سایر هنرهای مهم

آموزش چند تمرین ساده برای اینکه پاس های بهتری در فوتبال بدهید

چرب زبان

از تمرینات پاس دهی صحیح برای افزایش مهارت های بازیکنان در پاس دادن، حرکت با توپ و از روی توپ و مهارت های کلی کنترل توپ استفاده می شود.

نکات مهم

پاس دادن زمانی اتفاق میافتد که یک بازیکن توپ را به سمت بازیکن هم تیمی خودش می فرستد و باید گفت پاسکاری یکی از مهارتهای اصلی و اساسی فوتبال محسوب می شود.

توپ فوتبال سریعتر از هر بازیکنی در زمین حرکت می کند. وقتی با هم تیمیتان پاسکاری می کنید، در واقع به دنبال ایجاد ریتم و سرعت مورد نظرتان برای کل تیم هستید.

 


فوتبال و حرکات تکنیکی

توی این پک فوق العاده، فوتبال و حرکات تکنیکی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با یادگیری همین ترفندها، به راحتی توی باشگاه مورد علاقه ت برو و همه رو انگشت به دهان کن!


 

فوتبال یک ورزش تیمی است و هر یک از بازیکنان شرکت کننده در آن ایفاگر یک نقش و موقعیت خاص و مهم هستند. یادگیری مهارتهای پاسکاری صحیح، نقش و موقعیت شما در زمین بازی را پررنگتر و موثرتر میکند. این مهارتها بسته به شرایط سنی فرد و مهارتهای کلی او در فوتبال متغیر هستند.

ممکن است بعضی از بازیکنان نسبت به سایرین بهتر پاسکاری کنند اما هر فردی که بیشتر تمرین و ممارست کند میتواند مهارتهای پاس دادن، دریبل کردن و شوت زدنش را ارتقا بدهد. رمز موفقیت در یادگیری این مهارتها ، تمرین و اراده جدی برای پیشرفت است.

دیدن بازیهای تیم بارسلونا راهی عالی برای یادگیری تکنیکهای مربوط به پاسکاری صحیح است. اگر هنوز در اول کار هستید و تازه فوتبال را شروع کرده اید، با دیدن بازی بازیکنان بزرگ و با تجربه میتوانید چیزهای زیادی یاد بگیرید.

بازیکنان بارسلونا از پاس های پشت سر هم یک یا دو ضربهای، حرکت توپ از بین مدافعان، حرکت به سمت خط میانی و رو به جلو و همینطور عبور توپ از میانه زمین استفاده می کنند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

بارسلونا تیم صبوریست. بازیکنان آن با در اختیار داشتن توپ و پاسکاریهای مداوم به عقب و جلو، بازیکنان تیم حریف را خسته و ناامید و زمینه را برای ایجاد خطا روی بازیکنانشان فراهم می کنند. به این ترتیب فرصت حمله به سمت دروازه حریف به دست می آید و میتوانند گل بزنند.

درباره اهمیت پاسکاری در فوتبال میتوان مقاله های بسیار زیادی نوشت؛ اما فقط خواندن و دانستن این موضوع مهم نیست. نکته مهم و اصلی یاد گرفتن این مهارت و پیاده کردن آن در زمین فوتبال است. برای رسیدن به این مهارت باید تمرینات منظم و مداومی داشته باشید تا مهارت کلی فوتبالتان هم افزایش پیدا کند.

تمرینهای ساده پاسکاری

برنامه تمرینی مخصوص خودتان را ایجاد کنید

 • برای انجام تمرین های پاسکاری لازم نیست بازیکنان حتما به شکلی مخروطی جاگیری کنند بازیکنان میتوانند 5 تا 20 متر از هم دور شوند تا برای انجام تمرین آماده باشند.
 • 2 بازیکن در محدوده 5 تا 20 متر و بسته به سن و میزان مهارتشان با هم تمرین می کنند.

راهنمای انجام تمرین پاسکاری

 • بازیکنان باید با یک یا دو ضربه توپ را به جلو یا عقب و برای هم تیمی شان بفرستند.
 • پاسها باید با سرعت و دقت همراه باشند تا به بازیکن طرف مقابل برسند.
 • توپ را با پنجه پا پاس بدهید تا راحت تر و سریعتر حرکت کند.
 • یکی از بازیکنان باید همزمان به سمت جلو حرکت کند و به توپ برسد. اینکار باعث میشود بازیکن در تمام شرایط آمادگی گرفتن توپ را داشته باشد.

ایجاد تنوع در برنامه آموزشی

 • فاصله بین بازیکنان را بیشتر کنید و توپ را هوایی به همدیگر پاس بدهید. بازیکن مقابل باید با ضربه اول توپ را تصاحب کند و با ضربه دوم آن را به عقب برگرداند.
 • پاسکاری را فقط محدود به پای راست یا چپتان کنید.
 • قبل از اینکه دوباره توپ را پاس بدهید با قسمت داخلی یا خارجی پا به توپ ضربه بزنید یا توپ را به صورت هوایی پاس بدهید تا بدن طرف مقابلتان با انواع پاس آشنا شود.
 • خلاقیت به خرج بدهید و به پاسکاریتان تنوع بدهید. از انواع پاسهای زیر هم میتوانید استفاده کنید:
 • پاس یک ضربهای
 • دریافت توپ و پاس
 • پاس با قسمت داخلی پا
 • پاس با قسمت بیرونی پا
 • پاس هوایی

مراحل:

 1. به هدف نگاه کنید
 2. به توپ نگاه کنید
 3. از پنجه پا استفاده کنید
 4. مچ پا را بی حرکت نگه دارید
 5. پای مخالفتان را کنار توپ مگه دارید
 6. با قسمت داخلی و خارجی پا پاسکاری کنید
 7. محکم به توپ ضربه بزنید

حتما بخوانید

football

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا