آموزش گیاهان دارویی و نحوه پرورش آنها (تصویری)

اسامی انواع آگلونما+ تصاویر آنها که باید بشناسید

چرب زبان

تنوع ترکیب رنگ و طرح در گیاهان آگلائونما بسیار زیاد است. این گیاهان به خاطر تحمل بالایی که نسبت به سایه دارند و نیازی به تابش مستقیم خورشید ندارند، می توانند رنگ و زیبایی را به آپارتمان ها و خانه های کم نورتر هم بیاورند.

برای این که تصمیم گیری برای انتخاب گیاه همیشه سبز چینی یعنی آگلونما (Aglaonema) کمی آسان تر شود، مجموعه ای از زیباترین گونه های آن را گردآوری کرده ایم. این گیاه مقاوم در برابر سایه؛ الگو ها و رنگ های متعددی مثل سبز، صورتی، قرمز و خالدار دارد.

گونه های آگلونما چند تا هستند؟

جنس یا سرده گیاهی آگلونما متعلق به خانواده Arum و شامل 22 گونه مختلف است. این گونه ها عمدتا در شکل‌گیری، اندازه، الگوی برگ ‌ها و رنگ ها متفاوت هستند. با این حال، ممکن است یک الگو بین انواع مختلف و فقط از نظر شدت متفاوت باشد. گونه های آگلونمایی که در این مقاله معرفی می شوند، همگی می توانند به عنوان گیاهان آپارتمانی نگهداری شوند. از آن جایی که این گیاهان بومی جنوب شرقی آسیا هستند، کشت در باغ یا بالکن امکان پذیر نیست. بیشتر این گونه ها هیبریدی یا دورگه می باشند .

 آگلونما

روش نگهداری گل ارکیده (و پاسخ به 20 سوال رایج کاربران)

زیباترین گونه های آگلونما در یک نگاه

اگر بخواهید این گیاه همیشه سبز چینی را در آپارتمان تان نگهداری کنید، با طیف بسیار گسترده ای از ارقام و گونه های مختلف آن روبرو خواهید شد. در ادامه به طور خلاصه زیباترین انواع این گیاه را معرفی خواهیم کرد.

نکته: اغلب مواد مغذی موجود در بستر عرضه شده گیاهان گلدانی به سرعت تخلیه می شوند، تا حدی به این دلیل که آن ها اغلب در گلدان های بسیار کوچک هستند. بنابراین، در صورت امکان، گیاهان باید بلافاصله بعد از خرید دوباره در یک گلدان جدید با بستری باکیفیت؛ مثل کمپوست همه منظوره ارگانیک گذاشته شوند. خاک سستی که از نظر ساختاری پایدار باشد و برای حفظ محیط زیست حاوی کود گیاهی نباشد، برای آگلائونما عالی است.

آگلونما پیکتوم

آگلونما پیکتوم

آگلونما پیکتوم یا Aglaonema pictumبه طور طبیعی در سوماترا و بورنئو رشد می کند. در آن جا، این گیاه به صورت درختچه ای روی زمین رشد می کند و برگ های تزئینی سبز تیره مایل به روشنی به طول 10 تا 20 سانتی متر دارد.

 • آگلونما پیکتوم سه رنگ (Tricolor): این احتمالا بهترین گونه شناخته شده از این گیاه همیشه سبز چینی است. لکه‌ های سفید نقره ‌ای و سبز روشن برگ‌ های سبز تیره را پر و الگویی استتار گونه ایجاد می ‌کنند.
 • آگلونما پیکتوم دو رنگ (Bicolor): همان طور که از نام آن می توانید حدس بزنید، این گونه شبیه به سه رنگ است؛ منتهی در الگوی آن فقط دو رنگ به کار برده شده است.

آگلونما کوموتاتوم

گیاهAglaonema commutatum یا نیزه سمی بومی فیلیپین است که در انواع مختلفی به عنوان گیاه خانگی و آپارتمانی عرضه می شود. در طبیعت این گیاه که ارتفاع آن تا 50 سانتی متر می رسد، دارای برگ های سبز زیادی است که لکه های خاکستری دارند . این گونه در مقایسه با سایر گیاهان همیشه سبز چینی کمی بیشتر به نور نیاز دارد ، بنابراین نباید از پنجره خیلی دور باشد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

آگلونما کوموتاتوم

 • Aglaonema commutatum ‘Red Zircon’: برگ های این گونه از گیاه در حاشیه؛ سبز رنگ است و در مرکز؛ با طرحی صورتی و لکه مانند تزئین شده است.
 • Aglaonema commutatum ‘Silver Bay’: برگ های سبز این گونه در مرکز به رنگ نقره ای در آمده اند. رنگ نقره ای به سمت بیرون برگ هم به رنگ سبز مایل می شود.
 • Aglaonema commutatum ‘Maria’: گونه ماریا دارای برگ های سبز تیره ای است که با الگوی راه راه و نقره ای رنگ آمیزی شده اند. این آگلونما نسبت به گونه های اصلی می تواند با نور کم تری زندگی کند و دوام بیاورد.
 • Aglaonema commutatum ‘Albovariegata’: در این واریته، ساقه گیاه سفید رنگ است.
 • Aglaonema commutatum ‘Red Star’: برگ های قرمز با لبه سبز؛ این گونه را به یک گیاه چشم نواز تبدیل کرده اند.

آگلونما کریسپوم

Aglaonema Crispum که معروف به زبان افتاده رنگارنگ است، به آگلائونما روبلینی هم شناخته می شود. برگ های بسیار بزرگی به طول حدودا 30 سانتی متر دارد که در طبیعت به یک درختچه بزرگ با اندازه بیش از یک متر تبدیل می شود. برگ ها به رنگ نقره ای روشن و در هم آمیخته با الگو های سبز هستند. این گونه حتی برای گوشه های تاریک اتاق هم مناسب است.

 • Aglaonema crispum ‘Deborah’: برگ ‌های این گونه به رنگ سبز روشن متمایل به سفید هستند و رگبرگ ‌هایی به رنگ سبز تیره هم در آن دیده می شود.

عکس گلبرگ (30 تصویر زیبا و باکیفیت از گلبرگ ها)

آگلونما نیتیدوم

Aglaonema nitidum به آرامی رشد می کند، اما بعد از مدتی می تواند به ارتفاع 90 سانتی متر برسد. در بورنئو، سوماترا و برمه هم یافت می شود.

گلونما نیتیدوم

 • Aglaonema nitidum ‘Cortisii’: در این گونه برگ های سبز رنگ؛ دارای لبه های نقره ای هستند.
 • Aglaonema nitidum ‘Super Green’: در این گونه برگ ها اصلا هیچ علامتی ندارند، اما به رنگ سبز یکدست و براق هستند.
 • Aglaonema nitidum ‘Ernesto’s Favorite’: برگ های این گونه سبز هستند و نوار پهن و نقره ای در قسمت میانی شان دارند.

کاربردی: 20 راهکار ساده برای باهوش‌تر شدن

آگلونما کوستاتوم

Aglaonema costatum این گونه رشد بسیار کُندی داشته و برگ های زیادی دارد که نزدیک به هم قرار دارند. برگ های سبز این نوع از آگلونما ؛ نوار سفیدی در وسط شان دارند. به نور نسبتا کمی هم نیاز دارد، بنابراین برای مناطق نسبتا تاریک اتاق هم مناسب است.

آگلونما کوستاتوم

 • Aglaonema costatum ‘Foxii’: برگ های سبز تیره این واریته ، لکه های کم رنگ و سفیدی در وسط شان دارند.

آگلونما مودستوم

برخلاف گونه های دیگر، Aglaonema modestum برگ های طرح داری ندارد و به طور طبیعی سبز یکدست است. مکانی با نور کم برای رشد برگ های سبز براق این آگلونما کافی است. نور زیاد یا حتی نور مستقیم خورشید بر رنگ برگ ها تأثیر منفی دارد.

آگلونما مودستوم

 • Aglaonema modestum ‘Spilt Milk’: از اسم این گونه می توان ظاهرش را متصور شد. روی برگ هایِ سبز این آگلونما لکه ‌های سفید بزرگی وجود دارد که به نظر می ‌رسد یک لیوان شیر روی بوته این گیاه همیشه سبز چینی ریخته شده است .

نکات روانشناسی ناب: 20 نکته روانشناسی که در 99 درصد شرایط زندگی مفیدند

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا