آموزش طرز تهیه انواع دسر و گلاسه

آموزش ۲ روش طرز تهیه مارشمالو ساده و خوشمزه (تصویری و گام به گام)

چرب زبان

اگر تابه‌حال مارشمالو درست نکرده‌اید بهتر است همین‌الان دست‌به‌کار شوید، چون مارشمالوهای خانگی خوشمزه‌تر از مارشمالوهای آماده است و درست کردنش هم راحت است. مارشمالوهای دست‌ساز را می‌توانید به دوستانتان هدیه دهید و یا همراه با سیب‌زمینی‌های پخته نوش جان کنید. اگر گیاه‌خوار هستید نگران نشوید، با مواد فاقد ژلاتین هم می‌توانید مارشمالو درست کنید.

بخش اول: طرز تهیه مارشمالو ساده

مواد لازم برای مارشمالو ساده

 • ۳ بسته ژلاتین بدون طعم
 • ۱ لیوان (۲۴۰ میلی‌لیتر) آب سرد
 • ۱ و لیوان (۳۴۰ گرم) شکر
 • ۱ لیوان (۲۴۰ میلی‌لیتر) شیره ذرت
 • قاشق چای‌خوری نمک تصفیه‌شده
 • ۱ قاشق چای‌خوری عصاره وانیل
 • لیوان (۳۰ گرم) پودر شکر
 • لیوان (۳۰ گرم) نشاسته ذرت

با این اندازه‌ها ۸۱ گرم مارشمالو (حدودا به اندازه 2 نفر) به دست می‌آید.

ژلاتین را با نصف لیوان (۱۲۰ میلی‌لیتر) آب مخلوط‌کنید.

۱- ژلاتین را با نصف لیوان (۱۲۰ میلی‌لیتر) آب مخلوط‌کنید. ۳ بسته ژلاتین را داخل کاسه همزن بریزید. لیوان (۱۲۰ میلی‌لیتر) آب سرد به آن اضافه کنید. اجازه دهید ژلاتین در آب حل شود.

 • تقریباً ۱۰ دقیقه زمان می‌برد تا ژلاتین در آب حل شود. در این مدت، مابقی کارها را انجام دهید.
 • همچنین می‌توانید از غذا ساز برای مخلوط کردن مواد استفاده کنید.
 • فعلاً تا این مرحله هم زدن را شروع نکنید.

اجازه دهید ۱۰ دقیقه آب و ژلاتین به خورد هم بروند، در این حین شکر و شیره ذرت را مخلوط‌کنید

۲- اجازه دهید ۱۰ دقیقه آب و ژلاتین به خورد هم بروند، در این حین شکر و شیره ذرت را مخلوط‌کنید. در این مدت ژلاتین در آب حل خواهد شد.

بقیه آب را با شکر، شیره ذرت و نمک مخلوط‌کنید

۳- بقیه آب را با شکر، شیره ذرت و نمک مخلوط‌کنید. لیوان آب را آب درون قابلمه‌ای بریزید. سپس شکر، نمک و شیره ذرت را هم به آن اضافه کنید. قابلمه را ۳ تا ۴ دقیقه روی حرارت ملایم بگذارید.

 • پودر شکر را در این مرحله اضافه نکنید.

صبر کنید تا دمای مواد به ۱۱۵ برسد.

۴- صبر کنید تا دمای مواد به ۱۱۵ برسد. درب قابلمه را بردارید و دماسنجی را داخل مایع قرار دهید. صبر کنید تا دمای آن به ۱۱۵ برسد، سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید.۷ تا ۸ دقیقه زمان می‌برد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

۵- کم‌کم این مواد را به ژلاتین اضافه کنید. سرعت همزن را پایین بیاورید، سپس مواد را به ژلاتین اضافه کنید.

۶- مواد را باهم ترکیب کنید. سرعت همزن را بالا ببرید و تا زمانی که مواد غلیظ، پفی و ولرم شود هم بزنید.۱۲ تا ۱۵ دقیقه هم زدن را ادامه دهید.

عصاره وانیل را اضافه کنید.

۷- عصاره وانیل را اضافه کنید. همه مواد را خوب باهم ترکیب کنید. اگر عصاره وانیل دوست ندارید می‌توانید حذفش کنید، یا از عصاره‌های دیگری مثل نعنا استفاده کنید.

۸- روی ظرف موردنظر مخلوط پودر شکر و نشاسته ذرت بپاشید. لیوان (۳۰ گرم) پودر شکر و لیوان (۳۰ گرم) نشاسته ذرت را باهم مخلوط‌کنید. ظرف موردنظر (مانند پرکس ۲۳ در ۲۳ سانتی‌متر) را چرب کنید و کناره‌ها و ته ظرف را به این ترکیب آغشته کنید.

 • اگر ترکیب پودر شکر و نشاسته ذرت اضافی آمد، بعدها از آن استفاده کنید.

مواد را در ظرف پخش‌کنید.

۹- مواد را در ظرف پخش‌کنید. با کاردک مواد را به‌طور یکنواخت پخش‌کنید. روی مارشمالو کمی از ترکیب پودر شکر و نشاسته ذرت بپاشید.

 • کاردک را از قبل با روغن آشپزی چرب کنید تا مارشمالو به کاردک نچسبد.

حداقل ۴ ساعت به مارشمالو استراحت دهید و سپس آن را ببرید.

۱۰- حداقل ۴ ساعت به مارشمالو استراحت دهید و سپس آن را ببرید. حتی بهتر است یک‌شب استراحت دهید. وقتی مارشمالو سفت شد، آن را به شکل مربع‌های ۲٫۵ سانتی‌متری برش بزنید.

 • مارشمالو را با چاقوی تیز یا کاتر پیتزا برش بزنید. برای اینکه مارشمالو به چاقو نچسبد، چاقو را با روغن چرب کنید.

قبل از سرو کردن مارشمالو روی آن ترکیب پودر شکر و نشاسته ذرت بپاشید

۱۱- قبل از سرو کردن مارشمالو روی آن ترکیب پودر شکر و نشاسته ذرت بپاشید. مارشمالو را در ترکیب پودر شکر و نشاسته ذرت بغلتانید و سپس سرو کنید.

مارشمالو

روش دوم: طرز تهیه مارشمالو گیاهی

مواد لازم برای مارشمالو گیاهی

 • ۲ قاشق سوپ‌خوری (۲۰ گرم) آرد برنج شیرین (کمی هم برای روی مارشمالو)
 • ۱ و لیوان (۳۵۰ گرم) آب
 • ۲ قاشق سوپ‌خوری (۱۰ گرم) آگار
 • ۱ و لیوان (۳۴۰ گرم) شکر
 • ۲ قاشق سوپ‌خوری (۳ گرم) پودر سویا
 • قاشق چای‌خوری پودر آدامس زانتان
 • قاشق چای‌خوری پودر آدامس گوار
 • قاشق چای‌خوری خامه ترش
 • کمی نمک
 • ۱ و قاشق چای‌خوری عصاره وانیل

با این اندازه‌ها ۶۴ گرم مارشمالو (حدود 1 نفر کمی بیشتر) به دست می‌آید.

۱- آگار را در نصف لیوان (۱۲۰میلی‌لیتر) آب حل کنید. نصف لیوان (۱۲۰میلی‌لیتر) آب را در قابلمه‌ای بریزید. ۲ قاشق سوپ‌خوری (۱۰ گرم) آگار به آن اضافه کنید. قابلمه را کنار بگذارید و اجازه دهید آگار کاملاً در آب حل شود. در این مدت بقیهٔ کارها را انجام دهید.

۲- شکر، آرد برنج و آب را بجوشانید. شکر را در قابلمه‌ای بریزید.۲ قاشق سوپ‌خوری (۲۰ گرم) آرد برنج اضافه کنید. مواد را بالیوان (۱۲۰ میلی‌لیتر) آب مخلوط‌کنید. قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید بجوشد.

۳- ترکیب شکر و آب را به مدت ۵ دقیقه بجوشانید. همین‌که شروع به جوشیدن کرد، حرارت را کم کنید و اجازه دهید ۵ دقیقه به‌آرامی بجوشد. هرازگاهی هم بزنید تا درنهایت شیره یکدستی به دست آید.

 • در مدتی که ترکیب شکر و آب روی حرارت می‌جوشد، مارشمالو را آماده کنید.

۴- بقیه مواد را با آب مخلوط‌کنید. پودر سویا را در کاسه همزن برقی بریزید. آدامس زانتان، گوار، خامه ترش و نمک را به آن اضافه کنید. درنهایتلیوان (۱۲۰ میلی‌لیتر) آب اضافه کنید و با سرعت کم هم بزنید. با این ترکیبات مارشمالو درست می‌شود.

 • به‌جای همزن برقی می‌توانید از غذا ساز استفاده کنید.

۵- به مدت ۵ دقیقه مارشمالو را هم بزنید تا پفی شود. بعدازاینکه همه مواد را باهم ترکیب کردید، با سرعت‌بالا هم بزنید تا وقتی‌که حجم مارشمالو سه برابر قبل شود. مواد کناره ظرف را هم خوب ترکیب کنید. تا ۵ دقیقه هم زدن را ادامه دهید.

 • اگر از غذا ساز استفاده می‌کنید، هرازگاهی غذا ساز را خاموش‌کنید و مواد کناره کاسه را با کمک کاردک به سایر مواد اضافه کنید.

۶- محلول آب و آگار را بجوشانید. هرازگاهی مواد را هم بزنید تا آگار به‌خوبی در آب حل شود.

۷- کم‌کم ترکیب آب و شکر را به مواد مارشمالو اضافه کنید. سرعت همزن را بالا ببرید. ترکیب شکر و آب داغ را به مارشمالو اضافه کنید و تا وقتی‌که غلیظ شود هم بزنید.۴ تا ۵ دقیقه هم زدن را ادامه دهید.

۸- عصاره وانیل را اضافه کنید. عصاره وانیل را به مواد مارشمالو اضافه کنید. اگر وانیل دوست ندارید می‌توانید آن را حذف کنید و یا از عصاره‌های دیگری مثل نعنا که طعم مارشمالو را بهتر می‌کند استفاده کنید.

۹- کم‌کم محلول آب و آگار را به مارشمالو اضافه کنید. با دور تند همزن هم بزنید.۱ تا ۲ دقیقه هم زدن را ادامه دهید تا مارشمالو غلیظ‌تر شود.

۱۰- ظرف موردنظر را آماده کنید. یک ظرف ۲۳ در ۲۳ سانتی را چرب کنید. به کناره‌ها و ته ظرف، آرد برنج بپاشید. همچنین می‌توانید به‌جای آرد برنج از پودر شکر یا نشاسته ذرت استفاده کنید.

۱۱- مارشمالو را در ظرف پخش‌کنید. با کمک کاردک، مارشمالو را به‌طور یکنواخت در ظرف پخش‌کنید. کاردک را چرب کنید تا به مارشمالو نچسبد. درنهایت روی مارشمالو آرد برنج بپاشید.

۱۲- یک ساعت به مارشمالو استراحت دهید و سپس ببرید. بعد از استراحت مارشمالو سفت و اسفنجی خواهد شد. با کمک چاقوی تیز یا کاتر پیتزا، مارشمالو را به شکل مربع‌های ۲٫۵ سانتی‌متری ببرید.

۱۳- قبل از سرو کردن روی مارشمالو آرد برنج بپاشید. مارشمالو را در آرد برنج بغلتانید. با این کار مارشمالوها به هم نمی‌چسبند. مارشمالوهای آماده‌شده را در ظرف درداری بریزید و در یخچال نگهداری کنید. تا یک هفته مارشمالوها را مصرف کنید.

 • در این مرحله می‌توانید به‌جای آرد برنج، روی مارشمالو پودر شکر یا نشاسته ذرت بپاشید.

5 دستور تهیه دسرهای بی نظیر دیگه

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا