سایر هنرهای مهم

آموزش ذهن خوانی از صفر تا صد با 8 درس (مبتدی-حرفه ای)

چرب زبان

اگر فکر می کنید مهارت ذهن خوانی مال فیلمهاست و در واقعیت اتفاق نمی افتد سخت در اشتباهید! این مهارت اکتسابی است و شما هم می توانید با افزایش شهود و اعتماد به خودتان آن را پرورش بدهید. فقط یادتان باشد که این کار هم مثل خیلی از مهارتهای دیگر به صبر و تمرین زیادی احتیاج دارد. اگر به مبحث ذهن خوانی علاقمندید و دلتان می خواهد بفهمید چطور می شود ذهن دیگران را خواند با راهنمای جامع و کامل امروز ما همراه باشید.

ذهن خوانی چیست؟

خیلی از ما هر روز در حال خواندن فکر و ذهن دیگران هستیم و خودمان از این مساله بی خبریم. ذهن ما هنگام ملاقات با دیگران دائما در حال شهود است و ما حواسمان به این مساله نیست. تلاش برای خواندن ذهن دیگران هر روز بدون اینکه خودمان متوجه شویم از طریق روشهایی مثل توجه به زبان بدن افراد، حدس زدن احساساتشان یا پیش بینی واکنشهای بعدی آنها رخ می دهد. اما وقتی حرف از ذهن خوانی اصولی می شود، قضیه از این چیزها فراتر می رود و شکل دقیق تری می گیرد.

یک نمونه ذهن خوانی از پشت تلفن:

 

یادگیری ذهن خوانی اصلا سخت نیست. اتفاقا این کار یکی از ساده ترین تواناییهای ذهنی است که می توانید به آن مسلط شوید. در ادامه مراحل انجام این کار را با هم مرور می کنیم.

مهارتی کاربردی: فنگ شویی ذهن: 6 نکته برای اینکه به سلامت روحی برسید

4 مرحله ساده برای یادگیری ذهن خوانی

ذهن خوانی هم درست مثل خیلی از مهارتها و توانایی های ذهنی دیگر به زمان، تلاش و صبر نیاز دارد. در طول این مسیر شما باید روی تقویت مهارت تفکر آگاهانه خودتان تمرکز زیادی کنید. وقتی تسلط روی افکارتان درباره محیط پیرامون و افراد دور و برتان را یاد گرفتید، یادگیری نحوه ذهن خوانی برایتان خیلی راحتتر می شود.

مرحله 1: باز و پذیرا باشید

اولین کاری که باید بکنید این است که از بالا نگاه کردن به دیگران را کنار بگذارید. شما باید دست از قضاوت کردن مردم بردارید و احساسات طرف مقابل را با تمام وجود حس و درک کنید. ذهن خوانی یعنی یادگیری مهارت پذیرش و پاسخ دادن به دیگران و این مورد به شما ارتباط دارد نه دیگران. شما باید برای ارتباط برقرار کردن با دیگران پذیرای انرژی آنها باشید و در عین حال در لحظه حضور داشته باشید و از پیرامون خودتان آگاه باشید.

تقویت مهارت تمرکز حواس به ذهن خوانی کمک خیلی زیادی می کند. برای تقویت تمرکزتان می توانید از تمرینهای مراقبه و مدیتیشن کمک بگیرید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

مرحله 2: شخص مورد نظرتان را انتخاب کنید

برای تمرین ذهن خوانی بهتر است روی یک نفر تمرکز کنید. شخص مورد نظرتان را در ذهنتان بیاورید و تمام و کمال رویش متمرکز شوید. روی چهره، خصوصیات ظاهری، مدل ایستادن، رفتار کردن و نحوه حرف زدن تمرکز کنید. تمام سعیتان را بکنید که او را با جزییات بیشتری به ذهنتان بسپارید.

قدم بعدی کمی سختتر است. شما باید موقع دیدن فرد فقط و فقط روی او متمرکز شوید و هر چیزی که دور و برش است را نادیده بگیرید. باید او را از محیط پیرامونش جدا کرده و فقط خود او را در ذهنتان تجسم کنید. فرض می کنیم شخص مورد نظر شما در کتابخانه یا رستوران نشسته است؛ شما باید تجسم کنید که او را از این محیط جدا کرده و فقط خودش به تنهایی را در ذهنتان نگه داشته اید. هر نوع عامل پرت کننده حواس مثل سر و صدا، کتاب، آدمهای دیگر و غیره را کنار بگذارید و فقط روی همان فرد متمرکز شوید.

مرحله 3: تمرکز کنید

حالا میرسیم به قسمت جالب ماجرا! وقتی سوژه تان را مشخص کردید و آن را از محیط اطراف جدا کردید نوبت تمرکز کردن روی صورتش می شود. سعی کنید برای 10 ثانیه با او تماس چشمی داشته باشید. این تماس چشمی نه باید آنقدر طولانی باشد که باعث ناراحتی فرد شود و نه آنقدر کوتاه که نتوانید به او متصل شوید.

بعد از گذشت 10 ثانیه چشم از او بردارید و انرژی دریافتی از فرد را احساس کنید. باید اجازه بدهید احساسات، عواطف و افکار شخص در ذهن شما جاری شود. با اینکه این مرحله هنوز به ذهن خوانی نرسیده، اما این نقطه همان جاییست که ذهن خوانی شروع می شود! بهترین روشهای افزایش تمرکز در اینجا

مرحله 4: عمیق تر شوید

بعد از تمرکز و دریافت انرژی فرد، شما ارتباط اولیه را برقرار کرده اید و حالا وقت آن رسیده که این ارتباط را عمیقتر کنید. احتمالا در این مرحله افکار مختلفی درباره اینکه فرد مورد نظرتان به چه چیزی فکر می کند یا چه حسی دارد به ذهنتان هجوم می آورند. این افکار مستقیما از انرژی آن فرد می آیند پس اجازه بدهید شما را هدایت کنند.

نکته مهم این است که نباید سعی در تغییر این افکار داشته باشید. ممکن است بعد از برقراری ارتباط با ذهن فرد افکار خوب و خوشحال کننده یا تاریک و ترسناکی به ذهن شما بیایند. شما باید آنها را همانطور که هستند بپذیرید. بعد از این مرحله می توانید وارد گفتگو با طرف مقابل شوید و بر اساس چیزی که به ذهنتان خطور کرده بحث را پیش بکشید. در حقیقت ذهن خوانی یعنی تصمیم گیری درباره اینکه راجع به چه چیزی حرف بزنیم. شما با این مراحل یاد می گیرید که طرف مقابلتان به چه چیزی فکر می کند و دوست دارد درباره چه چیزی حرف بزند. هر چه بیشتر این مراحل را تمرین کنید در آن قویتر خواهید شد.

ذهن خوانی

روش تقویت قدرت ذهن ناخودآگاه (4 تمرین ساده روزانه)

نکات کاربردی برای یادگیری ذهن خوانی

ذهن خوانی حول محور شهود و برقراری ارتباط از طریق انرژی می چرخد. دانستن این موضوع به شما کمک می کند تا زودتر و راحتتر این مهارت را یاد بگیرید. شما برای ذهن خوانی نه تنها باید توانایی های شهودی خودتان را تقویت کنید، بلکه باید با کسب مهارت بیشتر در برخی زمینه ها جریان انرژی را افزایش بدهید. این مهارتها به شما کمک می کنند ذهن خوانی را با سرعت و دقت بیشتری انجام بدهید. بنابراین توصیه می کنیم روی تقویت موارد زیر تمرکز کنید:

1- هوش عاطفیتان را بالا ببرید

هوش عاطفی به معنی فهم صحیح احساسات دیگران است و یک راه بسیار آسان برای تقویت آن وجود دارد. به افراد مختلف نگاه کنید و سعی کنید احساساتشان را از طریق موارد زیر بفهمید:

  • زبان بدنشان
  • شنیدن حرفهایشان و توجه به نحوه بیان کلماتشان
  • گوش دادن به محتوای حرفشان

وقتی بتوانید احساسات و عواطف یک نفر را درک کنید راحتتر هم می توانید ذهنش را بخوانید. راهنمای کامل هوش عاطفی

2- مهارتهای شنیداریتان را تقویت کنید

شنیدن با گوش دادن خیلی فرق می کند. خیلی اوقات پیش می آید که ما حرفهای دیگران را می شنویم اما به آنها گوش نمی دهیم. گوش دادن به معنای توجه و تمرکز روی صحبتهای فرد است و این مورد اساس هر رابطه ایست. علاوه بر این شما باید یاد بگیرید که برای فهمیدن به حرفهای دیگران گوش کنید نه برای جواب دادن. این مهارت مهم جزو مهارتهاییست که حتما باید در طول زندگی یاد بگیرید و برای ذهن خوانی هم بسیار مهم است. تمرین کنید در گفتگوهایتان بیشتر گوش کنید تا صحبت کنید. چطور مهارت شنیداری را تقویت کنیم؟

3- روی ارتباطات عاطفیتان تمرکز کنید

دنیای پرمشغله امروزی و روزهای کاری طولانی باعث شده خیلیهایمان از همدیگر غافل شویم و مدام در فکر دغدغه های خودمان باشیم. اما خیلی مهم است که بین این شلوغی ها زمانی را هم برای درک احساسات دیگران و توجه به آنها اختصاص بدهیم. به اطرافیانتان توجه کنید. سعی کنید بفهمید چه حسی دارند و واکنششان به مسائل مختلف چطور است.

ذهن خوانی

چطور ذهن و فکر خود را در کنترل داشته باشیم؟ (روانشناسی ذهن)

چطور ذهن یک فرد را بخوانیم؟

برای اینکه سریعتر به مهارت ذهن خوانی دست پیدا کنید نکات زیر را رعایت کنید:

  • به نشانه های غیر کلامی افراد توجه کنید: زبان بدن، حالات چهره و لحن صدای افراد سرنخهای مهمی درباره وضعیت روحی و روانی آنها به ما می دهد. به این نشانه ها توجه کنید و سعی کنید از روی آنها فکر و احساس افراد را تشخیص بدهید.
  • سؤالات باز بپرسید: به جای پرسیدن سوالاتی که جوابشان یک «بله» یا «نه» خالی است سوالهایی بپرسید که به طرف مقابل اجازه توضیح بیشتری می دهند. این سوالات اطلاعات بیشتری از وضعیت روحی دیگران در اختیار شما می گذارند.
  • درست گوش بدهید: گوش دادن صحیح و فعال نه تنها شامل شنیدن حرفهای طرف مقابل می شود، بلکه توجه به نشانه های غیر کلامی و ارائه واکنش درست به گفته های او را هم در بر می گیرد. شما باید نشان بدهید که حرفهای گوینده را می شنوید و می فهمید.
  • حس همدلی را در خودتان تقویت کنید: همدلی یعنی فهمیدن و درک احساسات بقیه. شما باید خودتان را به جای دیگران بگذارید تا احساساتشان را درک کنید.
  • ذهن آگاهی را تمرین کنید: ذهن آگاهی به معنی زندگی در لحظه و توجه به افکار و احساسات خود بدون قضاوت کردن است. تمرین ذهن آگاهی باعث می شود شما هم از وضعیت ذهنی خودتان آگاه تر شوید و هم بتوانید حال دیگران را بهتر درک کنید.

مهارتی بسیار مهم: 17 روش تشخیص دروغ 

دروس آموزش ویدیویی ذهن خوانی

از پیج اموزش ریاضی:

 

 

 

از پیج حامد رجبی:

 

 

 

 

10 حقیقت جالب درباره ذهن خوانی

1- اگر کسی دچار مشکل روحی روانی خاصی باشد، یک ذهن خوان می تواند بدون سوال کردن از او مشکلش را بگوید.

2- ذهن خوانی می تواند دورهمی های شما را سرگرم کننده تر و جذابتر کند.

3- ذهن خوانها می توانند به شما بگویند که در این لحظه به چه چیزی فکر می کنید. ذهن خوانهای حرفه ای و ماهر با مهارتشان شما را شگفت زده می کنند.

4- ذهن خوانی باعث افزایش قدرت ذهن شما می شود، چون رسیدن به این مهارت به تمرین ذهنی زیادی نیاز دارد و همین تمرینها باعث تقویت ذهن می شود.

5- یک ذهن خوان حرفه ای می تواند علاقمندی های شما را از ذهنتان بخواند.

6- ممکن است جایی به یک ذهن خوان برخورد کنید و او نام کسی که دوستش دارید را بدون اینکه از قبل بداند به شما بگوید!

چطور افراد مختلف را هیپنوتیزم کنیم؟ (آموزش هیپنوتیزم با چشم)

7- ذهن خوانهای حرفه ای حتی می توانند بگویند چقدر در جیبتان پول دارید!

8- ذهن خوانها می توانند درباره اینکه چه برنامه و هدفی برای آینده خودتان در ذهن دارید حرف بزنند.

9- کسی که در ذهن خوانی تبحر دارد حتی می تواند واکنش یا رفتار بعدی شما را هم پیش بینی کند.

10- ذهن خوانها می توانند شخصیت شما و اینکه چه مدل انسانی هستید را به شما بگویند.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا