انسان، نامحسوس است. مگر این که شما یک سگ آموزش دیده برای تشخیص ساس داشته باشید. شانس شما برای تشخیص این بوی شبیه به تمشک، که ساس ها تولید می کنند؛ بسیار کم است.

اگر تعداد زیادی ساس در کنار یکدیگر زندگی کنند، بوی مواد شیمیایی تولیدی ان ها با بوی ساس های مرده و پوسته ها و فضولات ساس مخلوط می شود و در نتیجه آن بویی نامطبوع و مثل بوی پوسیدگی در اطراف منتشر می شود که با شدیدترین شدن آلودگی تولید شده توسط ساس ها، بدتر نیز خواهد شد.

در مقایسه با سایر نشانه ها، بوی غیر معمول نشانه کمتر قابل اعتمادی است. و دلیل آن این است که اغلب مردم بوی ناشی از ساس را نمی شناسند و با چیز های دیگری اشتباه می گیرند.

word image 45

6 -نیش زدن

 • برجستگی های قرمز، کوچک و دارای خارش که به طرز مرموزی در شب بر روی پوست ظاهر می شوند.
 • شایع ترین محل برای نیش زدن، بازو ها، دست ها و پا ها است.
 • گاهی اوقات نیش این حشره به صورت خوشه ای و در یک خط پشت سر هم ظاهر می شود.

ساس ها حشرات شب زنده داری هستند که ترجیح می دهند در هنگام خوابمان از خون ما تغذیه کنند. و به همین علت نیش آن ها معمولا روی پوست بدن که در طول شب در معرض دید است، ظاهر می شود. شایع ترین مکان هایی که افراد در آن گزیدگی را تجربه می کنند، بازو ها، دست ها و پاها هستند.

با این حال، متخصصان کنترل آفات معتقدند که نیش به تنهایی برای تشخیص مشکل وجود ساس ها کافی نیست. به این دلیل که افراد مختلف واکنش های متفاوتی نسبت به نیش ساس از خود نشان می دهند، و هیچ راه قطعی برای تشخیص نیش ساس ها از نیش حشرات دیگر وجود ندارد. در حقیقت،۳۰ درصد از مردم هیچ گونه واکنش پوستی در برابر نیش ساس، از خود نشان نمی دهند.

 نحوه تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، آیا ممکن است؟ (2 روش قطعی جدید)

با وجود اینکه هر کسی واکنش متفاوتی از خود نشان می دهد، شایع ترین علامت گزش ساس قرمزی، برجستگی دارای خارش است که در خوشه های کوچک ظاهر می شود. در کنار آن نیش ساس ممکن است به صورت برجستگی های تک یا به صورت یک شکل غیر منتظره و تصادفی ظاهر شود.

به عنوان یک نکته اضافی باید بگوییم که نیش ساس معمولا خطرناک نیست و هیچ بیماری شناخته شده ای را منتقل نمی کند. با این حال برخی از افراد ممکن است واکنش های آلرژیک به برخی از مواد شیمیایی موجود در بزاق ساس نشان دهند. اگر بعد از گزیده شدن دچار خارش شدید، تورم دردناک، تاول، تب یا علائمی شبیه به آنفولانزا شدید، باید به دنبال مراقبت های پزشکی حرفه ای بروید.

Signs of bed bugs include small, unexplainable bloodstains on bedsheets and clothing

5-لکه های خون

 • وجود لکه های خون قرمز رنگ، بدون دلیل ممکن است به صورت لکه های کوچکی بر روی ملحفه، لباس یا بالش ظاهر شوند.
 • ابتدا سایر علل احتمالی را بررسی کنید.
 • با وجود اینکه ما متوجه مکیده شدن خون خود توسط ساس نمی شویم، گاهی اوقات این موجود خونخوار از خود ردپایی بر جا می گذارد.

بعد از اینکه ساس غرق در خون می شود، بدن صاف و دانه مانند آن به شکل یک تانکر کوچک پر از خون در می آید و ممکن است شما در خواب به طور ناگهانی بدن خود را حرکت دهید و ناخواسته یک ساس را که تازه کارش تمام شده است له کنید یا فشار دهید.

با وجود اینکه این اتفاق معمولا آن ها را نمیکشد، می تواند باعث شود که مقداری از خون تغذیه شده توسط آنها نشت کرده و به شکل یک لکه قرمز رنگ بر روی ملحفه بریزد.

4 روغن طبیعی جهت ساخت یک اسپری خانگی برای دور کردن حشرات

اگر یک لکه خون قرمز روی لباس یا ملحفه خود مشاهده کردید، ابتدا بدن خود را چک کنید تا ببینید که زخم و بریدگی نداشته باشید و اگر هیچ اثری از زخم نبود، پس ممکن است یک ساس بدشانس را له کرده باشید.

گاهی اوقات لکه های خون ممکن است مستقیما از محل گزیده شده ریخته باشند. زیرا بزاق ساس حاوی ماده ای ضد انعقاد است که از لخته شدن خون در حین تغذیه ساس جلوگیری می کند و بعد از اینکه آن ها کار خود را تمام کردند، قسمت های گزیده شده ممکن است برای مدتی کوتاه به خونریزی ادامه دهند.

Signs of bed bugs include tiny dark fecal marks resembling magic marker stains

4- وجود مدفوع

 • لکه های ریز، قهوه ای تیره یا سیاه به اندازه نوک مداد
 • معمولا در نزدیکی لانه ساس ها مشاهده می شوند اما ممکن است بر روی ملحفه ها و لباس نیز مشاهده شوند.
 • لکه های تیره روی پارچه وقتی که شسته شوند؛ شبیه ردی از ماژیک جادویی می شوند.

در مقایسه با لکه های خون که در بالا توضیح دادیم، لکه های مدفوع ساس، بسیار کوچکتر و تیره تر هستند.

این لکه های کوچک و تیره مانند یک نقطه جوهر نشت شده از نوک خودکار هستند و اندازه متوسط آن ها حدودا ۲ تا ۴ برابر بزرگتر از یک نقطه در پایان این جمله هستند.

این لکه ها ناشی از فضولات ساس هستند که از خون انسان هضم شده، تشکیل شده اند. رنگ این لکه ها قهوه ای و یا تیره و سیاه است و چون از خون انسان تشکیل شده، دارای آهن است. و بخاطر وجود آهن بوی ضعیف و شبیه به بوی زنگ زدگی ایجاد می کند که در بوجود آمدن بوی نامطبوع ناشی از وجود ساس ها موثر است.

چگونه عنکبوت ها را دفع کنیم؟ 6 روش طبیعی کاملا موثر در منزل

لکه های مدفوع ساس ممکن است در همه جا وجود داشته باشند، به طور مثال بر روی ملحفه ها، لباس خواب، تشک، تخت خواب، دیوارها، پرده ها و انواع دیگر سطوح؛ همچنین شما می توانید این لکه ها را در نزدیکی مخفیگاه و لانه ساس ها نیز پیدا کنید.

شستن این لکه ها از روی پارچه، ممکن است بسیار سخت باشد. زیرا آب باعث می شود که آن ها شبیه رد ماژیک شوند.

Signs of bed bugs include tiny white ovular eggs found near harborage areas

3- تخم

 • بیضی شکل و به اندازه سر سوزن، به رنگ سفید مرواریدی به طول ۱ میلی متر
 • به راحتی بر روی انواع سطوح می چسبند.
 • معمولا در نزدیکی لانه ساس ها پیدا می شوند.

ساس های ماده باردار، بین ۱ تا ۷ تخم در طول روز می گذارند که معمولا پس از هفت یا ده روز ساس های جدید سر از تخم ها در می آورند.

از نظر ظاهری تخم های ساس در حدود ۱ میلی متر بوده و سفید مروارید رنگ بوده و شکل تخم مرغی دارند. آنها شبیه دانه های ریز برنج هستند که به اندازه سر یک سوزن کوچک شده اند.

تخم ها با چشم غیر مسلح قابل مشاهده هستند و تشخیص آن ها دشوار است، مگر اینکه بدانید دنبال چه چیزی هستید. در انتهای هر تخم یک کلاهک لولایی مانند قرار گرفته و همان جایی است که حشره تازه متولد شده از آن بیرون می آید. تخم های ساس که بیش از ۵ روز سن دارند، دارای لکه های تیره چشم مانندی هستند. اما این لکه ها را فقط زیر میکروسکوپ می توان مشاهده کرد.

چگونه با مواد در دسترس طبیعی از شر مورچه ها خلاص شویم؟

مشابه لکه مدفوع، تخم ساس نیز بیشتر در نواحی لانه قابل مشاهده است. با این حال ساس های ماده در دوران بارداری مدام در حال حرکت هستند و ممکن است حتی تخم ها را به آپارتمان های مجاور واحد آلوده منتقل کنند.

ساس ها هنگام تخم گذاری از موادی شبیه به چسب برای چسباندن تخم ها به سطوح استفاده می کنند. و به احتمال زیاد این تخم های سفید و کوچک را به راحتی در شکاف بین پارچه ها یا سطوح چوبی، خواهید یافت. هرچند که ممکن است در هر جایی وجود داشته باشند.

Signs of bed bugs include transparent, hollow shed skins or shell casings

2- پوست اندازی

 • اسکلت های بیرونی زرد رنگ مایل به قهوه ای که از بدن ساس های تازه متولد شده جدا می شوند.
 • در اندازه های مختلف در طول چرخه زندگی ساس مشاهده خواهند شد.
 • یکی از شاخص های قابل اعتماد وجود ساس در اطراف

اگر این پوست های ریخته شده از بدن ساس را پیدا کردید، احتمال این که به ساس آلوده شده باشید به شدت زیاد است. پوسته های رها شده یک نشانه اولیه قابل اطمینان، از وجود ساس است.

این پوسته های شفاف، از ساس های نوزاد جدا شده و اغلب یافتن آن ها راحت تر از یافتن خود ساس است. آن ها را می توان در هر جایی که ساس ها در آن زندگی می کنند پیدا کرد و همچنین درون درز های تشک، مبلمان روکش دار و سوراخ ها، ترک ها و شکاف های موجود در مبلمان چوبی مشاهده کرد.

چگونه از نیش حشرات جلوگیری کنیم؟ (7 راهکار علمی ثابت شده)

ساس ها قبل از رسیدن به بزرگسالی، چندین بار پوست می اندازند و این کار در هر مرحله از چرخه زندگی آن ها، مثلا از دوره زمانی یک تا دو و از دو تا سه …تا رسیدن به شکل بالغ خود ، تکرار می شود.

نتیجه این فرایند چیزی است که ما به آن پوسته یا پوست اندازی می گوییم. و اکثر مردم کمی با مشکل می توانند این پوسته ها را تشخیص بدهند. زیرا با ابعاد ساس ها آشنا نیستند.

با این حال اگر در حال حاضر به وجود ساس در منزل خود مشکوک هستید و این پوسته های مایل به زرد و شفاف را در نزدیکی لانه ساس ها مشاهده می کنید، باید با یک متخصص آفات تماس بگیرید.

Live adult bed bug found and captured by MMPC inspector

1- ساس زنده

 • حشرات کوچک قهوه ای مایل به قرمز در اندازه بذر کتان
 • معمولا در شکاف ها پنهان می شوند .
 • اغلب با سوسک های ریز و سایر حشرات کوچک اشتباه گرفته می شوند.

در نهایت، واضح ترین نشانه: ساس زنده

به طور معمول ساس ها دوست ندارند که در اطراف بچرخند مگر این که نیاز به تغذیه داشته باشند، یا مادامی که ماده ها باردار هستند از نرها دوری می کنند و در اطراف مخفیگاهی پیدا کرده و به آن می چسبند.

به همین دلیل بسیاری از مردم متوجه وجود ساس های زنده نمی شوند؛ تا زمانی که آلودگی بیشتر می شود و یا مخفیگاه های آن ها از بین میرود. مثلا وقتی که شما برای اسباب کشی وسایل خود را جمع می کنید؛ ساس های زنده را به راحتی مشاهد خواهید کرد.

بهترین روش از بین بردن ساس با گوگرد در منزل

شاید فکر کنید پیدا کردن یک حشره زنده در خانه به سادگی یک نخ سیگار کشیدن است، اما اصلا از این خبر ها نیست.

بسیاری از حشرات از لحاظ ظاهری با ساس اشتباه گرفته می شوند و بر اساس تجربه ما شایع ترین حشراتی که با ساس اشتباه گرفته می شوند، عنکبوت ها و سوسک های ریز هستند.

تصور غلط دیگر این است که اغلب مردم ساس ها را به اندازه دانه های سیب می بینند و این کاملا اشتباه است زیرا ساس ها از دانه های سیب کوچکترند.

طول یک دانه سیب به طور متوسط حدود ۸ میلی متر است و این در حالی است که ساس های بزرگسال حدودا ۵ تا ۴ میلی متر طول دارند. (اگر چه پس از مکیدن خون می توانند به طور موقت به ۷ میلی متر هم برسند.) تخم های ساس البته کوچکتر هستند و ممکن است به حدود ۱ میلی متر برسند.

Up close image of an adult bed bug specimen

از بین بردن ساس با الکل: بهترین روش انجام

چند نکته تکمیلی برای تشخیص ساس بالغ

 • ساس ها داری سر باریک و سینه و شکم تخت هستند.
 • آن ها دارای بال های کوچکی هستند و نمی توانند پرواز کنند . اگر حشره ای پرواز کند، ساس نیست.
 • ساس های بزرگسال مسطح و قهوه ای رنگ هستند، در حالی که تخم ها کم رنگ و زرد هستند.
 • پس از مکیدن خون کمی دراز می شوند و مایل به قرمز خواهند شد.
 • آنها ۶ پا و ۲ شاخک دارند. شاخک های آن ها دارای ۴ قسمت است.
 • ساس ها در محفظه های مبلمان، درز تشک ها و چین های پرده پنهان می شوند . آن ها همچنین در شکاف های پشت کشو های دفتر، تخته های زیرین و قاب های تخت پناه می گیرند.
 • وجود ساس زنده، تخم، پوسته و لکه های مدفوع را در این مناطق بررسی کنید. نشانگر های ساس (که به آنها مانیتور یا رهگیر نیز گفته می شود) نیز یک ابزار عالی برای کمک به تشخیص ساس زنده است.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫28 دیدگاه ها

 1. سلام ، متاسفانه منزل بنده مملو از ساس شده ، بسیار بسیار بسیار زیاد هستند ، متخصص آوردم و پس از بررسی گفت: کار از کار گذشته و خیلی هم گذشته ، باید زودتر اقدام میکردید چون منزل شما آنقدر پر از ساس شده که داخل تلوزیون ، کمد ، لای فرش ، کابینت آشپزخانه ، پشت یخچال و….. شده ، گفتم چکار کنم ، گفت اول باید تمام لوازم و اثاث خونه‌ات رو عوض کنی و دوباره بخری ، ولی قبلش باید اول تمام اثاثها را از خانه بیرون ببری و خانه را خالی کنید که ما طی روزهای مستمر (هفت روز) هر روز بیاییم و تمام خانه را پر کنیم از سموم و مواد مخصوص چون خانه شما خیلی آلودگی بسیار شدیدی دارد
  الان من واقعا مانده ام چکنم ، با این گرانی اجناس چطور دوباره تلوزیون و کمد و کابینت نو بخرم ، بخاطر همین دارم کنار ساسها زندگی میکنم ، و طعمه آنها شده ام ، و حسابی مرا از نیش زدن آبکشم کرده اند و داغون شدم

  1. خب با همون وسایل سمپاشی کنن بهرحال شما باید عوض کنید حالا وسایل دیگه با سمپاچی ازبین نمیرن تلویزیونتونم یمدت بزارید تو حیات یا پارکینگ

   1. شما بخاری روشن کن داخل خونه
    بجز وسایل برقی
    سمپاشی کامل کن کل وسایل رو زیر رو رو
    درز دیوار.سوراخ میخ و…..
    بعد ۲۴ تا ۴۸ ساعت در خونه رو باز کن و وسایل شستنی رو بشورین وچند روز تو آفتاب بمونن.دور انداختی رو بندازین دور
    انشالله که از بین میرن

  2. خونه ما هم آلوده شده😭
   این همه تذکر دادم به شخصی که خونه ش آلوده ست اجازه رفت و آمد ندید گوش نکردند، حالا تمام زندگی مون داره آتیش میگیره😭
   به کسانی که توصیه به تعویض لوازم منزل میکنند هشدار بدید که این کار خیانت در حق دیگران هست که بی اطلاع، ساس رو به منزل می برند.

  3. سلام.تنها راهش گذاشتن قرصهایی است که برای افات و برنج استفاده میکنن.من ده بار سم پاشی کردم ولی تاثیر نداشت.تنها راهش قرص هستش.مشکل ما خداروشکر حل شد و ریشه کن شدن.شما هم فقط همین کار رو انجام بده

   1. کسی ک خونش ساس داره بره خدمات کشاورزی
    سایپرمترین ۴۰ درصد بگیره بزنه
    این سم پاشی رو ۲ یا ۳ بار انجام بده اوکی میشه
    (این سم رو هرکسی نداره و ب هرکسی نمیدن کشور تولید کنندش هنده)

  4. خونه ما پر شده بود از ساس و ۳ با کل خونه رو داخل سم شستیم کلی وسایل ریختیم دور بالاخره یه دستگاهی پیداکردم که حشرات رو میکشت دستگاه رو میزنی توو برق و با ایجاد فرکانس حشرات رو میکشه من اولش باور نمیکردم یه دونه ساس انداخته بودم توو شیششه کلی تخم ریزی کرده بود وقتی دستگاه رو وصل کردیم همه خشک شدن مردن ،گول این سم پاشی هارو نخورین

 2. با سلام
  منزل پدر من هم از آبان 1400 آلوده به وجود ساس شد تا اینکه اخیرا در روز روشن رفت و آمد ساس به چشم میخورد .
  از شرکت خدمات سم پاشی اومدن در یک مرحله توسط حدود 40 کپسول که بعد از مدت چهار ساعت تبخیر شده و از خود گاز تولید میکردن تمامی ساس ها و تخم آنها را ریشه کن کردن .
  هر کپسول را بر روی یک برگ دستمال کاغذی گذاشتن و در نقاط مختلف منزل و کمد دیواری و زیر فرشها و کشو لباسها قرار دادن .
  البته به مدت 48 ساعت باید درب منزل و تمام راههای ورود و خروج هوا بسته شود بعد از 48 ساعت وارد منزل شده و خاکستر سم ها جمع آوری شود .

 3. سلام همسرم رفت مسافرت و برگشت تمام تنش جای نیش ساس داره آیا امکان داره با خودش آورده باشه خونه ،وقتی اومد من همه وسایلش رو شستم آیا امکان اومدن ساس به خونه مون هست یا نه بعد چطوری باید تشخیص بدیم و راه پیشگیری چیه

 4. سلام منزل ما هم ساس زده و اینکه در دومرحله با فاصله یک هفته منزل رو پلمپ کردیم و با استفاده ازک نزدیک ۱۰۰ کپسول سم که درنقاط خونه چیدیم و درو پنجره هارو پلمپ کردیم و سه روز خونه نبودیم حالا تو خونم چنتا ساس مرده میبینم به نظرتون مردن ؟

  1. ممکنه بازم پیداشون بشه. تا جایی که میدونم وسیله ای به نام دودزا که دود غلیظی هم تولید می کنه به مدت 24 ساعت با بسته بودن درب و پنجره ها میتونه ساس و تخم رو نابود کنه!

   1. سلام دوست عزیز تنها راهش سوزوندن گوگرد هست که اونم خیلی سمی و خطرناکه و باید قبلش همه در و‌پنجره هارو باز بزارید بعد روشنش کنید و سریعا خونه رو ترک کنید حداقل دو روز نباید به خونه برگردید اگر حیوون خونگی هم دارید با خودتون ببرید چون کشندس

    1. من دو بار خونه ام رو سمپاشی کردم ولی بازم هست، مبل و جلو مبلی و خیلی از وسایلا رو انداختم، بار اول که سمپاشی شد متاسفانه آلرژی شدید به سم داشتم و بیمارستان لقمان بستری شدم، الان احساس می کنم ساس ها تا آخر عمر با من هستن، چندماهه روی زمین می شینم و روی زمین می خوابم، خسته شدم دیگه نمی دونم چیکار باید بکنم

 5. سلام.من چندوقت پیش تویکی ازاتاقهای مسافرخانه ای دچاراین جانورمرموزو وآذاردهنده شدم من یکی ازپاهام پلاتین داشته وعمل جراحی کردم وپلاتین رودرآوردم وزخم بزرگی اززیرزانوتا قوزک پام بوجوداومده میخاستم بدونم آیاممکنه ساس درون این زخمهاتخم گذاری کنن؟؟بطورکلی ساس توبدن انسان ممکنه تولیدمثل کنه یاخیر.

 6. سلام
  ماهم این مشکلو داشتیم وسایل و گذاشتیم بیرون توی آفتاب همشون از بین رفتن و خونه رو سم پاشی کن با سم بدباگ خیلی خوبه

 7. با نفت سمپاشی کنید آنی ساس رو میکشه، و اونو تبدیل به یه تنه چوب خشک میکنه و زودتر از شر ساس ها خلاص میشید البته بسته به شدت و وخامت اوضاع نحوه سمپاشی و دوره سمپاشی فرق میکنه ولی خب به شدت تاثیر گذاره و در کنارش میتونید از سم های اسپری قوی هم استفاده کنید تا به روند ساس کشی شدت ببخشه، ودر نهایت حتما در نظر داشته باشید که به بوی نفت حساسیت نداشته باشید که اذیتتون نکنه

 8. حشرات ریز ذره بینی هم توی خونه ما پیدا میشه.یبار کامن زدم از بین رفتم حالا بعد از سه ماه دوباره دیدم.وسایل خونم هم اکثرا نو هستن.خونه هم نوسازه.حشرات اینقد ریزن که باچشم دیده نمیشن بی رنگ و یا نهایتا خاکستری خیلی روشن.با نور گوشی مشخصن.اینا ساسن؟

 9. سلام من دوهفته بعداز اینکه خونه تکونی کردم اومدم پشتی هارو دوباره جارو بزنم زیر و روشونو ک متاسفانه متوجه شدم ساس هست روی فرشو پشتی هامون مجبورشدیم کله خونه روسمپاشی کنیم بماند ک چ پدری ازم در اومد کلا خونه تکونی وشستشوی مجدد انجام دادم و هر روز ب طور مرتب زیر و روی فرسهارو جارو برقی کشیدم خونه رو خلوت کردیم و دورتا دور قرنیز و هرجایی ک احتنال میدادیم رو چند بار داغ کردیم حسابی اخرش خاک دیاتومه خریدم و ریختم ت هرجایی ک فکرشو میکردم الان دوهفته ای میشه ن پوسته ون زنده و ن مرده ی ساس رو میبینم حتی شبا با نور ضعیف زیر و روی فرشهارو نگاه میکنم چیزی نمیبینم ایا امکانش هست واقعا مرده باشن وشرشون کم شده باشه واقعا برام مثل کابوسه فکرش رهام نمیکنه خواهشا کسی تجربه داره بگه و خیالمو راحت کنه بیارم وسایلا رو بچینم یا ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا