شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

15 نکته برای با سلیقه بودن (در پوشش و در زندگی)

چرب زبان

شاید یکی از تصمیمات شما این بوده که امسال را شیک ترین سال خود قرار دهید – منتها اگر چه همه ما با موانع غیر منتظره ای در رابطه با اهداف خود در طول امسال مواجه شده ایم، اما دلیلی وجود ندارد که نتوانید از این زمان برای رسیدگی به کمد لباس خود استفاده کنید.

از تلنبار کردن لباس های قدیمی که هرگز کهنه نمی شوند گرفته تا وحشت خریدن چیزهایی که ارزشی بیش تر از یک گردش نداشته باشند، همه ما مقصر هستیم که وقتی صحبت از کمد لباس هایمان می شود کم تر تصمیمات منطقی می گیریم. اما لازم نیست این گونه باشد.

در این جا 15 نکته در مورد کمد لباس مطرح می کنیم که با انجام دادن آن ها بتوانید فضا ایجاد کنید، پس انداز کنید و به بهترین شکل ممکن به نظر برسید.

1- فقط برای یک مناسبت چیزی خریداری نکنید

همه ما مقصر هستیم. یک عروسی، یک مهمانی کریسمس، یک تجدید دیدار شبانه با دوستان بعد از قرنطینه. عنوان زمان و جایی هیجان انگیز بدین معناست که ما به ناچار احساس می کنیم به چیزی خاص – و هم چنین چیز جدیدی – برای پوشیدن نیاز داریم. با این حال بیش تر اوقات وقتی چیزی را که دوست داریم می خریم، به ندرت بیش از یک بار از آن استفاده می کنیم.

به جای خریدن یک چیز خاص برای برخی از رویدادها، سعی کنید چند لباس زیبا در کمد لباس خود داشته باشید که بیش تر به کارتان بیایید. اگر به دنبال یک کار ساده و کلاسیک باشید، و نه به دنبال مد، می توانید آن لباس را بارها و بارها بپوشید. و حتی خیلی زیرکانه آن را به گونه ای استفاده کنید که هرگز ظاهرتان تکراری به نظر نرسد.

استایل با مانتو سرخ آبی بلند

2- چیزی را که اندازه شما نیست نخرید و نگه ندارید

نگه داری مواردی که دیگر سایز و اندازه شما نیستند به امید روزی که دوباره استفاده شوند، غیر معمول نیست. بعلاوه خرید چیزهایی در اندازه خیلی کوچک به عنوان انگیزه برای کاهش وزن یا به دلیل این که حراج شده اند و اندازه شما نیستند، غیر معمول نیست. با این وجود نگه داشتن این موارد – که نمی توانید از نظر فیزیکی آن ها را بپوشید – اگر می خواهید حجم لباس های داخل کمد لباس خود را کاهش دهید، یکی از بدترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. با خود واقع بین و صادق باشید. اگر اندازه شما نیست، وقت آن است که آن را بفروشید یا اهدا کنید.

3- موردی را که مناسب و برازنده شما نیست خریداری نکنید و نگه ندارید

بسیاری از ما علاوه بر نگه داشتن چیزهایی که اندازه ما نیستند، لباس هایی را نگه می داریم که می دانیم برای ما مناسب نیست. اغلب مواقع ما چیزی را به خاطر یک هوس خریده ایم چون مد بوده یا این که شخص دیگری را می بینیم که آن را می پوشد و فکر می کنیم که شگفت انگیز به نظر می رسد – منتها چون به درد ما نمی خورد، هرگز آن را از کمد خارج نکرده ایم. اگر یک لباس احساس اعتماد به نفس و راحتی در شما ایجاد نمی کند، جایی در زندگی شما ندارد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

استایل با مانتو سورمه ای

4- چیزی را فقط به دلیل داشتن تخفیف خریداری نکنید

با یک تخفیف بزرگ به راحتی می توانید چیزی را خریداری کنید و پول زیادی پس انداز کنید – به ویژه هنگامی که صحبت از طرح های سرمایه گذاری می شود – منتها اگر این تخفیف در مورد چیزی باشد که شما واقعا نیاز دارید، آن را به سبد خرید خود اضافه کنید. هرگز چیزی را به خاطر این که تخفیف خوبی دارد؛ خریداری نکنید. مهم نیست که چقدر مقرون به صرفه است، اگر هرگز آن را نپوشید، کل پولتان را هدر داده اید.

مردان از چه نوع چهره زنانه خوششان می آید؟ زنان چطور؟(جدید ترین تحقیقات)

5- هنگام خرید لباس جدید از شر لباس دیگری خلاص شوید

یک روش عالی برای نگه داشتن کمد لباس خود در اندازه معقول، اتخاذ سیاست یک به یک است: هر بار که چیز جدیدی اضافه می کنید، یک لباس قدیمی را بیرون بیاورید (آن را بفروشید یا به خیریه اهدا کنید). این کار نه تنها باعث پر شدن رگال و قفسه های شما نمی شود ، بلکه به این معنی است که باید نسبت به آن چه خریداری می کنید اطمینان بیش تری داشته باشید. هرگز چیزی نخرید، مگر این که کاملا آن را دوست داشته باشید، زیرا می دانید که باید لباس خاصی را از کمد لباس خود کم کنید.

6- تعویض لباس با خوش سلیقه ترین دوستان خود

یک روش عالی برای تازه و نو نگه داشتن کمد لباس، تعویض لباس با دوستان است. با خلاص شدن از شر چیزی که ماه ها نپوشیده اید و معاوضه آن با لباسی که دوستتان از پوشیدن آن خسته شده است (اما شما همیشه به آن توجه داشته اید) سیاست یک به یک خود را اجرا کنید. چه با یک گروه بزرگ مهمانی های معاوضه لباس را برگزار کنید و چه این که فقط با یک دوست معامله داشته باشید، تعویض لباس راهی عالی برای داشتن یک کمد لباس هیجان انگیز است بدون این که هزینه ای خرج کنید یا آسیب بیش تری به محیط زیست وارد کنید.

خوش استایل بودن

7- به صورت افراطی و ولخرجانه خرید نکنید

ما اغلب مواقع درگیر دست اندازهای مد می شویم و احساس می کنیم از همه چیز در کمد لباس خود متنفر هستیم و چیزی برای پوشیدن نداریم. وقتی این اتفاق می افتد، غالبا یک خرید بزرگ انجام می دهیم و در نهایت مبالغ هنگفتی را صرف خرید لباس های مطابق با مد روز می کنیم که در نهایت برای همیشه در کمد لباس های ما جا خوش می کنند و هرگز پوشیده نمی شوند. نگذارید به این مرحله برسید.

در عوض در تمام طول سال به لباس هایی که دوست دارید توجه داشته باشید و مواردی را که ندارید، یادداشت کنید. بنابراین به جای این که هر چند ماه یک بار به عقب برگردید، آن را یک روند ثابت و در حال تکامل بدانید. به خودتان اجازه دهید هر ماه یک لباس بسیار زیبا بخرید، نه این که هر سال دو مرتبه آن هم به صورت افراطی و ولخرجانه خرید بزرگ داشته باشید، زیرا می توانید تصمیمات بهتری به خاطر فکر کردن اتخاذ کنید و در نتیجه یک کمد لباس بسیار شیک تر خواهد داشت.

هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

8- سعی کنید مارک های جدید را کشف کنید

دلیل دیگری که باعث می شود درگیر مد شویم این است که به فروشگاه های خاصی دلبسته ایم و با خرید کردن از آن ها احساس راحتی می کنیم. داشتن علاقه مندی های اصلی خود که به آن ها اعتماد دارید عالی است، اما همیشه بسیاری از مارک های جدید و شگفت انگیز وارد بازار می شوند که منتظر هستند کشف شوند. در تمام طول سال از مارک های معروف طراحان گرفته تا مارک های متوسط و با قیمت مناسب تر را بررسی کنید. با این کار در نهایت با لباس های شیک و ویژه ای (که هیچ کس دیگری ندارد) مواجه خواهید شد.

9- چندین تصمیم سخت بگیرید

هیچ کس دوست ندارد لباس هایش را دور بیندازد. جدا شدن از یک لباس گاهی به معنای رها کردن خاطرات است، که انجام آن واقعا دشوار است. با این حال نیازی به نگه داشتن همه چیزهایی که تا به حال دوست داشته اید وجود ندارد، به خصوص چیزی که سال هاست آن را نمی پوشید. اگر واقعا تحمل جدا شدن از چیزی را ندارید، خود را در مورد آن محک بزنید و ببینید در شش ماه آینده چند بار آن را می پوشید. اگر حتی تفریحی پوشیده نشد، رسما زمان آن فرا رسیده که دور انداخته شود.

10- حالتی یکسان و یکنواخت ایجاد کنید

یکی از باورهای غلط بزرگ در مورد شیک بودن این است که هرگز نباید چیزی شبیه به آن چه قبلا داشته اید؛ خریداری کنید. البته هیچ کس قصد ندارد یک کمد لباس کامل متشکل از 15 بلوز آبی و 10 تا شلوار جین سیاه و یکسان داشته باشد. با این حال از استفاده هر چه بیش تر از آن چه مناسب شماست نترسید. همه شیک ترین زنان جهان لباس مخصوص به خود را دارند – آن ها ساده لباس می پوشند و می دانند که در چه چیزی زیبا به نظر می رسند و هنگام انتخاب لباس های جدید به این فرمول پایبند می مانند.

آموزش آداب معاشرت اجتماعی با 27 نکته کاربردی

11- از داخل کمد لباس خود اطلاع داشته باشید

به نظر واضح است، اما فراموش کردن آن چه در کمد لباس های ما وجود دارد به راحتی انجام می شود – و برای بسیاری از ما پیش آمده که لباس های بسیار خوبی داریم که سال هاست استفاده نشده اند. بنابراین قبل از این که چیز جدیدی بخرید، مطمئن شوید که از آن چه در کمد لباستان دارید کاملا مطلعید. اگر به صورت مرتب تمیز کاری و خانه تکانی انجام دهید، می دانید که چه چیزهایی در کمد لباستان وجود دارد و این کار از خرید تصادفی لباس هایی که نیازی به آن ها ندارید جلوگیری می کند.

12- روی لباس هایی که از قبل دارید سرمایه گذاری کنید

بسیاری از ما مقصر دور انداختن لباس هایمان به محض آسیب دیدن هستیم، اما فقط به دلیل کمی فرسودگی، نباید لباسی را دور انداخت. با دانستن محل تعمیر وسایل در منطقه محلی خود، از یک خیاط بزرگ گرفته تا شرکت های ترمیم کفش و کیف دستی، روی لباس هایی که از قبل در کمد لباس خود دارید سرمایه گذاری کنید. به جای این که دوباره و بارها و بارها همان چیز را بخرید، ارزشش را دارد که کمی پول خرج کنید تا مورد و مسئله آن ها را برطرف کنید.

مانتو خاص

13- مد اجاره ای را بپذیرید

قبلا به سادگی امکان اجاره لباس وجود نداشت اما به لطف رشد آگاهی در مورد دوام و ماندگاری، اجاره لباس با رشد زیاد تعداد شرکت ‌های اجاره مد امکان پذیر شده است. اجاره دادن به جای خریدن یک راه عالی برای به دست آوردن لباس های شیک و مد روز برای چند دلیل است. اولا، می توانید مرتبا احساس کنید که چیز جدیدی پوشیده اید، که برای موارد خاص مانند عروسی یا مهمانی ها یا جایی که ممکن است قبلا فقط یک بار لباسی را استفاده می کردید، بسیار مناسب است. مزیت دیگر این است که شما می توانید کمی ماجراجو باشید – ممکن است از نقطه امن سبک خاص خود خارج شوید و لباس های عالی پیدا کنید که قبلا بیش از حد از خرید آن ها وحشت داشته اید.

چگونه مثل یک ملکه رفتار کنیم؟ روش صحبت و رفتار یک خانم جذاب

14- اگر از نحوه طراحی و پوشیدن لباس مطمئن نیستید، ترفند آویز را امتحان کنید

در ابتدای فصل، تمام آویزهای خود را در یک جهت قرار دهید. هر بار که لباسی را می پوشید، آویز را به سمت دیگر بچرخانید. خیلی سریع در طول فصل خواهید دید که چه می پوشید و چه نمی پوشید. طبق گفته Fanny Moizant – بنیانگذار vestiaire Collective co: او قسم می خورد که با اجرای ترفند آویز، زنان معمولا فقط 40 تا 60 درصد از لباس های داخل کمد لباس خود را می پوشند.

15- قدرت کمد کپسولی را دست کم نگیرید

برای این که واقعا شیک پوش باشید، بودجه هنگفت و یا سه کمد لباس برای طراحی و پوشیدن لباس لازم نیست – برای خوب به نظر رسیدن شما چیز زیادی نیاز ندارید. آن چه نیاز دارید، تصمیم گیری مناسب و منطقی است. آن چه را که نیاز دارید و چیزی که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید بخرید و چیزی را نگه ندارید. از لباس هایتان مراقبت کنید. فقط با تعداد کمی لباس می توانید این کار را انجام دهید. باورتون نمیشه؟

چطور با کلاس باشیم؟ (راهنمای کامل تیپ و ظاهر برای خانم ها)

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا