آموزش نکات روابط زناشویی موفق

6 علت اصلی بی میلی مردان در رابطه زناشویی چیست؟

چرب زبان

مردان همیشه خواهان رابطه زناشویی هستند. درسته؟ اما چه دلیلی وجود دارد که این خواسته تا حدودی کم رنگ می شود.

همسر جنی بعد از چند سال که از زندگی مشترکشان می گذشت، تمایل کم تری به برقراری رابطه زناشویی نشان می داد. جنی فکر می کرد که دیگر جاذبه ای برای همسرش ندارد. اما همسرش ادعا می کرد که مشکل از خودش است منتها هیچ اقدامی در این زمینه انجام نمی داد. جنی کاملا گیج و نا امید شده بود.

حتما بخوانید: تاثیر منفی زن زیبا بر مرد و عوارض داشتن زن زیبا چیست؟

تقریبا 20 درصد از زوج هایی که مشاوره می شوند در موقعیت هایی مانند جنی و همسرش قرار دارند. و گرچه از بین رفتن جذابیت ممکن است اولین توضیحی باشد که به ذهن زن می رسد، همان طور که در مورد جنی هم صادق بود، اما چندین دلیل دیگر نیز وجود دارد که چرا یک مرد تمایل به برقراری رابطه جنسی ندارد:

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

1- سطح پایین تستوسترون

بدن اکثر مردان در تمام دوران زندگی تستوسترون یا “هورمون جنسی مردانه” ترشح می کند. وقتی اشتیاق او به رابطه جنسی کاهش پیدا کرد و دیگر تجربه روابط قبل را نداشت، زمان مراجعه به پزشک می باشد. بعضی اوقات موارد جدی برای سلامتی وجود دارد که باعث پایین آمدن تستوسترون می شوند، اما اغلب سطح T انسان به دلایل ناشناخته کاهش پیدا می کند و منجر به کاهش میل جنسی و نعوظ های ضعیف می شود.

2- کاهش جذابیت

گاهی مواقع میزان جذابیت همسر برای مردان کاهش می یابد؛ بنابراین مردان تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارند. این درست است. اما یادآوری این نکته حائز اهمیت است که در یک رابطه طولانی مدت، جذابیت یک احساس پیچیده است – این ترکیبی از لذت بصری و شیمی جنسی و همچنین احساسات در مورد رابطه است، مانند این که چگونه به هم رسیده اند، چگونه می توانند در کنار هم به آرامش برسند و مورد احترام باشند.

بعلاوه از دست دادن جذابیت می تواند یک دفاع روانی باشد. اگر مردی در روابط زناشویی احساس خفگی کند، ممکن است با بهانه از دست دادن جذابیت به عنوان راهی برای ایجاد فضا و جلوگیری از نزدیکی که رابطه جنسی ایجاد می کند، صحبت کند. خود شیفتگی یک عامل دیگر است – که باعث می شود مرد از تغییرات طبیعی و اجتناب ناپذیر بدنی در شریک زندگی خود احساس ناامیدی کند، بعلاوه تمایلی به ادامه زندگی نداشته باشد.

حتما بخوانید: چطور ازدواج موفق داشته باشیم؟ (جدید ترین تحقیقات روانشناسی دنیا)

3- اضطراب و نگرانی در عملکرد

بسیاری از مردان اعتقاد دارند که جایگاهشان به عنوان یک عاشق با توانایی آن ها برای رسیدن نعوظ محکم و حفظ آن تعیین می شود. صرف نظر از این كه احساس تمایل دارد، اگر مرد در ایجاد و حفظ نعوظ خود مشكل داشته باشد یا اگر در طی رابطه جنسی با مشکل رو به رو شود، می تواند از شروع رابطه امتناع كند. متأسفانه، زنان این مشکلات را به عنوان عدم جذابیت تفسیر می کنند و با توجه به اهمیت حیاتی این موضوع، این امر فقط پویایی رابطه را پیچیده تر می کند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

مرد ناراحت

4- خود کفایی

چه برای فرار از آسیب پذیری ناشی از ابتکار عمل و چه برای عدم وابستگی به دیگران، برخی از مردان برای برآورده کردن نیازهای جنسی خود، خودارضایی را به رابطه جنسی مشترک ترجیح می دهند. آن ها اغلب از فیلم های مستهجن استفاده می کنند، زیرا کاری ساده، هیجان انگیز و کارآمد است. این کار مذاکره جنسی با شریکی که می ‌تواند خسته‌ کننده باشد را از آن ها سلب می کند. حتی هنگامی که شریک زندگی آن ها بیش از آن کاری که مرد انجام می دهد، خواهان رابطه جنسی باشد، یک مرد ممکن است از انجام رابطه جنسی و برای دستیابی به استقلال جنسی امتناع کند.

حتما بخوانید: 26 نکته مهم برای جذب مردان توسط همسر (رابطه های پایدار و طولانی)

5- کسالت

زنان معمولا به یک رابطه جنسی با روند آرام، بهتر پاسخ می دهند، در حالی که مردان دوست دارند بعد از احساس شهوت فورا ارضا شوند. مردان بدنی پر از تستوسترون دارند که در مقابل محرک های جنسی پیرامون خود فورا تحریک می شوند و زمانی که یک شریک زن دارند، نمی توانند به این احساس فورا پاسخ دهند و به همین دلیل دلسرد می شوند. و هنگامی که یک مرد شکایت شریک زندگی خود را با مضمون “شما مردها فقط به دنبال رابطه جنسی هستید” می شنود، می تواند احساس بی مهری کند .

اما حقیقت این است که او رابطه جنسی مطلوب می خواهد و از نظر فیزیولوژیکی برای داشتن رابطه جنسی برنامه ریزی شده است و می خواهد هر زمان که تمایل به برقراری رابطه جنسی داشت، شریکش او را با عشق و تمایل بپذیرد. گاهی مردان یک شهوت خالص می خواهند. آن ها یک شریک تهاجمی، بی پروا و آزاد می خواهند.

6- رابطه نا مشروع

وقتی بدون دلیل تغییری در خواسته انسان ظاهر شود، ممکن است به یک رابطه بدل گردد. مطمئنا روابط نا مشروع می توانند به دلیل سرخوردگی و محرومیت جنسی شروع شوند، اما اغلب آن ها راه حل پیچیده ای برای مشکلات به ظاهر غیرقابل حل در روابط اولیه هستند.

در یک رابطه متعهد به وفاداری، عمل جنسی می تواند اشکال مختلفی از جمله رابطه نا مشروع، چت آنلاین، سکس تینگ، اسکورت و غیره را به وجود آورد و ممکن است منجر به این شود که مرد تمایلی به رابطه جنسی با همسر خود نداشته باشد. در حالی که یک رابطه می تواند یک رابطه دیگر را از بین ببرد، ممکن است شرکای رابطه اولیه بتوانند موضوع را بررسی کنند که چرا این رابطه شروع شده است و با هم رابطه قوی تری پیدا کنند.

حتما بخوانید: چرا زنان زیبا نصیب مردان معمولی یا زشت می شوند؟

برای درک این که کدام یک از این دلایل در مورد وضعیت شما صدق می کند – و برای بهبود آن – باید با شریک زندگی خود در مورد آن چه تجربه می کنید (یا تجربه نمی کنید) و احساسات خود صحبت کنید. با یک گفتگو آغاز کنید، اما اگر در برقراری ارتباط مشکل دارید، یا هیچ پیشرفتی را مشاهده نکردید، از مشاور کمک بگیرید.

7- ویدیو

 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا