سایر هنرهای مهم

چگونه یک فوتبالیست تکنیکی و حرفه ای شویم؟ (حتما بخوانید!)

دراین پست با کمک معرفی نکات اصولی و اساسی ، تکنیک های لازم برای حرفه ای شدن در فوتبال را به شما معرفی می کنیم. شما می توانید با بکارگیری این نکات و تکنیک ها، خیلی سریع و راحت در حرفه پرطرفدار فوتبال، مهارت کافی را کسب نمایید.

فوتبال یکی از جذاب ترین و محبوب‌ ترین ورزش ها در جهان است که طرفداران زیادی دربین ورزشکاران دارد. بازیکنان فوتبال دو تیم ۱۱ نفره هستند که با یک توپ فوتبال بر روی چمن طبیعی یا مصنوعی با هدف گل‌زدن باهم رقابت می کنند. یازده بازیکن هر تیم شامل چند مهاجم، هافبک، مدافع و یک دروازه‌ بان است. در ادامه نکاتی را به شما معرفی می کنیم که باید برای موفق شدن در فوتبال آنها را رعایت نمایید.

کلیپ آموزش حرفه ای فوتبال:

 

لینک دانلود این ویدئو

۱- تمرینات آمادگی جسمانی :

امروزه پیشرفت های زیادی در تمرین‌های تیم های بزرگ ایجاد شده است و بازیکن ها برای تمرین کردن فقط از پله‌ها بالا و پایین نمی‌روند و یا فقط دور زمین نمی‌دوند. تمرین شامل حرکات متنوعی است که هر کدام مهارت ویژه ای را تقویت می‌کند.

۲- قدرت بدنی خود را افزایش دهید :

بازیکنان فوتبال باید قدرت بدنی بالایی داشته باشند چون داشتن قدرت بدنی حرف اول را در فوتبال می‌زند. همه‌ی شما فوتبالیست هایی را می‌شناسید که تکنیک چندانی ندارند، ولی فقط به خاطر توانایی بالای خود در تیم های بزرگی بازی می‌کنند. به علاوه، یک فوتبالیست خوب باید بتواند سریعاً موقعیت خود را عوض کند؛ مثلاً مسافتی را با سرعت زیاد بدود و بعد تا جایی که می‌شود، بالا بپرد تا شانس ضربه زدن با سر بیش‌تر شود. یا اینکه به عقب برگردد تا از آفساید بیرون بیاید و وقتی که توپ به او رسید؛ بلافاصله در جهت مخالف بدود تا فرصت گل زدن برای تیم خود ایجاد کند. فوتبالیست‌ها برای تقویت این مهارت از یک متد تمرین با نام تمرینات پلیومتریک (Plyometrics) استفاده می‌کنند.

۳- تمرین‌های پلیومتریک

این روش تمرین در دهه‌ی ۱۹۶۰ توسط دانشمندان اتحاد جماهیر شوروی ابداع شد. هدف این بود که قدرت پرش ورزشکاران روسی بیش‌تر شود. به تدریج این تکنیک در بین تمام کشورها رواج پیدا کرد؛ چون ثابت شد این روش در اکثر ورزش هایی که نیازمند دویدن سریع و پرش هستند؛ بسیار مؤثر است. هدف تمرینات پلیومتریک این است که همین زمان کوچک باز هم کوتاه شود. این روش نه تنها ماهیچه‌ها را تقویت می‌کند؛ بلکه سیستم عصبی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. هر چه اعصابی که کنترل حرکت ماهیچه را بر عهده دارد، سریع‌تر پیام رسانی کنند، ماهیچه‌ها توانایی تغییر حالت سریع‌تری پیدا می‌کنند. اما برای استفاده از تمرینات پلیومتریک باید دقت کرد. اگر ورزشکار قدرت بدنی کافی نداشته باشد، انجام این تمرینات باعث مصدومیت او خواهد شد. برای نمونه در یک قسمت از این تمرین، ورزشکار از سکویی به ارتفاع ۵/۱ متر می‌پرد و بلافاصله پس از رسیدن به زمین به هوا می‌پرد. پرش جفت پا و لی لی کردن طولانی نیز بخشی از این تمرین‌ها را تشکیل می‌دهد.

علاقمندان بخوانند : معرفی بهترین برنامه تغذیه مناسب برای بدن‌سازان (پیش از تمرین و مسابقه)

ماهیچه‌ها دو نوع انقباض دارند:

 1. انقباض مرکزی (Cocentric) که ماهیچه را کوتاه می‌کند.
 2. انقباض خارجی (Eccentric) که ماهیچه را می‌کشد و طول آن را افزایش می‌دهد.

وقتی ماهیچه‌ی جلوی بازوی شما انقباض مرکزی پیدا کند؛ دست شما به طرف شانه حرکت می‌کند چون ماهیچه کوتاه می‌شود.

حرکات Eccentric یا کششی هنگام کاهش سرعت به کار می‌آیند و به بدن کمک می‌کنند تا ثبات خود را حفظ کند؛ مثلاً وقتی در حال دویدن هستید و ناگهان می‌ایستید؛ کشش ماهیچه های پای شماست که این کار را ممکن می‌سازد. یک فوتبالیست خوب باید بتواند در فاصله کوتاهی حالت خود را تغییر دهد؛ گاهی از دو به پرش و گاهی دویدن بعد از فرود لازم می‌شود. بعضی وقت‌ها هم ایستادن ناگهانی و یا تغییر جهت هنگام دویدن، به او این امکان را می‌دهد که از یار حریف بگذرد. ماهیچه‌ها برای تغییر وضعیت خود بین دو نوع حرکت، به زمان احتیاج دارند. این زمان کسری از ثانیه است. در هر صورت، فوتبالیست ها برای داشتن آمادگی بالا، نیاز به تمرین سخت و مستمر دارند و این کار از عهده ‌ی افراد عادی برنمی آید. البته این ابتدای کار است! فکر نکنید فوتبالیست شدن، کار آسانی است. آن‌ها حتی نمی توانند به دلخواه خود غذا بخورند، اگر دوست دارید درباره رژیم غذایی فوتبالیست‌ها بیش‌تر بدانید، قسمت زیر را بخوانید.

۴- بصورت مستمر تمرین کنید:

هر روز تکنیک‌های موقعیتتان را تمرین کنید. چه بخواهید دروازه‌بان باشید و چه یک هافبک، چه بخواهید تهاجمی بازی کنید چه دفاعی، هر روز نیازمندی‌های موقعیت‌تان را تمرین کنید.

۵- تمرین خودکشی، برای قدرت، سرعت و چابکی بیشتر:

در زمان‌هایی که برای خودتان هستید هم تمرینات سنگین انجام دهید. بسیاری از مربیان به «تمرین خودکشی» معتقدند، بدین صورت که باید با حداکثر سرعتتان، از یک سمت زمین به سمت دیگر، و با قدم‌هایی استوار و در مسیری ثابت بدوید. همچنین ممکن است از شما بخواهند تا اطراف زمین را از بیرون خط چند دوری بدوید، یا اینکه از نقطه‌ای در زمین با ضربه زدن و کنترل توپ، آنرا به نقطه‌ی دیگری حمل کنید. می‌توانید دویدن را در حیاط پشتی خانه‌تان تمرین کنید یا اینکه به یک زمین فوتبال بروید و دقیقا همان تمرینات را انجام دهید.

۶- اعتماد بنفستان را بالا ببرید:

با اعتماد بنفس بازی کنید. نباید از توپ بترسید یا اینکه اجازه دهید توپ شما را کنترل کند. هر چه بیشتر تمرین کنید، بیشتر بی پروا خواهید شد و اعتماد بنفس بالاتری پیدا خواهید کرد. زمانی که بتوانید توپ را در کنترل خود بگیرید، دیگر نیازی نیست درباره‌ی این فکر کنید که باید با آن چه کنید!

۷-تمرین کنید خوب پاس دهید:

پاس دادن و شوت زدن به عقب و جلو را تمرین کنید. شما باید بتوانید تا براحتی توپ را به هم تیمی خود در نزدیک‌ترین، و یا در دورترین نقطه پاس دهید. دویدن و عبور کردن از میان موانع مختلف همچون مخروطی‌ها و نشانگرها را تمرین کنید.

۸- مهار پنالتی

ضربات پنالتی هم، یکی دیگر از مواردی است که باعث ایجاد هیجان برای ما می‌شود. اما اگر از دروازه‌بان تیم خود مطمئن باشید؛ لازم نیست نگران شوید. بعضی از دروزاه بان‌ها به راحتی قصد بازیکن مقابل را می‌فهمند و توپ را مهار می‌کنند. شاید فکر کنید این کار را اتفاقی انجام می‌دهند، ولی اینطور نیست. مهم‌ترین سر نخ دروازه بان برای آگاهی از هدف مهاجم، جهت عضلات ران او در هنگام نزدیک شدن به توپ است. یک راهنمایی خوب دیگر هم موقعیت پای تکیه گاه ( پایی که ضربه با آن زده نمی شود) است.

این پست پر بازدید را از دست ندهید : دانلود رایگان ۸ فیلم بسیار کاربردی آموزش بیلیارد (زبان فارسی)

۹- توپ و شوت

ضربات آزاد را تمرین کنید. یک ضربه‌ی آزاد یعنی یک فرصت برای گل. توپ از بالای دیوار دفاعی عبور می‌کند و درون دروازه جا می‌گیرد. توپ را از بالا رها کنید و ضربه زدن به آن برای هدایت به منطقه‌ای مشخص را تمرین کنید. نشانه‌ای را برای خود تعیین کنید و تلاش کنید تا شوت زدن از زوایا و فواصل مختلف به سمت هدف را تمرین کنید.

۱۰- شوت موزی

در ضربه‌ موزی توپ مسیر مستقیم را طی نمی کند و توپ ناگهان در انتهای مسیر خود، زاویه اش را تغییر می‌دهد. اگر توپ با سرعت خاصی دور خود بچرخد و آهنگ حرکت رو به جلوی آن هم در محدوده معینی باشد، جریان هوای اطراف آن “درهم” می‌شود. یعنی لایه های هوا دیگر به آرامی و موازی یکدیگر از روی توپ نمی لغزد و هوا به شکل نامنظم پیرامون توپ جریان دارد. اصطکاک هوا کم کم سرعت توپ را کاهش می‌دهد و دوباره جریان هوای اطراف توپ را “آرام” می‌کند. این تغییر شکل جریان هوا باعث می‌شود نیرویی که با حرکت توپ مخالفت می‌کند، ناگهان زیاد شود و سرعت توپ به طور غیر منتظره ای کم می‌شود. حال اگر ضربه کات داری با این سرعت زده شود، علاوه بر پیچ کناری که در اثر کات ایجاد می‌شود یک سقوط ناگهانی هم خواهد داشت و یک مسیر موزی شکل را طی خواهد کرد.

۱۱- رژیم غذایی مناسب:

رعایت رزیم غذایی با اینکه مشکل است اما یکی از اصولی ترین و اساسی ترین نکات برای موفق شدن در فوتبال است. رژیم خوب به ورزشکار کمک می‌کند تا آمادگی جسمی بهتری کسب کند و احتمال آسیب دیدن او را هم کاهش می‌دهد.

رژیم ونجر:

شهرت آرسن ونجر، مربی تیم آرسنال، به دلیل نگاه علمی اش به تغذیه‌ی بازیکنانش است. در سال ۱۹۹۶ که مربی آرسنال شد بلافاصله لیست غذای شام تیم را بررسی کرد و آن را تغییر داد. شیرینی، گوشت قرمز، چیپس، غذاهای سرخ شده و لبنیات از لیست خط خورد و سبزیجات، مرغ و ماهی جایگزین شدند. مقدار زیادی آب هم به غذای روزانه آن‌ها اضافه شد. او حتی به این هم قانع نشد و از کل بازیکنان آزمایش ادرار گرفت. هر روز صبح، رنگ اولین ادرار آن‌ها کنترل می‌شد تا مطمئن شود که همه به اندازه‌ی کافی آب خورده اند. محققان فرانسوی معتقدند که بهترین غذا برای روز مسابقه، سیب زمینی است. سیب زمینی مقدار زیادی گلوسید دارد. گلوسید باعث می‌شود انرژی ماهیچه‌ها در یک بازه زمانی به طور یکنواخت و مساوی آزاد شود. به علاوه سیب زمینی، ویتامین هم دارد. توصیه شده که هر بازیکن حدوداً سه ساعت قبل از مسابقه، ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم سیب زمینی که به مدت ۲۰ دقیقه آب پز شده است، مصرف کند.

یک فوتبالیست حرفه ای بعد از مسابقه چه باید بخورد؟

آب خوردن در طول بازی فوتبال و همچنین قبل و بعد از آن قاعده و قانون خاص خودش را دارد. هر فوتبالیست در یک مسابقه حدود ۵/۳ لیتر از مایعات بدن خود را از دست می دهد. بعد از بازی، ورزشکار باید مایعات مصرف کند تا این کمبود جبران شود! وگرنه ترمیم جراحت‌ها و آسیب دیدگی های مفاصل و بازیابی توانایی عضلانی با اختلال مواجه می‌گردد. ورزشکار نباید بعد از مسابقه چای، قهوه یا سایر نوشیدنی های کافئین دار مصرف کند. چون این نوشیدنی‌ها مدر هستند. بهترین نوشیدنی های بعد از مسابقه، نوشیدنی های ایزوتونیک هستند. اصطلاح ایزوتونیک به مایعی گفته می‌شود که غلظت مواد نمکی موجود در آن با خون، یکی است. معمولاً کارخانجات سازنده‌ی این نوشیدنی‌ها، مقدار کمی مواد قندی هم به آن‌ها می‌افزایند. قند، انرژی از دست رفته‌ی بدن را باز می گرداند. اگر نوشیدنی مناسبی در دسترس نباشد؛ همیشه بهترین انتخاب آب است.

همچنین شما می توانید نکات کلیدی را که در زمینه این مطلب به یاد دارید در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید!…

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫55 نظرها

  1. من ۱۰سالمه اهل بوشهر

   بازیکن سریع هستم سر زنم بازی سازم

   ولی گل نمی زنم خیلی

   دوست دارم برم تو یه تیمی چکار کنم

 1. والا من چهارده سالمه و شصت و پنج کیلو دارم با رژیم شما من پنجاه و هفت کیلو شدم در دوسال!!!!!واگه روزی هتریک نکنم گریه میکنم

 2. سلام و احترامات من خیلی آرزو دارم یک فوتبالیست حرفه ای بشم ولی نمیدونم باید چی کار کنم من در افغانستان هستم اینجا هیچ کی رو تو فوتبال راه نمیدن بجز اینکه یا پول داشته باشی و یا واسطه داشته باشی بعد میگیرین اگه شما ها میتونین یک راه برای من نشون بدین تا من یک فوتبالیست حرفه ای بشم لطفا

  1. شما تشریف بیارین ایران اگر استعداد داشته باشین میتونید از لیگ مهاجران به جایی که میخواهید برسید

  2. سلام اگه در سطح پایه هستی حتما به کلاس برو و خودت رو در فوتبال تقویت کن و اگه سطح حرفه ای هستی برو یک تیم و تست بده یا اگر میخوایی چایی بیشترو بهتر از افغانستان باشی بیا ایران که بهترین آکادمی ها یا تبریز هست یا آذربایجان غربی.

  3. سلام
   من ۱۴ سالمه تو فوتبال خوبم و میخوام حرفه ای تر بشم میخوام برم توی ی تیم میشه راهنماییم کنید چطور
   خودشم من امکتنات زیادی ندارم واسه تمربن میشه واسم راهنمایی کنین در این دو مورد؟؟

 3. من 18 سالمه خیلیم فوتبالو دوس دارم بازیمم خوبه ولی وقتی میرم ی جا بازی کنم دست و پامو گم میکنم و اصلا نمیتونم خودمو نشون بدم

  1. سلام من 13سالمه و خیلی دوست دارم یه فوتبالیست موفق شوم استعداد هم دارم و دوست دارم در رئال مادرید بازی کنم یا در یک تیم اروپایی بجز بارسلونا ولی حیف که فوتبال ایران کلی مشکل داره و خیلی سخت میشه به همچین جایی رسید ولی من هنوز امید دارم اگر راه خوبی میشناسید که بتونم با تلاش به این جایگاه برسم لطفاً راهنمای کنید

 4. سلام،من ۲۱سالمه،فوتبالمم عالیه،از ۷سالگی شروع کردم رفتن ب مدرسه فوتبال،از ۱۵سالگی هم میشه گفت ب طور حرفه ای ادامه میدم،خداروشکر تا اینجا هم تو هرچیزی ک مربوط ب فوتباله رو ب طور کامل بلدم،غیر ی چیز،همه میدونن ک ی بازیکن تکنیکی بیشتر مورد خطا قرار میگیره و من بخاطر همین موضوع زود عصبانی میشم ک دست خودم نیست،هر راهی رو انتخاب کردم فایده نداشت،و همین موضوع ناراحتم میکنه،اگ کسی راه کنترل عصبانیت تو فوتبال یا بهتر بگم راه اینکه ی بازیکن خوش خو و خوش اخلاق شد چیه؟

  1. سلام داداش شما که اطلاعات دارید میتونید کمکم کنید
   من 20سالمه افغانی هستم ترکیه میخام برم خدا کمک کنه مدرک بگیرم تا بتونم اونجا فوتبال رو ادامه بدم من تاحالا تو هیچ تیمی نبودم و متاسفانه دیر به ذهنم رسید به نظرت اگه بتونم برم اونجا یه مربی دروازبانی پیدا کنم تمرین هم زیاد کنم تو 1 یا دوسال شاید بتونم حرفه ای شم چون استعدادشو دارم بعد اگه سنم 22 بشه ایا میزارن تست بدی ؟
   به نظر خودت می تونم؟
   شاید بتونم صغر سن هم کنم ممنون میشم داداش اگه جواب بدی

   1. سلام خسته نباشید من ابراهیم هستم از بروجرد 19سالمه بازیم خوبه وهرجا واسه تست میرم بهم میگن مثلا یه وقتی بیا بعد وقتی میرم اهمیت نمیدن یا وقتی زنگ میرنم جواب نمیدن دوستان من چکارکنم بدون فوتبال میمیرم

   2. داداش جیمی واردی تا ۲۵سالگی تو لیگ محلات بازی میکرد تا بعد اومد تو لسترسیتی که الان صد گله هم شد آقای گل لیگ انگلیس هم هست نگران نباش

  2. اگه کسی روت خطا کرد بهترین راه تخلیه عصبانیت اینه که دفعه بعد تو یا دریبلش کنی یا بهش لایی بزنی بدون دعوا

 5. سلام من از کشور ایران در مهاباد هستم . استعدادم دارم . 14 سالم خیلی دوست دارم فوتبالیست شوم . لطفا اگه می شه کمکم کنید تا بتونم به امید خدا در آینده یک فوتبالیست خوب شوم .
  ممنون می شم .

 6. دمتون گرم خیلی عالی بود
  من۱
  من ۱۶ سالمه (تهران) از بچگی تا الان فوتبال بازی میکردم این یکی دوساله حرفه ای دارم کار میکنم تو پست فوروارد ولی پتانسیل هافبک هم دارم اما در طول بازی نفس کم میارم برای همین فیکس بازی نمیکنم و یک نیمه بازی میکنم لطفا کمک کنید ممنون میشم

 7. سلام داداش منم ۱۵سالمه اهل پیرانشهر ..منم واقعا استعداد خوبی دارم میخواهم دوباره فوتبال رو شروع کنم اگه تیمی یا تستی پیدا شده برم…واقعا آرزومه حداقل تو تیم های لیگ برتری بازی کنم …امید وارم که خونده باشید ….کسی می‌تونه کمکم کنه ..‌

 8. سلام خیلی خوب توضیح دادی متشکرم تو ایران از 10هزار فوتبالیست 11 نفر حرفهی وارد زمین میشود پس به سختی ادامه دهید خودم توی فوتبال بین المللی نوجوانان ایران هستم پس به خوبی تلاش کنید

 9. سلام من ۱۳سالمه فوتبالم خوبه و دوست دارم فوتبالیست شوم تو سیستان و بلوچستان زندگی میکنم تو شهر من هیچ آکادمی یا باشگاهی نیست لطفا کمک کنید

 10. من میخواهم فوتبالیست شوم با توکل بر خداوند بخشنده و مهربان میکنم و بعد برای هدفم تمام سعی و تلاشم را میکنم و هر کاری لازم باشه میکنم عرفان خسروی هستم 15ساله از خراسان جنوبی

 11. دوستان سلام
  پیام های هنمتون رو خوندم بنده

  پنج کاری رو انجام بدید بهتون قول میدم نه تنها فوتبال بلکه به هرچیزی که دوست دارید میرسید.بدون شک!!! فقط باید درکشون کنید

  یک اینکه توکل به خداا کنید و از خدا واقعا بخواهید فرقی نمیکنه که گناهکارید خوبید بدید زشتید خوشگلید. فقط ازش با شکر گزاری و دعا بخواهید

  دو به اینکه من تو سیستانم وضعم داغونه یا تو افغانستانم یا تو بد ترین نقطه ایران که حتی باشگاه هم نداره فکر نکنید!!!!ا هر روز خودتونو تو اون درجه از فوتبالی که میخواهید فکر کنید و تصور کنید. دنیای انرژی کائنات به نوع فکر شما وابسته است نه پول شما.

  سه اینکه تلاش زیاد

  چهار تلاش

  پنج تلاش

  تلاش مهم ترین چیزه اون کسی که دراز کشیده کبه رویاش نمیرسه اونی میرسه که واقعا بجنگه….

  حتما چند بار متنو بخونید و بهش فکر کنید

  یا علی امیدوارم همتونو تو لالیگا و المان و فرانسه و ویتالیا و… ببینم ✋✋✋😘😘💪💪💪💪

  قول میدم عمل کنید میرسید

  1. سلام اسم من امیر مهدیه پوست دارم فوتبالیست شوم اما اینجا امکانات ندارم و من نمیتونم درست تمرین کنم ممنون میشم کمکم کنید

 12. سلام دوستان گل من که الان یازده سالمه وقتی ده ساله بودم من اولش تست دادم ولی چون فوتبالم بد بود گزاشتن تو ۶یا۵ ساله ها اما بعد ۹ ماه عشق ورزیدن به فوتبال و توکل به خدا و با خودم فکر میکردم بهنرین بازیکن دنیام و تمرین میکردم هر روز میرفتم مدرسه فوتبالم مانع خریدم تو خونه تمرین تو باشگاه تمیرن تو پارک بزرگ کنار خونمون که ۱۰ دو دویدن دورش میشه ۲ کیلومتر من روزی پشت سر هم ۴۰ دور میدویدم و الان بسیار خوشحالم که شش تکه(سیکس بک)دراوردم و باعلاقه تمرین کردن تونستم کم کم توجه همرو به خودم جلب کنم و الان همه تو تیم کشی منا اول انتخاب میکنن و انشا الاه میرم ۳ ماه دیگه تست ذوب آهن اصفهان و در تفکر خودم مثلا به بایر میرم و مطمعن باشین روزی با تمام تلاش اینکارو انجام میدم و به جایی میرسم من محمد حسین قربانیان تو لیگای بزگ به امید خدا منتظرم باشین

 13. سلام این چیز هایی که تو سایت گفتین درسته اما تلاش و پشتکار لازمه اصلیه ، اسم من سامان هست و 13 ساله از قزوین هستم من تونستم با تلاش و تمرین زیاد بهترین هافبک نوک ( هافبک ) قزوین بشم با 25 پاس گل و 7 گل توی 19 بازی ☺

 14. فوتبالیست حرفه ای هستم نمیدانم چطور به یک تیم بروم وپیشرفت کنم کسی اگر می‌داند بگوید که دوست دارم بهترین بازیکن باشم وتمرینات زیادوسختی انجام دادم به تنهایی واحساس میکنم یه بازیکن عالیه ای هستم.. فقط نیاز به یه تیم دارم که آنجا بازی کنم ومطرح شوم

 15. سلام من علی هستم 13 ساله از تالش استان گیلان لطفا راهنمایی کنید
  من بازیم خوبه اما بچه هایی که بازی می کنن من رو کم بازی میدن از بازی امسالم خبر ندارن چقدر پیشرفت کردم ولی یه نفر هست از منم کوچیک تره اونو بازی میدن چرا چون داداشش بعضی وقتا بازی میکنه

 16. سلام من17 سالمه از اهر فوتبالم خوبه تلاش زیادی هم تو خونه و پارک می کنم که خوب تر شم اما اصلا تو یه آکادمی هم بازی نکردم اگه ازاین به بعد تو آکادمی بازی کنم موفق می شم تا یه فوتبالیست شم؟

 17. سلام من تازه ۱۱ ساله شدم وقرار بود در تیم نونهالان یک تیمی بازی کنم اما نشد می خواستم بدونم دیگه دیر نیست

 18. سلام
  من 13 سالمه عاشق فوتبالم تویه کرمانشاه زندگی می‌کنیم
  متاسفانه پول زیادی ندارم. و واقعا اینجا آکادمی های خوبی نیست.
  من بخاطر این بد شانسی باید ورزشی که بهش علاقه دارم رو ترک کنم.
  من بازیم خیلی خوبه
  ولی وزنمم زیاد بود به خاطر فوتبال 5 کیلو کم کردم
  لطفا کمکم کنید

 19. سلام من می طونم بدون مربی یک فوتبالیست معمولی شوم ۱۴ سالمه باشگاه هم نمی روم چون تو این منطقه باشگاهی نیست

 20. سلام من امیرحسن عابدی هستم ۱۳سالمه به فوتبال علاقه دارم من از۸سالگی فوتبال شروع کردم بنظرتون دیرشروع کردم؟؟

 21. من ١١سالمه از تهران هستم بازيكن خوبي هستم گل ميزنم دوست دارم فوتباليست شم اين ارزومه
  با تشكر

 22. من 16سالمه بازیکن جوانان شهرداری ماهشهر هستم بازیکن سرعتی شوت زن. تکنیکی هستم و داخل این قرنطینه استیل خودمو حفظ کردم ولی از نظر سرعت اوفت زیادی داشتم چیکار کنم سرعتم دوباره تقویت بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن