آموزش آرایشگری مبتدی تا حرفه ای (رایگان)

معایب و مزایای پرایمر و تفاوت آن با کانسیلر

چرب زبان

اگر من ملکه جهان باشم، اولین فرمانی که می دهم این است که همه افرادی که آرایش را انتخاب می کنند باید هنگام انجام این کار حتما از پرایمر استفاده کنند. (… و سپس، می توانم با مسئله گرم شدن جهانی کره زمین / فقر / جنگ و غیره مقابله کنم). دلیل گفته من این است که شوق و علاقه زیادی نسبت به پرایمرهای صورت و مزایا و تغییرات مثبت ایجاد کننده آن ها دارم. پرایمر آرایش نه تنها یک بوم ابریشمی صاف و بدون منافذ برای انجام آرایش ایجاد می کند، بلکه به آرایش صورت و چشم شما نیز کمک می کند تا بدون سر خوردن و ریزش، محو شدن و ایجاد چین و چروک در تمام طول روز ماندگار بماند. در واقع پرایمر بهترین دوست شماست و شما اغلبا آن را نادیده می گیرید.

“اما من یک بار آن را امتحان کردم، بسیار شگفت انگیز و خارق العاده بود،” من متوجه خواسته شما هستم. یا ” از احساس چیزهایی که روی پوستم انباشته شده متنفرم”، یا “من پوستی چرب / خشک / مستعد آکنه و ریسک پذیر دارم و بسیار می ترسم.” گوش کنید، من در طول این سال ها همه شکوه و گلایه های همکاران و دوستان و مدیر مسئولین را شنیده ام و پاسخ من همیشه یکسان است: شما احتمالا از آن به شکل صحیح استفاده نکرده اید (برخی از پرایمرها حالتی جذب شونده دارند).

هدف از به کار بردن پرایمر آرایشی چیست؟

تا آرایش شما 100000 درصد بهتر به نظر برسد. واقعا خیلی ساده است. پرایمرهای آرایشی فرمولی مشابه ژل، کرم یا مایع دارند که وقتی روی پوست شما پخش می شود، چین های ریز، منافذ بزرگ، لکه های پوستی و بافت های ناهموار پوست را پر می کند و باعث ایجاد یک سطح صاف و هموار برای اعمال آرایش می شود (به این معنی که کانسیلر یا مثلا فوندیشن شما به لکه های خشک روی پوست نمی چسبد، یا درون چین ها قرار نمی گیرد و یا در اطراف اثر زخم ناشی از آکنه جمع نمی شود).

 


آرایشگری

توی این پک فوق العاده، آرایشگری، کاشت ناخن و خودآرایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! آرایشگری رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! یا با یه آرایش لایت، توی هر جمعی بدرخش!


 

word image 429

فکر کنید مثل لایه ای از فوندان (خمیر متشکل از شکر و آب و خامه که روی نان و شیرینی می مالند یا درون آن می گذارند) صاف است که روی یک کیک ناهموار قرار می گیرد یا مانند یک پوشش شیشه ای است که روی مانیکور لک شده شما لعاب ایجاد می کند. پرایمر آرایشی اساسا بافت پوست شما را مات، مستور و یکدست می کند (کاملا – جادوئی نیست – اما هنوز به میزان قابل توجهی تاثیر دارد). و از آن جا که آرایش شما با هر گونه زبری و لکه های چربی رقابت ندارد، حتی در حالت های وجود رطوبت زیاد و عرق کردن، بیش از حد معمول به صورت شما می چسبد.

8 نوع پرایمر اصلی+ روش استفاده (و اشتباهات رایج)

آیا به پرایمر آرایشی نیاز دارید؟

وقتی نوبت به آرایش می رسد، به چیز خاصی احتیاج ندارید. شما می توانید از هر آن چه که باعث خوشحالی شما و بشاش بودن چهره تان می شود استفاده کنید (و یا استفاده نکنید). اما اگر کسی هستید که در پایان روز با چشمانی شبیه راکون، خط چشم لک و سیاه شده، چین و چروک، سر خوردن آرایش و لکه دار شدن فوندیشن / سایه چشم / کانسیلر و غیره مواجه می شوید؛ به احتمال زیاد با آزمایش یک پرایمر آرایشی از مزایای آن بهره مند خواهید شد. بعلاوه اگر نکات گفته شده برای شما کافی نیستند، شاید این عکس هایی که از بازوی زیبا و رنگ پریده خود گرفته ام بتواند به شما نشان دهد که پرایمر چقدر قدرتمند است:

word image 430

در سمت چپ یک لایه از (کانسیلر مورد علاقه ام Revlon PhotoReady Concealer) بر روی پوست تمیز و خشک من قرار دارد و در سمت راست یک لایه از همان کانسیلر در روی یک لایه نازک از پرایمر (BFF Monistat Chafing Gel) قرار دارد.

word image 431

در سمت چپ یک لایه سایه چشم برنزه وجود دارد که چند بار روی پوست خشک و تمیز من به عقب و جلو کشیده شده است (توجه کنید که تا چه حد به نوعی تکه تکه شده و چقدر شفاف است؟). در سمت راست: یک لایه از همان سایه چشم، که چند بار به عقب و جلو کشیده شده، روی یک لایه از کانسیلر استفاده شده است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

word image 432

از آن جایی که نمی توانستم دقیقا 12 ساعت صبر کنم تا طول عمر اولیه را آزمایش کنم (سرم خیلی شلوغ است)، سعی کردم با تمیز کردن بازو با یک دستمال خشک و سپس با یک دستمال مرطوب، عناصر را دوباره ایجاد کنم. همان طور که می بینید، طرفی که پرایمر اعمال شده، ماندگاری بهتری دارد.

چه پرایمر آرایشی را باید انتخاب کنید؟

نکته ای مهم در مورد پرایمرهای آرایشی این است: آن ها در انواع مختلف موجود هستند، فقط در صورت تمایل به آماده کردن کل صورت از آن ها استفاده کنید (به عقیده من لازم نیست). انواع پرایمرها شامل پرایمرهای لب (برای کمک به صاف شدن لب و ماندگاری رژ لب) ، پرایمرهای مژه (جلوگیری از توده ای شدن مژه ها و به هم چسپیدن آن ها)، پرایمرهای سایه چشم (برای جلوگیری از چروک شدن، محو شدن و لکه دار شدن) و پرایمرهای صورت هستند؛ که امروز بر روی آن تمرکز خواهم کرد (و صادقانه بگویم، من تمایل دارم هنگام آرایش کردن آن را روی تمام بخش های صورتم پخش کنم و به شخصه فکر می کنم که به عنوان یک پرایمر، در همه بخش ها عالی است).

پرایمرهای صورت نیز به یک شکل ایجاد نشده اند – شما می توانید از پرایمرهای آبرسان برای پوست خشک، پرایمرهای مات کننده برای پوست چرب، پرایمرهای اصلاح کننده رنگ برای پوست قرمز و حدود 20 نوع دیگر با مصارف گوناگون، استفاده کنید. اما در کل همه پرایمرهای آرایشی به دو دسته مهم و مشخص تقسیم می شوند: فرمول های مبتنی بر سیلیکون یا مبتنی بر آب. و این جاست که همه رویاهای ساخته و پرداخته شده ذهن، خراب می شوند.

راز صورت زیبا چیست؟ (۹ کاری که باید انجام دهید)

پرایمر مبتنی بر پایه سیلیکون در مقابل پرایمر مبتنی بر پایه آب:

بله، این نکته فوق العاده مهم است پس با من همراه باشید. پرایمرهای سیلیکونی احساس فوق العاده صاف، ابریشمی و لطیفی ایجاد می کنند که این امکان را می دهد تا آرایش شما روی پوستتان بدون فرو رفتن در منافذ و چین ها قرار بگیرد. سیلیکون ها هم چنین یک محافظ کوچک روی پوست شما ایجاد می کنند و رطوبت را به دام می اندازند تا پوست را مرطوب و از آن محافظت کنند. شما می دانید که اگر یکی از پنج ماده اولیه به – cone یا siloxane – ختم شود، یک پرایمر سیلیکونی خریده اید (مانند دی متیکون، پلی سیلیکون، تری سیلوکسان، سیکلوپنتازیلوکسان و غیره). این گفته علمی و دقیق نیست، اما اگر -cone یا – siloxane وجود نداشته باشد، احتمالا یک پرایمر مبتنی بر آب خریده اید.

word image 433

در مقابل پرایمرهای مبتنی بر آب اساسا مرطوب کننده های سبک وزن هستند که باعث می شوند پوست شما کمی مرطوب شود. این گفته یک برداشت شخصی است: من خودم طرفدار پرایمرهای بر پایه آب نیستم. و فکر نمی کنم که آن ها کار خاصی برای آرایش شما انجام دهند، به خصوص اگر شما از قبل مرطوب کننده استفاده کنید؛ بعلاوه هیچ یک از خواص صاف کنندگی پوست همانند پرایمر سیلیکونی را ندارند. من به عنوان ملکه آینده، هیچ کس را مجبور نخواهم کرد که از پرایمر بر پایه آب استفاده کند.

البته این طور نیست که بگویم پرایمرهای مبتنی بر سیلیکون سنگ تمام می گذارند (اگر چه، برای چهره من کاملا این گونه هستند). بعضی از افراد از احساس سیلیکون متنفر هستند و یا مطمئن هستند که سیلیکون پوست آن ها را خراب می کند و فقط ترجیح می دهند از پرایمر با پایه آب استفاده کنند.

معایب پرایمر

منافذ را مسدود می کند: بیش تر پرایمرهای آرایشی مبتنی بر سیلیکون (ذرات بزرگ سنتز شده) یا از ذرات معدنی ساخته می شوند که می توانند منافذ پوست را مسدود کنند. اگر منافذ بزرگی روی پوستتان دارید، پس احتمالا پرایمرهای آرایشی مناسب شما نیستند.

ممکن است باعث ایجاد جوش در انواع پوست های مستعد آکنه شود: منافذ مسدود شده احتمال ایجاد جوش صورت را افزایش می دهند؛ بنابراین اگر پوست شما مستعد آکنه است، استفاده از پرایمرها باید با احتیاط لازم صورت گیرد.

پوست را در ترکیب با آرایش چرب تر می کند: پودر معدنی موجود در پرایمرها چربی های طبیعی پوست را جذب می کنند و این امر باعث ترغیب پوست به تولید چربی های خاص خود در پاسخ به کاهش چربی می شود. علاوه بر این، آرایش باعث خشک شدن سریع تر پوست می شود زیرا مواد آرایشی نیز حاوی پودرهای معدنی هستند. وقتی از پرایمرها و مواد آرایشی در ترکیب با هم استفاده می شود، پوست شما را ترغیب به تولید چربی اضافی می کند.

کدام پرایمر برای پوست شما بهترین است؟ آیا جایگزین هایی برای پرایمرها وجود دارد؟

برای کسانی که پوست چربی دارند بهتر است از پرایمرهای بدون چربی استفاده کنند. کسانی که پوست خشک دارند باید به دنبال پرایمرهایی با فرمول های خامه ای تر حاوی آلوئه ورا باشند تا پوست را مرطوب نگه دارند. و کسانی که پوستی پیر دارند باید برای خرید پرایمرهای سرشار از ویتامین A ، E و پپتیدها هزینه کنند، که همگی به صاف شدن چین و چروک ها و لکه های پیری کمک می کنند.

البته علاوه بر انتخاب پرایمرهایی که کم ترین آسیب را به پوست شما وارد می کنند، حفظ سلامت و رطوبت پوست نیز مهم است. این امر را می توان با استفاده از ماسک صورت قبل از آرایش به دست آورد. ماسک ها بیش تر پوست شما را آبرسانی می کنند اما پرایمرهای آرایشی طبیعی (بدون ذرات سیلیکون و مواد معدنی) و متناسب با رنگ پوست، روی کاهش چین و چروک و لکه ها اثر می کنند. اگر چه استفاده از ماسک های صورت 10 دقیقه زمان بیش تری به روند آرایش شما اضافه می کنند، اما فواید و مزایای ماندگارتری برای پوست به ارمغان می آورد.

معرفی انواع براش های آرایشی با تصویر

بهترین راه برای جلوگیری از معایب پرایمرها استفاده از ماسک های صورت پس از یک روز طولانی همراه با آرایش است. پرایمرها وقتی روی پوست سالم و مرطوب استفاده شوند، بهترین عملکرد را نشان می دهند – بعلاوه آرایش روی پوستی که از قبل می درخشد بهتر به نظر می رسد!

پرایمرها و کانسیلرها چیزهای کاملا متفاوتی هستند. بسته به شرایط پوستی یا ظاهری که می خواهید به دست آورید، ممکن است به یکی یا هر دوی آن ها نیاز داشته باشید.

بنابراین بیایید جزئیات هر یک از این ها را بررسی کنیم:

پرایمرها – از پرایمر برای آماده سازی صورت و حاضر کردن آن برای استفاده از فوندیشن و سایر مواد آرایشی استفاده می شود. آن ها خطوط ریز، چین و چروک و هرگونه ناهمواری روی پوست را پر می کنند. بسیاری از افراد در برنامه آرایشی خود از پرایمر استفاده نمی کنند؛ اما من این کار را تایید نمی کنم.

استفاده از پرایمرها به روش صحیح می تواند به کارگیری فوندیشن و کانسیلرها را آسان تر كند. زیرا پرایمرها در واقع کمک می کنند تا فوندیشن و سایر مواد آرایشی شما بهتر “روی پوست قرار بگیرند”.

امروزه بسیاری از پرایمرهای موجود در بازار دارای خواص محافظتی و تغذیه ای برای پوست هستند که ارزش آن را دارد که در روال آرایش شما در نظر گرفته شوند.

اگر از نحوه استفاده از پرایمر اطلاع زیادی ندارید، می توانید به راهنمای کامل در مورد استفاده صحیح از آن مراجعه کنید.

کانسیلرها – کانسیلرها برای پوشاندن نقاط محکم و بادوامی که فوندیشن شما قادر به پوشاندن آن ها نیست، به کار می رود. برخی از افراد بیماری های پوستی شدیدی دارند که حتی ایجاد پوشش کامل پوست با فوندیشن، برای آن ها چالش برانگیز است.

کانسیلرها معمولا فرمول ضخیم تری نسبت به فوندیشن ها دارند و معمولا فقط در مناطقی که به پوشش اضافی نیاز دارند اعمال می شود.

کانسیلرها معمولا نسبت به فوندیشن های مورد استفاده شما در زمره مواد با سایه کم تر قرار دارند. بنابراین توصیه می شود از کانسیلرها قبل از اعمال فوندیشن، استفاده کنید. نحوه استفاده از کانسیلر برای آرایش صورت 

آموزش نحوه استفاده از کرم پودر و پنکک برای انواع آرایش

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا