سایر هنرهای مهم

آموزش چند نکته و تمرین ساده برای کنترل بی نقص توپ در فوتبال

چرب زبان

تمرین های یادگیری کنترل توپ به منظور افزایش هماهنگی و تصاحب توپ انجام می شوند. بازیکنان باید یاد بگیرند که چطور خیلی راحت توپ را با پاهایشان این طرف و آن طرف ببرند. این همان کاریست که هر فوتبالیست تازه کاری باید به طور مکرر و مداوم انجام بدهد تا کنترل و تسلطش روی توپ بیشتر شود.

بهترین تمرینات برای مهارت کنترل توپ

 

دانلود ویدیو

توضیحات تکمیلی و بسیار مهم

هدف اصلی از یادگیری تمرینات کنترل توپ، به حداکثر رساندن تعداد دفعات تصاحب و تماس با توپ در هر جلسه تمرینی بازیکن است. قانونی وجود دارد که می گوید: برای تسلط روی هر مهارتی باید 10000 ساعت روی آن موضوع کار و تمرین کنید. این قانون واقعا کارآمد است!

 


فوتبال و حرکات تکنیکی

توی این پک فوق العاده، فوتبال و حرکات تکنیکی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با یادگیری همین ترفندها، به راحتی توی باشگاه مورد علاقه ت برو و همه رو انگشت به دهان کن!


 

10000 ساعت تصاحب و لمس توپ و همینطور کنترل آن با قسمت های مختلف پا، تمرین تغییر جهت و خلاق بودن و به طور کلی گذرندان زمانی طولانی با توپ، از شما یک فوتبالیست حرفه ای و کار کشته می سازد.

با 2 تا 3 بار در هفته تمرین کردن و آخر هفته ها فوتبال بازی کردن نمی توانید به فوتبالیستی خلاق و حرفه ای که مهارت های چشمگیر و ظریفی دارد و با توپ جادو می کند تبدیل شوید. برای رسیدن به چنین آرزویی ساعت ها و ساعت ها تمرین و ممارست لازم است. جلسات تمرینی بازیکنان تازه کار باید شامل 1000 بار تمرین تصاحب و تماس با توپ باشد.

حتما بخوانید: آموزش 8 نکته بسیار مهم شوت زدن در فوتبال (افراد مبتدی)

بعد از چند هفته تمرین منظم، بازیکن یاد میگیرد که چطور روی توپ و حرکت با آن کنترل و تسلط داشته باشد. توصیه ما به شما این است که همیشه و در همه حال تمرین کنید؛ چه در خانه و به تنهایی، و چه با دوستانتان.

تمرین های کنترل توپ روی افزایش سرعت و چالاکی شما هم تاثیر زیادی دارد. برخی از تمرینات فوتبال نیاز به زمان بندی خاصی دارند و برخی دیگر به صورت مجموعه ای و با هم انجام می شوند. فوتبال یکی از ورزش هاییست که به نیروی جسمانی زیادی نیاز دارد. تمرین های کنترل توپ، سرعت و قدرت شما را افزایش می دهند و عملکردتان را در زمین بهتر می کنند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

برای انجام تمرین های کنترل توپ، باید مقاومت در برابر سرعت های مختلف، تغییر جهت توپ و کنترل توپ هنگام دریبل زدن، پاسکاری و غیره را تمرین کنید. بازیکنان جوان و تازه کار، مهارت های مختلف فوتبال را از طریق تکرار تمرین های متفاوت و افزایش تکنیک ها و عادات فوتبالی شان یاد می گیرند. در فوتبال بازیکنان مدام در حال حرکتند؛ از دفاع به حمله و از حمله به دفاع.

وقتی خسته می شویم، عضلاتمان تمام اکسیژن بدن را به خودشان جذب می کنند و این مساله باعث می شود تمرکزمان روی توپ را از دست بدهیم و توپ از کنترل و تصاحب ما خارج شود. این اتفاق در نهایت باعث از دست رفتن اعتماد بنفسمان می شود. برای جلوگیری از این مساله، باید شرایط مختلف بازی را با تمرین کردن شبیه سازی کنید. برای خیلی از بازیکنان دویدن کار سخت و طاقت فرساییست؛ اما وقتی پای رقابت و انگیزه به میان می آید ورق برمیگردد و بازیکن نهایت تلاشش را می کند تا با سرعت بدود. به قول لو هولتز: “هیچ کس تا الان با عرق کردن غرق نشده است” پس تا جایی که توان دارید بدوید و تلاش کنید.

فوتبال بازی مفرحی ست که در آن ثابت قدم ها برنده می شوند. هر چه زمان بگذرد و تمریناتتان بیشتر شود، مهارت های فوتبالی تان هم بیشتر و بیشتر می شود و این اتفاق به عزم و اراده راسخ شما بستگی دارد.

حتما بخوانید: چگونه یک فوتبالیست تکنیکی و حرفه ای شویم؟ (حتما بخوانید!)

همه بازیکنان حرفه ای فوتبال برای رسیدن به جایگاه فعلی شان سالهای تلاش کردند و سختی کشیدند. علاوه بر این آنها شرایط مختلف فوتبال را در تمرین هایشان کار کردند تا در زمین غافلگیر نشوند. بازیکنان حرفه ای فوتبال روزی 2 تا 3 بار تمرین می کنند و هفته ای 1 یا 2 بازی انجام می دهند. فرمول زیر فرمول موفقیت است. شما هم از آن استفاده کنید تا موفق شوید:

ثبات قدم + کار و تلاش زیاد + از جان گذشتگی = موفقیت

football

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا