تقویت هوش، حافظه و خلاقیت

برای مطالعه چه نوری مناسب است؟ زرد یا سفید؟ شرایط نور خوب

چرب زبان

هیچ چیز بهتر از داشتن آرامش در یک روز آفتابی و خواندن کتاب مورد علاقه خود نیست. اما اگر داخل خانه باشید و برای مطالعه به بهترین چراغ مطالعه نیاز داشته باشید چه می کنید؟ چگونه می توانید بهترین چراغ مطالعه را پیدا کنید که از چشمان شما محافظت کند؟

خرید لامپ ممکن است کار ساده ای به نظر برسد. سپس متوجه می شوید که بحث های مربوط به چراغ و روشنایی به فرهنگ لغت خاص خود نیاز دارد. مثلا هنگامی که به بیش از پنج لامپ نگاه کردید (چون باید مقایسه کنید!) همه آن ها شروع به ترکیب شدن با یک دیگر می کنند.

بهترین رنگ نور برای مطالعه رنگ سفید کمی مایل به زرد است. ضمنا بهتر است هنگام مطالعه نور دیگری با شدت زیاد به صورت مستقیم به چشم شما نتابد!

در این جا می فهمیم که یافتن نور مناسب همه چیز را در هنگام مطالعه و یادگیری تغییر می دهد. به همین دلیل این راهنما را تهیه کرده ایم. شما بهترین نکات مربوط به نور مناسب برای مطالعه و هم چنین توصیه هایی در مورد داشتن بهترین چراغ مطالعه برای میز کار یاد خواهید گرفت.

اهمیت نور خوب برای مطالعه و کتاب خواندن

شاید شنیده باشید که نور طبیعی برای مطالعه عالی است. و اغلب این گفته صحیح است. تنها در 100 سال گذشته نور مصنوعی به طور گسترده در دسترس قرار گرفته است. قبل از این که الکساندر لودگین لامپ رشته ای را در سال 1874 تولید کند، که رایج شدن آن نیز خیلی طول کشید، مردم با نور آفتاب، شمع و غیره مطالعه می کردند.

با این حال این روشنایی ها می توانند زیادی پر نور باشند. بعلاوه فقط در زمان های خاص در دسترس هستند و محدودیت زمانی برای استفاده دارند (روشنایی روز / شمع در حال سوختن). حتی روشنایی با گاز نیز جنبه های منفی دارد – برای یک نفر می تواند خطرناک باشد!

اتاق مناسب برای مطالعه

هوشمندانه مطالعه کنید نه زیاد: بهترین روشهای مطالعه

با توسعه نور و روشنایی، ما به این نتیجه رسیده ایم نوری که برای مطالعه کردن استفاده می شود می تواند تاثیر مستقیمی بر احساس و چشم شما داشته باشد. درست مانند این که اپل فیلتر نور آبی را روی آیفون های خود قرار می دهد. نور آبی مغز شما را تحریک کرده و خواب شبانه را برای شما دشوارتر می کند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

اگر در نور کم مطالعه کنیم یا کتاب بخوانیم، چه اتفاقی می افتد؟

یکی از بهترین نکات روشنایی برای مطالعه ساده است: در نور کم مطالعه نکنید. اگر این نور به وسیله یک چراغ طبیعی یا ضعیف تولید شده است، باید سعی کنید از قرار گرفتن در این شرایط خودداری کنید. برای این گفته دو دلیل اصلی وجود دارد:

1- نور کم با ایجاد میوپیا می تواند به چشمان شما آسیب برساند (نزدیک بینی)

اگر می توانید نزدیک را درست ببینید اما کلمات دور برای شما مبهم هستند، احتمالا از نزدیک بینی رنج می برید. این یک مشکل معمول بینایی است و با استفاده از عینک اصلاحی یا لنزهای تماسی به راحتی برطرف می شود.

برخی مطالعات نشان داده اند که نداشتن چراغ مطالعه مناسب و مطالعه در نور کم می تواند احتمال نزدیک بینی را افزایش دهد. احتمالا خودتان نیز پس از مطالعه در نور کم احساس کرده اید که مردمک چشمانتان باید بیش تر گشاد شوند تا بتوانید کلمات را بخوانید. وقتی نگاه می کنید، ممکن است موارد و متن ها از فاصله دور برای مدتی مبهم به نظر برسند.

برای برخی افراد این شیوه ممکن است نزدیک بینی ایجاد نکند و در عوض باعث سردرد آن ها شود. برای این افراد، همیشه مطالعه در نور بیش تر توصیه می شود.

2- اگر در نور کم مطالعه کنید، بازده یادگیری کم تری خواهید داشت.

مطالعات نشان داده است که نور مناسب می تواند نمرات شما را افزایش دهد. زیرا نور کم می تواند توانایی پردازش و نگهداری اطلاعات را در مغز کاهش داده و احساس اضطراب را افزایش دهد.

به همین ترتیب هرکسی که امتحان کرده، می داند که نور بسیار شدید هم می تواند از تمرکز درست جلوگیری کند. هنگامی که نور شدید صفحه به سمت چشم شما منعکس می شود، بسیار حواس را پرت می کند و به طور بالقوه می تواند به چشم شما آسیب برساند.

بنابراین برای دستیابی به نتایج مطلوب باید تنظیمات نوری مطلوب خود را انجام دهید و بهترین چراغ رومیزی را برای مطالعه پیدا کنید.

 3 گام ضروری برای تقویت حافظه بلند مدت

مطالعه در نور مناسب، چه فوایدی دارد؟

  • خستگی چشم کاهش می یابد: مردمک چشم های شما دیگر مجبور به گشاد شدن نیستند تا بتوانند نور بیش تری بگیرند. این امر احتمال خستگی چشم را کاهش می دهد.
  • این حالت یک فضای آرام و کارآمد برای یادگیری ایجاد می کند: وقتی نور صحیح را به یک اتاق اضافه می کنید، سطح حواس پرتی های خارجی را کاهش می دهید. مغز شما می تواند بر روی داده هایی که سعی در یادگیری آن ها دارد تمرکز کند. این امر بدان معناست که به احتمال زیاد چیزهایی را که مطالعه می کنید، راحت تر به یاد می آورید.

دو عنصر اصلی برای داشتن بهترین چراغ مطالعه

برای درک بهترین مواردی که باید در یک چراغ مطالعه جست و جو کنید، باید در مورد دو مفهوم زیر اطلاعات داشته باشید.

  • دمای رنگ: به جای لامپ های رشته ای از LED استفاده می شود. میزان کلوین (K) در آن اندازه گیری می شود و با رنگ درخشش یک قطعه فولاد در هنگام گرم شدن مقایسه می شود. شرح دقیق تر را در زیر مشاهده کنید.
  • شدت روشنایی: با لومن (lm) اندازه گیری می شود، که قدرت نور را به شما می گویند. LED های کم مصرف قادر خواهند بود با استفاده از انرژی کم تر، نور روشن تری منتشر کنند، بنابراین لومن های بیش تری در هر وات خواهند داشت. یک لامپ LED حدود 450 لومن، 6 تا 9 وات، یک روشنایی همه جانبه و خوب است.

30 تا از بهترین روشهای گیاهی افزایش هوش و حافظه

دمای مناسب رنگ برای مطالعه چیست؟

کم تر از 2000K: یک نور کم مانند نور شمع ایجاد می کند. برای مکان های کم نور و اتاق هایی که نیاز به درخشش محیط دارند بهترین کار است.

2000K – 3000K: با درخشش سفید ملایم که برخی آن را بیش تر زرد می دانند. این نور برای فضای باز و هم چنین داخل خانه بسیار مناسب است. غالبا آن را در اتاق نشیمن، سالن غذا خوری و اتاق خواب پیدا خواهید کرد.

3100K – 4500K: این مورد معمولا در آشپزخانه ها، ادارات و مناطقی که نیاز به “نورپردازی” دارد؛ مشاهده می شود. نور سفید بسیار روشن تر است.

4600K – 6500K: بسیار شبیه به نور روز است و یک درخشش سفید و آبی را ارائه می دهد. برای مکان های کاری و مناطقی که نیاز به روشنایی زیاد دارند بسیار مناسب است.

6500K و بالاتر: این دمای رنگ که به احتمال زیاد در مکان های تجاری یافت می شود، یک نور آبی روشن را ساطع می کند.

در زیر بررسی می کنیم که کدام یک از نورها برای مطالعه بهتر عمل می کنند.

بهترین نور برای مطالعه

بهترین و جدیدترین روشهای مطالعه برای یادگیری سریع و موثر

بهترین نکات مربوط به نورپردازی برای مطالعه

قبلا پیشنهاد کرده ایم که برای مطالعه بیش تر یا کسب اطلاعات زیاد، نباید در نور کم مطالعه کنید. منتها چند ترفند دیگر داریم که باید به شما بگوییم!

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که لامپ روشن تر، دارای دامنه نور خنک سفید تا طبیعی برای مطالعه بهتر است. این نور معادل 4000 K تا 6500 K است. در این روشنایی احساس خواهید کرد که بیدارترید و آماده دریافت اطلاعات هستید.

بعلاوه مطمئن شوید که کدام طرح لامپ برای محل کار و اتاق شما مناسب تر است. یک لامپ LED کشیده تر با چندین حباب، نور را به طور مساوی در منطقه بزرگ تر پراکنده می کند. یک نورافکن کوچک نور را در یک منطقه خاص نگه می دارد، به این معنی که شما مجبور هستید کتاب یا تجهیزات خود را برای مطالعه به آن نقطه منتقل کنید.

چراغ مطالعه

نکات بیش تر در مورد انتخاب بهترین چراغ مطالعه رومیزی

برخی از ویژگی هایی که قبل از خرید چراغ مطالعه خود باید در نظر بگیرید عبارتند از:

انعطاف پذیری و طراحی: لامپ های مدرن از یک بازو و سر انعطاف پذیر یا چرخشی برخوردار هستند و سفارشی سازی نور پردازی را برای شما آسان می کند. یک لامپ سنتی تر، نوعی که اغلب در اتاق های نشیمن در آباژور می بینید، فقط در ناحیه ای که قرار داده شده است نور را پخش می کند. اغلب افراد یک لامپ مدرن و قابل حمل از طیف TaoTronics را ترجیح می دهند.

کم نور بودن و دمای رنگ: این که بتوانید نور چراغ مطالعه خود را کم کنید ویژگی مفیدی است، زیرا ممکن است در اوایل شب فقط به مقدار کمی نور اضافی نیاز داشته باشید. اگر چراغ مطالعه شما با روشنایی کامل در حال استفاده باشد، مقدار اضافی آن می تواند به چشم شما آسیب برساند. به همین ترتیب، انتخاب دمای مناسب رنگ برای محل مورد نظر شما، در محیط و استفاده از لامپ تفاوت ایجاد می کند.

روشنایی و محافظت در برابر تابش خیره کننده: همان طور که در بالا پیشنهاد کردیم، در حالت ایده آل باید یک چراغ با لامپ 4000 K تا 6500 K پیدا کنید. برای مطالعه عمومی، به دنبال یک چراغ 450 لومن، 6 تا 9 وات باشید. با این کار قادر خواهید بود که اگر برای مدت طولانی مطالعه می کنید؛ از چشمان خود مراقبت کنید.

مصرف انرژی و طول عمر: شما به یک چراغ مطالعه احتیاج دارید که تا 50 هزار ساعت دوام داشته باشد، بنابراین باید فقط هر 6 سال یک بار لامپ آن را عوض کنید! این به معنای طول عمر بیش تر است – نه تنها برای کیف پول، بلکه برای محیط زیست نیز بهتر است.

نتیجه

خرید یک چراغ مطالعه مناسب بهتر از یافتن چراغ مطالعه مورد علاقه شماست. به خصوص اگر می خواهید بهترین چراغ مطالعه را برای میز کار خود پیدا کنید، باید روی خرید چراغی که نور آن در محدوده 4000 K تا 6500 K است و می تواند کم نور شود تمرکز کنید. بعلاوه باید به دنبال یک چراغ مطالعه خوب طراحی شده باشید که طول عمر بالایی داشته باشد. با این کار نه تنها زندگی خود را روشن خواهید کرد، بلکه از چشمان خود در برابر آسیب های غیر ضروری محافظت می کنید. دیگر چه می خواهید!

بهترین روش مطالعه کردن و آمادگی کامل برای هر نوع آزمون

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا