سایر هنرهای مهم

آموزش ریاضی کنکور از صفر تا صد با 25 درس رایگان +جزوه PDf

چرب زبان

در این مطلب بعد از مدت ها جستجو و پرسش، بهترین دروس ویدیویی آموزش ریاضی کنکور را برای داوطلبان ورود به دانشگاه به صورت گلچین شده و کاملا رایگان قرار داده ایم. هم جزوه و هم فیلم های آموزشی، بهترین های موجود در ایران هستند. امیدواریم نه تنها در کنکور ریاضی موفق شوید بلکه از مطالعه آن لذت ببرید.

روش مطالعه ریاضی برای کنکور: چگونه ریاضی بخوانیم؟

با توجه به اینکه درس ریاضی در زیر گروه یک تجربی ضریب ۲ و در زیر گروه دو تجربی ضریب ۳ اختصاصی داره و برای رشته ریاضی هم ضریب ۴ اختصاصی داره، بنابرین در کنار انتخاب منابع آموزشی ریاضی که میتونه کتاب های کمک درسی یا دی وی دی کنکور باشه، روش مطالعه ریاضی هم باید کاملا اصولی باشه تا به نتیجه برسید.

چند ساعت در هفته ریاضی بخوانیم؟

رشته تجربی حداقل 12درصد کل ساعت مطالعه هفتگی
رشته ریاضی حداقل 30درصد کل ساعت مطالعه هفتگی

با استفاده از چه منبعی ریاضی یاد بگیریم؟

با استفاده از چه منبعی ریاضی یاد بگیریم

در تصویر بالا اشتباها فیزیک عنوان شده که منظور همان ریاضی هست

 


تست زنی در کنکور

توی این پک فوق العاده، مهارت های تست زنی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! ترفندهای فوق العاده موثر که جایی بهت نمی گن. با کسب بهترین رتبه کنکور به آرزوهات برس!


 

در درس ریاضی، برای کنکور تجربی و ریاضی فقط یاد گرفتن نکته ها و قضیه و فرمول ها کافی نیست بلکه باید علاوه بر یادگیری و فهمیدن، حفظشون کنید چون سر جلسه آزمون و کنکور نه کتاب داریم و نه جزوه. پس اول مفاهیم و قضیه و نکته و فرمول ها رو باید یاد بگیریم و بعد فرمول رو حفظشون کنید و در فواصل منظم مرور کنید که یادتون بمونه.

چند تست ریاضی برای هر فصل کار کنیم؟

باید نگاه کنیم ببینیم از اون مبحث چند تست در کنکور سراسری طرح میشه تا به ازای هر یک تستی که از اون مبحث یا فصل در کنکور میاد حداقل ۵۰ تست تمرینی کار کنیم.

بودجه بندی ریاضی کنکور در سالهای اخیر در جدول زیر بیان شده است:

نام درس موضوع

بودجه بندی در کنکور ریاضی

85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96

ریاضی

مشتق و کابرد آن 6 6 6 6 5 6 3 4 6 5 5 4
هندسه 1 4 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4
حد و پیوستگی 3 2 3 3 2 2 3 2 2 2 2 2
مجانب 1 1
تابع 3 3 3 3 3 3 2 3 3 3 3 3
معادله و نامعادله 1 1 1 1 1 1
آمار 2 2 2 2 2 3 2 2 2 2 2 2
احتمال 2 1 2 2 3 2 3 4 2 2 3 3
مقاطع مخروطی 2 3 2 2 2 2 2 2 3 2 2 2
مثلثات 1 1 1 1 1 1 2 2 3 2 1 3
معادله مثلثاتی 1 1
لگاریتم و تابع نمایی 1 1 1 1 2 1 1 1 1 2
تصاعد و دنباله 2 1 1 1 2 1 1 1 1 2 2 1
انتگرال 2 3 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
دستگاه معادلات و معادله خط 1 1 1 2 1
معادله ی درجه 2 1 2 1 1 1 1 1
ماتریس 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
آنالیز ترکیبی 1 1
رشد و زوال 1
تابع جزء صحیح 1 1 1 1

اولویت تست تمرینی هم تست های کنکورهای سراسری هستن چون هم استاندارتر هستن و هم مباحث رو کامل تر پوشش میدن و هم نکات مهم تر رو پوشش میدن و برخلاف بعضی تست های تالیفی تمرکزشون روی نکات کم اهمیت نیست. علاوه بر این، احتمال تکرار شدن مشابه سوالات کنکور سالهای قبل در کنکور امسال زیاده. پس اولویت اول باید با تست های کنکور سراسری سالهای قبل باشه و اولویت دوم با تست های تالیفی.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

ترفندهای مطالعه ریاضی کنکور

ترفندهای مطالعه ریاضی کنکور

هندسه ۱ دشوارترین سوالات درس ریاضی در کنکور تجربی

ریاضی رشته تجربی پیچیده نیست. بر خلاف درس ریاضیات در کنکور رشته ریاضی، در درس ریاضی کنکور رشته تجربی سوالات خیلی قابل پیش بینی تر هستن به جز هندسه ۱. تنها مبحثی از ریاضیات رشته تجربی که میتونه سوالات خیلی خلاقانه داشته باشه هندسه ۱ هست.

اگر جزو کسانی هستید که به درصدهای بالا در درس ریاضی فکر نمی کنید و به زیر ۵۰ درصد قانع هستید بهتره مباحث ساده تر ریاضی رو برای کنکور انتخاب کنید و روی همین مباحث تمرکز کنید.

فصل های مرتبط ریاضی و مباحث ترکیبی کنکور

برخلاف درسی مثل فیزیک که شاید فصل هاش ارتباط چندانی با هم نداشته باشن و اگر ما فصل سوم رو یاد نگرفته باشیم ممکنه زیاد مشکلی در فصل چهارم نداشته باشیم، ریاضی اینطور نیست.

بعضی از مطالب ریاضی زنجیر وار هستن. کسی که تابع و حد و پیوستگی رو خوب یاد نگیره در مشتق به مشکل بر میخوره، کسی که مشتق رو یاد نگرفته در کاربرد مشتق و همچنین در انتگرال گیری به مشکل بر میخوره. بنابرین ریاضی رو باید پا به پای معلم و کلاس پیش بریم. مطلبی که امروز تدریس میشه ادامه مطلب روز قبل و دقیقا وابسته به اون هست.

کاربرد ریاضی در زندگی: 15 فایده مهم در زندگی روزمره

البته بعضی مباحث ریاضی مثل آمار، آنالیز ترکیبی و احتمال، مقاطع مخروطی، ماتریس و تصاعد و دنباله رو میشه بطور مستقل خوند و چندان ارتباطی با فصل های دیگه ندارن. حدود ۳۰ درصد سوالات درس ریاضی در کنکور تجربی از این مباحث مستقل طرح میشه. حدود ۱۳ درصد هم سوالات هندسه ۱ هستن. البته برای این مباحث مستقل هم گاها باید مفاهیم اولیه قدر مطلق، جزء صحیح، لگاریتم و فرمول های مثلثاتی رو بلد باشید چون مثلا ممکنه یک ماتریس یا تصاعد به شما بدن که در صورت سوال نیاز به استفاده از مفهوم جز صحیح، لگاریتم، مثلثات و یا سایر موارد داره.

دانلود دروس آموزش ریاضی کنکور

  • برای دانلود هر درس کافی ست روی آن کلیک کنید. یا اگر پخش شد، روی علامت سه نقطه پایین سمت راست ویدیو کلیک و گزینه Save را بزنید.
  • هر لینکی کار نکرد در بخش نظرات اعلام کنید تا مشکل رفع شود. (یا به پیج منبع مراجعه کنید)
  • حتما هر دو آموزش را دانلود کنید

آموزشهای استاد دهقان

منبع:

جلسه صفر

جلسه1

جلسه2

جلسه 3 قسمت اول

جلسه 3 قسمت دوم

جلسه 4

جلسه 5

جلسه 6

جلسه7

جلسه8

جلسه9

جلسه 10

آموزشهای ریاضیات پایه (برای همه-کنکور 1401)

منبع:

درس 1

درس 2

درس 3

درس 4

درس 5

درس 6

درس 7

دانلود جزوه PDF آموزش ریاضی کنکور

pdf  بهترین جزوه آموزش ریاضی کنکور در ایران

گام های موفقیت در ریاضی کنکور

گام های موفقیت در ریاضی کنکور

حتما در کنار این مطلب بخوانید: 11 تا از بهترین اساتید برای تدریس ریاضی کنکور

ضریب درس فیزیک در کنکور ریاضی و تجربی

ضریب ریاضی کنکور (نمودار)

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا