سایر هنرهای مهم

چگونه یک فوتبالیست تکنیکی و حرفه ای شویم؟ (حتما بخوانید!)

فوتبال

دراین پست با کمک معرفی نکات اصولی و اساسی ، تکنیک های لازم برای حرفه ای شدن در فوتبال را به شما معرفی می کنیم. شما می توانید با بکارگیری این نکات و تکنیک ها، خیلی سریع و راحت در حرفه پرطرفدار فوتبال، مهارت کافی را کسب نمایید.

فوتبال یکی از جذاب ترین و محبوب‌ ترین ورزش ها در جهان است که طرفداران زیادی دربین ورزشکاران دارد. بازیکنان فوتبال دو تیم 11 نفره هستند که با یک توپ فوتبال بر روی چمن طبیعی یا مصنوعی با هدف گل‌زدن باهم رقابت می کنند. یازده بازیکن هر تیم شامل چند مهاجم، هافبک، مدافع و یک دروازه‌ بان است. در ادامه نکاتی را به شما معرفی می کنیم که باید برای موفق شدن در فوتبال آنها را رعایت نمایید.

کلیپ آموزش حرفه ای فوتبال:

 

لینک دانلود این ویدئو

1- تمرینات آمادگی جسمانی :

امروزه پیشرفت های زیادی در تمرین‌های تیم های بزرگ ایجاد شده است و بازیکن ها برای تمرین کردن فقط از پله‌ها بالا و پایین نمی‌روند و یا فقط دور زمین نمی‌دوند. تمرین شامل حرکات متنوعی است که هر کدام مهارت ویژه ای را تقویت می‌کند.

2- قدرت بدنی خود را افزایش دهید :

بازیکنان فوتبال باید قدرت بدنی بالایی داشته باشند چون داشتن قدرت بدنی حرف اول را در فوتبال می‌زند. همه‌ی شما فوتبالیست هایی را می‌شناسید که تکنیک چندانی ندارند، ولی فقط به خاطر توانایی بالای خود در تیم های بزرگی بازی می‌کنند. به علاوه، یک فوتبالیست خوب باید بتواند سریعاً موقعیت خود را عوض کند؛ مثلاً مسافتی را با سرعت زیاد بدود و بعد تا جایی که می‌شود، بالا بپرد تا شانس ضربه زدن با سر بیش‌تر شود. یا اینکه به عقب برگردد تا از آفساید بیرون بیاید و وقتی که توپ به او رسید؛ بلافاصله در جهت مخالف بدود تا فرصت گل زدن برای تیم خود ایجاد کند. فوتبالیست‌ها برای تقویت این مهارت از یک متد تمرین با نام تمرینات پلیومتریک (Plyometrics) استفاده می‌کنند.

3- تمرین‌های پلیومتریک

این روش تمرین در دهه‌ی 1960 توسط دانشمندان اتحاد جماهیر شوروی ابداع شد. هدف این بود که قدرت پرش ورزشکاران روسی بیش‌تر شود. به تدریج این تکنیک در بین تمام کشورها رواج پیدا کرد؛ چون ثابت شد این روش در اکثر ورزش هایی که نیازمند دویدن سریع و پرش هستند؛ بسیار مؤثر است. هدف تمرینات پلیومتریک این است که همین زمان کوچک باز هم کوتاه شود. این روش نه تنها ماهیچه‌ها را تقویت می‌کند؛ بلکه سیستم عصبی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. هر چه اعصابی که کنترل حرکت ماهیچه را بر عهده دارد، سریع‌تر پیام رسانی کنند، ماهیچه‌ها توانایی تغییر حالت سریع‌تری پیدا می‌کنند. اما برای استفاده از تمرینات پلیومتریک باید دقت کرد. اگر ورزشکار قدرت بدنی کافی نداشته باشد، انجام این تمرینات باعث مصدومیت او خواهد شد. برای نمونه در یک قسمت از این تمرین، ورزشکار از سکویی به ارتفاع 5/1 متر می‌پرد و بلافاصله پس از رسیدن به زمین به هوا می‌پرد. پرش جفت پا و لی لی کردن طولانی نیز بخشی از این تمرین‌ها را تشکیل می‌دهد.

آموزش دریبل های کاربردی فوتبال (حتما ببینید)

ماهیچه‌ها دو نوع انقباض دارند:

 1. انقباض مرکزی (Cocentric) که ماهیچه را کوتاه می‌کند.
 2. انقباض خارجی (Eccentric) که ماهیچه را می‌کشد و طول آن را افزایش می‌دهد.

وقتی ماهیچه‌ی جلوی بازوی شما انقباض مرکزی پیدا کند؛ دست شما به طرف شانه حرکت می‌کند چون ماهیچه کوتاه می‌شود.

حرکات Eccentric یا کششی هنگام کاهش سرعت به کار می‌آیند و به بدن کمک می‌کنند تا ثبات خود را حفظ کند؛ مثلاً وقتی در حال دویدن هستید و ناگهان می‌ایستید؛ کشش ماهیچه های پای شماست که این کار را ممکن می‌سازد. یک فوتبالیست خوب باید بتواند در فاصله کوتاهی حالت خود را تغییر دهد؛ گاهی از دو به پرش و گاهی دویدن بعد از فرود لازم می‌شود. بعضی وقت‌ها هم ایستادن ناگهانی و یا تغییر جهت هنگام دویدن، به او این امکان را می‌دهد که از یار حریف بگذرد. ماهیچه‌ها برای تغییر وضعیت خود بین دو نوع حرکت، به زمان احتیاج دارند. این زمان کسری از ثانیه است. در هر صورت، فوتبالیست ها برای داشتن آمادگی بالا، نیاز به تمرین سخت و مستمر دارند و این کار از عهده ‌ی افراد عادی برنمی آید. البته این ابتدای کار است! فکر نکنید فوتبالیست شدن، کار آسانی است. آن‌ها حتی نمی توانند به دلخواه خود غذا بخورند، اگر دوست دارید درباره رژیم غذایی فوتبالیست‌ها بیش‌تر بدانید، قسمت زیر را بخوانید.

4- بصورت مستمر تمرین کنید:

هر روز تکنیک‌های موقعیتتان را تمرین کنید. چه بخواهید دروازه‌بان باشید و چه یک هافبک، چه بخواهید تهاجمی بازی کنید چه دفاعی، هر روز نیازمندی‌های موقعیت‌تان را تمرین کنید.

5- تمرین خودکشی، برای قدرت، سرعت و چابکی بیشتر:

در زمان‌هایی که برای خودتان هستید هم تمرینات سنگین انجام دهید. بسیاری از مربیان به «تمرین خودکشی» معتقدند، بدین صورت که باید با حداکثر سرعتتان، از یک سمت زمین به سمت دیگر، و با قدم‌هایی استوار و در مسیری ثابت بدوید. همچنین ممکن است از شما بخواهند تا اطراف زمین را از بیرون خط چند دوری بدوید، یا اینکه از نقطه‌ای در زمین با ضربه زدن و کنترل توپ، آنرا به نقطه‌ی دیگری حمل کنید. می‌توانید دویدن را در حیاط پشتی خانه‌تان تمرین کنید یا اینکه به یک زمین فوتبال بروید و دقیقا همان تمرینات را انجام دهید.

6- اعتماد بنفستان را بالا ببرید:

با اعتماد بنفس بازی کنید. نباید از توپ بترسید یا اینکه اجازه دهید توپ شما را کنترل کند. هر چه بیشتر تمرین کنید، بیشتر بی پروا خواهید شد و اعتماد بنفس بالاتری پیدا خواهید کرد. زمانی که بتوانید توپ را در کنترل خود بگیرید، دیگر نیازی نیست درباره‌ی این فکر کنید که باید با آن چه کنید!

7-تمرین کنید خوب پاس دهید:

پاس دادن و شوت زدن به عقب و جلو را تمرین کنید. شما باید بتوانید تا براحتی توپ را به هم تیمی خود در نزدیک‌ترین، و یا در دورترین نقطه پاس دهید. دویدن و عبور کردن از میان موانع مختلف همچون مخروطی‌ها و نشانگرها را تمرین کنید.

8- مهار پنالتی

ضربات پنالتی هم، یکی دیگر از مواردی است که باعث ایجاد هیجان برای ما می‌شود. اما اگر از دروازه‌بان تیم خود مطمئن باشید؛ لازم نیست نگران شوید. بعضی از دروزاه بان‌ها به راحتی قصد بازیکن مقابل را می‌فهمند و توپ را مهار می‌کنند. شاید فکر کنید این کار را اتفاقی انجام می‌دهند، ولی اینطور نیست. مهم‌ترین سر نخ دروازه بان برای آگاهی از هدف مهاجم، جهت عضلات ران او در هنگام نزدیک شدن به توپ است. یک راهنمایی خوب دیگر هم موقعیت پای تکیه گاه ( پایی که ضربه با آن زده نمی شود) است.

بهترین مهاجمان نوک تاریخ فوتبال دنیا

9- توپ و شوت

ضربات آزاد را تمرین کنید. یک ضربه‌ی آزاد یعنی یک فرصت برای گل. توپ از بالای دیوار دفاعی عبور می‌کند و درون دروازه جا می‌گیرد. توپ را از بالا رها کنید و ضربه زدن به آن برای هدایت به منطقه‌ای مشخص را تمرین کنید. نشانه‌ای را برای خود تعیین کنید و تلاش کنید تا شوت زدن از زوایا و فواصل مختلف به سمت هدف را تمرین کنید.

10- شوت موزی

در ضربه‌ موزی توپ مسیر مستقیم را طی نمی کند و توپ ناگهان در انتهای مسیر خود، زاویه اش را تغییر می‌دهد. اگر توپ با سرعت خاصی دور خود بچرخد و آهنگ حرکت رو به جلوی آن هم در محدوده معینی باشد، جریان هوای اطراف آن “درهم” می‌شود. یعنی لایه های هوا دیگر به آرامی و موازی یکدیگر از روی توپ نمی لغزد و هوا به شکل نامنظم پیرامون توپ جریان دارد. اصطکاک هوا کم کم سرعت توپ را کاهش می‌دهد و دوباره جریان هوای اطراف توپ را “آرام” می‌کند. این تغییر شکل جریان هوا باعث می‌شود نیرویی که با حرکت توپ مخالفت می‌کند، ناگهان زیاد شود و سرعت توپ به طور غیر منتظره ای کم می‌شود. حال اگر ضربه کات داری با این سرعت زده شود، علاوه بر پیچ کناری که در اثر کات ایجاد می‌شود یک سقوط ناگهانی هم خواهد داشت و یک مسیر موزی شکل را طی خواهد کرد.

11- رژیم غذایی مناسب:

رعایت رزیم غذایی با اینکه مشکل است اما یکی از اصولی ترین و اساسی ترین نکات برای موفق شدن در فوتبال است. رژیم خوب به ورزشکار کمک می‌کند تا آمادگی جسمی بهتری کسب کند و احتمال آسیب دیدن او را هم کاهش می‌دهد.

رژیم ونجر:

شهرت آرسن ونجر، مربی تیم آرسنال، به دلیل نگاه علمی اش به تغذیه‌ی بازیکنانش است. در سال 1996 که مربی آرسنال شد بلافاصله لیست غذای شام تیم را بررسی کرد و آن را تغییر داد. شیرینی، گوشت قرمز، چیپس، غذاهای سرخ شده و لبنیات از لیست خط خورد و سبزیجات، مرغ و ماهی جایگزین شدند. مقدار زیادی آب هم به غذای روزانه آن‌ها اضافه شد. او حتی به این هم قانع نشد و از کل بازیکنان آزمایش ادرار گرفت.

هر روز صبح، رنگ اولین ادرار آن‌ها کنترل می‌شد تا مطمئن شود که همه به اندازه‌ی کافی آب خورده اند. محققان فرانسوی معتقدند که بهترین غذا برای روز مسابقه، سیب زمینی است. سیب زمینی مقدار زیادی گلوسید دارد. گلوسید باعث می‌شود انرژی ماهیچه‌ها در یک بازه زمانی به طور یکنواخت و مساوی آزاد شود. به علاوه سیب زمینی، ویتامین هم دارد. توصیه شده که هر بازیکن حدوداً سه ساعت قبل از مسابقه، 200 تا 300 گرم سیب زمینی که به مدت 20 دقیقه آب پز شده است، مصرف کند.

یک فوتبالیست حرفه ای بعد از مسابقه چه باید بخورد؟

آب خوردن در طول بازی فوتبال و همچنین قبل و بعد از آن قاعده و قانون خاص خودش را دارد. هر فوتبالیست در یک مسابقه حدود 5/3 لیتر از مایعات بدن خود را از دست می دهد. بعد از بازی، ورزشکار باید مایعات مصرف کند تا این کمبود جبران شود! وگرنه ترمیم جراحت‌ها و آسیب دیدگی های مفاصل و بازیابی توانایی عضلانی با اختلال مواجه می‌گردد. ورزشکار نباید بعد از مسابقه چای، قهوه یا سایر نوشیدنی های کافئین دار مصرف کند. چون این نوشیدنی‌ها مدر هستند. بهترین نوشیدنی های بعد از مسابقه، نوشیدنی های ایزوتونیک هستند. اصطلاح ایزوتونیک به مایعی گفته می‌شود که غلظت مواد نمکی موجود در آن با خون، یکی است. معمولاً کارخانجات سازنده‌ی این نوشیدنی‌ها، مقدار کمی مواد قندی هم به آن‌ها می‌افزایند. قند، انرژی از دست رفته‌ی بدن را باز می گرداند. اگر نوشیدنی مناسبی در دسترس نباشد؛ همیشه بهترین انتخاب آب است.

چگونه در فوتبال به سرعت پیشرفت کنیم؟

همچنین شما می توانید نکات کلیدی را که در زمینه این مطلب به یاد دارید در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید!…

football

نوشته های مشابه

‫128 دیدگاه ها

  1. من ۱۰سالمه اهل بوشهر

   بازیکن سریع هستم سر زنم بازی سازم

   ولی گل نمی زنم خیلی

   دوست دارم برم تو یه تیمی چکار کنم

    1. ممکنه توی یک شهر نه چندان شناخته شده باشه در اون صورت اینترنت چندان چیز خواصی نمیاره

     1. سلام من چند ساله ک فوتبال بازی میکنم یه تصادف داشتم و بعدش به فوتبال ادامه دادم تو تمریناتم خیلی خوبم ولی تو مسابقه ها میشم فاجعه کسی راهنماییم نمیکنه لطفا اگه راهی میدونید ک بشه تقویت کرد ممنون میشم بهم بگید

    2. من ۱۴ سالمه فوتبال من از بچگی حرفه ای بود شوت های سنگین پاس های عالی وکلا فوتبالم خوب بود ولی مصدوم شدم و۱سال بازی نمیکنم اگه خوب شه میرم یه تیمی
     به کسانی که در فوتبال مسخرتون میکنند
     ناامید نشید

   1. سلام من در هر بازی حدود ۶ کیلو متر می دوم تا حالا ۲۱۹ گل زدن دوست دارم وارد یک تیم نوجوانان شوم اهل بوشهر هستم ۱۵ سال دارم

   2. سلام من مجتبی هستم اهل ورامین 16سالمه خیلی بازیکن حرفه نینطنتس
    سریع و تکنیکی چطوری باید توی یک تیم فوتبال اصلی عضو شوم نینطنتس

    1. من اسم حسین موسوی کاووسی استان دورود زندگی میکنم منطقه شهرک سینا هر کی اداع فوتبالش میا حاضرم باش مسابقه بدم اگه منو ببره5میلیون جایزه بهش میدم 15سالمم هست

   3. سلام من عاشق مسی هستم فوتبالم عالیه اول زمین دریبل میدم تا اخر ولی مشکل اینجاست که تیمی که اینجا هست با وجودی که میدونه بازیم خوبع دوست نداره پیشرفت کنم ایا راه حلی هست لطفا

   4. سلام برو شاهین بوشهر اگه میونی قائدی و طارمی و خیلی بازیکنای خوب بوشهری اونجا رشد کردنو معرفی شدن.

  2. با عرض سلام و خسته نباشید . من ۱۸ سالمه واقعا تا اینجا خیلی درد کشیدم و شب و روزمو گذاشتم واسه فوتبال . از کسانی میتونم واسم فرست بدن خودمو نشون بدم خواهش میکنم که جواب بدم . من از کسی نمیخوام که با پارتی یا چیز دیگه ای منو وارد تیمی کنه ،فقط من میگم برام یه فرستی بده . خداحافظ

   1. سلام من ۱۴سالمه و بازیم بد نیست میخواستم بدونم با تلاش و پشتکار میشه به یک جایی برسم

    1. سلام من ۱۰ سالمه من بازیم خیلی خوبه من معلم را دریپل می‌کنم و گل میزنم خیلی خیلی کار کردم از ۲ سالگی کار و باز هم ادامه میدم من نوک حمله هستم روز خوش خدا نگهدار

   2. سلام من هم به مدرسه فوتبال می روم آیا می توان در مدرسه فوتبال وارد تیم شویم. لطفاً نظرتون رو کامنت کنید . . لطفاً.. لطفاً..

  1. سلام من یه مهاجم نوک خیلی تکنیکی هستم و قد بلند و سر زن سرعتم خیلی بالاست و میتونه تو هر مسابقه حداقل دو گل بزنم تا حالا نشده دروازبان زربه ایستگاهی هام رو بگیره تو اردبیل زندگی میکنم میخواستم وارد یه باشگاه بشم تو رده سنی 12 سال چیکار کنم

 1. والا من چهارده سالمه و شصت و پنج کیلو دارم با رژیم شما من پنجاه و هفت کیلو شدم در دوسال!!!!!واگه روزی هتریک نکنم گریه میکنم

  1. سلام من ١٢سالمه فوتبال من خوب هست آرزو دارم فوتباليست بشم نميدونم چيكار كنم كه فوتبالم پيشرفت كنه يا تو چه اكادمي برم كه پيشرفت كنم من اهل ايران،تهران هستم ميشه كمكم كنيد

  2. سلام من یه بازیکنه تکنیکی و بازی ساز و شوت زن هستم ولی یه بدی دارم از اینکه توپ به من برسه یکم ترس دارم و استرس میگیرم ولی بازیم خوبه میشه بگید چیکار کنم؟؟ میتونم تو یه تیم خوب برم من از 14 سالمه از شهرستان آمل💓💓

  3. داداش من فوتیال بازی میکردم ۳۹ کیلو بودم سریعترین دونده شهر بودم واست میگم که اگه استعدادشان داری بازی کن نداری بازی نکن چون اسیب میبینی

 2. سلام و احترامات من خیلی آرزو دارم یک فوتبالیست حرفه ای بشم ولی نمیدونم باید چی کار کنم من در افغانستان هستم اینجا هیچ کی رو تو فوتبال راه نمیدن بجز اینکه یا پول داشته باشی و یا واسطه داشته باشی بعد میگیرین اگه شما ها میتونین یک راه برای من نشون بدین تا من یک فوتبالیست حرفه ای بشم لطفا

  1. شما تشریف بیارین ایران اگر استعداد داشته باشین میتونید از لیگ مهاجران به جایی که میخواهید برسید

  2. سلام اگه در سطح پایه هستی حتما به کلاس برو و خودت رو در فوتبال تقویت کن و اگه سطح حرفه ای هستی برو یک تیم و تست بده یا اگر میخوایی چایی بیشترو بهتر از افغانستان باشی بیا ایران که بهترین آکادمی ها یا تبریز هست یا آذربایجان غربی.

  3. سلام
   من ۱۴ سالمه تو فوتبال خوبم و میخوام حرفه ای تر بشم میخوام برم توی ی تیم میشه راهنماییم کنید چطور
   خودشم من امکتنات زیادی ندارم واسه تمربن میشه واسم راهنمایی کنین در این دو مورد؟؟

 3. من 18 سالمه خیلیم فوتبالو دوس دارم بازیمم خوبه ولی وقتی میرم ی جا بازی کنم دست و پامو گم میکنم و اصلا نمیتونم خودمو نشون بدم

  1. سلام من 13سالمه و خیلی دوست دارم یه فوتبالیست موفق شوم استعداد هم دارم و دوست دارم در رئال مادرید بازی کنم یا در یک تیم اروپایی بجز بارسلونا ولی حیف که فوتبال ایران کلی مشکل داره و خیلی سخت میشه به همچین جایی رسید ولی من هنوز امید دارم اگر راه خوبی میشناسید که بتونم با تلاش به این جایگاه برسم لطفاً راهنمای کنید

 4. سلام،من ۲۱سالمه،فوتبالمم عالیه،از ۷سالگی شروع کردم رفتن ب مدرسه فوتبال،از ۱۵سالگی هم میشه گفت ب طور حرفه ای ادامه میدم،خداروشکر تا اینجا هم تو هرچیزی ک مربوط ب فوتباله رو ب طور کامل بلدم،غیر ی چیز،همه میدونن ک ی بازیکن تکنیکی بیشتر مورد خطا قرار میگیره و من بخاطر همین موضوع زود عصبانی میشم ک دست خودم نیست،هر راهی رو انتخاب کردم فایده نداشت،و همین موضوع ناراحتم میکنه،اگ کسی راه کنترل عصبانیت تو فوتبال یا بهتر بگم راه اینکه ی بازیکن خوش خو و خوش اخلاق شد چیه؟

  1. سلام داداش شما که اطلاعات دارید میتونید کمکم کنید
   من 20سالمه افغانی هستم ترکیه میخام برم خدا کمک کنه مدرک بگیرم تا بتونم اونجا فوتبال رو ادامه بدم من تاحالا تو هیچ تیمی نبودم و متاسفانه دیر به ذهنم رسید به نظرت اگه بتونم برم اونجا یه مربی دروازبانی پیدا کنم تمرین هم زیاد کنم تو 1 یا دوسال شاید بتونم حرفه ای شم چون استعدادشو دارم بعد اگه سنم 22 بشه ایا میزارن تست بدی ؟
   به نظر خودت می تونم؟
   شاید بتونم صغر سن هم کنم ممنون میشم داداش اگه جواب بدی

   1. سلام خسته نباشید من ابراهیم هستم از بروجرد 19سالمه بازیم خوبه وهرجا واسه تست میرم بهم میگن مثلا یه وقتی بیا بعد وقتی میرم اهمیت نمیدن یا وقتی زنگ میرنم جواب نمیدن دوستان من چکارکنم بدون فوتبال میمیرم

   2. داداش جیمی واردی تا ۲۵سالگی تو لیگ محلات بازی میکرد تا بعد اومد تو لسترسیتی که الان صد گله هم شد آقای گل لیگ انگلیس هم هست نگران نباش

   3. سلام من از بچگی عاشق فوتبال بودم هستم یک بازی میکردم تو زمین کوچیگ ها در افغانستان همه رو دریپ میزدم خدایش خیلی شوت هایی خوبی هم میزدم اومدم ایران دوسه سال ایران هستم اینجا یک تیم داریم فوتبالم خیلی خوب هست ولی کسی نیست کمک کنه من برم جاهایی بالاتر سنم هم داره میره بالا حال22هستم چکار کنم من کسی هست کمک کنه

  2. اگه کسی روت خطا کرد بهترین راه تخلیه عصبانیت اینه که دفعه بعد تو یا دریبلش کنی یا بهش لایی بزنی بدون دعوا

 5. سلام من از کشور ایران در مهاباد هستم . استعدادم دارم . 14 سالم خیلی دوست دارم فوتبالیست شوم . لطفا اگه می شه کمکم کنید تا بتونم به امید خدا در آینده یک فوتبالیست خوب شوم .
  ممنون می شم .

 6. دمتون گرم خیلی عالی بود
  من۱
  من ۱۶ سالمه (تهران) از بچگی تا الان فوتبال بازی میکردم این یکی دوساله حرفه ای دارم کار میکنم تو پست فوروارد ولی پتانسیل هافبک هم دارم اما در طول بازی نفس کم میارم برای همین فیکس بازی نمیکنم و یک نیمه بازی میکنم لطفا کمک کنید ممنون میشم

  1. بنظر من برای این کار بهتره یه مکانی انتخاب کنی و یک روز در میان بری اونجا و به طور متوسط نیم ساعت یا بیشتر تمرینات دویدن رو انجام بدی البته باید بگم که نباید زیاد عجله‌ تو کارت باشه که زود تو میتونی تبدیل بشی به یک بازیکن حرفه‌ای نه تو باید صبور باشی و مهم‌تر از همه چیز حرف‌های اطرافیانت هستند…هیچوقت نباید تحت تاثیر حرفای اونا قرار بگیری باید هدفت رو دنبال کنی و تسلیم هم نشی

  2. صادق بیا اشکال نداره اما اگه باختی 5میلیون ازت میگیرم استان لرستان دورود شهرک سینا امدی از هر کی اسمم بپرسی میشناسنم منتظرم

 7. سلام داداش منم ۱۵سالمه اهل پیرانشهر ..منم واقعا استعداد خوبی دارم میخواهم دوباره فوتبال رو شروع کنم اگه تیمی یا تستی پیدا شده برم…واقعا آرزومه حداقل تو تیم های لیگ برتری بازی کنم …امید وارم که خونده باشید ….کسی می‌تونه کمکم کنه ..‌

  1. برو یک تیمی در پیرانشهر خودمم اهل پیرانشهر هستم در تیم ستارگان
   از یک تیم شروع کن تا ۱۶ سالگی تمرین کن و به مربیت بگو که ببرت تست که نوجوانان یا جوانان سایپا موقعیت خوبیع

 8. سلام خیلی خوب توضیح دادی متشکرم تو ایران از 10هزار فوتبالیست 11 نفر حرفهی وارد زمین میشود پس به سختی ادامه دهید خودم توی فوتبال بین المللی نوجوانان ایران هستم پس به خوبی تلاش کنید

 9. سلام من ۱۳سالمه فوتبالم خوبه و دوست دارم فوتبالیست شوم تو سیستان و بلوچستان زندگی میکنم تو شهر من هیچ آکادمی یا باشگاهی نیست لطفا کمک کنید

 10. من میخواهم فوتبالیست شوم با توکل بر خداوند بخشنده و مهربان میکنم و بعد برای هدفم تمام سعی و تلاشم را میکنم و هر کاری لازم باشه میکنم عرفان خسروی هستم 15ساله از خراسان جنوبی

 11. دوستان سلام
  پیام های هنمتون رو خوندم بنده

  پنج کاری رو انجام بدید بهتون قول میدم نه تنها فوتبال بلکه به هرچیزی که دوست دارید میرسید.بدون شک!!! فقط باید درکشون کنید

  یک اینکه توکل به خداا کنید و از خدا واقعا بخواهید فرقی نمیکنه که گناهکارید خوبید بدید زشتید خوشگلید. فقط ازش با شکر گزاری و دعا بخواهید

  دو به اینکه من تو سیستانم وضعم داغونه یا تو افغانستانم یا تو بد ترین نقطه ایران که حتی باشگاه هم نداره فکر نکنید!!!!ا هر روز خودتونو تو اون درجه از فوتبالی که میخواهید فکر کنید و تصور کنید. دنیای انرژی کائنات به نوع فکر شما وابسته است نه پول شما.

  سه اینکه تلاش زیاد

  چهار تلاش

  پنج تلاش

  تلاش مهم ترین چیزه اون کسی که دراز کشیده کبه رویاش نمیرسه اونی میرسه که واقعا بجنگه….

  حتما چند بار متنو بخونید و بهش فکر کنید

  یا علی امیدوارم همتونو تو لالیگا و المان و فرانسه و ویتالیا و… ببینم ✋✋✋😘😘💪💪💪💪

  قول میدم عمل کنید میرسید

  1. سلام اسم من امیر مهدیه پوست دارم فوتبالیست شوم اما اینجا امکانات ندارم و من نمیتونم درست تمرین کنم ممنون میشم کمکم کنید

  2. سلام خسته نباشید خیلی ممنون از راهنمایی های شما
   واقعا حرفای بک آدم موفق زدید
   ببخشید میشه شمارتونو بفرستید تا ازتون بیشتر راهنمایی بگیرم
   خیلی تشکر💜💚💖⚽

 12. سلام دوستان گل من که الان یازده سالمه وقتی ده ساله بودم من اولش تست دادم ولی چون فوتبالم بد بود گزاشتن تو ۶یا۵ ساله ها اما بعد ۹ ماه عشق ورزیدن به فوتبال و توکل به خدا و با خودم فکر میکردم بهنرین بازیکن دنیام و تمرین میکردم هر روز میرفتم مدرسه فوتبالم مانع خریدم تو خونه تمرین تو باشگاه تمیرن تو پارک بزرگ کنار خونمون که ۱۰ دو دویدن دورش میشه ۲ کیلومتر من روزی پشت سر هم ۴۰ دور میدویدم و الان بسیار خوشحالم که شش تکه(سیکس بک)دراوردم و باعلاقه تمرین کردن تونستم کم کم توجه همرو به خودم جلب کنم و الان همه تو تیم کشی منا اول انتخاب میکنن و انشا الاه میرم ۳ ماه دیگه تست ذوب آهن اصفهان و در تفکر خودم مثلا به بایر میرم و مطمعن باشین روزی با تمام تلاش اینکارو انجام میدم و به جایی میرسم من محمد حسین قربانیان تو لیگای بزگ به امید خدا منتظرم باشین

  1. منم همینطور .واقعا شرایطم مثل شما بود ولی تا تونستم تمرین کردم و الآن جز بهترین ها هستم همه ما باید یادمون باشه هریک از ما رقیبی داریم که اون خودمون هستیم و هر روز باید از روز قبلی خودمون بهتر باشیم . به همه احترام بگذاریم و دل هیچکس رو نشکونیم وهبچ کسی رو مسخره نکنیم.پارسا فرار هستم 14 ساله

 13. سلام این چیز هایی که تو سایت گفتین درسته اما تلاش و پشتکار لازمه اصلیه ، اسم من سامان هست و 13 ساله از قزوین هستم من تونستم با تلاش و تمرین زیاد بهترین هافبک نوک ( هافبک ) قزوین بشم با 25 پاس گل و 7 گل توی 19 بازی ☺

 14. فوتبالیست حرفه ای هستم نمیدانم چطور به یک تیم بروم وپیشرفت کنم کسی اگر می‌داند بگوید که دوست دارم بهترین بازیکن باشم وتمرینات زیادوسختی انجام دادم به تنهایی واحساس میکنم یه بازیکن عالیه ای هستم.. فقط نیاز به یه تیم دارم که آنجا بازی کنم ومطرح شوم

 15. سلام من علی هستم 13 ساله از تالش استان گیلان لطفا راهنمایی کنید
  من بازیم خوبه اما بچه هایی که بازی می کنن من رو کم بازی میدن از بازی امسالم خبر ندارن چقدر پیشرفت کردم ولی یه نفر هست از منم کوچیک تره اونو بازی میدن چرا چون داداشش بعضی وقتا بازی میکنه

 16. سلام من17 سالمه از اهر فوتبالم خوبه تلاش زیادی هم تو خونه و پارک می کنم که خوب تر شم اما اصلا تو یه آکادمی هم بازی نکردم اگه ازاین به بعد تو آکادمی بازی کنم موفق می شم تا یه فوتبالیست شم؟

 17. سلام من تازه ۱۱ ساله شدم وقرار بود در تیم نونهالان یک تیمی بازی کنم اما نشد می خواستم بدونم دیگه دیر نیست

 18. سلام
  من 13 سالمه عاشق فوتبالم تویه کرمانشاه زندگی می‌کنیم
  متاسفانه پول زیادی ندارم. و واقعا اینجا آکادمی های خوبی نیست.
  من بخاطر این بد شانسی باید ورزشی که بهش علاقه دارم رو ترک کنم.
  من بازیم خیلی خوبه
  ولی وزنمم زیاد بود به خاطر فوتبال 5 کیلو کم کردم
  لطفا کمکم کنید

 19. سلام من می طونم بدون مربی یک فوتبالیست معمولی شوم ۱۴ سالمه باشگاه هم نمی روم چون تو این منطقه باشگاهی نیست

 20. سلام من امیرحسن عابدی هستم ۱۳سالمه به فوتبال علاقه دارم من از۸سالگی فوتبال شروع کردم بنظرتون دیرشروع کردم؟؟

 21. من ١١سالمه از تهران هستم بازيكن خوبي هستم گل ميزنم دوست دارم فوتباليست شم اين ارزومه
  با تشكر

  1. سلام آقا سامیار من سوارز شاهین هستم از اردبیل من از تو می خواهم برای در تیم فوتبال کیا که آقای مهدی مهدوی مدیر و موسسه آن تیم باشد
   برو در آنجا تست بدی من اروزم در آن تیم بازی کنم چون در اردبیل هستم نمی توانم بیا آنجا بازی کنم از این فرصت استفاده کن

   1. ماشاالله
    منم مسی مشهدم منو شما در آینده هم تیمی بی نظیری میشیم مثل خود مسی و سوارز
    چند سالته ؟؟!

 22. من 16سالمه بازیکن جوانان شهرداری ماهشهر هستم بازیکن سرعتی شوت زن. تکنیکی هستم و داخل این قرنطینه استیل خودمو حفظ کردم ولی از نظر سرعت اوفت زیادی داشتم چیکار کنم سرعتم دوباره تقویت بشه؟

 23. سلام من ۱۲ سالمه سرعتم خیلی زیاده مربیمم میگه سرعتت به سن ۱۶ ساله ها میخوره میخوام به یه جایی برسم کمک کنین ممنون

 24. سلام من دوست دارم که یک بازیکن بشم گل های خوبی هم میزنم انگیزهم دارم باید چیکارکنم که به تونم برم به تیم دلخواهم وبازیکن خوبی بشم

 25. سلام و عرض ادب و احترام،من قاسم پازوکی هستم ۱۵ ساله از تهران،قرچک.
  من در حال حاضر در تیم 《سرخپوشان قرچک 》 هستم و میخواهم بدونم چجوری میتونم خودم رو به سطح بالا یعنی تیم های معروف تر برسونم؟!
  و اینکه تا چند سالگی باید غیر رسمی بازی کنم؟!😔

  1. سلام عزیزم برای رفتن به تیم هایه بزرگ میتونی به تبریز مراجعه کنی چون تهران تیم هایه بزرگ پول کلان میگیرن من خودم اهل تبریزم و تو جوانان استقلالم و از تبریز شروع کردم مربی هایه نامی و عالی داره تیم هاشم همینطور برو تبریز تیم تکنیک پیش آقای بهرام عاشقی قطعا پیشرفت میکنی با آرزوی خوشبختی

 26. سلام من عابدی هستم چگونه میتوانم حرفه ای بازی کنم لطفا جواب بدید

 27. سلام مفید بود اینایی که در سایت گفتید و ممنون من خوش بختانه چون دیدم در فوتسال تکنیک بیشتری هست رفتم اونجا و در ۲ سال تقریبا حرفه ای شدم و یه تیم به من پیشنهاد بازی داد (شاهین سپهر ایرانیان)خود مربی هک بهم پیشنهاد داد (سروش سجاد منش) ولی چون کرونا بود من نتونستم برم و رد کردم شاید باور نکنید ولی مثه اینه ک انگار اینده ی فوتبالیه خودم رو خراب کردم چون این مربی بیشتر بازیکن هاش رو به شپاهان میفروشه و به من گفت فقط یکم روی وزنت کار کنی توی سپاعان میری و من به خاطر کرونا نرفتم و الان هشتمم و نمیدونم چ رشته ای برم که از فوتبال دپرم نکنه راستی اگه حدود ۱۵ یا ۲۰ سال دیگ دیدید اسم علیرضا ابتداییان توی لیست تیم ملی یا سپاهان و استفلال و پرسپولسه تعجب نکنید چون الگوم رونالذو هست و هدفم اینه لژیونر شم و ب تیم های بزرگ خارجی برم شما فقط این اسم یاذتون باشه چون با اینکه کرونا هست ولی من روز ی ۲ ساعت تمرین میکنم توی حیاط و اوناییم ک میخوان فوتبالیست شن تلاش کنن چون حریف های حیلی خیلی قدری دارند

 28. من نیاز به یک برنامه ریزی برای تمرینات فوتبالم می‌خوام منظورمه اینه که بهم بگید چه تمریناتی بکنم فوتبالم بهتر بشه یک برنامه تمرین بهم بدید تا همه چیز فوتبالم بهتر بشه و بتونم توی خونه انجام بدم

 29. لطفا بگید چه تمریناتی کنم شوتم و سرعتم خوب بشه و یک مشکل دیگه که دارم اینه که نمیتونم توپ رو بلند کنم اینم بگید چیکار کنم

  1. بشین روی زمین پاهاتو دراز کن و به هیچ جا تکیه نکن دستاتم رو سینت باشه بعد همونطور پاهاتو تا کجا میتونی بیار بالا و نگه دار تا هر زمان که پاهات خودش بیوفته زمین
   بهت قول شوت زن حرفه ای رو میدم😘

 30. سلام من ۱۵ سالمه خودم فکر میکنم فوتبالم خوبه ولی تا میرم تو بازی دست و پامو گم میکنم.به خدا شوتام خیلی عالیه،دریبل هم خیلی بلدم ولی میام تو بازی اصلا نمیتونم بازی کنم.لطفا خواهشاً کنید.راستی من اهل تهرانم

 31. همان طور که یک ادم چاق می تواند لاغر شود با اعتماد به نفس و امید و دست از رژیم‌نکشد همیشه کم بخرد لاغر می شود شما هم می توانی از یک بازیکنه ساده با تلاش و اعتماد به نفس بشی یکی از بازیکن های قوی فوتبال که همه می خوان با تو قرارداد ببندن فقط با تلاش و تمرین زیاد و اعتماد به نفس موفق باشی

 32. سلام من محمدرضا مختاری هستم ۱۳ ساله از تهران.
  چپ پا هستم و پست ام دفاع چپ است.سابقه بازی در باشگاه باتیس و اتحاد شمیران را دارم و قدرت شوت زنی هم بسیار بالاست.لطفا اگر کسی در اینجا برای تیمش دفاع چپ لازم دارد زیر نظر من پاسخ دهد در خدمتش هستم.ضمنا قدرت بدنی بالایی هم دارم.

 33. سلام من نزدیکای 8سال دارم فوتبال بازی میکنم و تو تیمای مختلفی بازی کردم من تو فوتبال خیلی حرفه ایم و با مغز بازی میکنم ولی مشکلم اینه که سرعتم کمه و زیاد نمیتونم بپرم حتی گاهی نفس کم میارم باید چی کار کنم ممنون میشم کمکم کنید

 34. ببخشید من یک فوتبالیست هستم و پستم تو هافبک هست که باید همه جای زمین باشم وسر بازی خیلی تشنه می شم آیا راه حای دارین ؟؟

 35. میخواستم ازتون درخواست کنم ویدئو های دوبله مبتدیانه مث پاس دادن استپ کردن پاسای زميني و ……. رو بزارین ممنون

 36. سلام اسم من امیر مهدی 13سالنه سرعت خیلی زیادی دارم واهل کرمان. و در پست وینگر چپ بازی می‌کنم. قدرت زیادی در سر زدن دارم و دنبال یک تیم برای بازی کردن میگردم.
  لطفا راهنمایی کنید

 37. سلام دوستان من اهل ارومیه هستم استعداد زیادی دارم در همه چیز مخصوصا فوتبال و علاقه دارم در همه پست ها بازی میکنم ولی به علت شرایط مالی نتوانستم خودم را نشان بدهم لطفا دوستان راهنمایی کنید چکار کنم.
  ارومیه فوتبالش زیاد جذاب نیست و امکان دیده شدن ندارم چیکار کنم

 38. سلام من فوتبالم خوبه اما نمیدونم چرا به تکنیک هام اعتماد ندارم یعنی وقتی کسی جلو ی منه تکنیک هام کار نمیکنن و اعتماد به نفسم رو از دست میدم
  نقطه ضعف من که خیلی منو اذیت میکند نفسم وسط بازی کم میاد و دیگه نمتونم خوب بازی کنم🙍

 39. اصلا نگران سن و موقعیت مکانی و نوع زندگی نباشید. تا ۲۳سالگی فرصت شروع دارید. بخاطر فوتبال درسو ول نکنید. اگه موفقیتو باور کنین موفق میشین… بدرخشین. هفته ای حداقل ۳بار تمرین مفید و هدفمند داشته باشین. از الان موفقیتتونو تبریک میگم

 40. سلام من 14سالمه مهاجم گل زن وسرعتی هستم تنها مشکلی که دارم اینه که یکم تکنیکم ضعیفه اگه این مشکلم حل بشه خیلی خوب میشه و میرم تو تیمی بازی میکنم

 41. سلام احمدرضا هستم ۱۶ساله من از ۵سالگی فوتبالو شروع کردم و از همون بچگی از همه دوستام خیلی بهتر بازی میکردم الانم که ۱۶سالمه توانایی زذن تمام تکنیک هارو دارم قدم۱۸۰وسرعتمم عالی خوب نیپرمم تو پست مهاجم بازی میکنم اما نفس کم میارم طوری که وقتی ۳نفرو دریبل میزنم دیگه نای راه رفتن ندارم آیا این مشکل با دیویدن یا پیاده روی هل میشه؟

 42. با سلام به همه دوستان خسته نباشید.
  خواستم بابت مطلب خوبتون ازتون تشکر کنم.
  راستش من تو فوتبال اگه یکی دوسال بالتر از خودم بازی کنم زیاد خوب نیستم ولی تو هم سن خودم خیلی خوبم حداقاً کم قول بزنم ۳،۲ تا میزنم خلاصه
  دوستام میگم هرچقدر هم خوب باشی نمیسه به جایی برسی باید آشنا داشته باشی پول و…
  و نمیشه آیا درسته ممنون میشم اگه بگین 🌷🌷🌷

 43. سلام. من اهل یزد هستم 18 سالمه تقریبا 18 سال تمام خیلی به فوتبال علاقه دارم ومیخوام بازیکن بزرگی بشم منتها مشکلاتی جلوی راهم هست. اول اینکه میترسم، با توجه به اینکه سنم نزدیکای 19 سال هست برای شروع دیر شده باشه. دوم اینکه من تاکنون هیچ فعالیت فوتبالی نداشتم ومیخوام همه چیزا از صفر صفر شروع کنم. سوم اینکه نمیدونم چجوری وچگونه واز کجا شروع کنم وهمچنین کلاس های فوتبال هم هزینه میخواد که من بنا به دلایلی نمیتونم اون هزینه هارا پرداخت کنم از شما خواهش میکنم که کمکم کنید ومنو راهنمایی کنید خیلی ممنون بابت این سایت خوبتون

 44. سلام من تو تمرین به همه لایی و دریبل میزنم ولی میرم واسه بازی خراب کاری می کنم واقعا نمیدونم چرا لطفا راهنمایی کنید

 45. سلام من پست مهاجم چپ است خودم نمیگم ولی دوستام میگن تکنیکت خوبه سرعتت خوبه سر زنمم خوبه من ۶ سال تو یه تیمه خوب بازی میکردم و بدنم رو فرم بود و الان ۱ سال هست والدینم به خاطر کرونا نمیزارم برم بدنمم از فرم افتاده تو این یک سال و بعد از نیم ساعت ورزش نفس کم میارم میشه بگید چیکار کنم

 46. سلام خسته نباشید می‌گم من رضا قاسمی 14 ساله از شهر خوی روستای مارکان اینو نوشتم من آرزومه فوتبالیست بشم ولی به هر کی‌می‌گم میگه نمیشه تو سنت گذشته و…
  میخواستم بدونم چطور تو از روستا فوتبالیست بشم ولی به خاطر بی پولی نتونستم حالا هم تو خیابون بازی می‌کنم ولی دریبلم خوبه شوتم همین‌طور
  میشه راهنمایی کنید چطور فوتبالیست بشم با تشکر

 47. منم دوست دارم یه فوتبالیست بزرگ بشم و الان هم 13 سالمه اما یه کاری هست که بیشتر دوست دارم خیلی بیشتر اما …..

  البته من فوتبالم خوب نیست یعنی خوب دریپ میزنم ولی از توپ میتریم و نمیتونم توپ کنترل کنم

 48. سلام پسرم 2سال و2ماهش است از یک سال و نیمی علاقه به توپ داره و به جز توپ هیچ اسباب بازی دیگه ای رو انتخاب نمی کنه الان خوب با من پاسکاری می کنه و بعضی موقع ها آزادش میگزارم که پا به توپ میشه قشنگ با توپ با سرعت حرکت میکنه بنظر شما برای اینکه شکوفا میکنه چه تمرینات متناسبی خوبه چون قدرت یادگیری زیادی داره چه باید کرد؟

 49. سلام من سینا ۱۷ مشهد خیلی قدرت بدنی خوب دارم وسرعت+تکنیک ولی یه تیم خوب ندارم
  لطفا راهنمایی کنید

 50. سلام
  من میخواستم بدونم با توجه به پستم که وینگر چپ هست چه تمریناتی باید انجام بدم؟ مثلا سرعت ، شوت و….

 51. سلام من ۱۵ سال دارم تکنیک نسبتا خوبی دارم،
  سرعتم خیلی زیاد هست شوت زنی هم بد نیست خوبه،سر زن هم هستم،قدرت بدنی هم متوسط هست،وینگر چپ هستم ولی وینگر راست هم میتونم بازی کنم دفاع چپ و راست میتونم بازی کنم و هافبک دفاعی هم میتونم بازی کنم در کل بازیکنی هستم که میتونم بازی دو هیچ باخته رو سه هیچ ببرم.

  1. سلام من 17سالمه و عاشق فوتبال هستم و می‌خوام یک فوتبالیست باشم و نمیتونم چطوری برم در باشگاه های ورزشی و قدرت بدنیم عالی سرعتم پرش هم همین طور آیا کسی هست که منو به باشگاهی معرفی کنه با تشکر از شما دوستان خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا