آموزش آرایشگری مبتدی تا حرفه ای (رایگان)

چگونه از خط چشم مایع استفاده کنیم؟

چرب زبان

اگر بتوانید خط چشم گربه ای بکشید، قطعاً راحت‌ تر به سطح حرفه ای و بالاتری از میکاپ خواهید رسید. حتی سلبریتی هایی مانند آریانا گراند و یا تیلر سویفت هم مرتبا خط چشم گربه ای می کشند. در واقع خط چشم گربه ای طرفداران بسیار زیادی دارد اما دلیلش برای بعضی از افراد ناشناخته است. اگر بتوانید از تکنیک صحیحی در این روش استفاده کنید، قطعاً  چشمان جذابی خواهد داشت و اگر فکر می کنید خط چشم گربه ای روی چشمان شما زیبا جلوه می‌ کند، پس درنگ نکنید. در این قسمت به شما یاد می دهیم که چگونه خط چشم گربه ای عالی و بدون عیب و نقصی را با خط چشم مایع بکشید.

انواع مختلف خط چشم مایع

در این قسمت به خط چشم مایع نیاز دارید که بتوانید این تکنیک را از طریق آن پیاده کنید. بنابراین اگر این خط چشم را در دسترس ندارید، زمان آن است که حتما یکی از آن ها را تهیه کنید.

خط چشم مایع می ‌تواند ویژگی ها و مزایای بسیار مختلفی داشته باشد. به همین دلیل قبل از خرید آن حتماً تحقیق کرده و مطمئن شوید این خط چشم ایده‌آل است و پخش نمی‌ شود یا حتی ضد آب است. که این گونه به قسمت‌ های دیگر صورت شما مالیده نخواهد شد.

 


آرایشگری

توی این پک فوق العاده، آرایشگری، کاشت ناخن و خودآرایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! آرایشگری رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! یا با یه آرایش لایت، توی هر جمعی بدرخش!


 

اولین چیزی که قبل از خریدن خط چشم مایع، باید در نظر بگیرید، این است که بین دو نوع خط چشم مایع، یکی را انتخاب کنید.

خط چشم مایع قلمی

نوک خط چشم قلمی شبیه‌ به نوک لاک ناخن است زیرا از مو های زبر تشکیل شده است که به راحتی می توان آن را حرکت داد و انعطاف پذیری بالایی دارد. در نتیجه می توانید انواع مختلفی از خط چشم ها، حتی نازک ترین ها را با این خط چشم بکشید و ظاهر دراماتیکی را ایجاد کنید.

خط چشم ماژیکی با نوک نمدی

این خط چشم ها شبیه به نوک ماژیک هستند، زیرا نوک آن ها ضخیم تر و جامد تر از نوع قبلی است. بنابراین می‌ توانید خط چشم های پر رنگ تر و ضخیم تر را با استفاده از آن ها بکشید. این که چه خط چشمی انتخاب می کنید، بستگی به سطح مهارت شما و میزان دراماتیک بودن میکاپتان دارد. اگر تازه کار هستید، می توانید از خط چشم هایی که نوک آن ها شبیه به نوک ماژیک است، استفاده کنید تا کار شما آسان تر شود.

استفاده از خط چشم مایع

اکنون که انواع خط چشم مایع مورد استفاده را می شناسید، بهتر است که نگاهی به طرز استفاده از آن ها بیاندازید تا چشمان شما را جذاب تر نشان دهد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

آماده ‌سازی چشم

اکنون که باید ها و نباید های استفاده از خط چشم مایع را می دانید، زمان آن است که یاد بگیرید چگونه چشم های خود را قبل از آرایش اماده کنید. اما شاید از این موضوع متعجب شوید که آیا آماده‌ سازی چشم ضروری است؟ بله . بسیاری از افراد این مرحله را نادیده می گیرند؛ مخصوصاً اگر عجله داشته باشند. اگر چه که  این عادت بسیار مناسبی است و باعث می‌ شود که آرایش چشم شما  زیباتر جلوه  کند و مدت زمان بیشتری هم دوام بیاورد.

در این قسمت مراحل ساده آماده‌ سازی مربوط به چشم را به شما معرفی می کنیم:

1. به آرامی ناحیه اطراف چشم را با پاک کننده مخصوص تمیز کنید. چربی های اضافه را که باعث پخش شدن آرایش می شوند و ممکن است اشتباهات آرایشی را افزایش دهند را نیز پاک کنید.

2. اگر می خواهید آرایشتان مدت زمان بیشتری دوام بیاورد،  به چشمانتان پرایمر بزنید. میکاپ آرتیست های سلبریتی ها مثل آقای جان پیشنهاد می کند که از پرایمر فاقد چربی قبل از آرایش استفاده کنید. بعضی از میکاپ آرتیست ها دوست دارند که با استفاده از کانسیلر، مرحله پرایمر چشم را طی کنند اما آقای جان پیشنهاد می کند که این کار را انجام ندهید زیرا کانسیلر حاوی مقداری چربی است و می‌ تواند آرایش شما را پخش کند.

3. سایه چشم را قبل از خط چشم استفاده کنید.  این کار باعث می شود که سایه چشم شما بتواند در قسمت مناسب قرار بگیرد و خط چشم روی آن پخش نخواهد شد .

در حال کشیدن خط چشم

مراحل استفاده از خط چشم مایع

اگر مراحل زیر را دنبال کنید، قادر خواهید بود که یک خط چشم گربه ای زیبا از طریق خط چشم مایع پشت چشمتان بکشید.

1-خط چشم را تکان دهید. این اقدام شما تضمین می‌ کند که فرمولاسیون خط چشم حالت مناسبی برای پلک شما داشته باشد.

2-قلم خط چشم را درست در دست بگیرید و دستتان را متعادل کنید. خط چشم را در دست بگیرید، نوک آن را از کنار بگیرید و آن را مستقیم به سمت چشمتان نبرید. انجام این کار باعث می شود که استفاده از خط چشم برای شما راحت تر باشد. اگر از خط چشم نوک نمدی یا ماژیکی استفاده می کنید، تقریبا آن را از انتها بدست بگیرید . برای این که دست و بازوی شما تکان نخورد، آرنج خود را روی یک سطح صاف قرار دهید و اجازه دهید که دستتان نزدیک به صورت در حالت استراحت قرار بگیرد.

3- چانه خود را به آرامی خم کنید. هنگام انجام این کار به آینه نگاه کنید .

4-نقاط یا خط های خیلی ریز را دقیقاً در کنار خط مژه بکشید. هر چقدر که نزدیک تر به خط مژه باشید، خط چشم زیباتری خواهید داشت . پس هیچ فاصله ای نباید بین خط چشم و خط مژه شما دیده شود تا نتیجه بهتری بگیرید . اگر می‌ خواهید خط چشم نازک داشته باشید، پس فقط با نوک خط چشم، نقاط بسیار زیبا ایجاد کنید.

5-به آرامی نقاط را به یکدیگر وصل کنید. در این مرحله باید دقت خود را افزایش دهید تا آرایش شما کثیف نشود.

6-دنباله خط چشم را بکشید. اکنون زمان کشیدن دنباله خط چشم است که باید‌ از خط مژه پایین استفاده کنید . یک خط را به آرامی به سمت بالا بکشید تا دنباله خط چشم ایجاد شود.

7-هر گونه فضای خالی را پر کنید. با ضربات کوتاه هنگام انجام این کار، فضای خالی را پر کنید.

8-انتخابی: خط را ضخیم تر کنید. اگر می خواهید خط چشم ضخیم تری داشته باشید، می توانید با ایجاد نقاط دیگر دقیقا موازی با خط قبلی آن را ضخیم تر کنید . عموما خط چشم از گوشه داخلی نازک تر است و هر چه قدر به سمت گوشه خارجی می‌ رود و به دنباله می رسد، ضخیم تر می شود.

9-ناحیه مورد نظر را خشک و تنظیم کنید. اجازه دهید که خط چشم خشک شود و بعد پودر مات را به این ناحیه بزنید.

ترفند های مربوط به حالت چشم

بعضی از خط چشم های مایع فقط روی انواع خاصی از چشم ها  جواب گو هستند. بنابراین می‌ توانید مراحل بالا را در پیش بگیرید و در کنار آن حالت چشم خود را نیز در نظر داشته باشید و در تکنیک های دیگر استفاده کنید.

 • چشم های پلک افتاده:   دنباله خط چشم باید دقیقا از جایی آغاز شود که پلک دچار افتادگی شده است. بعد از کشیدن دنباله یک خط دیگر را از گوشه داخلی دنباله به سمت خط مژه بالا بکشید.  این خط را تا مرکز پلک ادامه دهید . اگر نمی توانید کل این خط را هنگام باز بودن کامل چشم مشاهده کنید، قسمتی که پنهان شده است را پاک کنید.
 • چشم تک پلکی : خط چشم باید کاملاً تفکیک شده و نزدیک ترین حالت ممکن به خط مژه باشد . اگر می توانید، حتما آن را دقیقاً به خط مژه بچسبانید. اگر تک پلکی با پلک افتاده هستید ، بهتر است که ترفند قبل را انجام دهید.
 • چشم رو به پایی: یک خط نازک بکشید و دنباله آن را به سمت ابرو بالا بدهید. دنباله این خط چشم باید کوتاه باشد و بهتر است با خط مژه پایین هیچ کاری نداشته باشید.
 • چشم های نزدیک به هم: خط چشم را از وسط پلک بکشید. دنباله باید به جای زاویه ۴۵ درجه ، کمی حالت افقی تر داشته باشد.
 • چشم های گود: خط چشم باید در گوشه داخلی چشم کاملاً نازک باشد و هر چه قدر که به سمت خارج می رود، ضخیم تر شود.
 • چشم های با فاصله: خط چشم را در گوشه داخلی چشم ضخیم‌ تر بکشید و میکاپ انتهای چشم را هم از وسط تا آخر جدی تر انجام دهید. دنباله خط چشم باید کوتاه باشد.
 • چشم های ریز: کل چشم را خط چشم نکشید زیرا باعث ریزتر نشان داده شدن آن می شود.

راه کارهای دیگر برای استفاده از خط چشم مایع

برای این که مطمئن شوید استفاده از خط چشم مایع را به طور کامل یاد گرفته اید ، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • قبل از استفاده از خط چشم حتماً آن را با یک عدد دستمال کاغذی تمیز کنید تا هرگونه ماده اضافه از روی آن پاک سازی شود.
 • اگر عالی کشیدن خط چشم کار سختی برای شما است و نمی‌ توانید دنباله ها را قرینه بکشید ، می توانید از یک عدد نوار چسب و یا کارت اعتباری برای کشیدن خط ها استفاده کنید.
 • از یک عدد پنبه آغشته شده به آب یا پاک کننده آرایش استفاده کنید تا هر گونه خطا و اشتباه را هرچه سریع تر پاک کنید. افراد مشهور مثل کسی که میکاپ چشم  آریانا گراند را انجام می دهد ، پیشنهاد می کند که از پاک کننده های آرایشی فاقد چربی برای خط چشم استفاده کنید یا مقدار کمی مرطوب کننده به پنبه بزنید و با آن خط چشم را پاک کنید .
 • هنگام استفاده از خط چشم پلک خود را نکشید، زیرا باعث ناهمواری در خط چشم نهایی شما می شود. به جای آن پلکتان را در محل صحیح خود نگه دارید تا تکان نخورد.

چگونه خط چشم بی عیب و نقص گربه ای بکشیم؟

یکی از آسان ترین راه ها برای یاد گرفتن، تقلید کردن و کپی برداری است. شاید کشیدن خط چشم گربه ای که به نظر شما عالی و کامل باشد، کار سختی است اما می توانید از این راهنمایی استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که چه خط چشمی به شما می آید . ممکن است یک خط چشمی که برای دیگران مناسب است، برای شما مناسب نباشد. علاوه بر آن خط چشم های گربه ای هستند که فقط با چشم های خاصی مناسب جلوه می کنند. پس بهتر است با تقلید کردن، آن ها را تمرین کنید و یاد بگیرید که چگونه بدون اشتباه خط چشم گربه ای بکشید.

اگر می خواهید یک خط چشم گربه ای بدون نقص داشته باشید ، راهکارهای زیر را مد نظر قرار دهید:

 • هیچ گونه فاصله ای نباید بین خط چشم و خط مژه شما وجود داشته باشد؛ و گرنه همه چیز به هم می ریزد. اگر نمی توانید این فاصله را خوب پر کنید ، نقاطی را بین مژه خط مژه و خط چشم ایجاد کنید و بعد آن ها را پر کنید.
 • دنباله را دقیقاً با نوک به سمت بالا و زاویه ۴۵ درجه بکشید.
 • اگر دنباله خط چشم شما خیلی کوتاه است، نباید انتظار یک خط چشم گربه ای زیبا را داشته باشید. زیرا باعث ریزتر نشان دادن چشمان شما می شود .
 • دنباله تیز می تواند خط چشم گربه ای را جذاب تر از همیشه کند . اگر دنباله خط چشم گربه ای شما کلفت است و نوک تیزی ندارد، کثیف به نظر می رسد و ظاهر کلی خط چشم را به هم می‌ ریزد.
 • مطمئن شوید هر گونه به‌ هم‌ ریختگی آرایشی و کثیفی ها را در چشم پاک سازی کرده اید.

انجام تمرین شما را به حد عالی می رساند

این که یاد بگیرید چگونه از خط چشم مایع به طور صحیح استفاده کنید، یک چالش بزرگ است اما غیر ممکن نیست. اگر دفعه اول نتوانستید این کار را درست انجام دهید یا حتی دفعه دوم یا حتی دفعه سوم _ ناامید نشوید. وقتی به طور منظم تمرین کنید ، می توانید در نهایت به آن چه که می خواهید برسید.

5 راهکار حرفه ای برای کشیدن خط چشم !

آموزشهای کاربردی آرایشگری ما

خودآرایی

آرایش صورت در خانه آرایش لایت و طبیعی
اشتباهات آرایشی خانم ها جلوگیری از خراب شدن آرایش مان در روزهای گرم 

پاکسازی آرایش

روش پاک کردن آرایش با 2 ماده ساده روش پاکسازی پوست چرب
روش پاکسازی پوست خشک

ساخت مواد آرایشگری در منزل

ساخت رنگ مو با زردچوبه ساخت سرمه چشم خانگی
ساخت پالم لب در منزل

رنگ مو

انواع رنگ مو با اسم و تصویر 7 رنگ موی طبیعی که در منزل یافت می شوند
روش انتخاب رنگ مو متناسب با چهره مان

کاشت ناخن

کاشت ناخن چیست؟ بهمراه زیباترین تصاویر روش طراحی ناخن
جدیدترین متدهای تخصصی کاشت

آرایش لب

آرایش لب با توجه به چهره اشتباهات در آرایش لب
نکات تزریق ژل لب

آرایش چشم

کاشت مژه موقت درشت کردن چشم با آرایش
نکات کشیدن خط چشم 10 مدل آرایش چشم زیبا

استفاده از ابزار آرایشگری

نحوه استفاده از کانسیلر نحوه استفاده از کرم پودر و پنکک
نحوه استفاده از هایلایتر

مدل های جدید آرایشی

80 مدل آرایش موی کوتاه و بلند جدید 20 مدل موی نسکافه ای جدید
40 مدل جدید آرایش عروس بهترین سالن های زیبایی خانم ها در شهر تهران

 

شنیون

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا