شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

چطور شخصیت خود را بسازیم؟ (10 روش موثر)

google zomorodian

همه ما زمانی که به یک سنی خاصی می رسیم، به دنبال ارتقای شخصیت خودمان هستیم. هر فرد ویژگی‌ های منحصر به فردی در رفتار خودش دارد که باعث می‌ شود نسبت به دیگران متفاوت شود اما همه افراد سعی می کنند شخصیت خود را بسازند و آن را ارتقا دهند. خوشبختانه راهکار های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. آیا شما هم به دنبال ساختن شخصیت خودتان هستید؟

اگر احساس می کنید که شخصیت به معنای خوشگل به نظر رسیدن و جذاب بودن است ، بدانید که اشتباه می کنید. شخصیت یک مفهوم بسیار گسترده است که فارغ از هر گونه ویژگی فیزیکی بوده و بستگی به وضعیت ذهنی فرد دارد. فرقی ندارد که کجا زندگی می کنید و چه ویژگی ظاهری دارید. در هر صورت شخصیت می تواند زندگی شما را دستخوش تغییر قرار دهد و حتی سطح موفقیت تان را تعیین کند. اکنون سوال اینجاست که چگونه شخصیت خود را بسازیم. در این مقاله مهم ترین راهکار ها برای ساخت شخصیت را به شما معرفی می کنیم.

نکته‌ ای که باید به یاد داشته باشید، این است کلاس هایی که برای شخصیت شناسی یا ارتقای شخصیت ثبت ‌نام می کنید، کار جادویی انجام نمی ‌دهند و به یکباره شخصیت شما را تغییر نخواهند داد، بلکه به شما آموزش می دهند که چگونه خود واقعی تان را کشف کنید و بهترین خود را به دیگران نشان دهید که قطعاً خودتان هم می‌ توانید با در پیش گرفتن بعضی نکات و راهنمایی ها این کار را انجام دهید و هزینه ای برای این کلاس ها صرف نکنید. در این قسمت راهکار هایی برای ساخت شخصیت را به شما معرفی می کنیم که به شما کمک می کند تا در عرض چند روز شخصیت خود را بهبود ببخشید و ارتقا دهید.

در ادامه موثرترین نکات رشد شخصیت آورده شده است

سوال اول که برای همه ما پیش می‌ آید، این است که چگونه شخصیت خود را ارتقا دهیم؟ ارتقاء شخصیت و ساخت یک شخصیت خوب در مفهوم ساده، یعنی یادگیری بعضی از رفتار ها و ویژگی ها که باعث می شود شخصیت کلی ما ساخته شود . فرقی ندارد که چه سن و سالی دارید، در هر صورت همیشه فضا برای پیشرفت هست . شخصیت خوب به شما کمک می کند تا در حوزه اجتماعی و شغلی بهتر ظاهر شوید. فقط کافی است که راهکار های زیر را در پیش بگیرید:

1-شخصیت ربطی به چهره ندارد

شخصیت شما به دیگران نشان می دهد که چگونه انسانی هستید . چهره اهمیت دارد اما تنها چیز مهم محسوب نمی‌ شود. شخصیت یک فرد، هم با ظاهر،  هم با رفتار ، طرز فکر، تحصیلات، ارزش ها و ویژگی های متفاوت شناخته می شود. شخصیت تعریف می کند که شما چگونه فردی هستید و چگونه به شرایط مختلف عکس العمل نشان می دهید. بسیار مهم است که روی شخصیت تان متمرکز شوید و راهکار های زیر را در پیش بگیرید:

2-خوب لباس بپوشید

حتماً باید برای لباس پوشیدن در محل کار، مهمانی و دیگر مراسم ها تفاوت قائل شوید و برای آن برنامه ریزی کنید.‌ طبق شرایطی که در آن حضور دارید، لباس بپوشید. خوب به نظر رسیدن از لحاظ ظاهری بدون شک باعث بهتر به نظر رسیدن شخصیت تان هم می شود اما چیزی که بسیار مهم است، این است که بدانید در چه موقعیتی هستید و متناسب با آن لباس بپوشید که نقش بسیار مهمی در ارتقاء شخصیت تان دارد.

عوامل موثر در شکل گیری شخصیت، انواع آن و خصوصیات شخصیتی

3-هر انسانی منحصربه‌فرد است

به یاد داشته باشید که همه انسان ها با یکدیگر متفاوت هستند و هر کس ویژگی‌ های رفتاری منحصر به فرد خودش را دارد. مقایسه کردن خودتان با کسانی که در اطراف تان هستند، نه تنها اضطراب و آشفتگی شما را افزایش می دهد، بلکه باعث می شود تا شما به کم خود بینی دچار شوید. بسیار مهم است انرژی و تمرکز خود را روی نکات مثبت رفتاری تان اختصاص دهید. هیچ گاه از دیگران تقلید نکنید و همیشه شخصی باشید که خود واقعی اش است و هرگز به چیزی تظاهر نمی‌ کند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

4-مهارت های اجتماعی را بیاموزید

خوب به نظر رسیدن مهم است اما کافی نیست و خیلی در روابط به شما کمک نمی کند . به جای آن باید مهارت های اجتماعی را بیاموزید. هر چقدر که در جنبه های مختلف اجتماعی موفقیت بیشتری داشته باشید، احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت. سعی کنید هنگام تعامل با دیگران مراقب زبان بدن خود باشید و روش‌ های مثبت تعاملات اجتماعی را بیاموزید.

5-از تعاملات اجتماعی دوری نکنید

بسیاری از افراد به خاطر این که احساس می‌ کنند از لحاظ ظاهری خوب نیستند، از ملاقات کردن با افراد جدید طفره می روند. اما‌ شما باید به دنبال فرصت باشید و در مراسم‌ های مختلف حضور پیدا کنید. وارد محافل اجتماعی شوید و همیشه فعالانه در جمع های اجتماعی حضور پیدا کنید. هر چه قدر بیشتر تعامل داشته باشید، احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد.

چرا و چگونه باید خومان را بشناسیم؟

6-نکات مثبت شخصیتی خود را بشناسید

همه ما در کنار نکات منفی که داریم، قطعاً ویژگی ‌های مثبتی هم داریم. این ویژگی های مثبت چیز هایی هستند که باید روی آن ها تمرکز کنیم. نقاط قوت خود را بشناسید و آن ها را باور داشته باشید و رویشان کار کنید تا آن ها را ارتقا بدهید. انجام این کار به شما کمک می کند که به چالش های زندگی غلبه کنید و قدم‌ های موثری برای ارتقای شخصیت خود بردارید.

7-از محدوده امن خود بیرون بیایید

خودتان را برای به چالش کشیدن و یادگیری مهارت های جدید آماده کنید. بسیاری از افراد هرگز نمی خواهند یک بیزینس آنلاین را شروع کنند، زیرا آماده چالش نیستند و راحتی می خواهند. شما باید سعی کنید با ذهن مثبت و اطلاعات کافی به سمت تغییرات بزرگ بروید.

8-از شکست نترسید

از اشتباه کردن ترس نداشته باشید. شما می توانید این مسیر را به خوبی پشت سر بگذارید و از روش هایی استفاده کنید که شما را چندین قدم به سمت موفقیت نزدیک تر می کند.

9-خودتان را به دیگران بشناسانید

همیشه به گونه ای ارتباط برقرار کنید که دیگران شما را بشناسند. برند شخصی خودتان را داشته باشید. همیشه چیزی برای گفتن آماده کنید. طوری رفتار کنید که دیگران با ویژگی‌ های مثبت شما آشنا شوند.

جنبه های تاریک شخصیت تان را بشناسید (بر اساس خصوصیات تان)

10-رهبری گروه را در دست بگیرید

هر چیزی که یاد می گیرید، هر چه قدر هم که کوچک باشد، روزی به کارتان می آید. پس سعی کنید در حوزه ای که تخصص دارید، رهبری و مدیریت را به دست بگیرید و‌ راهنمای خوبی برای دیگران باشید. همین باعث می شود که افراد بیشتری به شما جذب شوند. پس همیشه خودتان را ابراز کنید و فعالانه عمل کنید.

11-تلاش و انسجام داشته باشید

این نکته مربوط به برنامه ریزی روزانه تان است اما اهمیت بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال اگر در یک بیزنس یا تجارت فعالیت می کنید، باید هر روز تلاش کنید و اقدامات کوچک اما پیوسته و منسجم را به انجام برسانید. تلاش و نظم قطعاً شخصیت شما را ارتقا خواهد داد .

12-تسلیم نشوید

شاید این جمله برایتان کلیشه ای باشد اما اهمیت بسیار زیادی دارد. شما برای رسیدن به موفقیت به هفته‌ ها و ماه‌ ها تلاش نیاز دارید. پس هرگز تسلیم نشوید و با یک شکست کوچک نا امید نگردید.

13-شوخ طبع باشید و بیش از حد مسائل را جدی نگیرید

هیچ‌کس دوست ندارد کنار افراد بیش از حد جدی یا بی حوصله قرار بگیرد. همه انسان ها از ارتباط با افرادی لذت می برند که باعث می شوند تا بخندند. پس بیش از حد مسائل را جدی نگیرید. به دنبال نکات خنده دار و سرگرم کننده باشید. همیشه طنز مایه را به اتفاقاتی که اطرافتان رخ می‌ دهد اضافه کنید.

روش تشخیص تیپ شخصیتی افراد از روی گفتار و رفتار (16 تیپ موجود)

نکات مهم و کوتاه برای ارتقای شخصیت

 • باهوش رفتار کنید و دیگران را سرگرم کنید.
 • از دیگران تقلید نکنید.
 • استایل شخصیتی منحصر به فرد خودتان را داشته باشید.
 • به خودتان شک نکنید.
 • به حرف های دیگران خوب گوش دهید.
 • صبور باشید.
 • روی مهارت های ارتباطی خود تمرکز کنید.
 • در بیان کلمات مودب و مهربان باشید.
 • لباس خوب بپوشید.
 • فریاد نزنید یا خشمگین نباشید.
 • به کارتان علاقه نشان دهید و همیشه خوش بین باشید.
 • نقاط ضعف خود را تشخیص داده و بپذیرید.
 • از دیگران قدردانی کنید که باعث می‌ شود دیگران هم به خوبی های شما بیشتر توجه کنند.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. باس کلی چیرگی و پُختکی شخصیت داشت، خود آدمم واقعا از اعماق وجود تغییرو بخواد و بخواد ارتقا شخصیت پیداکنه،و اینطوری تو جامعه بنظر برسه و باشه، که «مود» شخصیتیش، روبه به رِوال باشه رو به اوج باشه و نه زِوال ! اونوقت شاید بشه به یِ جاهایی رسید… وگرنه واسه هررر کاری فاصله دست تا زبان، زیاده 🙂 و و یکشبه کار انجام نمیشه، برای موفقیت نیاز به تلاش کردن هستش… ✨😇🖐🏻

 2. سلام وقت بخیر
  گاهی دچار دوگانگی میشم بین رفتار منطقی و رفتار واقعی خودم
  این درسته که تو رفتار با بقیه یه من‌ِ رصدگر داشته باشی که تحلیل کنه چیزی که میخوای بگی یا جایی ک میخوای بری عواقبی نداره
  من به شخصه تو رفتار با افراد نمیتونم خودخودم باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا