آموزش هنرهای رزمی-دفاعی (تصویری)

انجام تمرین ورزشی قبل از خواب خوب است یا بد؟

چرب زبان

برای بسیاری از ما، ورزش های شبانه بسیار راضی کننده تر هستند ، قدم زدن در خیابان های تاریک و خلوت بدون مواجه شدن با ماشین ها و لوازم حمل و نقل عمومی و یا هر نوع اتومبیلی در خیابان برای بسیاری از انسان ها بهتر از ورزش کردن هنگام شلوغی عصر است. اما آیا ورزش کردن قبل از خواب خوب است و ضرری ندارد؟

قبلا به ما توصیه می شد که ورزش کردن قبل از خواب ، می تواند خواب را به تاخیر بیاندازد. ورزش ضربان قلب و دمای مرکزی بدن را بالا می برد. همچنین هورمون های محرک در بدن مانند کورتیزول و آدرنالین را در کل بدن بالا خواهد برد. در نتیجه همه این ها می تواند خواب شما را به تعویق بیاندازد، نه ؟

قبل و بعد از ورزش چه بخوریم تا لاغر شویم؟ (تحقیقات جدید)

تحقیقات اخیر ورزش شب را پیشنهاد می کنند. مطالعاتی در ژورنال تحقیقاتی در مورد خواب، به این نتیجه رسیده است افرادی که 35 دقیقه قبل از خواب ورزش می کنند ، بهتر از شب هایی می خوابند که ورزش نمی کنند.

یک نظرسنجی در این مورد انجام شده است و نشان داده شده است که 83 درصد از افرادی که ورزش می کنند ، بدون توجه به زمان از روز – گزارش کرده اند که استراحت بهتر و بیشتری نسبت به کسانی دارند که ورزش نمی کنند.

بنابراین چرا بعضی ها عقیده دارند که ورزش قبل از خواب، خواب را به تعویق می اندازد؟

” بسیاری از افراد بعد از ورزش با افتی در هورمون های محرکی مثل کورتیزول و آدرنالین در عرض یک ساعت یا بیشتر روبرو می شوند که بدن را در حالت ریلکس تر و آماده برای وضعیت خواب قرار می دهد .” شل شدن عضلات و افت دمای بدن می تواند بدن را ریلکس کند . ” بسیاری از افراد هستند که حدودا 10 دقیقه تا نیم ساعت بعد از ورزش خواب راحت تری دارند اما بعضی دیگر یک الی دو ساعت طول می کشد تا به خواب بروند .

1-یک میان وعده قبل از خواب داشته باشید

مواد مغذی را که در طول روز مصرف می کنید، با ورزش قبل از خواب کم کم در بدن شما به اتمام می رسد.

اگر رژیم غذایی مقوی دارید ، احتمالا ورزش قبل از خواب بدن شما را تحلیل نمی برد و نمی تواند مواد مغذی را تامین کند. اگر رژیم غذایی کم کالری دارید و برای ورزش سنگین در شب برنامه ریزی کرده اید، باید یک استراتژی برای ریکاوری مواد مغذی در بدن داشته باشید. یا این که یک میان وعده کوچک قبل از خواب میل کنید. در چنین شرایطی هیچ چیز بدتر از ورزش کردن قبل از خواب نیست . فقط باید پروتکل های مواد مغذی را رعایت کنید تا بدن شما هنگام خواب با کمبود مواد مغذی مواجه نشود . در غیر این صورت هنگام بیدار شدن از خواب با ضعف و بدن درد شدید مواجه خواهید شد . این یک مشکل رایج برای بدن سازان و فیتنس کاران است که برای رقابت خود را آماده می کنند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

اگر هدفتان ساخت یک بدن با چربی کم است ، و می خواهید مانند بدنسازان باشید ، شاید این روش به شما کمک کند اما اگر آن را در طولانی مدت انجام دهید ، بدن تان کم کم فرایند سوخت و سازش با مشکل مواجه خواهد شد.

بهترین زمان غذا خوردن قبل از ورزش (3 میکس عالی برای تهیه در منزل)

2-قانون سه ساعته را رعایت کنید.

بدن هر فرد واکنش متفاوتی نسبت به ورزش را نشان می دهد. بعضی از افراد با ورزش عصرگاهی هم نمی توانند شب ها بخوابند . مخصوصا زمان هایی که تمرین های سخت پایین تنه انجام می دهند. اگر احساس کردید که ورزش کردن شما به گونه ای شده است که شب ها به جای آرام شدن و خوابیدن، تازه انرژی پیدا کرده اید، بهتر است روش خود را عوض کنید.

اگر عموما خواب خوبی ندارید و با بی خوابی دست و پنجه نرم می کنید، ورزش صبحگاهی یا عصرگاهی می تواند بهترین گزینه برای شما محسوب گردد.

طبق تجربه شخصی: ورزش کردن خود را حداقل سه ساعت قبل از خواب انجام دهید

بی خوابی که افراد همزمان با ورزش تجربه می کنند، بستگی به مشکلات خواب آن ها دارد. مطالعاتی در این زمینه انجام شده است که نشان می دهد افرادی که 7 صبح از خواب بیدار می شوند، راحت تر از افراد دیگر به خواب می روند، فرقی ندارد که آن ها در طول روز در چه ساعتی ورزش کرده باشند . افرادی که ساعت 7 عصر ورزش می کنند، در طول شب بهتر از کسانی که صبح ها ورزش می کنند، می خوابند .

3-با ورزش قبل از خواب قدرت بیشتری را در بدن خود ایجاد کنید

فواید و نکات دیگری برای ورزش قبل از خواب وجود دارد. باشگاه رفتن می تواند باعث شود که از زیاده روی در خوردن و آشامیدن جلوگیری کنید . ورزش کردن همچنین بهترین راه برای از بین بردن تنش ها در بدن است.

پس باید مطمئن شوید که در کنار ورزش ، هم خوب غذا می خورید و هم آبرسانی کافی دارید. با این روش دیگر وسط شب از خواب بیدار نمی شوید و احساس گرسنگی و ضعف نخواهید داشت. مقدار کمی میان وعده پروتئینی قبل از خواب می تواند کمک کننده باشد .

خوابیدن

ورزش عصرگاهی و بعد از ظهر ها می تواند بهترین زمان برای افزایش قدرت بدنی تان باشد.چرا؟ دمای بدن شما در طول روز کم و زیاد می شود، بین ساعت 4 بعد از ظهر تا 6 عصر به اوج خود می رسد. هم زمان که دمای بدن بالا می رود، قدرت عضلانی نیز افزایش پیدا می کند.

بهترین زمان برای ورزش کردن چه وقت از روز است؟ (تحقیقات جدید)

محققان اسکاتلندی گزارش کرده اند که ورزش تولید هورمون تستوسترون را افزایش می دهد که هنگام عصر و بعد از ظهر به بالاترین حد خود می رسد . پس اگر می خواهید قدرت بدنی خود را به حداکثر برسانید، بهترین حالت این است که بعد از کار ورزش کنید.

اما همیشه یک ” اما ” وجود دارد. البته باید ” قوانین خاص در کوتاه مدت ” را نیز رعایت کنید بدن شما می تواند خودش را با قدرتمندترین و بهترین زمان در روز برای ورزش، وفق دهد . بنابراین اگر ورزش عصرگاهی را انجام دهید، شاید برایتان بهتر باشد، زیرا می توانید برای کارهای خود در طول روز هم برنامه ریزی داشته باشید.

4-بهترین زمان برای ورزش کردن: هر زمان که دوست دارید، آن را انجام دهید

هر زمان که ترجیح می دهید- صبح ، بعد از ظهر، عصر- ورزش را انجام دهید. راه بهتر خوابیدن ، تداوم است. اگر فکر بیدار شدن قبل از طلوع خواب هستید، احتمالا ورزش قبل از کار استرس شما را می کاهد اما نباید خودتان را اجبار کنید. ورزش کردن قبل از خواب هم می تواند برای شما مفید باشد.

کاری را انجام دهید که برای برنامه، شخصیت، و چارچوب ذهنی شما بهترین است. بهانه های درونی خود را به حداقل برسانید که ممکن است عاملی برای چشم پوشی کردن از ورزش باشد.

بهترین زمان خواب برای ورزشکاران برای رسیدن به حداکثر کارایی

طبق گفته تامیر: ” اگر فردی هستید که معمولا خواب کافی دارید، می توانید صبح زود هم ورزش کنید، اما اگر احساس کمبود خواب دارید، اول باید خواب خود را در اولویت قرار دهید که برای بدن سالم، مهم و ضروری است.

در تجزیه تحلیل نهایی، بهترین زمان از روز برای ورزش، زمانی است که بهترین انرژی و انگیزه را داشته باشید – در واقع باید به ترجیح خود نگاه کنید.

در حقیقت ، برنامه ریزی کردن برای ورزش برای یک زمان از روز، زمانی است که از لحاظ ذهنی بهترین آمادگی را برای آن داشته باشید زیرا در چینن حالتی می توانید به مهم ترین خواسته های ورزشی خود دست پیدا کنید: پایبند بودن به ورزش که اگر در ورزش کردن تداوم داشته باشید ، خیلی سریع تر نتایج را مشاهده خواهید کرد.

منبع 1 منبع 2 منبع 3

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا