سایر هنرهای مهم

آموزش 8 نکته بسیار مهم شوت زدن در فوتبال (افراد مبتدی)

چرب زبان

در این مطلب نکات مهمی را در اختیار مهاجمان فوتبال قرار میدهیم که در صورت تکرار و تمرین مداوم میتوانند بسیار مفید باشند.

نکات مهم

  • همیشه حواستان را معطوف به محوطه 18 قدم یا داخل محوطه جریمه کنید.

در همه حال باید بدانید دروازه دقیقا کجاست. اکثر گلهای غافلگیر کننده وقتی اتفاق می افتند که بازیکن بدون اینکه به دروازه نگاه کند شوت می کند و توپ گل می شود.

  • روی ضربه اولتان کار کنید و ضربه دوم را برای به ثمر رساندن گل تنظیم کنید.

کار بازیکن مهاجم به ثمر رساندن گل است؛ بنابراین ضربه اولی که بازیکنی مهاجم به توپ میزند بسیار مهم است.

 


فوتبال و حرکات تکنیکی

توی این پک فوق العاده، فوتبال و حرکات تکنیکی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با یادگیری همین ترفندها، به راحتی توی باشگاه مورد علاقه ت برو و همه رو انگشت به دهان کن!


 

  • تفکر مثبت داشته باشید و از ضربه اول به عنوان راهی برای برای گل زدن استفاده کنید.
  • بازیکنانی که در محوطه جریمه قرار میگیرند وظیفه گلزنی دارند. معمولا در چنین شرایطی بازیکنان به جای اینکه روی ضربه اولشان تمرکز کنند و بلافاصله بعد از تصاحب توپ شوت کنند، اوضاع داخل محوطه را پیچیده می کنند.

وقتی در محوطه جریمه قرار میگیرید، فرصت کوتاهی برای به ثمر رساندن گل دارید. از این فرصت استفاده کنید و بلافاصله بعد از دریافت توپ به سمت دروازه شلیک کنید. در این حالت مدافعان فرصت عکس العمل نشان دادن پیدا نمی کنند و دروازه بان هم فرصت کافی برای جاگیری مناسب نخواهد داشت.

حتما بخوانید: چگونه یک فوتبالیست تکنیکی و حرفه ای شویم؟ (حتما بخوانید!)

یادتان باشد هر ضربه ای قرار نیست گل شود. لازم نیست از خودتان انتظار داشته باشید تمام ضرباتتان داخل دروازه جا بگیرند. تنها کاری که باید بکنید این است به سمت چارچوب دروازه شوت کنید و دروازه بان را به کار بگیرید. مطمئن باشید که بلاخره یکی از توپ هایتان با تور دروازه برخورد می کند.

  • شوت اول یا دوم بازیکن مهاجم، آن هم در حالی که مدافعان تیم حریف راهش را سد کرده اند باید مورد تحسین و تمجید قرار بگیرد؛ مخصوصا درمورد بازیکنان تازه کار و جوان.
  • بعضی اوقات وجود مدافعان باعث میشود ضربه اول یا دوم سخت شود.

گاهی اوقات تعداد زیاد مدافعان اجازه نمی دهد که ضربه اول یا دوم را به راحتی بزنید. در چنین شرایطی باید از مدافعان به نفع خودتان استفاده کنید چون مدافعان در واقع سپر دفاعی خط دید دروازه بان هستند.

لازم نیست حتما شوتتان خیلی زیبا باشد. فقط دنبال یک فرصت و فضای خالی باشید تا بتوانید به سمت دروزاه شلیک کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

اشتباهات و اتفاقات عجیبی در فوتبال اتفاق می افتد که در نهایت منجر به گل زدن می شوند. شما هم میتوانید از این اتفاقات استفاده کنید. همچنین نحوه شوت زدن از نظر مسی را از اینجا تماشا کنید!

دروازه بان ها هم مثل بقیه بازیکنان دچار اشتباه می شوند؛ برای همین بهترین کار این است که با شوت زدن از فاصله های مختلف آمادگی او را بسنجید.

بازیکن بدون شوت زدن شانس گلزنی ندارد. هر چه بیشتر به سمت دروازه شوت کنید شانستان برای به ثمر رساندن گل هم بیشتر می شود.

ویدیوی کوتاه زیر را حتما ببینید

 

دانلود ویدیو

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا